- Prohardver app (nem hivatalos)
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Milyen okostelefont vegyek?
- A HMD visszalép az USA piacáról
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Légies iPhone halvány színei
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- 8300 mAh, maradhat?
- Sony WF-C710N - átlátok rajta
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
Aktív témák
-
-
ftc
nagyúr
válasz
Raymond #3110 üzenetére
ugy helyes igazad van 64 stream vect5D igy helyes
szted miért gondolkozom X1950Pro-n?
megvárom a teszteket,de van egy érzésem x1950Pro gyorsabb lesz...nekem 1440x900-t kelleen vinnie...ha a hd1600xt hozza a 1950pro teljesitményét nincs gond..mégis kevesebbet eszik 20W-al....de ha inkább x1650XT lesz ez is mint 8600GTS akkor
remélem rendbe rázzák végre az Ati-t...AMD pénzt is akar belőllük....nem lehet igy ahogyők csnálják...Hiába fejlesztenek....ha NV izomból megoldja kevesebb fejlesztési költségek mellett többet kaszálnak -
válasz
Raymond #3028 üzenetére
A képminőségnél nem értek egyet a cikkel: ahol a 2900XT kártyát hozták ki győztesnek (háztető csúcsa), ott igazából szerintem a 8800-nak jobb a képe, mert a 2900XT valahogy elmossa, homályosítja a képet. Akinek van szeme, az látja.
Egyébként meg 1-2 driverhibának betudható belassulástól eltekintve szerintem a GTS-ek ellen helytáll a 2900XT kártya. -
7600GT
senior tag
válasz
Raymond #2917 üzenetére
Igen igen csak nem találtam megfelő szót a rechenleistungra.
De ez akkor is zsír a 45 wattos kaja felvevés.
Egyébként féleh h ez a különbség jóval csökkenni fog merthogy az a 4 rop télleg kicsit kevés ráadásul több TMU-van a 8600GTS-ben.
Nem baj, azért reménykedek.
Köszönöm a kijavítást mert az én fordításomban télleg ''kicsit'' hülyeség volt.
[Szerkesztve] -
dezz
nagyúr
válasz
Raymond #2486 üzenetére
''A ''chip megtervezve, ennyi volt'' es az elso tomeggyartott termekek kozott kb. 1 ev telik el.''
Hát, ha ez így volna, a K10 valamikor jövő ilyenkor jönne ki.Az első, értelmes frekin működő prototípusokat is múlt hónapban mutatták be először, szűk körben. És állítólag a legutolsó, már gyártásba küldhető revizió prototípusa a napokban jött ki. Te véletlenül nem a ramp-up időszakról beszélsz? (Amiről az AMD azt mondta, K10 esetén ugyancsak rövid lesz.) Tehát amikorra csúcsra járatják a tömegtermelést, mert már a gyártás a lehető legjobban be van hangolva.
[Szerkesztve] -
Raymond
titán
válasz
Raymond #2269 üzenetére
Ad #2269 es #2271:
[link]
''The screenshot of the AMD clock tool is just a demonstation that there is no limits in the tool for how high it can set the clocks, like there is with current versions of powerstrip. On the stock cooler (without any extra fan) at default voltages the range of 830-860MHz is realistic. With voltage modifaction (done by software) and watercooling there should be alot of potential, maybe 1GHz for 24/7 usage.'' -
rocket
nagyúr
válasz
Raymond #2269 üzenetére
Kezd olyan erzesem lenni a fogyasztassal nem tudtak mit csinalni a probalkozasok ellenere se, ezert belepreseltek a default orajelet pci-e+2x6pin csatlakozo altal nyujtott 225wattba, de a kartyanak lesz tuning potencialja, csak akkor mar kell majd a kakao ala rendesen.
-
dezz
nagyúr
válasz
Raymond #2080 üzenetére
Tudom, tudom, de live mérés szerint 1 TFLOPS-ot hozott a két kártya CF-ben, tehát darabonként 500 GFLOPS-t, szal a shader egységek legalábbis jól működtek, és az órajel is megvolt.
Az persze lehet, hogy a yield még elég alacsony volt.
(#2087) Abu85: Első rész acknowledged.
Szerintem azt azért minden játékos tudja, hogy van DX9 meg DX10, és megérti, hogy a kettőben eltérő lehet a teljesítmény. Ehhez még nem kell mélyebb részletekbe menni.
(#2094) #gab_: Most attól, hogy DX9-ben néhány fps-sel kevesebbet hoz a kártya, nem dől össze a világ.
(#2098) Abu85: A VR-Zone kb. a Fudzilla és az Inq szintjén van...
(#2105) venember83: Meg is oldották, ha csak HDMI-n kell a hang (csak tévén hallgatod, vagy HDMI-s házimozierősítőd van), akkor nem kell külön hangkártya!
Viszont nincs külön analóg/SPDIF kimenet.
(#2107) venember83: Az X-Fi sorozat (kiv. X-Fi Audio, ami erősen butított) merőben új, és sokkal jobb, mint az Audigyk.
[Szerkesztve] -
dezz
nagyúr
válasz
Raymond #2072 üzenetére
Azt az OEM R600-as kártyát még hónapokkal ezelőtt mutatták be, és - állítólag - rendesen működött. Ha akkor lettek volna már DX10-es játékok, még talán piacra is lehetett volna dobni, mert a teljesítményért cserébe az ''elvakultabbak'' elnézték volna a méretet és a fogyasztást. De DX10 híján... Egy vicc lett volna.
[Szerkesztve] -
dezz
nagyúr
válasz
Raymond #2064 üzenetére
Én csak az utóbbi pár hónapról beszéltem! Hogy miért nem adták ki már az év elején, ha kész volt, legalábbis a ''v1.0'' (ez tény), és azóta a gyártást is fel tudhatták futtatni. Alapvetően nyilván nem egészen azt érték el (egyelőre), amit akartak. De ilyen körülmények között (tehát nem egetverő DX9 telj., ehhez képest túl nagy fogyasztás) nem lett volna okos dolog akkor kiadni. Így legalább csiszolhattak még rajta egy kicsit.
VaniliásRönk: dolgoznak rajta, állítólag az lesz az R650, de csak később lesz kész.
decibel: abszolút találgatásnak nem nevezném, mivel különféle adatokon alapul. Pár napja ez még tényleg csak elmélet volt, mert megbízhatatlanok voltak azok az adatok, de most már egyre bizonyosabb. Főleg a tegnap előkerült, nem kamunak tűnő AMD slide-ok alapján, illetve mióta ugyancsak tegnap egy szakmai fórumon egy mindkét kártyával rendelkező fejlesztő előhozakodott egy összehasonlító táblázattal a shader egységekről (már linkeltem is), ami alapján az R600 másfélszer gyorsabb ebben.
[Szerkesztve] -
dezz
nagyúr
válasz
Raymond #2022 üzenetére
Igen, arra. Tehát hogy a kis egységek egy blokkon belül más-más operációt tudnak-e végrehajtani egyszerre. Mert ezt jelentené a superscalar architektúra, nemde? Ha meg a szokásos SIMD blokkokról van szó, miért beszélnek (ők is és az NV is) scalar egységekről?
(#2025) Komplikato: na igen, bizonyára úgy volt, hogy felötlött bennük, hogy ésszerű lenne egy 256 bites, 8600-szerű kártya, de ahhoz már hülyék, hogy ez nem úgy megy, hogy fogunk egy G84-et, és varázsolunk rá még 128 lábat (ha egyátalán gondolnak ilyesmire).És mivel ehhez nem csak teljesen más chip kell, hanem teljesen más nyák is, minden valószínűség szerint inkább komplett külön szériaként jönne ki (8700), különféle órajelekkel, és így különféle végződésekkel...
[Szerkesztve] -
dezz
nagyúr
válasz
Raymond #2009 üzenetére
Ezt értem, de akkor nem értesz egyet azzal, amit a nem-egyidejűségről írtam, illetve cikkek írtak?
Nos a slide-okból úgy látom, SIMD (mégpedig VLIV) utasításkészlet van (amit aztán superscalarban hajt végre), nem pedig egyszerű scalar threadek sokasága, mint elvileg G80-nál.
Vajon az a bizonyos Ultra-Threaded Dispatch Processor különféle thread-csoportokba tudhatja osztani az eredetileg SIMD-ben lévő számítási feladatokat? (Hogy minden kis egységnek jusson meló.) Jó lenne, mert ugyebár jóval könnyebb fullra kihajtani a vasat scalarban, mint SIMD-ben; nem könnyű, ill. nem lehet mindent 100%-os hatékonysággal SIMD-esítani.
[Szerkesztve] -
dezz
nagyúr
válasz
Raymond #2006 üzenetére
''A jatekoknal most PS limitaltak a kartyak, tahat ha az ujabb termekben annyi egyseg van osszesen mint eddig PS volt akkor nem a legjobb a helyzet.''
Hát, azért a 24 nem olyan kevés, meg az órajel se semmi, meg itt van ez a dolog a fix vec4+1 vs. ''superscalar5'' konfigról, kihasználtság ügyben. Amiről végülis kérdeztelek volna.
''Nem szamolhatsz 24+24-el mert egy shader vagy ez csinalja vagy azt. Ha mondjuk 8 dolgozik a vertexeken akkor csak 16 marad a PS-re.''
