Hirdetés
- Telekom mobilszolgáltatások
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Így nézhet ki a Huawei Pura 90
- 7600 mAh-s az aksi az iQOO új mobiljában is
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
atesss
#11078
üzenetére
Amit írtam telepítési / létrehozási sorrendet, azt a logika diktálta. Persze csinálhatod bármivel, akár valami célprogrammal is.
EXT4 naplózó fájlrendszert javaslok, nem tudom kolléga miért írta azt EXT2-t gyorsabbnak, mikor az EXT4 tartalmaz egy rakás gyorsító újdonságot.
A /home különszedése meg tényleg érdemes lehet, ha használod is valamire napi szinten a Linuxot a böngészésen kívül, ha csak arra van, akkor igazából nem lényeg. Egyébként pl. OpenSuse magától szétszedi a kiválasztott partíciót egy rednszer partíciónak és egy /home-nak. Persze nem kötelező ott sem.
Winek meg alapból nem kezelnek semmit (miért is kezelnének, ha egyszer körülöttük forog a világ), ami nem ntfs/fat, és ez jól is van így, mert a végén még belerondítana a Linux, stb. dolgaiba. Lehet letölteni progit, hogy lássák egymást, de egyszerűbb Linux alól másolni az említett partíciókra, mivel már jó ideje írni is tud ntfs-re.
Meghajtót elrejteni meg emlékeim szerint úgy lehet legegyszerűbben winen, hogy leszeded a betűjelét.
Új hozzászólás Aktív témák
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- iPad topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sony PSP
- Napelem
- Gumi és felni topik
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Teljesen szürreális, ami az RTX 5070 Ti kapcsán történik…
- AliExpress tapasztalatok
- További aktív témák...
- Használt, karcmentes Google Pixel 9 Pro Fold Obsidian színben, 256 GB tárhellyel és 6 hónap garanciá
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- 146 - 147 - 166 - 167 - 168 - 169 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
- Panasonic CF-XZ6 AIO all-in-one laptop tablet 2k touch i5-7300u speciális ütésálló rugged
- Samsung Galaxy S20 Ultra / 12/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


