Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • saxus

    csendes tag

    Fu de Apple marketing szagu cikk... :)

    Spaces: hat, aki szerint n db virtualis asztal kozotti pakolgatas az megoldas, annak egeszsegere, anno linuxon is mindig kiakadtam tole (attol most tekintsunk el, hogy szerintem a linux, mint desktop operacios rendszer mai napig egy vicc). En inkabb korbebastyazom magam monitorokkal, mintsem ide/oda pakologassak/valtogasak.

    Expose: nem vitatom a hasznossagat, foleg hogy van programhoz es globalisan is. Azonban a Windows 7-s uj dock-l osszeontott talca + az uj alt+tab (egerrel fole viszem, akkor csak az adott ablak kepet emeli ki) van olyan hatekony. Az uj talca pl. sztem nagysagrendekkel jobb, mint a dock, egyreszt mert lehet felulre is rakni (konnyebben elerheto), masreszt az elonezeti kep es tarsai hasznos funkcio. Teny, hogy a docknak is van 1-2 okossaga, pl. konyvtarak kezelese egyertelmuen jobb, foleg pl. a "Fan" nezet pl. a downloadsnal, de ezek aprosagok. Hja, es a dock egy helypazarlo szorny.

    Igazabol ami miatt kenyelmesebb tud lenni az OSX az inkabb a minimalista es rendkivul konzisztens hozzaallas, es ami miatt bosszanto tud lenni az szinten a minimalizmus. Hogy mindent szigoruan egyfelekepp, es ha nem az Apple UI designerei altal kitalalt modon kenyelmes nekem, akkor maris akadalyozni tudja az embert a munkaban.

    Hja es mielott valaki azzal jon, hogy en is csak kepen lattam OSX-t... Ezt is egy MacMinirol irom.

Új hozzászólás Aktív témák