Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • psl2003

    csendes tag

    válasz cigam #7006 üzenetére

    Az EFRX WD már régóta meglehet neki, mert tele van írva. Az SG meg teljesen üres és 8 nap használatot jelez rá a HDS, ráadásul azt mondja, hogy ilyen SG-je sohasem volt. Talán semmilyen sem, mert akkor lehet, hogy tudná, hogy a SMART-ban az ilyen RAW read error érték egy SG-nél teljesen normális akár kevés használat után is. A WD valós hibákat számol, az sg meg valami mást, a talán HDS oldalain valahol olvastam is róla, de az a magyarázat nekem már túlságosan mérnöki volt. Viszont a raw read-ból kiindulva nem csak a név miatt tőnik SG-nek, hanem a firmware miatt is és gondolom ez a WD nem most került a piacra, ezért ha a HDS-nek lenne gondja vele, akkor az már előfordulhatott volna eddig is. Persze minden lehetséges, de statisztikailag kicsi a valószínűsége.

    Viszont azt meg nem igazán tudom elképzelni, hogy miért érné meg egy SG-t WD-nek álcázni. Hiszen úgy is kiderül. Hacsak nem a kicsi sárga barátainknak valahogy, mondván, úgy sem küldi vissza az importőr drága pénzen hosszú idő alatt, bizonytalan eredménnyel, hanem inkább lenyeli a békát és mégis eladja valahogy. Kina nagy ország, ez-az megtörténhet.

Új hozzászólás Aktív témák