Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz fmx #3030 üzenetére

    Én megvettem az eredeti Starter Kit-et.
    Hát nem volt egy nagy élmény a könyv, néhányszor elővettem az első lépésekhez, meg első olvasásra érdekes volt. De azt hiszem nem venném meg újra. Tényleg gyerek szinten van, ami jó egy technikai analfabétának. De villámgyorsan túl lehet lépni rajta, hisz a benne lévő tudásanyag vajmi kevés és alaposan fel van hígítva bő magyarázatokkal.

    MÁS
    Megjött a posta, szóval ma karácsonyi hangulatban bontogattam a kis I2C bizbaszokat, BT HC-06 vevőt, stb. Jupííí!
    Viszont most először próbálok adatok küldeni a deszkára, és több mint egy órája azt kutatom, hogy miként lehet visszanyerni azt az egy szerencsétlen bájtot uint8_t formájában a kurva ASCII kódból. :W
    Szóval ti mit használtok erre?
    Hogy tudom konvertálni az uint8_t-t ASCII-be és vissza?

    (#3031) tvamos
    Hát passz. Gondolom a port lebegése közben még a mérési határokon belül olvas értéket.
    Na meg mi van akkor, ha nem? A változók max túlcsordulnak, nem kéne lefagynia.
    Ennél érdekesebb volt, mikor megnéztem mit alkot az USB bekötött BT vevővel az UART-ra.
    Na az úgy kiakasztotta, hogy még a PC se ismerte fel az eszközt utána, csak áramtalanítás után. ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák