Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz #16820480 #143 üzenetére

    Kamera app sose cserélhető nem rootlot rendszeren ilyen módon, mivel a nem gyári alkalmazás nem kaphat olyan system jogosultságokat, mint ami pl. a zárképernyőre helyezéshez kell.

    "Ha valami rootként akar működni, akkor jóvá kell hagyjad kézzel"
    :N Sajnos nem így működik.

    A superSU pont hogy a kártékony kód futtatását nem tudja megakadályozni. A SuperSU akkor működik, ha egy app root access-t kér, de egy kártékony alkalmazás ezt nem fogja megtenni, egyszerűen saját root hozzáférést hoz létra valamilyen exploiton keresztül, úgy ahogy rootolod a telefont, de mivel a root előfeltételei, adb és egyéb módosítások már megvannak, így semmilyen nehézsége nincs az exploitnak. Arról nem is beszélve, hogy mivel a SuperSU-ban is voltak már sérülékenységek.
    A roottal több védelmi szintet is kiiktatsz az Androidban a valóságban, mint pl. SELinux kikapcsolása. Onnantól hogy unlockolva van a bootloder és nincs fájlrendszer ellenőrzés, gyakorlatban már csak az adb kell bekapcsolva legyen és teljesen védtelen a rendszer. Nem a root a probléma végső soron, hanem amit teszel, hogy oda eljuss.

    Értem én, hogy ésszel használva nincs vele semmi probléma, de azért ne higgyük azt, hogy a root olyan nagyon biztosságos dolog lenne.

  • vicze

    félisten

    válasz #16820480 #140 üzenetére

    "lehet a saját kamerájukat letiltani"
    Sony-nál se, ha jól emlékszek Moto-nál se(esete majd megnézem), és Nexus-nál se. A kamera általában olyan System app ami nem tiltható. És még olyan androidot nem láttam, ahol más kamera app volt indítható a zárképernyőről, vagy egyáltalán kikapcsolható lenne, ez általam igen utált feature.

    "nem lehet a galériát tiltani"
    Sonyn szintén nem lehet, de én gyárit jobban szeretem.

    És így tovább. :)
    Ezek többsége olyan egyéni dolgok, amik vagy tetszenek vagy nem. Amennyiben nem másik gyártót kell választani. Az Android ökoszisztémának az is a része, hogy HW+SW-t választasz és nem csak vasat veszel kilóra.

    És igen a root a "világ legnagyobb biztonsági kockázata" ezt nekem hidd el, aki ebben a szakmában dolgozik és ne nekik. :) Elég csak megnézni, hogy a havi security bulletineket Google-től, pusztán csak rémisztő. Ritka, hogy 10 alatt van egy hónapban a javított remote code execution-ök száma.

  • vicze

    félisten

    válasz #16820480 #128 üzenetére

    Komolyan 3éve használok Sony-t és Nexus-t(ez 5év) használok. Közük nincs egymáshoz, még csak köszönő viszonyban sincsenek.
    Sonyn úgy 100 extra alkalmazás van, van raklap blotware-től kezdve, saját appjaikon át, az extra szolgáltatást nyújtókig. A rendszer tele van olyan módosításokkal, amik egyáltalán nincsenek alap Androidban, kivéve mikor a Google pár év után átveszi tőlük. Az egyetlen dolog ami hasonlít, az alap skin, és ennyi. Sonyra felrakhatok egy Samsung skint, Samsung ikonokkal, és akkor egyből nem gyári lesz vagy hogy van ez?
    Most elkezdhetem sorolni a OnePlus nem kevés hozzáadott beállítást, és végiglistázhatóm hány extra app és szolgáltatás van egy Moto-ban, de sok értelme nincs, mert ez a rész nem akarjátok látni.
    Ezek a készülékek még egyszer max. alap skin-ben hasonlítanak egy Pixel-hez másban nem.

    És igen a Pixel is különbözik AOSP-től bizonyos pontokon(pl. nincs skinezés). Az AOSP-hez lehető legközelebb jelenleg az Android One készülékek vannak, bár ott található gyártói blotware mindegyik készüléken, de ez általában csak 2-3 reklám app.

  • vicze

    félisten

    válasz #16820480 #124 üzenetére

    Op szarrá van módosítva, elég durván.
    Moto szarrá van módosítva.
    Sony szarrá van módosítva
    Nokia némileg módosított.

    Az Android nem egy darab skinből áll. Ha majd lesz füles tali végig mutogathatom mindegyiken a módosításokat. Meg mutatható egy AOSP-t, forrásból hogyan is néz az ki.

  • vicze

    félisten

    válasz #16820480 #90 üzenetére

    :DDD
    Otthoni +35-nél se volt gondom a Xc-vel, a Z3c simán leállította a kamerát télen is nem kellett hozzá meleg. :)

    Egy galéria appban én személy szerint pont fapadosságot szeretem, vagy legalább funkció kikapcsolhatóságot, amit a Google Photos-ban nem lehet. Mint írtam ez preferencia.

    Amennyiben a gyártó letilthatóvá teszi a saját appját semmi problémám nincs vele ha odarak valami, Sony is odapakolt egy csomó appot, letiltottam ami nem kell azt nem zavar onnantól.
    Mindig azt választanám, hogy több lehetőségem legyen, mint hogy ne legyen egyáltalán.