Hát, a DX10-es cikkekben (meg talán itt a ph-n is a 8800-asban) az szerepel, hogy nem egyszerre zajlanak ezek a műveletek, hanem első körben a vertexekkel dolgoznak a programok, majd egy későbbi fázisban jön a pixelshading, és hogy az univerzális megoldás egyik előnye, hogy mindkét fázisnál maximális lehet a vas kihasználtsága (legalábbis elvileg, mert annyi poligonnal nem is nagyon dolgoznak, amennyit ez így elbírna). -
Komplikato
veterán
válasz
Raymond #1988 üzenetére
Engem is aggaszt, elvégre az Rv560-ban van 24+8 shader egység összesen, ebben meg összesen 24 ... itt jönne az képben, hogy mit is jelent ez 4+1 felépítéssel?
Másrészt egyből látszik kb. hova jön be majd az RV670, mert tetszik vagy sem éppen olyan lyuk van itt (ha nem is akkora!), mint a G80 és a G84 között.
Minden esetre engem az ára érdekel jobban, meg örülök, hogy az UVD ebben is benne lesz. -
dezz
nagyúr
válasz
Raymond #1982 üzenetére
Nocsak, tehát mégis (super)scalar, csak ilyen 5-ös csoportokba szervezve (amik talán úgy is működhetnek, mintha egy Vector5-ös egység lenne/lennének).
Akkor a Fudzilla elmélkedése, vagy inkább okoskodása R600 vs. G80 ide vonatkozó összehasonlítására felejtős...
[Szerkesztve] -
ftc
nagyúr
válasz
Raymond #1936 üzenetére
nah nézzük.... végre normális felbontásban teszteltek...16x12 1600x1200 lehet elméletileg...
ha igaz a teszt akkor a CF driver része kib jól sikerült....majdnem 100%-t hoz a 2. kártya.
ami meglepő,hogy a sima HD2900XT legyőzi a SLI-ba kötött 8800GTS-t(sztem elég nagy gondok vannak NV-nél SLI fronton)
de a teszt után van az érdekessebbik irás:
The editors in pcgames.de have a chance to try out the dx10 title “Lost Planet” with 2 demo levels.
The try out run on Windows Vista with DirectX 10 API, Athlon 64 5000+, 2GB ram. Because there’s no ATI DX10 graphic card, they used a GeForce 8800GTX graphic card for the try out. Lost Planet demo runs on 1280x1024 resolutions with 4xFSAA. Despite of some furious fighting scenes, they estimated the average speed is at 25fps.
CAPCOM will release DX9 and DX10 demo of Lost Planet in May. The retail version of Lost Planet will show up at June, or maybe delayed to July due to the difficulty of dev DX10 version of Lost Planet.
ha tényleg az átlag 25FPS volt akkor mit is tudhat NV DX10 alatt? -
szacsee
nagyúr
válasz
Raymond #1761 üzenetére
Nyugodt vagyok, az EKG-m most hassonlítana egy hulláéhoz, mint egy emberéhez.
''Miert nem tudsz hideg fejjel infokat megemeszteni?''
Számomra az információ, vagy adat egy valós bizonyítással alátámasztott adatok halmaza.
Tökre mint a matek. Sajnos a Pc Hardware iparban a marketing és a szenzációéhes online tesztoldalak (értsd jól) hajlamosak a túlkapásra.
Engem hidegen hagy ki mit ír, de egy teszt akkor hiteles, ha ''bizonyításokkal alá van támasztva'', azaz ebben az iparágban sok mindenen múlik, hogy ki nyeri a versenyt.
Csak akkor hihetünk egy nem piacon levő árú prezentálásának, ha alá van támasztva pl screenshotokkal (3Dmark- hogy ez a kártya van-e a gépben, számítógépről is dobhattak volna képet, hogy miként mutat a kártya a konfigban stb).
Majd ha kijön akkor dumálunk tovább, most zúzok aldni, mert éjjel dolgozóba voltam.
Jó munkát! -
ftc
nagyúr
-
szacsee
nagyúr
válasz
Raymond #1735 üzenetére
Úgy néz ki már megint egy fake teszt!
Én is tudnék ilyen tesztet csinálni, hogy beírkálok számokat, aztán írok pár sort.
Az Nv lehet most megkente az összes Tesztoldalt, hogy beáztassák az Atit, de legfőképp, hogy megnyugtassák a Usereket, ne várjanak, vegyenek nyugodtan 8800-as kártyát!
A játékguruk, akik fél mondatot elkottyantottak itt-ott az új ati kártyáről, meg mind áradoztak róla.
