Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Én is várhatóan a jövő hónapban szeretném lecserélni Xiaomi 1S-emet, és a tapasztalataitokat szeretném megkérdezni mert ez a telefon az elsődleges kiszemeltem (remélem addigra már lesz raktáron az Eustocknál) szóval sokat segítenétek vele. :) :K

    Elsősorban azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy méretbe mennyire nagy a telefon, mennyire lehet kényelmesen használni? Igazából ezen gondolkozok elsősorban, mert ekkora telefonom még nem volt, nincs is lapát kezem, és olvastam hogy van akiknek ez a méret már kényelmetlen...
    Note2-őt volt szerencsém már élőben megfogdosni, nem tudom hozzá képest mekkora a Kati de az még határeset volt, persze szokatlan de nem is kimondottan kényelmetlen, a kijelző bal felső sarkáért kellett nyújtózkodni, fogást váltani de kijelző nagy részét azért el tudtam érni egy kézzel. :)
    Ezen kívül a redmi3S az amiben gondolkozok amúgy a méret miatt, és ahogy olvasom az is egy jó telefon, de procira és kijelzőfelbontásra veri a note 3 :)

    A másik amit szeretnék kérdezni, hogy összességében milyen a telefon, mennyire vagytok megelégedve vele, illetve a rá való global developer rom mennyire stabil, rootolt gyárilag, vagy azt más módon kell?
    (Titanum Backup mentés visszaállításához mindenképp kellene a root, meg amúgy is. :) )

    Illetve a tok és kijelzővédő kérdés, láttam pár linket itt a fórumon egy tokot le is mentettem [ezt] de kijelzővédőben még nem vagok képben honnan lehetne és mit :F
    Ti mit ajánlotok milyen tokot/kijelzővédőt lehet rá beszerezni még ami aránylag passzol rá, illetve találtatok esetleg magyar webshopos alternatívát ami úgy ahogy passzol ideiglenes jelleggel még az ember nem talál jobbat (vagy addig még az megjön)? Azért érdekelne mert pl alieexpressről is min 1 hónap mire megjön és addig is jó lenne valamivel védeni...

    Válaszotokat előre is köszönöm szépen! :R

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Na, a héten eldöntöttem, én is a Kate verziót fogom preferálni az Eustockból. :)
    Jó is hogy csak 1.5 hét múlva lesz, mert én körülbelül november 2. hetében érek el várhatóan addig hogy berendeljem, legalább addig talán nem fogy el a készlet... :D

    Viszont addig is szeretnék előre tervezni tok és üveg tekintetében, hogy mire végre meg tudom rendelni a telefont meg is jöjjenek :K

    Ebben szeretném a tanácsotokat kérni, hogy szerintetek miket rendeljek hozzá?
    Tudom, a legbiztosabb a gyári Tajvanból, de az most nem játszik, talán később ha lesz a jövőben esetleg csoportos rendelés. Igazából a lényeg számomra most csak az, hogy ha megjön a telefon majd akkor tudjak rá tenni védőüveget és tokot, max ha nem tetszik annyira addig is legyen rajt valami még nem találok jobbat. :)

    Tokból kettőt néztem eddig, az egyik az itt a fórumon is említésre került már a allieexpressről:
    [link]

    A másik meg a gearbestes XDA-n említett tok:
    [link]

    Üvegvől meg a Honorbuy-os üveget néztem eddíg, [link] illetve az ebayről ezt: [link]

    Jövő héten sajna nem tudok foglalkozni ezzel, de gondoltam ha a hétvégén megrendelem akkor addígra mire meglesz a telefon meg kell hogy jöjjenek (kivéve az allieexpressről) és nem kell az első pár hétben úgy használnom a telefont mint a hímes tojást :D

    Segítségeteket előre is köszönöm, illetve ha ezeknél tudtok jobbat ne tartsátok magatokban! :) :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    válasz Surda- #361 üzenetére

    Köszi az infót, akkor megpróbálkozok első körben a Nilkinnel :)

  • Canonfan

    senior tag

    Na ez jó hír, hogy van már az eustocknál :)

    Sajnos nekem várnom kell még kapok fizut, úgyhogy most reménykedek hogy addig nem fogy el a készlet... :)

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Sajnos nekem még várnom kell jövő hét elejéig hogy csatlakozzak a klubhoz, remélem addig még kitart a készlet az eustocknál. :)

    Azt szeretném megkérdezni addig is tőletek (illetve elsősorban azoktól akik szintén innen rendelték a telót) hogy gyárilag van valami akár gagyi fólia a kijelzőn illetve a hátlapon, és azzal együtt lehet éllni míg nem jön meg a tok és az üveg?
    Egyik barátom által már megrendeltem hozzá alliexpressről a tokot és üveget, de az kb 2-2.5 hét mire még ideér. Bár ez az ebayes s-line tok tényleg jónak tűnik azt még lehet rendelek egyet, az alis tok meg jó lesz addig még az meg nem jön.

    A másik amit meg szeretnék kérdezni, hogy van infótok arról hogy az eustock mit enged meg garivesztés nélkül? Olvastam itt a hogy global developerrel szálítják alapból ami jóság :) így már csak root jog kéne nekem és utána minden ok lenne. Ennél a telefonnál nem hiszem hogy váltanák cm-re, mert tetszik a miui, a mostani telefonomnál is azért váltottam mert ott megált a 4.4-es droidnnál a történet, és frisseb droidot akartam, + 1 giga ram...

    Sajnos ahogy látom olyan megoldás sajna nincs ami gyári recoveryvel működne, csak miflash... :(((
    Szóval e a zárt bl-es root módszer [link] szerintetek ütné a garit az eustocknál?

    Illetve még annyi, hogy a a miflash használatához (specifikusan kate-hez) tudnátok támpontot illetve leírást adni?
    Szoktam romolni én is, eddig az összes androidos telefonom előbb-utóbb eljutott addig hogy root+ custom recovery, custom rom :) de én eddig mindig recoveryből romoltam az összes telefonomon azzal vagyok képben, sajnos a a miflash + fastboot + edl mód az nekem teljesen ismeretlen még, nem tudom mennyire bonyolult stb... :(((

    Bármilyen infót előre is köszönök szépen! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Na végre én is belépek a klubba, ma megrendeltem eustocktól holnap hozza a GLS :)
    Csak majd be kell ugranom egy gsm boltba holnap hogy vegyek neki övtokot meg akármilyen szilikon tokot ami ideiglenesen rámegy mert ismerkedésünk kezdete egyből egy Soproni hétvégével fog kezdődni, és ajnos még nem érkezett meg a TG meg a tokok alieexpressről...

    Azt szeretném megkérdezni addig is, hogy a zárt bl-es twrp flash + root mennyire lehet gáz garancia szempontjából az eustocknál, van erre valami biztos infótok?
    Eleinte még tapasztalgatom gondoltam maradnék a gyári keretek közt, de magamat ismerve előbb utóbb biztos hiányként élném meg hogy nincs twrp + root :) szóval gondolkodok rajta erősen, főleg hogy ennél a telónál nem tervezem lecserélni a MIUI-t így azután maradhatna úgy ahogy van :)

    Appropó bugok, olvastam hogy vannak bugok a romban (gondolom a global developrben), pl a fülesnél, (meglátjuk nálam mi lesz, piston2-őm van) de van más is amit tapasztaltatok?

    Válaszotokat előre is köszi szépen! :) :R

  • Canonfan

    senior tag

    válasz grafnet #1638 üzenetére

    Remélem én is hogy piston2-vel menni fog,furcsa is lenne ha nem :)

    Én igazából a headset bug-ra gondoltam, valamikor olvastam, hogy 8-as MIUI-nál nem megy normál gsm hívásnál a headset-es mikrofon, a hívót lehet hallani fülesen keresztül, de a telefon mikrofonja megy csak. Nem tudom mikori hsz-volt, lehet azóta egy heti frissítéssel megjavult erre lennék kíváncsi :)

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Múlt hét pénteken nekem is megjött a teló gond nélkül az eustocktól és eddig imádom! :) :K
    Remélem azért az első töltéseknél nem jártam el rosszul, mert 5-8 órát nem töltöttem mint az eustockos leírásban szerepel, de összevissza sem, első alkalommal kikapcsolva töltöttem 10% alattiról teljesen 100%-ra, illetve tegnap szintén egyben 100%-ra de már rendesen bekapcsolva.

    Ami meglepett, hogy a méretét milyen könnyen megszoktam, úgy kb 1.5-2 nap után már semmi gondom nem volt vele, sőt használhatóbb volt, pl, gépelni is sokkal jobb rajta.
    Sajnos még be kell érnem a gyári fóliával remélem hamarosan megjönnek aliról a cuccok hozzá, a hátlapi fóliát én fent hagytam ameddig tudtam mondván legalább azon fekszik fel a telefon, de sajnos elkezdett leválni így le kellett szednem. De az előlapon stabilan fent van és addig jó lesz még megjön a tempered glass.

    A GPS-e szerintem elég jó cucc, hétvégén Sopronban voltam és már ezzel a telefonnal navigáltunk ott a nevezetességeket keresve, a google navigációjával, és teljesen rendben volt.
    Zenét csak ma tudtam tesztelni AIMP-el, (most már végre volt időm átmásolni a régi telefonomról a képeket/videókat és a zenéket) és csak megerősíteni tudom hogy jól szól a piston2-vel bekapcsolva a hangjavítást, de holnap munkába menet lehet tesztelem majd jobban buszon.
    A Headsettel való telefonálást még nem volt módomban kipróbálni, de eddig bugot nem tapasztaltam az eustock-os romban, remélem nem is futok bele komoly dolgokba. :)

    Viszont egy dologban szeretném kérni a segítségeteket, és bocs hogy egy kicsit off, hogy a Play Játékokkal van tapasztalatotok? Eddig nagyrészt megoldottam az átköltözést anélkül hogy kelljen root, pontosabban a titanium backupos mentésem a régi telóról, de a redmi 1S-en nagyon szerettem a Spottlight Room Escape játékot, de nem szeretném újrakezdeni elölről. :D
    Annyit hallottam hogy elvileg amikor bejelentkezek a játékkal a play játékokba játékazonosítóval akkor alapból mentenie kéne a játékállást utána meg ha az új telefonomon ott kéne folytatnia, de a play játékokban semmi mentést nem látok és mentési lehetőséget sem...

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Na végre úgy néz ki elkezdenek megjönni nekem is a cuccaim aliról :D

    Tegnap szólt a barátom akihez megrendeltük a cuccokat hogy megjött a tok [link] ha minden ok holnap hozom el tőle, meglátjuk, hogy az ujjlenyomat olvasónál mennyire takar be, max faragok rajta kicsit. Legalább már lesz rajta végre valami, a TG is megjöhetne már. :)

    A multi romot amúgy milyen mértékben tartjátok jobbnak a global developernél?
    Olvasgattam most a fórmot és láttam többen áttértetek már + custom kernel :)

    Régebben az előző telefonomon (Redmi 1S) amíg MIUI-t használtam én is vagy multit vagy MIUIHU-t tettem fel, és alapjáraton elégedett is voltam velük. Globalból ott egyszer a global stabilt próbáltam, mert akkor olvastam hogy van aki szerint a global összerakottabb és stabilabb kódbázisra épül mint a multi illetve a magyar rom amik a china dev.re. Igazából nekem se volt vele bajom, és tényleg volt benne valami, mert az 1S-nél 6-os és 7-es MIUI-nál gyári kernellel élvezhetetlenül akadozott a zene a MIUIHU-nál, a globalnál sokkal ritkábban ott nem volt annyira vészes.

    Most is eddig nincs komoly gondom az eustock-os rommal, leszámítva hogy az ujjlenyomat olvasó néha nekem sem akar feloldani csak 3 próbálkozás után kóddal, de érdekes módon utána meg megy pedig nem csinálok semmit másként... :F

    Úgyhogy most gondolkozok hogy hagyjam így legalábbis egyelőre, vagy twrp csere zárt bl-nél, fel a multi, root, kernel, aztán már csak annyi tennivalóm lenne a telóval hogy frissítés után újra root illetve feldobni a kernelt.... ;]
    Nyilván ez a megoldás haladóbb és jobb, nem vitás, a kérdés csak az hogy megéri-e szerintetek csak a multi rom kedvéért nekiállni az egész folyamatnak?

    Válaszotokat előre is köszi! :R

  • Canonfan

    senior tag

    válasz grafnet #2922 üzenetére

    Köszi szépen! :R

    Akkor egyelőre marad a global dev. :D :)

    Na végre ma felpróbálhattam az alis tokomat [ezt] úgyhogy végre van már valami rajta. :)

    De úgy néz ki hosszabb távra se lesz rossz, mert nekem nem lóg rá szerencsére az ujjlenyomat olvasóra, máshol meg szintén passzol egyedül nem mindenhol lóg a kijelző fölé, de arra úgyis úton van már (remélem) a tg. :)
    Amúgy nálam szinte pont az ujjlenyomat olvasó aljáig ér a kivágás, de nem lóg bele, úgyhogy nem kell alakítgatni. Ha gondoljátok szívesen csinálok én is képet hogy az enyémen hogy néz ki az olvasónál :)

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Sajnos eddig nem igazán volt alkalmam írni, de azért követem a topicot. :)

    A tapasztalataitokat szeretném megkérdezni a romolással kapcsolatban.
    Bevallom, most vacillálok még, hogy nekiálljak-e, mert bár eddigi androidos telefonjaimat mind mókoltam elöbb-utóbb, itt most egyelőre azt leszámítva hogy van amikor hívás közben nem megy a közelségérzékelő (restart eddig mind megoldotta) és hogy néha nem ismeri fel az ujjlenyomatot meg vagyok elégedve a gyári global dev.el. Még a google appokat sem tiltottam rajta, mert így sem mondhatnám hogy akadna vagy lassú lenne.

    Szóval egyrészt tisztában vagyok vele, hogy twrp-vel root + guyver kernel kombóval jobb lenne, de nem tudom mennyivel, érdemes-e nekiállni az elejétől legyalulni mindent, újra belakni miflashel flashelni stb, tehát egy jól belakott gyári rendszerről nekiállni az egésznek, mert eddig mindig rootoltam a telefonjaimat, de eddig még nem futottam bele olyanba amiért szükséges lenne... :)

    A hivatalos BL nyitást azért mindenképp megpróbálom hátha, mert az azért zavar hogy még gyári recoverym sincs, és ha esetleg bármi lenne a telefonnal gép nélkül nem tudnák kezdeni vele semmit.

    Igazából ami miatt leginkább úgy vagyok vele most hogy jó ez jelenleg gyári keretek közt hogy az OTA frissítésekről nem szeretnék lemondani, főleg hogy jövőre jönne a 7-es droid rá... :)
    Persze, olvastam itt a fórumban hogy megoldható zárt bl mellett is hogy minden maradjon, de nekem legjobb az lenne ha minden módosítás nélkül menne a dolog, szóval para nélül ahogy lejön a frissítés a telefonra a gyári frissítővel (és twrp-vel) minden menne. Nem tudom nyitott BL-nél mennyire más a helyzet.

    Én azért szeretem jobban amúgy ha mindent meg tudok oldani telefonról a recoveryvel, mert Linuxos vagyok Windowst csak a munkahelyemen használok otthon csak akkor ha más lehetőség nincs. :D

    Bocs a kisregényért, bármilyen infót előre is köszi! :) :R

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    válasz DroiDMester #4284 üzenetére

    Sziasztok!

    Gondoltam megpróbálkozok én is a hivatalos nyitással első körben legalább gyári recoverym legyen de már az elején valami nem ok nekem...
    A kenzos topic mélyvizében található leírást kezdtem el követni, beléptem az ott linkelt mi unlock oldalra, bejelentkeztem a mi fiókommal, előtte persze 100%-ra feltornáztam a security check-et az volt az első.

    Na a furcaság itt kezdődik. Ugye ilyenkor meg kéne adnom telefonszám, ok, sms-ben kód stb ahogy a leírásban szerepel, de nekem már egyből a mi flash unlock letöltését adja be, ezt pontosan:

    Szóval ezt most nem értem mert DroiDMester írta, hogy elvileg akkor ajánja fel a mi unlock letöltést ha már van nyitási engedély.

    De ez a fura, hogy hogy lehetne nyitási engedélyem, ha még nem is kértem meg... :Y :F

    A fejlesztői beállításokban az oem unlock-ot engedi bekapcsolni, de a telefont nem engedi összekapcsolni a mi fiókkal (Nem sikerült a hitelesítés, próbálja újra) így inkább kikapcsoltam ahogy volt.

    Nekem jelenleg a teljesen gyári 12.15-ös global dev.van se root, de twrp, semmi mókolás.

    Nektek mi a véleményetek?

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    válasz DroiDMester #4318 üzenetére

    Köszi szépen kipróbáltam a linket amit küldtél a nyitáshoz, de sajnos valamiért úgy néz ki nem megy, nekem alapból kínaiul is van, de az még áthidalható a testvér topicban található leírás képernyőképeinek hála, viszont hiába "okézom" le nem történik semmi, hibaüzenetet sem ír de tovább sem lép... :(

    Persze a leírásban szereplő linkre továbbra is a mi unlock app letöltőoldala jön be, és a telefonomat sem tudom változatlanul összekapcsolni a MI fiókkal a fejlesztői beállításokban.

    Mit gondolsz, illetve mit gondoltok, érdemes még megpróbálnom valamit, vagy úgy néz ki nekem is megfeneklett a hivatalos nyitás már így a legelején?

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Nektek melyik TG vált be a Katihoz, ti melyiket használjátok?

    Azért kérdezem csak, mert nekem az ajánlott van most rajta, [link] és tényleg méretpontos, de sajnos már pár nap után elkezdett leválni, rajt van de vannak részek ahol feljött. :(

    Ezért szeretnék még rendelni hozzá új tg-t és rávaló tokot egyrészt felrakni másikat ami talán hosszútávú lesz, másrészt tartalékot, de nem tudom hogy ebből rendeljek-e hátha valami hibás példányt fogtam ki vagy inkább mással próbálkozzak :F

    Bármilyen infót előre is köszi! :R

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Azt szeretném megkérdezni hogy nektek mik a tapasztalataitok, milyen tempered glasst érdemes rendelni ami jó is?

    Nekem most az ajánlott van fent de már 1-2 helyen buborékos lett sajna rövid időn belül. Ezért mostanában szeretnék rendelni még TG-t (többek között) egyrészt felrakni másikat, másrészt tartalékot is, de nem tudom hogy csak én fogtam ki egy rosszabb példányt vagy inkább egy másik tg-t kellene megpróbálnom... :F

    Nektek melyik vált be ami méretpontos is és nem jön fel?

    Válaszotokat előre is köszi! :R

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Na végre nekem is módomban állt kipróbálni a piston2es headsetemet, és fájó de nekem sem működik a mikrofon rész..

    Kipróbáltam tok nélkül is,hogy a nem gyári tok miatt van-e hogy nem illeszkedik pontosan, de sajnos nem.
    Érdekes egyébként, hogy headsetnek jelzi a telefon, és a hangrögzítőben működik a headset mikrofon de híváskor nem :F

    Ahogy követem a fórumot látom hogy erre azóta sem született megoldás sajnos.

    Viszont mintha olvastam volna régebben hogy van akinek a Piston Dual Driver fülessel megy a mikrofon, és ezt szeretném megkérdezni hogy erről mit hallottatok, mert ha 100%-ra működik akkor elgondolkoznák beszerezni egyet (a bt-s fülesekkel ellentétben ezt nem egy +1 eszköz amit tölteni kell :D bár a hangkaraktere állítólag túl V karakterű jobban mint a Piston 2 de ott nincs ezzel problémám) de ha nem akkor inkább elgondolkozom én is egy bt fülesen...

    Válaszotokat előre is köszi szépen! :R

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Köszönöm én is a BT füleses infókat!

    Viszont közben utána kerestem a fórumon a problémának, és alakul a dolog. :) :K

    Még nem akarom elkiabálni én is még tesztelem, de eddig úgy nyilatkoztak a vonal tulsó végén hogy működik. :)
    Rákerestem a mikrofon szóra itt a topicban, és volt egy hs, amiben azt ajánlotta a fórumtárs hogy a soundabout app-ban ki kell kapcsolni a sense microfone opciót a wired headset részben. (Pontosan most nem tudom idézni, nincs előttem a hsz)
    Gondoltam én is erre, hogy lehet-e attól hogy a telefon mikrofonja zajszűrős a headseté nem és alapból zajszűrős mikrofonra van beállítva és mivel a headseté nem az azt nem használja. A piston hybrid dualnak ugye elvileg az van ha jól tudom, és arra ha jól emlékszem valaki írta hogy működik a mikrofon de ebben jó lenne egy megerősítés, mert anélkül én se vennék új fülest. :)

    Szóval a lényeg:
    Feltettem a SoundAbout appot (utána restart) és bár a fenti beállítást nem találtam benne, olyan volt a Wired Heatset settingsben hogy Wired Heatset detection, illetve alatta Wired Headset microfone amiket bekapcsoltam illetve lehet alapból is úgy volt.
    Ezután felhívtam három ismerősömet teszt jelleggel, változó módon egyiknél leszedtem a tokot és úgy volt bedugva a füles (Piston 2) másiknál rajt volt a (még nem rá hanem a kenzora való) tok, a telefont pedig igyekeztem a lehető legjobban eltartani hogy a telefon mikrofonja ne játsszon szerepet.

    És eddig mindhárman azt mondták, hogy rendben hallanak, volt aki azt mondta hogy nem valami tisztán de hall, más meg úgy nyilatkozott hogy tökéletesen hall engem. :)

    Szóval én is tesztelem még, és remélem így marad (ota frissítés után is) ha gondoljátok szerintem egy próbát megér. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Én is elgondolkoztam hogy kipróbálnám a Multi romot, de vannak még kérdések bennem és ebben kérném a véleményeteket/tapasztalataitokat.
    Igazából jelenleg jól megvagyok a teljesen gyári global dev-el, stabil nincs vele gondom, kivéve hogy néha megbolondul az ujjlenyomat olvasó és sehogy sem érzékeli az ujjamat csak kóddal tudok belépni, ami elég idegesítő, máskor meg semmi gondja nincs.
    Illetve nekem nem frissül valamiért :F a kínai újév előtti frissítést megkaptam (7.1.19.) de azóta nem, nem is jelzi a frissítő alkalmazás hogy lenne újabb verzió... :Y :F
    Elsősorban azért gondolkozom a Multin, mert úgy több beleszólásom lenne a telefonba ha valami nem megy vagy egy frissítés nem úgy sikerül meg tudjam oldani telefonról pl egy régebbi kiadás felrakásával, nem úgy mint most zárt BL-el, hogy ha bármi gond lenne számítógép nélkül csak egy féltégla lenne a kezemben...

    Bár ritkán szólok hozzá a fórumban azért szinte naponta követem, látom sok infó elhangzott már a Multi romról és a telepítésről. Ezért nem is szeretném újra megkérdezni azt ami meg lett válaszolva, de van még pár kérdésem amit eddig nem olvastam.

    Az első az, hogy ti akik Multi romot használtok miért váltottatok gyári romról, miben más (jobb) a Multi? Persze a leírást már olvastam hogy mi a különbség közöttük, engem most a ti tapasztalataitok érdekel, hogy használatban milyen, mert mintha azt olvastam volna egy régebbi hsz-ban hogy valakinek Multi romon voltak hibák, amik a sima global dev.ben viszont nem voltak...

    A másik kérdésem, hogy ha esetleg nem tetszik és visszaállnék a mostani teljesen gyári állapotra, akkor azt gondolom csak a MIflash-el tudom megtenni egy gyári fastboot rommal nem? Illetve mit gondoltok, érdemes egy olyat is letölteni erre az esetre vagy ha valami nem úgy sülne el?

    Ha jól olvastam Multi romon nem gond a zárt BL, viszont OTA nincs, de letöltve a romot twrp-vel felrakva nem szál el a telefon mint ha sima global dev. nél ráengedném a frissítést otán... A kérdésem ezen felül az lenne, hogy ti használtok számítógépet letölteni a romot és úgy felmásolni, vagy az működhet, hogy telefonon böngészővel leszedem a friss romot egy mappába és úgy rakom fel a twrp-vel?

    Bocs a kisregényért, bármilyen infót előre is nagyon szépen köszönök! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    tmslevi, grafnet:

    Nagyon szépen köszönöm nektek a hasznos és részletes infókat! :R :R

    Ezek alapján egyre inkább ki szeretném próbálni a multit, amúgy is az a terv hogy most kipróbálom, és valamelyik örökös lesz, ha bejön a multi (és eddig miért ne jönne be :) ) az marad már örökösen és csak használom a telefont, ha nem akkor max vissza a gyári global dev és úgy marad

    Azt szeretném még megkérdezni tőletek, hogy én még nem használtam miflasht soha eddig, hogy mi az a verzió ami bevált nektek, olvastam hogy valakinek ez működött másiknak az, és szeretnék amennyire lehet biztosra menni nehogy valami gáz legyen :D

    A másik hogy itthon win7-em van (de alig használom a Linux mellett) melóhelyen win10, hogy win7 alatt lehet simán telepíteni a driverek aláírásának kikapcsolása nélkül a miflasht, vagy inkább a melóhelyi win10-es gépen próbáljam meg?

    Illetve mit gondoltok, az működhet, hogy a régi telefonomhoz használt micro sdre mentem a gyári rendszert, és arról rakom fel a romot így egyből törölhető a belső memória, utána a ezt a kártyát kiszedem mint biztonsági tartalék és a multi romról már a belső memóriára csinálok mentést, + amikor visszamásolom a belső memórián lévő dolgokat a telóra oda felrakom a telepített rom zip-jét is?

    Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Kérlek nézzétek el nekem ha nagyon hülye kérdés, de még életemben nem használtam MIFlasht...

    Szóval gondolkoztam és kipróbálom én is a multi romot, rom letöltve + DroidMester böngésző javítása is, telefon belső memóriáját meg most másolom gépre éppen.

    Szóval már "csak" a twrp hiányzik

    Azt szeretném megkérdezni, hogy [DroidMester leírásánál] nem kell bejelölni a "clean all" opciót mint teljes rom telepítésnél, jól gondolom?

    Illettve mit esetleges gariztatás esetén bármikor szűz gyári rendszert lehet a katára tenni full gári fastboot rommal?

    Tényleg bocs ha nagyon hülye kérdések de én mindig recoweryből romoltam az összes telefonomon MIFlasht sose használtam, és szeretnék biztosra menni :)

    Bármilyen infót előre is köszönök szépen! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    válasz grafnet #7078 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm neked és DroidMesternek a segtséget, illetve ezt a részletes és hasznos leírást! :R :R :R

    Azóta már beléptem én is a klubba, minden zökkenőmentesen ment tlala megoldása alapján edl módba állítottam, utána meg DroidMester leírása alapján felment a TWRP, utána a te leírásod alapján a Multi rom. :) :)

    Mentést csak a multiról csináltam abból a megfontolásból hogy ha váltok akkor úgyis szűz állapotra váltok vissza, de Multiról természetesen van full backup.
    Eddig nagyon tetszik egyébként a rom is, meg az hogy van recoverym és több befolyásom van a telefon felett :) (Pontosabban fogalmazva most már van :D )

    A frissítésről szeretnék még kérdezni.

    Először is azt, hogy mi a tapasztalat, a 2.24-es Multit bátran fel lehet rakni, olvastam hogy a 23-assal volt gond, amit elvileg a 24-esben javítottak de azért szeretném megkérdezni hogy mit tapasztaltatok, sikerült-e :)
    A romot ti milyen linkről töltitek le amúgy? [erről ami az összefoglalóban is van] vagy van esetleg egy könnyebben kezelhető, amin mindig csak a friss kiadás van, vagy csak a kate-re való romok?

    Illetve azt szeretném még megkérdezni, hogy mitől függ, hogy csináltok-e mentést frissítés előtt vagy nem, illetve ha igen miket jelöltök be ilyenkor? Grafnet írta, hogy elég az a 3 amit alapból kijelöl, de nekem most minden be van jelölve úgy maradt full backup után.

    Bármilyen infót előre is köszönök szépen! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Itt a fórumon ahogy olvastam nem vagyok egyedül ezzel a dologgal, talán van tapasztalatotok vele :)
    Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy tempered glass réskitöltő folyadékkal van esetleg tapasztalatotok?
    Én minap találtam ilyet az alieexpressen

    [link]

    de nem tudom mennyire van róla tapasztalat, mennyire érdemes megpróbálni... :)

    Én már próbáltam több tg-t is a kate-re, de nekem sajnos kb 2 hét után mind feljött ugyanazon a részen szóval valószínű a kijelzőm nem sík azon a részen.
    Most pár napja van fent egyik forumtárs által ajánlott tg, egyelőre jó, de ha a kijelző nem sík biztos ez is fel fog jönni, kérdés mennyire és mikor, de ha így lesz gondoltam kipróbálnám...
    Viszont csak most hallottam ilyenről, nem tudom mik a tapasztalatok, hogy később gond nélkül lejön-e a kijelzőről, illetve napfény hatására nem színeződik-e el stb...

    T hallottatok már ilyenről, esetleg van vele tapasztalatotok?

    Bármilyen infót előre is köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    válasz trebrona #10371 üzenetére

    Köszönöm! :R :R

    Akkor ha mostani tg is feljön rendelek ilyet :)

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    A töltéshez kapcsolódóan szeretnék most kérdezni én is de kicsit más oldalról.

    Én ma rendeltem az Eustocktól egy 10.000 mah-es Xiaomi powerbankot, konkrétan ezt:
    [link]

    És pont a gyorstöltés miatt szeretnélek megkérdezni titeket, ugyanis azt olvastam itt a fórumban hogy a qc3-as töltők volt akinél kinyírták az usb panelt, mit gondoltok ez a veszély a qc2-es powerbankkal is előfordulhat, vagy érdemes inkább azt is lassú töltésen használni?

    Bár az durva lenne ha a saját márkás powerbank nyirná ki az usb panelt (vagy bármi mást a telefonban) de úgy gondoltam inkább kérdezek az a biztos, mert ez az első ilyen eszközöm és nem vagyok bennük képben...

    Válaszotokat, és bármilyen infót előre is köszönöm! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Tudom volt már téma itt a fórumon, de azóta lehet vannak újabb tapasztalatok.

    Sajnos én sem úsztam meg, engem is utolért a kijelző sárgulás.. :((( :(((
    Pedig már azt hittem megúszom, lehet most a nyaraláskor Olaszországban a nagy meleg miatt indult meg nem tudom, de ott vettem észre.

    Jelen pillanatban még azt mondom együtt tudnék élni vele ha így maradna, mert inkább csak fehér vagy nagyon világos háttérnél szembetűnő, de ott se vészes. De van egy ismerősöm, aki MI4-nél tapasztalt ilyesmit, ő azt mondja, hogy neki is kezdetben kicsi volt, de idővel kiterjedtebb lett (fél év).

    Azt szeretném megkérdezni tőletek, (illetve a sorstársaimtól) hogy ti mit tapasztaltatok, idővel rosszabb lesz, és ha igen mennyire lesz zavaró?

    Illetve a Wayteq-nél próbálkozott valaki közületek ezzel a problémával, vagy érdemes lenne?
    Nekem eustockos a telóm, és novemberig van rá még gari. Újat venni ezért meg nem akarok mert nagyon szeretem, de nem tudom érdemes-e elvinni a wayteqhoz, illetve visszaállítani rajta a gyári állapotot (szóval gyalulni mindent mert twrp van rajt + multi rom) abból kiindulva amit itt a fórumon olvastam hogy csak ráfogják hogy görbült és kuka a gari, nem tudom ezzel a dologgal elhajtanának-e ezzel a kifogással... :F

    Bármilyen infót előre is nagyon köszönök nektek! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    válasz tboy72 #10732 üzenetére

    Sajnos én is ebben a cipőben kell hogy járjak, hogy be kell küldenem a wayteq-hoz a telefont pedig már úgy belaktam magamat multi rommal...

    Azt szeretném megkérdezni tőled, hogy te pontosan milyen hibával vitted be, és mennyi idő volt még visszakaptad?

    Nekem sajnos előjött a kijelző sárgulás nemrég úgyhogy muszáj lesz megpróbálnom, de én is tartok attól hogy nehogy a semmiért szívassam meg magam és gyaluljam le a gyári rendszerrel a multi romot és a twrp-t hogy aztán kezdjem elölről...

    Neked mik voltak a tapasztalataid?

    Bármilyen infót előre is köszönök! :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Először is még egyszer köszönöm az infókat Wayteq ügyben! :R

    Gondolkodtam, és inkább teszek rá egy gyári fastboot romot az a biztos.
    De ez ügyben még szeretnék kérdezni tőletek.
    Szóval elsőre lehet (sőt biztos) egy hülye kérdés, de biztosra szeretnék menni. :)

    Nekem adott egy telepített miflash-em amivel anno a twrp-t telepítettem, viszont azóta hozzá sem nyúltam, mert én is Linuxot használok, szóval otthon a windowst jószerével csak telefon bütykölésre használom, és a twrp felrakása óta el sem indítottam.
    Ezért azt szeretném megkérdezni, hogy a miflash telepítésénél a driverek aláírásának kikapcsolása az csak telepítésnél kell, szóval most csak használom és kész, vagy inkább telepítsem újra esetleg egy újabb verziót ha van? Illetve ha multi rom vagy twrp alól feldobnék egy gyári global béta recovery romot az mennyire működhet, fölülírná a twrp-t úgy hogy nincs bootlop?

    A másik amiben sokat segítenétek, hogy leírom hogy gondoltam megoldani ezt a dolgot de úgy néz ki erős szívóág lesz akárhogy is, és ha elmondanátok a véleményeteket ha szerintetek meg lehet oldani egyszerűbben is, mert hajlamos vagyok néha túlbonyolítani dolgokat :D

    Szóval, úgy gondoltam, hogy első lépésként veszek egy sd kártyát a telefonba (amúgy is terveztem már) és oda a telefonról átmásolom az összes dolgot ami kellhet pl. képek, zenék stb, + a jelenleg rajta lévő multi rom zipjét, és még csinálnék a kártyára egy teljes mentést mindent kipipálva.

    Utána kártya kiszed, és miflashel tenni rá egy gyári globalt (és erősen szurkolni hogy ne legyen gond) + telefon sík felületen lefotóz több szögből és wayteqnek elküld.
    Közben ha kijön hónap végén multiból is a 9-es MIUI a telefonunkra azt már alapból felmásolni az sd kártyára.

    Utána amikor visszakaptam a remélhetőleg megjavított telefonomat miflashel menne vissza a twrp és az sd kártya és úgy nyomnék egy full wipe-ot twrp-ből és sd-ről menne vissza a multi. De itt nem tudom hogy mivel valószínűleg a képernyő (mint hardver) új lesz hogy simán mehet vissza full wipe után a mostani backup, vagy érdemes lenne főleg ha közben kijön a 9 is nekünk, egy tiszta telepítés sd-ről és utána a google és a mi fiókból úgyis a nagy része visszajön?

    Ti mit gondoltok?

    Válaszotokat előre is köszönöm! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Na eljött a napja, a héten feladtam én is a Wayteq-be a telót sajnos kezdődő kijelzősárgulás miatt.
    Szerencsére van androidos tartalék telefonom, amivel kihúzom ezt a pár hetet, de szeretném megkérdezni azoktól akik már ezen túl vannak hogy mit javasoltok ha előjönnek a "görbült a telefon" dumával?

    Bár a vélemények és a tapasztalatok miatt előrelátó voltam, és mielőtt elküldtem csináltam képeket a telefonról teljesen sík márvány asztallapon és egyenes mint az alföld, szóval vita esetén van bizonyíték a kezemben.

    De szeretnélek megkérdezni titeket hogy ti hogy jártatok, egyből megcsinálták vagy ha nem mivel tudtatok hatni rájuk?

    Bár telefonba eddig normálisak voltak és segítőkészek, szóval nem az ördögöt akarom a falra festeni csak képben szeretnék lenni ha esetleg velem is spórolni akarnának...
    Azt mondták telefonon bármikor lehet érdeklődni a teló felől, úgyhogy az a terv hogy elvileg jövő hét hétfőn kapják meg, (pénteken vette fel a futár) hogy kedden felhívom őket majd, mert szeretem a biztos dolgokat nem arra várni hogy elutasítanak-e vagy sem.. :).

    Bármilyen infót előre is köszönök nektek! :R

  • Canonfan

    senior tag

    válasz Ronam #11080 üzenetére

    Talán ez is megérhet egy próbát, de nincs tapasztalatomaz appal, csak most találtam a Playen:
    [Touchscreen Calibration]

    Én is épp múlt héten küldtem el kijelzősárgulás miatt most szépen várok mi lesz, de remélem jövő héten már többet tudok...

  • Canonfan

    senior tag

    válasz tboy72 #11075 üzenetére

    Köszönöm szépen az infót, igen most már emlékszem, hogy a te hozzászólásod alapján döntöttem úgy hogy csinálok képeket mielőtt felküldöm, hogy legyen valami a kezemben.
    Gondolkodtam azon is hogy ezt alapból meg is írom nekik, de egyik barátom lebeszélt róla mondván hogy ne fenyegetőleg induljak neki, mert akkor ők is úgy állnak hozzá, amivel egyet is értek.
    Még az is lehet hogy emberfüggő is náluk és ki kell fogni kinél landol a telefon.
    De remélem jövő héten már többet tudok majd.

    Még annyit szeretnék megkérdezni tőled, hogy miket mondtál nekik a telefonba amivel tudtál hatni rájuk hogy a "görbülés" ellenére megcsinálták?
    Válaszodat előre is köszönöm akár privátban is! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Gondoltam leírom a tapasztalataimat én is a Wayteq-ről, hátha valaki hasonló cipőben jár és szeretne képben lenni.

    Nos, nekem pozitívak voltak a tapasztalataim velük, pedig az előzetes infók alapján rákészültem a dolgokra, de pozitívan csalódtam. :)

    Körülbelül egy hónapja küldtem el hozzájuk gls-el a telefont kijelzősárgulás miatt, le is írtam levélben mi a hiba elérhetőségek stb. Azon a héten mikor megkapták felhívtam őket, akkor azt mondták hogy 2.5-3 hét de a levelem alapján valószínű kijelzőcsere lesz garanciában de ha bármi kérdésük van szólnak. Szerencsére nem volt semmi gond alapból simán megcsinálták garanciában. :)
    Múlt héten hétfőn telt le a 3 hét, ekkor felhívtam őket mondták hogy kész a telefon garanciába megcsinálták, a héten küldik gls-el szerdán vagy csütörtökön várhatom. Itt volt egy kis csúszás mert nem jött és nem is kaptam értesítést hogy feladták, de pénteken felhívtak hogy kedden át tudom-e venni a csomagot, mert most feladják és kedden itt lesz. Ami így is volt, de a gls nem küldött róla semmilyen értesítést (sms-t sem) de a lényeg és a végszó az, hogy pénteken valóban feladták, megcsinálták garanciában minden gond nélkül.

    A szerelés minőségére sem lehet panaszom, szépen összerakták, nem áll el az oldala a telefonnak, nem karcolták össze a hátlapot, és a kijelző is pontosan érzékel, ahogy eddig próbáltam, szóval összességében pozitív a tapasztalatom :)

    Emellett telefonba is mindannyiszor mikor felhívtam őket segítőkészek és kedvesek voltak.

    De gondolhatjátok mennyire vártam már,úgy örültem neki mintha új telefont vettem volna :D

    Egyik barátom tanácsára még pár napig használom gyári rommal aztán hétvégén megy fel rá e twrp és az aktuális multi, addig a mi fiókomat sem adom hozzá, majd a multinál :)

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Mint ahogy előző hozzászólásomban írtam, eddig sajnos szervizben volt a telóm, így most csatlakoztam újra a klubhoz. :)
    Most még a gyári global dev van rajta de igazából még be sem laktam, mert holnap akarom visszarakni a twrp-t és visszatérni multi vonalra, a mi fiókomat pont ezért nem is adtam még hozá mert minek kétszer belakni a telefont :D

    Eddig tetszik a MIUI 9 valóban gyors, és tényleg mintha aksival is takarékosabban bánna, bár kérdés milyen lesz belakott rendszernél.
    Viszont most egy hónap kimaradt nekem MIUI fronton, és szeretnélek megkérdezni benneteket, hogy nektek mik a tapasztalataitok a 9-es MIUI-val, jobb lett mint a 8?

    Illetve a a MIUI optimalizációt és az akkukímélőt a 9-esen is érdemes inkább kikapcsolni, vagy ti hagyjátok inkább bekapcsolva már?

  • Canonfan

    senior tag

    válasz Sogi21 #11456 üzenetére

    Nekem is pontosan ugyan ez a problémám a 9-es multik egyszerűen nem mennek fel... :(((
    Szerencsére volt egy 8-as multi romnak a zipje az sd kártyán azt gond nélkül felment, de a z újabb multinál nálam is ugyanez a helyzet, a mi logo felvillan egy darabig, aztán sötét képernyő...
    próbáltam 8-as multi alól frissítésként, telefonra letöltve, átmásolva a telefon memóriába is de ugyan az, pedig nagyon szívesen használnék 9-es miuit... :O

    Szóval én is csatlakozom és bármilyen segítséget előre is köszi! :) :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    válasz baitsee23 #11458 üzenetére

    Igen, én is a legutolsót próbáltam aztán olvastam a hozzászólásodat, és az alapján megpróbáltam a 10.12.eset is, az egy héttel korábbit, de az se ment. :F
    Ez utóbbit direkt letöltöttem telefonra is, gondolván lehet mikor letöltöttem gépre akkor vagy a letöltésnél vagy az átmásolásnál nem volt valami ok, de így sem, és ha frissítésként rakom fel akkor sem sajnos.

    Gondoltam hogy lehet frissebb recovery kellene neki, de azzal nem akarok kísérletezni mert zárt bl-es a telefon.

  • Canonfan

    senior tag

    válasz ktommy91 #11459 üzenetére

    Köszönöm!
    Ha ezzel biztosan megy tennék vele egy próbát de ilyet még nem csináltam tidnál egy kis leírást adni hogyan telepítsem fel? Illetve ennem a recoverynek nem gond a zárt bl?

  • Canonfan

    senior tag

    válasz baitsee23 #11462 üzenetére

    Köszönöm, és neked is ktommy91 :) :)

    Közben jobban elolvastam a leírást, és feltettem a red wolf reco-t azzal felment sd kártyától elsőre minden nélkül! :))
    Most mennek vissza a MIcloud mentések, utána szerintem körülnézek a red wolf-ban és csinálok backupot és a twrp-st törlöm, hogy még véletlenül sem próbáljam az beadni neki.
    Eddig annyi van csak hogy a sim-kártyát nem tudta aktiválni a mi fiókban, de arra majd holnap visszatérek

    De hogy nekem, (és Sogi21-nek) miért nem ment a régi twrp-vel az talány akkor, bár megspóroltam volna pár órát vele :D

    Még egyszer köszönöm mindkettőtöknek! :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    válasz baitsee23 #11465 üzenetére

    Igen, remélem én is! :)

    Ma a sim kártya aktiválás is helyreált, úgyhogy leszedte a hívásnaplót és az sms-eket is, valószínű a ő szerverük rendetlenkedett kicsit. Időközben sikerült full be is laknom szóval most is csináltam reco mentést róla az a biztos.

    Amit próbáltam az minden megy egy dolog tűnt fel, hogy amikor bekapcsoltam a sounaboutot, (mentésből visszaállított verzió, nem újonnan letöltött) azt nem szerette nem volt media hang se fülhallgatón se a hangszórón csak ha a soundaboutban belőttem kézzel hogy hol szóljon, vagy fixen a headseten vagy fixen a hangszórón, az automatikus váltás nem működött, ha meg kikapcsoltam az appot akkor meg néma volt mint a hal. Úgyhogy leszedtem és újraindítás után már ok volt
    De mivel a soundaboutot anno azért raktam fel csak mert így működött hívásnál is a piston2-es headsetemnek a mikrofonja, így most ezt még tesztelem majd, de lehet azóta már nem is kell.

    Viszont reco mentés...

    Tegnap délután bevallom fel sikerült ülnöm egy jó nagy szópórollerre, erről szeretnélek megkérdezni benneteket mi a véleményetek/tapasztalatotok.

    Szóval lehet én voltam a hülye, lehet a gépezetbe csúszott hiba, de tegnap sikerült megizzasztanom magam a twrp mentéssel....
    Mielőtt elküldtem a katát szervizbe csináltam egy full mentést az sd kártyára, mondván akkor nem kell belaknom újra a telót és csak frissítek az az aktuális multira, de inkább szűzen akartam felrakni a 9-es MIUI-t.
    De mivel azok nem mentek fel nekem a régi (leírásban szereplő) zxc twrp-vel gondoltam felrakok addig is egy mentést még lesz megoldás. Fel is rakta sd-kártyáról a mentést de utána nem indult be írta hogy az adatok sérültek csináljak gyári visszaállítást. Viszont azt nem tudtam, mert elkaszálta a data partíciót, azt nem tudta felcsatolni a twrp, így se wipeolni nem tudtam se romot újrarakni, ha miflashel újraraktam a twrp-t akkor sem. Egyedül az segített hogy milashel feldobtam egy komlett gyári romot azt bebootoltattam, és utána újra twrp.

    Lehet magamat hibáztathatom de abból indultam ki hogy a telefon ua volt csak annyi történt hogy a kijelzőt újragélezték és ment vissza a twrp is ua volt mint amivel csináltam elvileg a mentés szempontjából nem változott semmi a telón..

    Mindezt csak azért írtam le mert szeretnélek megkérdezni titeket, hogy ennek működnie kellett volna vagy én voltam a balga szóval ne féljek visszaállítani mentést az sd kártyáról most már, vagy maradjak csak a belső memóriára rakott mentéseknél, az a biztos?

  • Canonfan

    senior tag

    válasz baitsee23 #11476 üzenetére

    Köszönöm az infót! :)

    Igaz, én amikor felraktam és kellett az még lehet a 8-as gyári global rom alatt volt amikor még nem váltottam át multira, aztán a multin is maradt megszokásból. De akkor könnyen lehet hogy a 9-es multinál már működik rendesen valamikor csinálok egy tesztet de már szerintem megvárom vele a pénteki frissítést

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Azt szeretném megkérdezni multi rom használóktól, hogy recoveryból ti hogy frissítetek? Sajnos én most hosszabb időt kihagytam és megkoptak az emlékek illetve az még a 8-as miuinál volt.

    Én úgy emlékszem, hogy (persze 0. lépésként mentés után) hogy wipe-ban dalvik és dalvik cache de semmi más, utána simán install zip ér reboot.

    Azt szeretném megkérdezni, hogy jól emlékszem, vagy kifelejtettem valamit?
    Valamint hogy ez a 9-es miui-nál (multi) is így van, és a recowery számít ilyenkor, hogy nem twrp hanem RedWolf vagy ua bármelyiknél?

    Válaszotokat előre is köszönöm! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    baitsee23, grafnet:

    Köszönöm a hasznos infót! :) :R

    Igen, a Red Wolf is a twrp-re épül ahogy olvastam, bár nekem azért kellett twrp-t váltani mert a régi, a leírásban szereplő ZCX recoveryvel nem mentek fel az újabb, 9-es multi romok, de akkor ezek szerint ugyanaz a kaktafa szerencsére.

    Úgyhogy ezúton is még egyszer köszönöm ktommy91 nek a tippet szó szerint életet mentett szombaton! :) :R :R :R

    Nekem eddig amúgy egy jól felextrázott twrpnek tűnik de a másikkal sem volt semmi bajom sőt arra már ráált a kezem de megszokom ezt az újat is :K

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    A multi rom használóktól szeretném megkérdezni, hogy nektek működik a multi rom frissítés ota-n?

    Én az előző heti kiadásnál vettem észre, hogy jelzett hogy van frissítés, néztem is egy nagyot, mert hát multi vonalon hogyhogy van ota... :Y

    Gondoltam ki kell próbálnom, és letölteni le is töltötte szépen de utána újraindításkor nem lépett be a recoverybe csak simán újraindult a teló. A mostani heti kiadás (11.10 es multi) előtt is jelezte hogy van frissítés, de akkor csak újraindítottam a frissítőből recoveryben de ott se történt semmi csak simán újraindult, úgyhogy maradt a megszokott manuális mód.
    Amivel természetesen semmi gond nem volt, de gondoltam megkérdezlek titeket hogy ti mit tapasztaltatok, én arra tudtam gondolni hogy lehet a zárt bl a gond neki, azért nem fér hozzá a recoveryhez.

    Nyilván könnyebb lenne a dolog ha itt is úgy működni mint a gyári romon és csak a rootoláshoz és a mentésekhez kellene a recovery, (például nem kell figyelni mit wipeolok frissítés előtt nehogy fr legyen a vége :D ) de csak ezért nem nyitok bl-t csak szeretném megkérdezni a véleményeteket. :)

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Azt szeretném megkérdezni hogy MULTI romnál ha kijön a telefonunkra is a stabil Miui 9, akkor azt fel lehet rakni a szokásos wipeolással szűz telepítésnél (data, system, dalvik/chache) vagy mindenképp kell törölni az internált is?

    Én eddig mindig fejlesztői romon voltam (még az előző Xiaomimnál is amíg Miui volt rajta) és eddig mindig fel is raktam a heti kiadásokat rendszeresen és sosem volt nagy gondom. Viszont most ez a legutóbbi fiaskó elgondolkoztatott, majdnem belefutottam én is egyébként, mert aznap utaztam el hétvégére és előtte nem akartam ezzel molyolni, gondoltam majd ha megjöttem, de addig szerencsére olvastam mi a helyzet.

    Ezért játszottam el a gondolattal, hogy ha kijön a 9-es multi stabil megpróbálni azt, mert eddig azért tetszett a dev ág mert nem nagyon futottam bele hibába meg jöttek az új funkciók, de ahogy nézem már főleg 6-os droidhoz egyre szerényebb a changelog hogy megérje hetente frissítgetni,rootolni, menteni stb...

    Viszont nekem most a 11.23-as kiadás tökéletesen megy, szóval azon is gondolkodtam hogy ha nem hetente frissítek csak ha valami komolyabb változás van, akkor olyan szinte mintha stabilt használnék így ha a belső memóriát is pucolni kell maradnék ennél, kérdés mennyire lehet gond abból ha esetleg több verziót is kihagyok és úgy frissítek... :F

    De ha már frissítés, a mai fórumba telóról beleolvastam, és voltak akik írták a mai multira, hogy ha a biztonság appból megy be az alkalmazásokba fc-zik az app, nektek mi a tapasztalatotok, nálatok előjön ez amúgy?

    Válaszotokat és bármilyen infót előre is köszi! :) :R

  • Canonfan

    senior tag

    válasz Canonfan #11887 üzenetére

    Bocs csak lejárt a szerkesztési idő, a mai multiról való kérdésem tárgytalan közben, mert ránéztem a fórumra elvileg újra feltöltötték és javítva lett. :) Bár a miénk még nincs fent, biztos majd a hétvégén felrakják azt is.

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Na, tegnap felraktam én is a pénteki multi frissítést, tényleg gyorsabbnak tűnik és az új miui böngésző is tetszik, de nem bugmentes.
    Bár nekem (lehet Xiaomi együttható :D ) az nem jött elő hogy a beállítások után launchernek kell fél perc még újraéled, viszont ha a beállításokból vagy a biztonság appból bemegyek az alkalmazásokba elszáll az app.
    Ezt a hibát jelezték is amúgy ennél a kiadásnál, ezért is töltötték fel újból, hogy elvileg kijavították... :F

    Ti tapasztaltatok hasonlót?

    Gondoltam hogy visszaállok mentésből, de angol nyelvre állítva működik jövő héten meg csak javítják. Azért megpróbálok beregisztrálni és beírni a fórumba hogy magyar nyelven nem lett javítva a hiba, ne hogy azt higgyék hogy az átdolgozással kijavították és már ok, így remélhetőleg a következő kiadásban javítva lesz. :)

  • Canonfan

    senior tag

    bloggiold, firecrest :

    Köszi az infókat, közbe beírtam a rom fórumában hogy magyar nyelven még fennáll a hiba telefon megjelöléssel, biztos ezért nem fogják újra kiadni de remélhetőleg a következő kiadásban javítják és nem jön új bug a helyére... :)

    Amúgy azon gondolkodtam a mai nap, hogy most mintha jobban becsúsznának bugos relese-k, volt korábban hogy widgeteket nem lehetett hozzáadni mert fc-zett a launcher, utána pár jó kiadás után volt az a kapitális baki a múlt hetinél, az ehetiben meg az alkalmazáskezelő hiba amit fentebb írtam...

    Ne értsetek félre, nem szidni akarom a fejlesztőket sőt szeretem a multi romot nagyon, csak úgy tűnt most mintha gyakoribbak lennének az ilyen hibák, mert mióta megvan a teló (1 év) csak fejlesztői van rajta és mindig egyből frissítettem még gyári gloval dev.-nél is de utána a multikat is jellemzően péntek délelőttönként egyből felraktam (persze mentés előtte mindig megvolt) és semmi nagy bugot nem tapasztaltam, max valami angol volt ami magyarul volt előtte ilyesmik, de hogy valami nem működjön azt nem, vagy nem tűnt fel az egy hét alatt...

    Szóval nincs bajom a az apróbb hibákkal, tudom mit jelent a dev vonal és nem zavar, csak mintha mostanában gyakrabban becsúszna valami hiba.. :F

  • Canonfan

    senior tag

    válasz dzsordzs69 #11920 üzenetére

    Nekem is szintén, :D bár furcsállottam hogy a launcher adatok törlése mit változtatna az alkalmazáskezelőn, de egy próbát megért de nem hozta helyre úgyhogy megvárom szépen a pénteki frissítést azzal biztos javítják ha mégsem én is angolul használom majd, legfeljebb gyakorlom a nyelvet :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Arról szeretnék érdeklődni, hogy az EPIC romról, vagy más 7-es droid alapú de MIUI-s custom romról van tapasztalatotok a telónknál?
    Én most nézegettem az epic romot és jónak tűnik így a changelog alapján egyedül a godix-es újlenyomatszenzorral van baja, de ahogy láttam tele van finomságokkal és már 7.0 alapú tehát már ha nem jönne rá frissítés akkor is azt mondanám hogy Nougattal még jó ideig elvagyok nem kell feltétlen Oreo :)

    Viszont elvileg kenzo-hoz van és hivatalos twrp kell hozz (pontosabban az ajánlott) nekem meg redwolfom van amit szeretek szóval nem cserélném le egy rom kedvéért. :)

    Bár őszintén szólva megvagyok most a multi rommal, egyedül a 7-es droid amit hiányolok, de nem akarom feláldozni a miuit az újabb android oltárán szóval nem tudom hogy a multi romon kívül van-e jó alternatíva ha eggyel frissebb droidot szeretnék de miui alapon :K :F

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!
    Én jelenleg a legutolsó multi dev romot és redwollf recoveryt használok.
    És ezzel is van a problémám, épp ma gondoltam csinálok mentést, de nem tudok a recoveryvel semmit sem csinálni mert nem tudja felcsatolni a rendszer partíciót (unable to mounk system particion /invalid argument) :((( :W
    Amit tudtam már megpróbáltam próbáltam többször is a fix context parancsot a recoveryben, lefrissítette ma redwolfot utána felraktam egy gyári twrp-t, utána vissza azt a redwolf verziót ami volt de semmi változás...
    Szerencsére ez a mostani kiadással a multi romból semmi baj sincs tehát extrém esetben ha nem tudnék frissíteni az se gond, de nagyon zavar maga a tudat hogy így se újrarakni, se frissíteni se mentést visszaállítani nem tudok...

    Ti már találkoztatok ilyennel, illetve van ötletetek hogyan tudnám megoldani lehetőleg úgy hogy a rendszer érintetlen maradjon?

    Segítségeteket és válaszotokat előre is köszönöm szépen! :R :R

Új hozzászólás Aktív témák