    Store-ba azért rakják fel az appokat a gyártók, hogy onnan frissüljön, ne pedig csak OTA-val.

    A Backup működése attól függ, hogy az Android beépítettet használja az adott gyártó vagy írt sajátot, amennyiben az Android beépített lehet olyan, hogy az app írója tiltja a data mentését(explicit tiltani kell, default engedélyezett), amit sose fogok megérteni miért teszik néhányan, de ez van sajnos.

  • vicze

    félisten

    válasz #16820480 #84 üzenetére

    Igen az Z17-re írtam mint +hátrány, hogy FHD.
    (Sonynál a melegedés a X sorozattal tapasztalataim szerint megszűnt, legalábbis nem nagyon láttam panaszt.)

    Nem mondom valami nagy trauma lehetett neked a MIUI. :P Pár hónapja használtam utoljára(int stable), nyilván nem nekem való de látom, hogy normál usernek végső soron tök jó, nagyon nagyon sok a kényelmi funkció.

    Pl. olyan őrületes extrák, amiket a Google nem tudott 8év alatt megoldani, mint a telefon Backup teljesen hiányoznak az AOSP közeli rendszerekből. Ez pl. MIUI-ban nagyon jól működik.
    Ha meg Google Photos-t kéne használjak, megőrülnék kb.

    Azért rak a gyártó extra SW-t mert +funkcionalitást akar a usernek nyújtani, ami szerintem teljesen normális, ha neked nem kell, nem használod, sok esetben simán ki is kapcsolható. A 64GB-s telefonokon nem hiszem, hogy abba 100MB-be hal bele valaki. A vendor lockin meg a gyártónak igen is elég fontos, még ha neked nem is. Ez tényleg annak a függvénye, hogy használod-e a szolgáltatást, vagy nem.
    Amúgy ha a gyártó felrakja az appot, még te nem fogod tudni használni, mert készülékre lockolják. Többség már felrakja amúgy. Ez a HMD-é pl.

  • vicze

    félisten

    válasz #16820480 #77 üzenetére

    Szerintem a Nokia 8 ára nem nagyon fog változni, hacsak nem lesz valami szürkésített verzió Kínán keresztül.
    De mivel ez már a szolgáltatói kínálatot célozza meg, igazából az ára lényegtelen ugyan úgy ingyen viheti 2évre bárki. Jójó tudom itthon szarabb a helyzet sajnos ilyen téren...
    Szóval a választás a néven és az extra szolgáltatásokon fog múlni.

    Azért a XZ Premium tud egy két dolgot(slowmo,4k) lehet hogy neked nem számít, de differenciálódó tényező. Mondjuk az 5,5 majd az igazi ellenfele tényleg a XZ1 lesz, arra még kell 2 hetet várni.

    Nubia ára elég képlékeny sajnos, 450 és 600 között minden láttam, amíg nem forgalmazzák sajnos ilyen marad. Szerintem a kamerája amúgy sokkal jobb. Az alap ugyan az csak f1,8 + 23MP-s zoom, ami azért sokkal jobb mint a fekete fehér, aminek az értelmét nem feltétlen tudom. Ez is csak FHD amúgy.

    Szerintem nem rossz vagy jó az ára, hanem pont ugyan annyi mint mindenki másé ezért a HW-ért, és a kérdés hogy van-e olyan extrája mai megérje pl. egy S8-cal szemben. Igazából az árkülönbség olyan kicsi, hogy nincs értelme vele foglalkozni. Aki fillért ***szik ezen a szinten az úgy is OP5-öt vesz.

    Extráknál vedd figyelembe, hogy nagyon kevéssel van kiegészítve az AOSP még akis %-ot se tudsz kirakni Developer opciók nélkül. (Moto-n is nagyon idegesítő ez.) Nagyon sokan nem értik, hogy milyen az AOSP közeli ROM, mert életükben nem láttak nemhogy használtak. Az én szememben ez egy óriási hátrány nem pedig előny, mert annyira fapad, hogy fáj a segged tőle.

  • Plazmacucci

    félisten

    válasz #16820480 #66 üzenetére

    Baromságnak is tartom. Tudom, hogy nem lehet tanulmányt írni köré és bemérni a fogyasztásukat, de tuti, hogy az IPS többszörösen szívja az aksit mint az amoled.

  • vicze

    félisten

    válasz #16820480 #61 üzenetére

    "Ennél olcsóbban kb csak az OP5 van ilyen hardverrel"
    Hát mivel 1 kezemen meg tudom számolni az S835-ös telókat, így mondhatni nem nehéz. vannak a következők:
    Az S8 az 650("kicsit" több extra), HTC U11 650,Sony Xperia XZ Premium 600(jóval több extra), Nubia Z17 600(még nincs forgalmazva de lesz nemsokára), Xiaomi Mi 6 500(nem szürke import), és az említett OP5 500-ért, ezzel ki is futottuk nagyjából a jelenleg kapható S835-ből...
    Motorola Moto Z2 Force van még de az jóval drágább még, jön még pár másik de nem olyan sok. Pl. a XZ1 szintén 600 körül lesz, és így tovább kb. minden egy árkategória, és a 8 amennyire látom max. a U11-et veri árban, de a drágábbaktól elmarad képességekben.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés