Hirdetés

2019. február 16., szombat

Gyorskeresés

(#2751) zebede válasza Skynet258 (#2749) üzenetére

zebede
(őstag)

Ja, hogy ezt a nevet nekem ki kellett volna találnom a leírásodból!? :D :C

(#2752) direwolf

direwolf
(őstag)

Aki sok könyvet olvas, annak ajánlom nézzen meg egyszer egy e-ink cuccot! Én egy éve használok egy DPS E800-at és ezek bizony egy teljesen más világ. Konkrétan ezt a típust a támogatás tejes hiánya miatt nem ajánlom, de pl. ez egy klónja, vagy alternatíva lehet ez is.
Évekig olvastam PDA-n, tudom mi a különbség, nagyon megéri váltani e-inkre.

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul

(#2753) direwolf válasza Voice24 (#2726) üzenetére

direwolf
(őstag)

A Domino WebQuick kártyával nem lehet hanghívást kezdeményezni/fogadni, ez teljesen biztos.
Egyébként minden SIM-nek van "telefonszáma", csak a szolgáltatásokban különböznek.

(#2754) Skynet258 válasza zebede (#2751) üzenetére

Skynet258
(PH! kedvence)

Nem, csak elfelejtettem beleírni a hsz-ba...

direwolf: eredetileg én is valami Amazon cuccot akartam erre a célra, de idővel kiderült, hogy számomra pont előny, ha nem kell külön világítás az olvasáshoz (asszony alszik pl.). Így nekem ez jobb. :K

[ Szerkesztve ]

Android telefon/tablet/okosóra tesztek, játékok, programok, hírek: http://androtech.hu

(#2755) A.J. Crowley válasza Skynet258 (#2747) üzenetére

A.J. Crowley
(senior tag)

Sõt, a Calibre közvetlenül tud csatlakozni a tablethez, lehet egybõl átküldeni a fájlokat is.

"Az Arató vagyok, nyomomban a halál jár." - Vörös lázadás

(#2756) Szpisti válasza Nara19 (#2738) üzenetére

Szpisti
(őstag)

A GPS ikon akkor jelenik csak meg a többi között, ha azt egy progi valóban használja is. Azt viszont nem tudom hogy akkor is eszi az akksit, ha be van kapcsolva, de nem használja egyetlen app sem?

(#2757) bakter24 válasza Nara19 (#2740) üzenetére

bakter24
(őstag)

HTMLből mi tud pdf-be, vagy más ebook formátunba konvertálni? Csomó korongvilág regényem van html-ben.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#2758) Skynet258 válasza bakter24 (#2757) üzenetére

Skynet258
(PH! kedvence)

Könyvek html-ben? Ezt hogy sikerült összehozni? :D Korongvilág jófajta cucc, sétáló bőrönd, könyvtáros csimpánz és társai... igazi agyzsibbasztó baromság, én is szeretem. :K

[ Szerkesztve ]

Android telefon/tablet/okosóra tesztek, játékok, programok, hírek: http://androtech.hu

(#2759) shift+ő válasza bakter24 (#2757) üzenetére

shift+ő
(senior tag)

telepíts fel egy virtuális PDF nyomtatót. Sok van a neten PDFCreator néven, és még ingyenesek is.

(#2760) gulupeti

gulupeti
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Az AdFree nevű programot használja valaki? Valami oknál fogva nálam nem működik.
Délelőtt rootoltam a tabletet, felraktam ezt a reklámblokkoló alkalmazást, rákattintok a downloand & install hosts-ra, a következő üzenetet kapom:
Succes! Your android device should now Adfree, however you might need to reboot to clear your DNS cache.
Újraindítom a tabletet, indítok egy Angry Birds-öt vagy egy Air Control Lite-ot, a reklámok továbbra is ugyanúgy ott púposkodnak, mint előtte, kitakarva a kijelzőből egy csomó helyet.

Érthetetlen számomra, hogy miért nem működik, valamit be kell még állítani a programban?

