Hirdetés

2018. augusztus 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2015-06-05 12:40:09

Mobilarena

Huawei Ascend G620s

Összefoglaló kinyitása ▼

(#4201) cssaszi válasza Joda89 (#4200) üzenetére

cssaszi
(tag)

Szia!Recoverybe be tudsz lépni?Hangerő fel+power gomb nyomvatartása kb5-6 másodpercig.Ha sikerült belépned akkor csinálj egy factory resetet.Mindent visszaállít alapra,tehát töröl mindent.

[ Szerkesztve ]

(#4202) h.g.f válasza cssaszi (#4201) üzenetére

h.g.f
(újonc)

Kedves hozzáértőbbek, egy gyári ROM-ot keresek a telefonhoz, de a neten sehol sem találok olyat, ami aztán települne is: egy magyar T-Mobile-os 4.4-es gyári ROM kellene (azt hiszem, ez volt az utolsó gyári frissítés). Ismer valaki linket? Hálásan köszönöm előre is!

(#4203) scyllarus válasza h.g.f (#4202) üzenetére

scyllarus
(PH! addikt)

[link]
Itt találtam a topicban.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#4204) cssaszi válasza h.g.f (#4202) üzenetére

cssaszi
(tag)

Szia! Amit "scyllarus" linkelt az gyári telekomos rom.

(#4205) h.g.f válasza cssaszi (#4204) üzenetére

h.g.f
(újonc)

Nagyon köszönöm, scyllarus és cssaszi! Ezt a romot már megtaláltam, de azt hittem, valami hiba van benne, mert a TWRP nem hajlandó telepíteni. Tudjátok esetleg, hogyan telepíthetem, ha "update.app" formában csomagolták be?

(#4206) scyllarus válasza h.g.f (#4205) üzenetére

scyllarus
(PH! addikt)

Le van írva a linkben. Az egész dload mappát másold az sd gyökérbe, és az Updater appal nyisd meg az update.app fájlt.(Local update)

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#4207) h.g.f válasza scyllarus (#4206) üzenetére

h.g.f
(újonc)

Tartok tőle, hogy nincs updater app a telefonomon, mert most nem a Huawei oprendszere van rajta, hanem egy Cyanogenmod. Az is tudja vajon így telepíteni?

(#4208) scyllarus válasza h.g.f (#4207) üzenetére

scyllarus
(PH! addikt)

A Playen van egy Firmware Finder for Huawei nevű app. Nem tudom milyen, egy próbát megérhet.

(#4209) h.g.f válasza scyllarus (#4208) üzenetére

h.g.f
(újonc)

Sajnos az csak pár száz megabájtos OTA-kat kínál a készülékemhez, teljes telepíthető ROM-ot nem.

(#4210) h.g.f válasza h.g.f (#4209) üzenetére

h.g.f
(újonc)

Sikerült haladnom valamelyest -- és köszönök minden segítséget --: kinyertem a ti linketeken talált update.app fájlból az img fájlokat (system.img, userdata.img, cust.img, modem.img, recovery.img, stb.). Ezzel vajon tudok kezdeni valamit? Lehet ebből kiindulva telepítést végrehajtani?

(#4211) FroZone99 válasza h.g.f (#4207) üzenetére

FroZone99
(tag)

A dloados az a 3 gombos módszerrel megy fel nem a TWRP-vel.

(#4212) h.g.f válasza FroZone99 (#4211) üzenetére

h.g.f
(újonc)

Köszi :) Az milyen módszer?

(#4213) scyllarus válasza h.g.f (#4212) üzenetére

scyllarus
(PH! addikt)

[link]
Ott a szoftverfrissítés menüpontban.

[ Szerkesztve ]

(#4214) h.g.f válasza scyllarus (#4213) üzenetére

h.g.f
(újonc)

Kedves scyllarus és FroZone99, mély hálám: sikerült a telepítés.

(#4215) FroZone99 válasza h.g.f (#4214) üzenetére

FroZone99
(tag)

Ha fenn van a TWRP akkor miért nem próbálsz ki egy Lineage vagy Mokee romot.Stabilak sokkal jobb az akku idő és Nougát:)

(#4216) h.g.f válasza FroZone99 (#4215) üzenetére

h.g.f
(újonc)

Mert el akarom adni a telefont, de custom rommal nem veszik meg (tapasztalat). Csak akkor bíznak benne a lehetséges vevők, ha gyári oprendszer van rajta. (Amíg az enyém volt, úgy-ahogy friss Cyanogenmod volt rajta.)

[ Szerkesztve ]

(#4217) FroZone99 válasza h.g.f (#4216) üzenetére

FroZone99
(tag)

Értem.

(#4218) tillatrilla

tillatrilla
(tag)

Sziasztok! A vérnyomásom az egekben,ezért le kell,hogy írjam a problémámat.... Szóval van egy Huawei G620S telefonom,amit amolyan tartalékként használok,tartogatok itthon. Az elmúlt héten kaptam egy olyan SIM kártyát a UPC-től,ami havi 1GB internetes adatforgalmat tartalmaz 1 éven át. Gondoltam faca,akkor belerakom majd ebbe a G620S-be.UPC felhívta a figyelmemet,hogy a sim-et csak szolgáltató független készülékben lehet használni.Nosza,IMEI szám alapján kértem függetlenítő kódot. Ma kaptam egy sms-t a Telekomtól,hogy a megadott IMEI szám alapján a nyilvántartott készülék független,így nem kell hozzá kód. Beleraktam itthon a sim-et,sim pin1 oké,és jött a fekete leves. A telefon mégis csak kéri a hálózat függetlenítő kódot.Telefon a Telekomnak,ők ebben nem tudnak segíteni,hívjam a Huawei magyarországot. Felhívom őket,és ők meg azt mondták,hogy nem is értik,hogy miért mondta a Tkom,hogy ők majd segítenek. Vegyem fel a kapcsolatot a Tkom-mal...Tehát most tulajdonképpen nem tartok sehol.... Valami ötlet? IMEI számot ellenőriztem,nincs elírás,telefon sohasem volt szervízben,és nem piszkáltam az Androidot sem.

Eladó cuccok: FHD akciókamera drónra , pc alaplap,ram,hdd. Ha érdekel,keress nyugodtan.

(#4219) cssaszi válasza tillatrilla (#4218) üzenetére

cssaszi
(tag)

Szia!Tárcsázóba üsd be ezt: csillag-kettóskereszt-csillag-kettőskereszt-2846579-kettőskereszt-csillag-kettőskereszt-csillag.Előjön egy menü.Itt válaszd a ProjektMenü-Network setting-Sim card lock state query.
SIM card lock state:SIMLOCK DEACTIVE akkor független a teló,ha SIMLOCK ACTIVE vagy valami más akkor függő.Ha az utóbbi verzió van akkor nyugodtan vidd be a telekomhoz és ott is mutasd meg az eladónak ezt.Érdekes mert pont tegnap kaptam meg a telekomtól a feloldó kódot a p8 litehoz.Nekem is azt írták sms-ben hogy szóltak a huaweinek a függetlenítő kód miatt és kb egy hét múlva meg is küldte a telekom.Egyébkénthol vetted a telót?Telekomnál?

[ Szerkesztve ]

(#4220) tillatrilla válasza cssaszi (#4219) üzenetére

tillatrilla
(tag)

Szia!
Sim card lock state NW Locked.
Akkor ez nem független,gondolom. Igen,itthon vettem közvetlenül a szolgáltatótól. Gari már lejárt róla,így még arra sem lehet hivatkozni. Most úgy néz ki a dolog,hogy nekem kell kifizetni vagy a szervízköltséget,vagy a bevizsgálási díjat,+a postaköltséget. Ilyet szívni apám... Azt mondták,hogy ilyet még nem tapasztaltak...

Eladó cuccok: FHD akciókamera drónra , pc alaplap,ram,hdd. Ha érdekel,keress nyugodtan.

(#4221) jasper07

jasper07
(lelkes újonc)

Hali!

Kérnék egy kis segítséget! Egy sima SIM csere után
többször újraindult, végül így maradt! Mi a teendő?

(#4222) cssaszi válasza tillatrilla (#4220) üzenetére

cssaszi
(tag)

Szia!Csak azt nem értem hogy hogyan lehet az hogy a telekomnál függetlenként van nyílvántartva amikor ez hálózatfüggő.Szerintem vidd be a telekomhoz és mutasd meg hogy ez nem független.Ez az ő hibájuk hogy nem jól van nyílvántartva a teló náluk.Egy próbát megér szerintem.Vidd magaddal a számlát is,hogy náluk vetted.Esetleg még írj a huaweinek az esetről.

(#4223) cssaszi válasza jasper07 (#4221) üzenetére

cssaszi
(tag)

Szia!Nyomd addíg a bekapcsoló gombot amíg újraindul.Mielőtt rezzene egyet a teló gyorsan nyomd a bekapcsoló+hangerő fel gombot egyszerre kb 5mp-ig.Be kell jönnie a recovery menünek.Itt wipe data/factory reset majd wipe cashe partition utána system reboot.MINDENT TÖRÖLNI FOG ÉS VISSZAÁLLÍTJA GYÁRI ÁLLAPOTBA.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4224) jasper07 válasza cssaszi (#4223) üzenetére

jasper07
(lelkes újonc)

Hali!

Köszi a segítséget, de hiába teszem amit írtál,
csak ez a menü jön be!

(#4225) tillatrilla válasza cssaszi (#4222) üzenetére

tillatrilla
(tag)

Szia! Hát igen,ez nekik is,de nekem is érthetetlen. Még szerencse,hogy megvan a jótállási jegy,kinyomtatom,és lesz egy köröm a telekomhoz. Április végén lesz 3 éves,ahogy néztem a számlát...

(#4226) FroZone99 válasza jasper07 (#4221) üzenetére

FroZone99
(tag)

Szerintem próbáld meg a dloados módszert ha recovery sem jön be.

(#4227) jasper07 válasza FroZone99 (#4226) üzenetére

jasper07
(lelkes újonc)

Hali!

Megpróbálnám, de vagyok telefon guru!
Mit is kellene tennem?

(#4228) cssaszi válasza jasper07 (#4227) üzenetére

cssaszi
(tag)

Először is tudni kellene milyen buildszámú rom volt/van rajta.Letöltöd ugyanazt a buildszámú romot.Ez egy zip fájl lesz.Kicsomagolod,lesz benne egy dload mappa abban pedig egy update.app fájl méretben kb 1.6-1.7 gb.Ezta a dload mappát rámásolod a memóriakártyára.Előtte nem árt ha formázod a kártyát.Ha ez megvan akkor hangerő + - és bekapcsológombot egyszerre nyomod amig elindul a telepítés.
[link]

(#4229) jasper07 válasza cssaszi (#4228) üzenetére

jasper07
(lelkes újonc)

Hali!

Erre sem reagál!

Üdv!

(#4230) FroZone99 válasza jasper07 (#4229) üzenetére

FroZone99
(tag)

Pc-re kapcsolva látja a telót?

(#4231) jasper07 válasza FroZone99 (#4230) üzenetére

jasper07
(lelkes újonc)

Hali!

Nem látja!

(#4232) FroZone99 válasza jasper07 (#4231) üzenetére

FroZone99
(tag)

Akkor ha fontos lenne a készülék szerezned kell egy másikat ami talán törött vagy legalábbis jó lehet az alaplapja mert lehet az ment tönkre.Bár egy sim cserétől kissé érdekes :N

(#4233) rusher86

rusher86
(újonc)

Sziasztok! A Mokee féle ROM-ot szeretném lecserélni az alap Telekomos gyári ROM-ra. Itt az egyik hozzászólásban meg is találtam. Felmásoltam az sd kártyára és a 3 gombos indításnál megáll. A hiba a következő:
Error: update.app is a invalid package.
Error: SD card update failure, SD card update abort!

Mi lehet a probléma? :)

(#4234) FroZone99 válasza rusher86 (#4233) üzenetére

FroZone99
(tag)

Szedd le mégegyszer hátha hibás lett.A leírás alapján --dload mappa sd gyökérbe-- és ha jó az SD kártya is akkor mennie kell.

(#4235) cssaszi válasza rusher86 (#4233) üzenetére

cssaszi
(tag)

A Mokee rom az nem gyári rom sd kártya,dload módszerrel nem lehet felrakni(3 gombossal).Bottloader nyitás,root kell hozzá.

(#4236) FroZone99 válasza cssaszi (#4235) üzenetére

FroZone99
(tag)

Szerintem gyárira akarja visszatenni az meg csak a dloaddal megy

(#4237) cssaszi válasza FroZone99 (#4236) üzenetére

cssaszi
(tag)

De a Mookee az nem gyári!!!!Nem gyári csak bootloadfer nyitással és rootal jár!

(#4238) Santino válasza cssaszi (#4237) üzenetére

Santino
(tag)

Ezt írta pontosan: "A Mokee féle ROM-ot szeretném lecserélni az alap Telekomos gyári ROM-ra."
Az eredetit nekem is csak a dload-al sikerült visszaraknom.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2018.2 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP & Entware

(#4239) FroZone99 válasza cssaszi (#4237) üzenetére

FroZone99
(tag)

Tudom hogy a Mokee nem gyári nekem is volt fenn de most nekem a LineageOS van fenn és jó.Neki meg a gyári kell vissza én úgy értelmeztem!!!!
Az eredetei pedig Csak a dloadd-al megy vissza.

[ Szerkesztve ]

(#4240) cssaszi válasza FroZone99 (#4239) üzenetére

cssaszi
(tag)

Bocsi!Én néztem el! :R Viszont akkor ha volt root azt teljesen el kell tüntetni mert ha jól emlékszem máskülönben nem rakja vissza a gyári romot.A fiam telójára raktam én is cm meg mókolt gyári romot és azóta nem tudom dloaddal visszarakni a gyári független romot a telóra.Végül megoldottam adb flasheléssel,huawei update extractorral kibontottam a romot és úgy flasheltem fel.Azóta a sorozatszámnál nem azt a 16számjegyű számot írja hanem valami egészen más 12számjegyűt.A teló mondjuk így is hibátlanul működik.

(#4241) rusher86

rusher86
(újonc)

Sziasztok! Hálózat függetlenítette már valaki ezt a telefont? Nekem Telekomos és leadtam az igényt, hogy függetlenítse ki a szolgáltató, de nem küldtek PIN kódot még mindig. Egy olyan sms-t kaptam válaszul, hogy az ehhez a telefonhoz tartozó IMEI számú készüléken mostmár használhatom a hazai hálózatokat. Na, de ha beteszem a külföldi szolgáltatós kártyámat, még mindig a feloldó kódot kéri.

(#4242) Ernesst válasza rusher86 (#4241) üzenetére

Ernesst
(kvázi-tag)

Szia! Még nem függetlenítettem, de kíváncsiságból kértem hozzá kódot a Telekomtól a telefonos automata menün keresztül. 24 órán belül jött az sms a feloldó kóddal.
Ha ezt beírod a tarcsázóba: *#*# 2846579#*#*, utána a "Network information query" menüben a SIM lock státuszt választod, ott milyen értéket látsz? (SIM lock deactive = független)

Bocs, most nézem, hogy ez benne van a topic összefoglalóban is. Ráadásul az almenük neve is más, mint a mostani készülékemben, amiből kilestem. :)

[ Szerkesztve ]

(#4243) tillatrilla

tillatrilla
(tag)

Sziasztok!!
Na,végre van jó hírem. A nem független telefonomat visszakaptam a szervizből,most már tényleg független!
Ez röhej azért,hogy mennyit kellett érte futkosnom,meg telefonálgatni... És szerintem nem azt a romot rakták rá,mint amivel anno megvettem,mert néhánnyal több,és ismeretlen ikonok is vannak a képernyőn. Meg a feloldó képernyő is olyan,mint az újabb rendszerű Honor,Xiaomi telókon. :C

(#4244) scyllarus válasza tillatrilla (#4243) üzenetére

scyllarus
(PH! addikt)

Ez természetes, a Telekomos rom tele volt szemetelve mindenféle T-s appal, ami a függetlenben tuti nincs benne.

(#4245) SimonJanos válasza tillatrilla (#4243) üzenetére

SimonJanos
(senior tag)

A függetlenítés érdekel: akkor ez megoldható online is / Telekom (ld. előző hsz)!?
Öreg haveré rég elmúlt 2 éves, ezután úgy tudom alap hogy függetlenítik. ;]
Ezenkívül: a remek üzemidő elkezdett kissé romlani: a szokásos akksi menüben nem láttam "energiavámpír" app'ot... Érdemes vmi applikációval ellenőrizni vagy -ahogy gondolom- elvárható egy ~ 3 (4?) éves készüléktől hogy az akksi már nem ua.
Amúgy remek készülék ez! :K

Samsung Galaxy Note 4, 3 Neo, 2 * - Tab 10.1 (GT-N8010); Huawei P8 Lite ALE-L21; Sony Ericsson - Xperia & X10 / mini pro, ray, - P1i, P990i; Prestigio PER3464B, PER5162WEN ; * & InkCase N2

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.