Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xpod

    addikt

    Üdv,

    kis segítséget szeretnék kérni. Megvan a WS2812B LED szalagom.
    Tegnap levágtam belőle egy 10 db LED-es csoportot és összeraktam a következő környezetet:
    - USB-re rákötve az ESP32
    - ESP32 Vin és a mellette lévő GND lábára rákötöttem a LED 5V+ és GND megfelelő lábait (Vin-ről azt olvastam több helyen is, hogy az egy +5V-os ki és bemenet, az USB +5V-ja jelenik meg itt)
    - az ESP32 D13 feliratú lábára (elvileg ez a PIN13) rákötöttem a D0 feliratú vezetéket (asszem D0, de nincs is több csatlakozó)

    Csak ki akartam próbálni, hogy lássam működik-e, így megpróbáltam több példa programot is rátölteni az ESP-re. Volt köztük Neopixel, FASTled, meg LEDc is, de egyikkel sem tudtam a LED sort kifényesíteni. Minden programban a PIN-t átírtam, hogy 13-as legyen, ami vezérli LED-eket.

    Annyit sikerült elérnem eddig, hogy ha lehúztam az ESP-t az USB-ről, és visszadugom, kb 1 tized másodpercre néha felvillan a LED sor (pirosan vagy zölden).

    Tegnap kb 1 órám volt vele foglalkozni, de nem találtam olyan egyszerű kódot, amivel el tudnék indulni. Mindenki egyből bluetooth, meg wifi, meg az franc se tudja milyen bonyolult megoldásokat tett fel a netre.

    Esetleg kérhetek valakitől olyan kódot, amivel el tudnék indulni? Vagy hol kereshetnék ilyen egyszerű leírásokat?
    Kb az kellene, hogy:
    #define PIN 13 //ezen megy ki a LED vezérés
    #define szín RRGGBB //milyen színű legyen
    #define akármi //ha kell még valamit definiálni

    void loop
    legyen világosság (PIN, szín, akármi)

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Új hozzászólás Aktív témák