(#2761) Smiro válasza A.J. Crowley (#2755) üzenetére

Smiro
(fanatikus tag)

:R Újabb ok, hogy szidjon acconypajti:-) Már konvertálom és töltöm:-)

(#2762) Smiro válasza gulupeti (#2760) üzenetére

Smiro
(fanatikus tag)

Részben emiatt rootoltam én is. Nálam sem hozott eredményt, gondoltam felvetem, hogy jó lenne egy olyan szoba is-ha itt nem lehet-, ahol a progik működéséről is lehet kérdezni. Mérgemben a progit del...

(#2763) gulupeti válasza Smiro (#2762) üzenetére

gulupeti
(fanatikus tag)

Miért, itt nem lehet a progik működéséről kérdezni? :)

(#2764) gycs02 válasza bakter24 (#2757) üzenetére

gycs02
(tag)

A calibre elboldogul a HTML-l, de én még csak EPUB-ot készítettem vele nem tudom a PDF megy e.

(#2765) mkRoland válasza Smiro (#2762) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

Progik működésével kapcsolatban van topic, valószínűleg ott előbb találsz választ a kérdésedre. Nekem nem gond, ha játék előtt ki kell lőnöm az internetet, ha reklámmentesen akarok játszani.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#2766) gulupeti válasza mkRoland (#2765) üzenetére

gulupeti
(fanatikus tag)

Ez nekem sem okoz problémát, kivéve, ha olyan játékkal játszom amit mondjuk online is lehet. :D

(#2767) mkRoland válasza gulupeti (#2766) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

Sajna ez van. Korábban próbáltam ezt az AdFree-t nekem olyannyira sikerült belőnöm, hogy megszűnt a netem a telefonon...
Online játékot 1-et játszok csak: Jelly Wars (olyan, mint a Worms volt régebben PC-n, csak egy-egy ellen, meg 2-féle fegyverrel). Itt meg játék közben nincs idegesítő reklám, játék után van.
A többi, amit nyomok, azok meg offline-ok (Angry Birds 1-2-3; Tank Hero, Cut the Rope, Chuzzle), így nem kell nekem a net közben.

[ Szerkesztve ]

(#2768) Pubszon

Pubszon
(PH! nagyúr)

A statusbarra ki lehet rakni a pontos időt fixen?
Mert van mikor mutatja, de általában eltűnik. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM550x...

(#2769) bakter24 válasza shift+ő (#2759) üzenetére

bakter24
(őstag)

Köszi, ezt kipróbálom!

(#2770) vtechun válasza Pubszon (#2768) üzenetére

vtechun
(PH! kedvence)

Na, megkaptad? Milyen?

(#2771) rakloo válasza AcélAgyar (#2717) üzenetére

rakloo
(fanatikus tag)

BlueInput nevű progival elég sok bt-s bill-t felismer.

555-SHOE

(#2772) Pubszon válasza vtechun (#2770) üzenetére

Pubszon
(PH! nagyúr)

Nagyon zsír, kijelzője nem a legjobb, de egyébként jó kis kütyü.
A gyári launcher fogja nagyon, de a GO Launcher-el pörög a cucc.
Köszi. ;)

(#2773) generic

generic
(senior tag)

Sziasztok!
Holnap vásárolok egy ilyen készüléket T-nél Aranytárskártya Relaxnet M díjcsomaggal. Internetezésre kell , lenne pár kérdésem. :)

1. Kijelző minősége milyen? Érzékel rendesen?
2. Akksi hogy bírja nektek?
3. A telefonálást, hogyan tudom letiltani?

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#2774) bakter24 válasza generic (#2773) üzenetére

bakter24
(őstag)

Első hsz, mindhárom kérdésedre kapsz belőle választ. Illetve az elsőre: Igen, a kijelzője rendesen érzékel, multitouch, 4 érintést kezel egyszerre. Akksi, 1-2 nap, ha használod is, wifi, 3g. A harmadikért télleg olvasd el a linken a leírást. :D

(#2775) vtechun válasza Pubszon (#2772) üzenetére

vtechun
(PH! kedvence)

Ja, en is lecsereltem

(#2776) generic válasza bakter24 (#2774) üzenetére

generic
(senior tag)

Köszönöm. :)
Amúgy van rá CM 2.3 kezdetleges formában, csak azon még nem működnek dolgok..:(

(#2777) direwolf válasza Skynet258 (#2754) üzenetére

direwolf
(őstag)

Én csak annyit mondok, hogy amíg nem próbáltál e-inken olvasni addig nem tudod, hogy egy világ választja el bármelyik lcd-től. A háttérvilágítás a szemed épsége szempontjából pont akkora hátrány mint amekkora előny. Már ha sokat olvasol...

(#2778) Nara19 válasza bakter24 (#2757) üzenetére

Nara19
(senior tag)

Bocs, hogy csak most reagálok:
1, Ahogy fórumtárs jelezte pdf nyomtató
2, OpenOffice tud menteni pdf-be
Arra nem emlékszem, hogy html-t tud-e olvasni, de biztos, mert mindent beletettek, amit az MS office megnyit :)

(#2779) mkRoland válasza bakter24 (#2757) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

Ha olyan PC-s böngésződ van, akkor egy pluginnel tudsz PDF-et készíteni a megnyitott weblapból (akár on-, akár offline). Talán még a tableten is menne (pl.: Dolphin HD + plug-in)...

[ Szerkesztve ]

(#2780) csoki46

csoki46
(senior tag)

Tudnátok segíteni, hogy tudom rá földobni a go launchert? FW frissítés, rootolás már kész a leírások alapján, de erről nem találtam semmit. Ez az első androidos cuccom, úgyhogy bocs ha láma a kérdés. Még annyit, hogy mégse tetszetne hogy tudom visszaállítani a gyári launchert? Előre is köszi! :) :R

(#2781) mkRoland válasza csoki46 (#2780) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

Hűűű... Nem semmi sorrend! Először root, aztán a rendeltetésszerű használat! Mintha vennék egy kocsit, amit az első beindítása előtt chip-tuningoltatnék!

Egyszerűen csak ha van neted (akár wifi, akár mobilnet), Marketen rákeresel (Go Launcher), aztán letöltöd, automatán telepíti. "Home" gomb megérintése után (az előlapi kapacitív gombok közül a házikó) megkérdezi, mit indítson, válaszd a GoLaunchert, de még nem pipáld be alatta az "Alapértelmezett ehhez a művelethez"-t.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#2782) csoki46

csoki46
(senior tag)

Azért nem azzal kezdtem :) Lassan 2 hónapja van meg, csak érdekelnek az efajta dolgok azért próbálkozgatok ilyenekkel.. :) Törölni egyébként ugyanúgy a beállításokon belül az alkalmazások közül kell, és akkor visszaáll gyárira? :)
Köszi a gyors választ!

(#2783) bakter24 válasza csoki46 (#2782) üzenetére

bakter24
(őstag)

Így van, ha nem tetszik, csak törlöd.

Többiek: Köszi a tippeket az E-bookokra!

(#2784) Pubszon válasza generic (#2776) üzenetére

Pubszon
(PH! nagyúr)

Pont annyi minden nem működik, hogy használhatatlan legyen tőle... :(

(#2785) mkRoland válasza Pubszon (#2784) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

Máshol is megjelent ez a tablet végre (indonéz területek), ha népszerű lesz, akkor talán a CM csapat is megszán minket...

[ Szerkesztve ]

(#2786) csoki46

csoki46
(senior tag)

Köszönöm szépen a válaszokat! Kicsit tényleg mintha gyorsabb lenne, csak bántja a szemem a bal fölső sarokba a go launcher felira, dehát majd csak szokom... :)

(#2787) csoki46

csoki46
(senior tag)

Nem lehet valahogy eltűntetni a bal fölső sarokból a go launcher vagy launcher pro feliratokat? Nagyon bántja a szemem :) Ezt leszámítva tökéletes mindkettő!
Bocs a dupláért, de nem engedte szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#2788) shift+ő válasza csoki46 (#2787) üzenetére

shift+ő
(senior tag)

az ADWlauncer-el ki tudod tolni a kijelzőről a status sort. Eddig azt használtam, de a GO jobban teszik, csak a "felső sor" ne lenne.

