- Macrodroid
- Poco X3 Pro - hardverfrissítés
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Akciófigyelő: Ajándékokkal érkeztek meg az új Dreame porszívók
- Vivo X300 Pro – messzebbre lát, mint ameddig bírja
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- MIUI / HyperOS topik
- Google Pixel 10a – évismétlés
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
-
Mobilarena
Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban!

Új hozzászólás Aktív témák
-
Véreshurka
senior tag
Sziasztok!
Teljesen kezdő vagyok ami a vmware-t illeti, most ismerkedem vele, úgyhogy légyszi ne harapjátok le a fejemet, ha valami nagy noobságot kérdezek
, de lenne pár kérdésem:A vas amin próbálgatom egy Intel Celeron J3060 Dual Core Processzoros ( 2.4 GHz) gép 8 GB RAM-mal, és 250GB SSD-vel felvértezve dupla Intel NIC-el. Tudom, hogy nem kell sokat várnom tőle, csak azért írtam, hogy tudjátok mik lehetnek a korlátaim.
1. Milyen bilentyű beállítást javasoltok a vmware alá? Gondolom itt a többség angol kiosztással dolgozik, de mivel magyar billentyűm van félek, hogy sokszor elfelejteném, hogy a z-t, y-t fel kellene cserélnem. Most jelenleg németen van, mert gondoltam az áll legközelebb a magyar bill. kiosztáshoz, de a számokon lévő karakterek nem stimmelnek és sokat szoptam a jelszóbeállításával, míg végre egy reset után be tudtam állítani különleges karakter nélkül a jelszót.2. Olvasgatom a topikot, és gyakran belefutok abba a kérdésbe, hogy a vmware tools fel van-e telepítve. A legújabb ingyen letölthető vmware-t installáltam fel. Az elég ha a kiválasztott guest os-nél az action --> guest os --> install vmware tools-ra az op. rendszer felinstallálása után nyomok rá?
3. 3 db op rendszert szeretnék feltenni a vmware alá (win 10 pro, fedora 32, frebsd 11.2). Lehet olyat csinálni, hogy mindnek megadom a max. RAM méretet (8GB) és egymás közt leharcolják, hogy kinek mikor mennyire van szüksége, vagy mindenképpen be kell állítani, hogy mennyi a max amit használhatnak?
4. Már fel van telepítve a win 10 (4GB RAM, 80GB adat) és a fedora (2GB RAM, 80GB adat). Tegnap szerettem volna feltenni még a freebsd-t is, mutat a vmware 33GB szabad helyet még, viszont nem engedi feltenni az op rendszert "Insufficient disk space on datastore" hibával. Most akárhogy nézem, a két rendszer (win + fedora) foglal ~170GB-t kellen még, hogy legyen ~50/60GB szabad helyem. Gondolom az vmware is foglal helyet magának ezért ír ki még 33GB helyet. Viszont nem engedi még 20GB-al sem telepíteni a freebsd-t. Esetleg ebben tudnátok segíteni? Vagy ez már inkább a hardware gyengesége lesz?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Új hozzászólás Aktív témák
- Kész rémálom lesz Linuxot használni jövőre az USA egyes államaiban
- Macrodroid
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Poco X3 Pro - hardverfrissítés
- Arc Raiders
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Melyik tápegységet vegyem?
- Gyúrósok ide!
- Vezetékes FEJhallgatók
- További aktív témák...
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem.
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- AKCIÓ! Apple Studio Display 27 5K Nanotexturált üveg monitor garanciával hibátlan működéssel
- Apple Mac Pro Workstation Dual Xeon,18GB RAM,WIFI,BT,Profi Munkaállomás és Szerver
- PS Plus előfizetések kedvező áron
- Azonnali készpénzes AMD Ryzen 1xxx 2xxx 3xxx 5xxx processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
- Keresünk dokkolókat
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


