- Fotók, videók mobillal
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- iPhone topik
- Honor 200 Pro - mobilportré
- MWC 2026: Óriásakkut tuszkoltak egy szupervékony hajlíthatóba
- MWC 2026: Vitrinben itt a Nothing Phone (4a)
- MWC 2026: Adatbiztonságra fókuszáló újdonságok a Motorolától
- Telekom mobilszolgáltatások
- Google Pixel topik
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
-
Mobilarena

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
szucstom
#36654
üzenetére
a winfos mellé most is fel van telepítve a zubuntu, de mire összeszenvedtem, hogy működjön a kettő egymás mellett megőszültem.
Ha tanulni akarsz, akkor pont fentiek miatt muszáj lesz ezzel a dual boot helyzettel is tisztába kerülnöd! Gyerekjáték egyébként egy Ubuntut telepíteni bármely más rendszer mellé, de az is igaz, hogy UEFI esetén ez nem minden esetben van így, legacy/MBR módban vannak nekem is inkább tapasztalataim.
Maga a Cinnamon kezelőfelület a KDE mellett (mindkét DE van hivatalos ill közösségi támogatással Ubuntuhoz is!) a legfullosabb felület, a két leginkább konfigurálható, így ha régen nem tetszett, talán megnézhetnéd, mert amúgy olyan kinézetet adsz neki, amilyet szeretnél. Használhatóság szempontjából mindkettő kb 5* annyira konfigolható, mint a Gnome, bár a jelenlegi Ubuntus Gnome-ot is sokkal használhatóbbra lehet hozni, most nagyon le van butítva.
m.2-es alaplapi, gép alaptartozéka, a másik pedig az előző vasból kiszedett samsung evo 860-as.
Alaplapi.....ez jó! Az is ugyanolyan SSD, csak nincs házba rakva és más a csatolófelülete! ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Akár lehet tök ugyanolyan, mint a 860 EVO a NAND és vezérlője alapján, de a 860 EVO az tutira a legjobb.(egyik kedvenc modera kollégánkat nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni, emiatt kiemelem, hogy Ubuntu témában írok, szerintem ti is figyeljetek erre, majd csak lecseng ez a mostani vadászidény is)
(#36653) májkimiki
Ez egy nagyon pontos és helytálló megállapítás.
Köszi, hogy megerősítettél ebben!
Nem akartam, hogy MX-es kollégák támadásnak vegyék a hsz-emet, de pont a systemd hiánya miatt nem célszerű ezzel kezdeni, ha valaki tanulni akar, ahogy mondod, a rengeteg plusz beépített kernelszintű opció is akkor használható ki, ha már tudja a user, mit csinál, ahogy említed is.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Asus VZ239 23 Full HD Monitor 6 hó garancia Házhozszállítás
- Dell Latitude 9420 i5-1145G7 14" FHD+ 16GB 512GB 1 év garancia
- AKCIÓ! Asus TUF A16 2024 FA607NUG Gamer notebook - R7 7445HS 16GB DDR5 1TB SSD RTX 4050 6GB
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Alaplapi.....ez jó! Az is ugyanolyan SSD, csak nincs házba rakva és más a csatolófelülete! ![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Nem akartam, hogy MX-es kollégák támadásnak vegyék a hsz-emet, de pont a systemd hiánya miatt nem célszerű ezzel kezdeni, ha valaki tanulni akar, ahogy mondod, a rengeteg plusz beépített kernelszintű opció is akkor használható ki, ha már tudja a user, mit csinál, ahogy említed is.