(#2789) csoki46 válasza shift+ő (#2788) üzenetére

csoki46
(senior tag)

Launcher Pro-ba siekrült eltünteni! Igaz így az egész értesítési sáv eltűnt, de még mindig jobb szerintem.

(#2790) generic

generic
(senior tag)

@Pubszon
Mindig így kezdődik, szerintem nemsokára tökéletes lesz. :)

@mkRoland
Már készülget. :)

Amúgy a 2.3 miben tud többet mint a 2.2?

(#2791) mkRoland válasza generic (#2790) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

Azt szokták mondani, hogy stabilitásban meg gyorsaságban.
Ha engem kérdezel, akkor nekem az az idióta régi képcsöves TV-kikapcsolós effekt kell, ami a képernyő elsötétedésekor látszódik (van már erre külső progi, de az nem tökéletes) és a görgethető részeken az a sárga bevillanás, ha nincs hova tovább menni.
Na meg a fíling, hogy "Windows 7-em van, nem ám Vista-m"!!!

[ Szerkesztve ]

(#2792) csoki46

csoki46
(senior tag)

Launcher Pro teljesen testre szabva, minden animáció beállítva! Mintha másik gép lenne, sokkal smoothabb, gyorsabb. Csak ajánlani tudom!

(#2793) ka64

ka64
(kvázi-tag)

És arra van beállítási lehetőség valamelyikben, hogy akkor ne jelenjen meg a status bar, amikor egy alkalmazás fut? Tudjátok, a 3 betűs navigáció...

(#2794) generic

generic
(senior tag)

Most kaptam sms-t, csak szerdán hozza a futár..:)

(#2795) bostone

bostone
(őstag)

Úgy látom itt többen is használjátok olvasásra a slimet. A kérdésem nem illeszkedik közvetlenül a fórumba. Az új kiadású könyvekkel előfordul, hogy évekig elérhetetlenek digitalizált formában és lehetetlen levadászni. Tud valaki egy linket, ahol esetleg hivatalosan, pénzért beszerezhetők ezek? (Bár a mai árak mellett, illene egy cd-t mellékelni...)

(#2796) Nara19 válasza bostone (#2795) üzenetére

Nara19
(senior tag)

Újat kérdeztél pénzért,ebben én nem tudok segíteni.
A régieket viszont a Magyar Elektonikus Könyvtár MEK és a Guttenberg project-ből lehet tölteni. Persze vannak más gyüjtemények is. :)

(#2797) Nara19

Nara19
(senior tag)

Az AnySoftKeyboard-ról többször esett szó, ez teljes, ékezetes billentyűzetet ad.

A beállításáról néhány kép, a képek a HiSuite ScreenShot-al készültek:

https://picasaweb.google.com/109789446780496016955/AnySoftKeyboard?authkey=Gv1sRgCOqzwJnq8ZyMsAE

(#2798) A.J. Crowley válasza direwolf (#2777) üzenetére

A.J. Crowley
(senior tag)

Lehet, de egyelőre még nem ennyibe kerülnek az e-inkek, mint ez.
Nekem is problémás a háttérvilágítás, én ezt úgy oldom meg Aldikoval, hogy fekete háttér, fehér betűk. Így elég sokáig tudok olvasni egyszerre.

"Az Arató vagyok, nyomomban a halál jár." - Vörös lázadás

(#2799) Nara19

Nara19
(senior tag)

Érdekes

Ma reggeli HiSuite (1.3...) mentés után az alkalmazások mentéséről ilyet találtam:

[ Szerkesztve ]

(#2800) Skynet258 válasza Nara19 (#2799) üzenetére

Skynet258
(PH! kedvence)

Adatokat nem mentett, csak apk-kat, tehát csak a programokat fogja tudni vissztenni.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.