Május 14-ig nem hiszek ilyesminek, aki meg beveszi a fake teszteket, rohanjon a boltba 8800-at venni. (én kivárok)
ftc: a kiegészítő tápcstikat lehúzták róla, nehogy túl nagy különbség legyen sz NV és ATI között.
[Szerkesztve] -
szacsee
nagyúr
válasz
Raymond #1712 üzenetére
Nem kötekedni akarok, de:
A chipek felépítésa ugyanolyan.
12 chip 64 mb-os és 32-biten kommunikál a gpu-val 32*12=384bit (sávszél)
64mbx12=768Mb (méret) (gtx esetén)
10 chip 64 mb-os és 32 biten kommunikál a gpu-val 32x10=320 bit (sávzél)
64x10=640 Mb (méret) Gts esetén
Az R600 64 bites modulokat használ a sávszélessége mint tudjuk 512 bit.
8 modul van rajta. 64x8=512bit (sávszél) 8x 64 Mb= 512 Mb
Nekem ebből az jött le, hogy az Nv ramok 32.biten, az r600 64 biten kommunikál.
Más az architektúrájuk, tehát elképzelhető.
Azt meg nem tudja senki, van e ram a kártya hátulján, és akkor 16 chip van rajta 32 bites kommunikációval, de akkor a mem mérete 1Gb-ra jön ki (asszem lesz r600-on belül 1Gb rammal ellátott)
Na mindegy nem totózok, majd kiderül
Nem értek a lovakhoz, lehet hülyeséget írtam, de nem hiszem.
[Szerkesztve] -
szacsee
nagyúr
válasz
Raymond #1669 üzenetére
Jogos!
Szerintem ez 999USD-ért egy 8800GX2 lesz.
Ha húzták volna, akkor a lap architektúrájából adódóan DDr4-es ramot is tehettek volna rá, de akkor sem kerülne annyiba.
Szerk: Server CPU fronton kezdi alázni az intelt az AMD.[link]
Május 14 után majd linkelek hasonlót VGA fronton is
[Szerkesztve] -
-
rocket
nagyúr
Nem akarok vitatkozni de szerintem te emlekszel rosszul
, idoben jott, ezert is volt az, hogy az r520 a kesese miatt vegul meg 3 honapos ciklust se elt meg.
Mar masnap kaphato volt Magyarorszagon is.
Teljesitmeny kapcsan elokerestem a PH tesztet [link]
Igazad van ez nem az r580 topic, ugyhogy be is fejeztem -
rocket
nagyúr
R580 idoben jott, kaphato volt megjeleneskor, teljesitmenye jo volt, ha a fogyasztasra gondolt akkor igaza lenne, de ez mar kezd alszent dolog lenni komolyan amikor az emberek egy highend termeknel allandoan ezen lovagolnak.
Lassan tenyleg odajutunk, hogy elsodleges szempont az emberek tobbsegenel nem a teljesitmeny vagy ar hanem a fogyasztas lesz, de ez is csak addig lesz igy amig nem fordul meg a kocka a ket gyarto kozott, ha megfordul ez mar nem lesz annyira fontos szempont. (mennyivel nagyobb hype volt anno a nv4x sm3.0+hdr kapcsan, mint az x1k es hdr+aa kapcsan).
Szerintem ott van a gond, hogy kivulrol nezve sokan r300 sikresztorit varnak allandoan egy uj generacio megjelenesenel, azt elfelejtik, hogy kellett hozza az nv oldalarol az nv30, remelhetoleg nem lesz tobbet ilyen egyik cegtol se. -
FireGL
aktív tag
Minimum 48 shader-ol 64-re plusz a tobbi valtoztatas
Az X1950XTX az 56 shadert tartalmaz: 48 pixel + 8 vertex. Az R600-on a 64 unified shader pedig egyaránt számol pixelt, vertexet és geometriát is.
Szóval kb ugyanannyi shader kisebb csikszélességgel legyártva nemhinném hogy többet fogyasztana.
[Szerkesztve]
Aktív témák
Hirdetés
- Gumi és felni topik
- ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás
- iRacing.com - a legélethűbb -online- autós szimulátor bajnokság
- Nehéz helyzetben az SMIC, régebbi chipet használ az új Huawei laptop
- PlayStationre is jön az első Gears of War felújítása
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Kompakt vízhűtés
- NVIDIA® driverek topikja
- További aktív témák...
- Bomba Ár! Dell Latitude 3190 - Intel N4120 I 4GB I 64GB SSD I 11,6" HD I Cam I W11 I Garancia!
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 8700K 6 mag 12 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Xiaomi Redmi Note 13 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Asus B450 R7 2700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 8GB Rampage SHIVA TT 500W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 5070 GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest