Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • seawolf570

    aktív tag

    Sziasztok.

    Egy hónapja vettem egy Androidos telefont (Symbianról váltottam) és nem tudok rájönni, hogyan tudom az alkalmazásokat SD kártyára telepíteni. Symbian esetén telepítéskor ki lehetett választani a telepítés helyét, de Android esetén nem kérdezi meg hová szeretném telepíteni, a telefon memóriára tesz mindent.

    Az SD kártyát külön vettem hozzá, nem adtak a készülékhez. Lehet az a baj, hogy a kártya FAT 32-re van formázva (mert ha jól tudom alapesetben a gyártók FAT 32-re formázzák a kártyákat)? A kártyát látja és a rajta elhelyezett fájlokat is meg tudom nyitni.

    Előtte egy Nokia-m volt, abban gyárilag benne volt az SD és ugyanazokat a rendszermappákat tartalmazta, mint a telefon memóriája. Ha ha üres kártyát tettem bele, arra is megcsinálta ezeket a mappákat.

    Egyébként egy LG Optimus L9-ről van szó és egy Samsung CL10-es 16G-ás SD van benne.

    A válaszokat előre is megköszönöm.

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz #40993792 #2369 üzenetére

    Szia.

    Ha belépek Beállítások >> Alkalmazások-ba, akkor először a telepített alkalmazásokat látom, majd oldalra görgetve a futó majd az Összes alkalmazást. Ha a telepített alkalmazásokon valamelyik appra lépek, megjelenik az alkalmazás információ, melyben leállítani és eltávolítani tudom az alkalmazást. Továbbá látom a tárolás adatait (amiket tudok törölni), gyorsítótárakat, alapértelmezések és engedélyeket. Átrakni nem tudom itt, az általam telepített appokat sem.

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz #40993792 #2371 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ, ezek szerint tényleg belenyúlhattak, csak arra nem tudok rájönni, hogy akkor hol tudom ezt megtenni.
    Ha jól értettem a válaszod, ezek szerint nincs semmilyen lehetőség arra, hogy telepítésnél megadja m a telepítés útvonalát.
    Esetleg arra nincs lehetőség, egy üres kártya behelyezése esetén, azt teljes mértékben összevonni a belső tárhellyel ( tehát, hogy egybe lássa és egyben kezelje, mintha egy tárhely lenne)?

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz Necc #2374 üzenetére

    Köszi a választ.

    Ha jól értem, akkor csak progi segítségével tudom ezt megtenni pl. az App 2 SD-vel.

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    Felraktam rá az App 2 SD-t és azt írja ki, hogy a készülék nem rendelkezik valódi elsődleges külső tárolóval, vagy az elsődleges külső tároló csak emulálva van. Az áthelyezés memóriakártyára funkció nem működik ezen a készüléken.

    Na ilyenkor mi van? :Y

    Ami érdekes, hogy a tárolóhelyeknél csak eltávolítani tudom és törölni az SD kártyát, formázni nem.

    Biztos, hogy én nem csinálok valamit jól, csak arra nem tudok rájönni mit. Ezért kérdeztem azt az első HSZ-ben, hogy formázott kártyát kell-e beletenni a készülékbe. A kártya amit beletettem gyárilag FAT 32-re volt formázva.

    A segítséget megköszönöm, Androidban nagyon kezdő vagyok még, valószínűleg ezért bénázok.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz Necc #2378 üzenetére

    Elvileg elég lenne, csak van egy-két érdekes dolog a telefonnal kapcsolatban, amit nem igazán értek. Az én esetemben a teljes felhasználható tárhely 2.3 G. Ha hozzáadom a 768 M RAM-ot, akkor 3G-át kapok. Na ez az érdekes, mivel állítólag ez a teló 4G memóriát tartalmaz amiből 1G a RAM, tehát 3G-nak kellene lennie a felhasználható tárhelynek.
    A 768 RAM az biztos mert ha összeadom használt és a szabad memóriát 768 jön ki nem 1G.
    A tárhelyre pedig 2.3-at ad meg.
    Kicsit átverve érzem magam és nem tudom reklamáljak-e t-mobilnál mert amikor a a telefont vettem nem szerepeltek a paraméterek a jellemzőknél csak 4G memória (jelenleg is ez szerepel), de ez 1G-vel kevesebb.
    Elvileg amcsiban 768 RAM-al adták ki a telót, de annak a kijelzője is csak 4 vagy 4,3 és nem 4,7.
    Amikor megvettem a telót a gyári rendszer már 1G-át elfoglalt így kb. 1,3-al tudok gazdálkodni, ami hamar elfogy, pedig pár progit telepítettem fel rá.
    Valójában nem zavart a dolog addig amíg fel nem raktam rá a Navigont, ami Magyar térképpel majdnem megette az összes tárhelyet. Játékokkal nem is tudok próbálkozni, mivel azokat nem teszi fel helyhiány miatt.

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz Necc #2386 üzenetére

    Köszönöm a felvilágosítást :R , nem keverem a RAM-ot a ROM-al, a kettő fogalmával teljesen tisztában vagyok.

    Azért írtam amit írtam, mert sok hozzá nem értő helyen sokszor a kettőt mennyiségét összeadva egybe adják meg, azt hittem jelen esetben is ez van.

    Tehát ha jól értem esetemben a 1G RAM-ot az általad leírtak miatt látom 768M-nak, a tárhely meg valójában 4 G amiből csak 2,3-at használhatok a /cache /data stb. miatt.

    Ez így már világos, mert sajnos én is winfoshon és hasonló PC-s oprendszereken nőttem fel, ahol általában oprendszerből látom a tényleges hardvert mint pl. RAM mennyisége, valós háttértár és egyéb adatok.

    Sajnos az App áthelyezésre is megtaláltam a választ, hála az LG-nek (belenyúltak az ICS-be) tényleg virtuális háttértárként kezeli az SD kártyát,ezért nem lehet áthelyezni. Talán majd szoftverfrissítéssel javítják ezt (vagy nem és marad így).

    Tényleg köszi az infókat, így most legalább okosodtam kicsit. :R

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés