Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viera
    őstag

    Nem semmi mi ment/megy ebben a topikban :)
    Ma sikerült egy Z3, Z3+ és egy Z5-öt triót egymás mellé tenni. Lehet 3rte bántani de nincs különbség szinte semmiben a nevükön kívűl pedig három generációról van szó. A kijelző továbbra is nagyon gyenge a Z3+ meg még melegszik is mint a One M9 kb...

    Na látod,egymás mellé tetted és probálgattad gondolom.
    Én tavaly amikor megvettem a Z3-mat,Z1-el mentem be a Telekomhoz de nem azért mert telefont veszek.
    Aztán az lett a vége,hogy kijöttem a Z3-mal,akkor kicsit bizonytalan voltam,hogy volt e értelme.
    Aztán pár hét után úgy voltam vele,hogy igen ez megérte mert volt változás a kettő között nem is kevés.
    Lassan egy hónapja megvettem a Z5-öt,szigorúan neten keresztül,hogy vissza tudjam küldeni ha nem jönne be.Hát ezt sem bántam meg a Z3-hoz képest is van több változás.
    Előtte volt nálam két hétig S6-os is,hát annak a kijelzője nagyon jó de ami baromira zavar,hogy a fehér inkább sárga.Szerintem a Z5-nek nagyon szép kijelzője van,ezt a betekintési szöges baromságot hagyjuk (nem te írtad de volt ilyen).A TV-nél sokkal jobban számít,ezért sem kellene LCD!!!

  • Lirion
    addikt

    Nem találtad meg a Sony oldalán? Középtájt van. Kicsit felette... Csinálok egy screenshotot.

    Az idézet megvan a Sony oldalán, a forrásban nem találtam meg, csak rosszul fogalmaztam. :)

  • WinstonWolf
    senior tag

    Ez elég fura, a linkelt oldalon nem szerepel ez a mondat, de a fordítás sem az igazi. Mindenesetre ilyet én se raknék ki a weboldalra.

    Nem találtad meg a Sony oldalán? Középtájt van. Kicsit felette... Csinálok egy screenshotot.

  • Lirion
    addikt

    Itt megtalálod középtáj felett kicsit...

    Ez elég fura, a linkelt oldalon nem szerepel ez a mondat, de a fordítás sem az igazi. Mindenesetre ilyet én se raknék ki a weboldalra.

  • Quasi_modo
    nagyúr

    Nem az a gond. Látom nem jól dekódoltad a mondanivalóm.

    Amiről ennek a topicnak szólnia kellene az az, hogy - ha a cikk igaz - miért nem megy jól a Sony mobilos üzletágának. Nem pedig arról, hogy ki tud jobban flame-t gerjeszteni, meg trollkodni.

    Márpedig egy ilyen kérdésnek csak az egyik vetülete maga a termék. A többi a marketing, az árazás, a gyártói support, és ami nagyon fontos, - de látszólag mindenki mindenki leszarja - a szerviz.

    Jelen esetben arra kívántam rámutatni, hogy egy hivatalos Sony honlap szerintem nem engedheti meg magának, hogy egy ilyen kiírás nemhogy fennmaradjon, de egyáltalán kikerüljön a honlapjára. Nem pedig arra, hogy mennyit fejlődött a 6s kamerája az elődhöz képest. Nem is tehetném, mivel nem volt még 6s-em, így nem tudok róla objektíven nyilatkozni.

    És szerintem ebben nem az a fő indikátor, hogy melyik telefon mikor - melyik nap melyik órájában - került effektív piacra. Az elv. Hogy egy idei csúcsmodellt egy tavalyihoz hasonlítanak, és még így is - nekem legalábbis - az az üzenet, hogy talán jobb nála. Ez egy marketing harakiri.

    Márpedig ezek azok az apró dolgok amik - ha hiszed ha nem - elválasztják a szart a víztől. És most megint nem a termékről beszélek, mielőtt úgy éreznéd a lelkecskédbe gázolok, mint Sony tulajnak. A marketingről beszélek.

    Mikor láttál Te olyant az Apple, vagy akár az Lg, Samsung honlapján, hogy egy külső tesztelő által készített cikkből kiollóznak valamit, és büszkén kirakják azzal az üzenettel ami itt megjelent. Soha.

    nem jól dekódoltad a mondanivalóm. Dehogynem. Viszont mintha nem olvastad volna el amit írtam.
    Mind1.

  • WinstonWolf
    senior tag

    a Sony az aktuális csúcsmodelljének termékhonlapján annak bizonyításul hogy milyen csúcsszuper a kamerája, egy külsős tesztből olyan megállapítást emel ki, mely szerint a konkurencia előző évi - és azóta e téren is frissített - csúcsmodelljét lehet, hogy lekőrözi valamiben...
    Lehet amikor ez kikerült, akkor még nem volt kint az új alma. Ami egyébként kamerában szerintem nem lett jobb mit az előző. Sőt.

    Nem az a gond. Látom nem jól dekódoltad a mondanivalóm.

    Amiről ennek a topicnak szólnia kellene az az, hogy - ha a cikk igaz - miért nem megy jól a Sony mobilos üzletágának. Nem pedig arról, hogy ki tud jobban flame-t gerjeszteni, meg trollkodni.

    Márpedig egy ilyen kérdésnek csak az egyik vetülete maga a termék. A többi a marketing, az árazás, a gyártói support, és ami nagyon fontos, - de látszólag mindenki mindenki leszarja - a szerviz.

    Jelen esetben arra kívántam rámutatni, hogy egy hivatalos Sony honlap szerintem nem engedheti meg magának, hogy egy ilyen kiírás nemhogy fennmaradjon, de egyáltalán kikerüljön a honlapjára. Nem pedig arra, hogy mennyit fejlődött a 6s kamerája az elődhöz képest. Nem is tehetném, mivel nem volt még 6s-em, így nem tudok róla objektíven nyilatkozni.

    És szerintem ebben nem az a fő indikátor, hogy melyik telefon mikor - melyik nap melyik órájában - került effektív piacra. Az elv. Hogy egy idei csúcsmodellt egy tavalyihoz hasonlítanak, és még így is - nekem legalábbis - az az üzenet, hogy talán jobb nála. Ez egy marketing harakiri.

    Márpedig ezek azok az apró dolgok amik - ha hiszed ha nem - elválasztják a szart a víztől. És most megint nem a termékről beszélek, mielőtt úgy éreznéd a lelkecskédbe gázolok, mint Sony tulajnak. A marketingről beszélek.

    Mikor láttál Te olyant az Apple, vagy akár az Lg, Samsung honlapján, hogy egy külső tesztelő által készített cikkből kiollóznak valamit, és büszkén kirakják azzal az üzenettel ami itt megjelent. Soha.

  • Quasi_modo
    nagyúr

    De azt hiszem mindent elmond ez a mondat, melyet a Sony honlapjáról most másoltam ki:

    "Tekintettel arra, hogy az Xperia Z3+ rendelkezett az egyik legjobb kamerával, az újdonságoknak köszönhetően az Xperia Z5 még akár az iPhone 6 és 6 Plus elé is kerülhet.”

    E szerint a Sony az aktuális csúcsmodelljének termékhonlapján annak bizonyításul hogy milyen csúcsszuper a kamerája, egy külsős tesztből olyan megállapítást emel ki, mely szerint a konkurencia előző évi - és azóta e téren is frissített - csúcsmodelljét lehet, hogy lekőrözi valamiben...

    És ez szerintük pozitív üzenettel bír...

    Hát bravó.

    Ott tényleg baj van a fejekben...

    a Sony az aktuális csúcsmodelljének termékhonlapján annak bizonyításul hogy milyen csúcsszuper a kamerája, egy külsős tesztből olyan megállapítást emel ki, mely szerint a konkurencia előző évi - és azóta e téren is frissített - csúcsmodelljét lehet, hogy lekőrözi valamiben...
    Lehet amikor ez kikerült, akkor még nem volt kint az új alma. Ami egyébként kamerában szerintem nem lett jobb mit az előző. Sőt.

  • Lirion
    addikt

    De azt hiszem mindent elmond ez a mondat, melyet a Sony honlapjáról most másoltam ki:

    "Tekintettel arra, hogy az Xperia Z3+ rendelkezett az egyik legjobb kamerával, az újdonságoknak köszönhetően az Xperia Z5 még akár az iPhone 6 és 6 Plus elé is kerülhet.”

    E szerint a Sony az aktuális csúcsmodelljének termékhonlapján annak bizonyításul hogy milyen csúcsszuper a kamerája, egy külsős tesztből olyan megállapítást emel ki, mely szerint a konkurencia előző évi - és azóta e téren is frissített - csúcsmodelljét lehet, hogy lekőrözi valamiben...

    És ez szerintük pozitív üzenettel bír...

    Hát bravó.

    Ott tényleg baj van a fejekben...

    Ezt melyik Sony honlapon láttad? Egy linket dobhatnál.

  • WinstonWolf
    senior tag

    De azt hiszem mindent elmond ez a mondat, melyet a Sony honlapjáról most másoltam ki:

    "Tekintettel arra, hogy az Xperia Z3+ rendelkezett az egyik legjobb kamerával, az újdonságoknak köszönhetően az Xperia Z5 még akár az iPhone 6 és 6 Plus elé is kerülhet.”

    E szerint a Sony az aktuális csúcsmodelljének termékhonlapján annak bizonyításul hogy milyen csúcsszuper a kamerája, egy külsős tesztből olyan megállapítást emel ki, mely szerint a konkurencia előző évi - és azóta e téren is frissített - csúcsmodelljét lehet, hogy lekőrözi valamiben...

    És ez szerintük pozitív üzenettel bír...

    Hát bravó.

    Ott tényleg baj van a fejekben...

  • jacis
    nagyúr

    Akkor te semmi képpen ne vegyél ilyet.

    Nem lesz Sony-m az biztos. Csak kivácsi vagyok minden márka csúcstelójára és ezért mindog nézegetem őket. Ezért szoktam néha ránézni a Sony-ra bár mindog belátom, hogy felesleges. Na mind1 nem jövök többet ide ;)

  • WinstonWolf
    senior tag

    Szigorúan a magánvéleményem:

    Az emberek valahogy automatikusan magasra teszik a lécet amikor egy olyan nagy gyártó, mint például a Sony nevét meghallják. Van egy téves elvárás, hogy automatikusan a legjobb kamera, meg a legszebb kijelző legyen az övék, hiszen Sony logó virít a készüléken.

    Erre rájön még a hype, amit maga a gyártó is meglovagol. Triluminos kijelző, Hi-res audio stb. Aztán kézbe veszed és elvárod, hogy valami nagyon nagy durranás jöjjön. De valahogy az sosem jön/jött. Nekem legalább is. A Z szériából minden tag használatban volt nálam hosszab-rövidebb ideig.

    A kijelző nem volt se extrémül jó, se extrémül rossz. Vallom, hogy a Z1-Z3+ között nem volt akkora minőségi ugrás a kijelzők között… Persze lehet, hogy ha a kettőt egymás mellé raknám megváltoztatnám a véleményem. De például érdekes, mert ugyanakkor a Samsung S3 és az aktuális mobilom S6-os között kijelzőben érzetre hatalmas előrelépés volt. És nem csak a méret miatt…

    Nekem kifejezetten tetszett, hogy nem száll be a Sony a kijelző felbontás háborúba, szerintem egy ekkora méretű telefonnál a 1080-as kijelző doszt elég. Talán ez is jótékony hatással volt a vitán felül kiemelkedő üzemidőben. Ami mindig is fura volt nekem, az a kamera. Biztos én is abba a hibába estem, hogy vártam valami nagyon nagyon extrém kamera képességet. Aztán ez mindig elmaradt.

    Irigykedve nézegettem azokat a gyártókat akik szintén Sony kameramodult építettek a készülékükbe, hogy valahogy rendre jobb képeket lőnek, mint az Xperiák. De nem mondhatom azt sem, hogy kifejezetten rosszak lettek volna a képek. Csak többet vártam volna na...

    A hangzás. Nem vagyok egy audiofil. Szerintem abban a közegben amiben az ember az esetek többségében a mobiltelefont használja nem is lehetünk azok. Egyszerűen túlontúl sok a külső zaj, hogy azt hatékonyan kiszűrje a fülhallgató. Viszont megörültem, amikor a Z2 mellé már gyárilag egy zajszűrős headsetet csomagolt a Sony. Nagyon pozitív volt! Aztán ez valahogy el-el maradozott a későbbi modellekben. Ez nekem egy eléggé fura lépés volt. Határozott visszalépés.

    Ugyancsak imádtam a mágneses töltőkábelt. Már az a kavarás se tetszett, hogy egymás utáni készülékek kábelein csak kicsit módosítottak, hogy éppen ne legyen kompatibilis egymással - vagy inkább ne legyen tökéletes, mert azért tölteni töltötte - és vegyél újat. Ez baszki olyan piti dolog szerintem... Mondjuk az, hogy később teljesen elhagyták mondva, hogy már az USB aljzat is vízálló... Kösz. Én szkeptikus vagyok. De akkor is. Talán már a Z3+/Z4 kombóban illett volna a Qi töltést beletenni a készülékbe, de a Z5-nél mindenképpen. Elmaradt ez is... Pedig...

    Szóval mit ne mondjak. Az ember – én legalább is – egy Sony logós telefontól mindig azt várnám, hogy ha nem is nagyon de kiemelkedjen a többi gyártótól. Vagy legalább is legyen ott a felső háromban akkor amikor kiadják. De nem. Egyszerűen a felső-közép kategóriába beleszürkül. Ugyanakkor meg az árakkal a top 10-be helyezi magát.

    És itt van a kutya elásva. Ár+brand+hype – érték arányban nem annyira jó választás a Sony. Használtan, 2-3 hónappal a megjelenése után (amikor már be van jelentve a következő modell, ami szintén egy vicc) már jobb az ára… De nincs meg most, ma az az érzésem, hogy induló áron akarok egy Sony Z5-öt. Pedig megtehetném, hogy megvegyem bármelyiket anélkül, hogy gondot okozna. De nem. De az is tuti, hogy fél év múlva legkésőbb veszek egyet kipróbálni, mert imádom a Sonykat. Az utóbbi 4 évben Sony telefonjaim maradtak meg a legtovább…

    Persze lehet, hogy más másképpen látja. Ettől még én így.

  • Quasi_modo
    nagyúr

    Nem semmi mi ment/megy ebben a topikban :)
    Ma sikerült egy Z3, Z3+ és egy Z5-öt triót egymás mellé tenni. Lehet 3rte bántani de nincs különbség szinte semmiben a nevükön kívűl pedig három generációról van szó. A kijelző továbbra is nagyon gyenge a Z3+ meg még melegszik is mint a One M9 kb...

    Akkor te semmi képpen ne vegyél ilyet.

  • csadi0011
    őstag

    Nem semmi mi ment/megy ebben a topikban :)
    Ma sikerült egy Z3, Z3+ és egy Z5-öt triót egymás mellé tenni. Lehet 3rte bántani de nincs különbség szinte semmiben a nevükön kívűl pedig három generációról van szó. A kijelző továbbra is nagyon gyenge a Z3+ meg még melegszik is mint a One M9 kb...

  • jacis
    nagyúr

    Nem semmi mi ment/megy ebben a topikban :)
    Ma sikerült egy Z3, Z3+ és egy Z5-öt triót egymás mellé tenni. Lehet 3rte bántani de nincs különbség szinte semmiben a nevükön kívűl pedig három generációról van szó. A kijelző továbbra is nagyon gyenge a Z3+ meg még melegszik is mint a One M9 kb...

  • Lirion
    addikt

    Köszönöm a kimerítő választ, eddig ez a legkorrektebb azok közül amit itt kaptam. :R

    (#174) Lirion:
    azért nem kifejezetten Z5 topik ez. Lehet hogy nem feltétlenül lenne itt helye, de megcsináltam ha már szóba került a két modell. Igen, a körülmények kicsit másak, de az árnyékokból ítélve azért nem volt jelentős különbség a napszakot tekintve, illetve volt elég fény a Z2 esetén is, nem hiszem, hogy erre lehetne fogni mindent.

    "lehetne olyan részleteket is kivágni, ahol viszont a z2 lenne a jobb."

    Nem tudom, ezen a két képen én nem találtam ilyen részletet.

    "Senki nem álltotta, hogy a z2 jobb képet lő, de a g3-s5 mobilok mellett megállja a helyét (még ha nem is győzi le őket)."

    OK, legyen. Én nem értek egyet teljes mértékben továbbra sem, de már nincs kedvem tovább vitázni, nem fogunk azonos véleményre jutni úgysem.

    azért nem kifejezetten Z5 topik ez
    Valóban, tegnap este már kicsit fáradt voltam, benéztem. :)

  • #16514048
    törölt tag

    Azért a G4-hez való hasonlítást enyhe túlzásnak szántam, nyilván egy év alatt sokat fejlődtek a kamerák és a G4 szerintem is az egyik legszebben muzsikáló készülék.
    Ugyanakkor ezek az MA-s teszt képek a Z2-vel alapvetően nem jók. Nem is értem, hogy mondhatták annak idején a legjobbnak a Z2-t ezek alapján! Ettől sokkal jobb képeket lehet vele készíteni. Alapvetően sok beállítási lehetőség van a Sony-nál, és tulajdonképpen szabályozza a záridőt is, a gond az, hogy csak automatikusan, manuálisan nem tudsz belenyúlni. A színhőmérséklet az ISO érték és a fehéregyensúly viszont állítható. Ezek önmagukban elég beállítási lehetőséget teremtenek ahhoz, hogy nappali fény mellett jó képek készüljenek. A Sony valamiért az SIS mellett tette le a voksát(nem nagyon értjük, jóllehet a videónál nagyon szépen teszi a dolgát, de fotónál szerintem semmi jelentősége), az OIS-t mellőzte, ezért nagyon kell vigyázni a bemozdulással. Ha mégis bemozdul, azt a masina próbálja szoftveresen korrigálni, ami ahhoz képest egész jól sikerül, de belenagyítva látszik, hogy ilyenkor sok részlet szétmosódik, különösen a szélek mentén. Ezt egyébként a G4 és az S6 és minden mobil csinálja és látszik is a feltöltött képeken, hogy a témán kívül bizony mindenhol van misi-mosi bemozdulás esetén, de nyílvánvaló, az OIS ezt jobban kiküszöböli, mint a SIS. Ha kicsi a bemozdulás, vagy szinte nincs is (állvány, támaszték), akkor a képzaj is jelentősen csökken és nagyon szép és részletgazdag fotók készülhetnek (makro OK, a távoli objectek lehetnek problémásak).
    Az MA-s képeknél valószínűleg az autó módot használhatták (8Mp), ami ráadásul be is mozdult rendesen. Ehhez hozzájön még, hogy az eredeti 4.4.2-es OS nagyon gyatra autó kamera módot biztosított. A lolli érzékelhetően sokkal jobb, de még mindig nem az igazi a manuálhoz képest. Ez pl egy hiba, de mint mondtam, ízlések és pofonok, mert ettől még a kép élvezhetősége normál méretben szerintem nem rossz.
    Sajnos a legtöbb képem személyes eseményeket örökít meg ezért nem szoktam közkinccsé tenni, de ha gondolod, néhányat átküldök privátban, hogy szemügyre vedd a részleteket. Abban egyetértünk mindannyian, akik Sony Z szériát használunk, hogy ezek nem igazi Shot&Go kamerák, kell velük babrálni, hogy jó eredmény szülessen. De ha már megvan, az igenis a nagyon jó kategóriába sorolható és nem szr-ba, mint azt sokan állítják igen helytelenül.

    Viera: a Z2 és a Z3 kamerája tök egyforma. A z3+ nál lett némi változtatás, ami gyakorlatilag semmi:) Az igazi ficsőrt a Z5-től vártuk. Kérdés, hogy vajon tényleg hozza-e? Az OIS és a manuál ISO hiánya még mindig egy nagy kérdőjel és nincs rá értelmes érv, hogy miért maradt ki :O
    Mázli, ha ettől függetlenül tényleg olyan jó, mint mondjátok:)

    Köszönöm a kimerítő választ, eddig ez a legkorrektebb azok közül amit itt kaptam. :R

    (#174) Lirion:
    azért nem kifejezetten Z5 topik ez. Lehet hogy nem feltétlenül lenne itt helye, de megcsináltam ha már szóba került a két modell. Igen, a körülmények kicsit másak, de az árnyékokból ítélve azért nem volt jelentős különbség a napszakot tekintve, illetve volt elég fény a Z2 esetén is, nem hiszem, hogy erre lehetne fogni mindent.

    "lehetne olyan részleteket is kivágni, ahol viszont a z2 lenne a jobb."

    Nem tudom, ezen a két képen én nem találtam ilyen részletet.

    "Senki nem álltotta, hogy a z2 jobb képet lő, de a g3-s5 mobilok mellett megállja a helyét (még ha nem is győzi le őket)."

    OK, legyen. Én nem értek egyet teljes mértékben továbbra sem, de már nincs kedvem tovább vitázni, nem fogunk azonos véleményre jutni úgysem.

  • Lirion
    addikt

    Egyetértek abban, hogy nem ez miatt szeretik a Sony-kat, sőt írtam is, hogy engem nem tartana vissza a vásárlástól a rosszabb kamera az hogy nem tudom beállítani a kamerát. Annyira azért nem tartom rossznak.

    Tudod mit? Még az is lehet, hogy igazatok van. Nekem nem volt csúcskategóriás Sony-m, csak a tesztekre, fórumos tapasztalatokra hagyatkozom. Viszont gyorsan csináltam egy összehasonlítást Z2 és G4 tesztből, látszik hogy a G4 képei sokkal szebbek, élesebbek, részletgazdagabbak. A színeket most hagyjuk, mert tudom, hogy páran azzal jönének, hogy a G4 képei túltelítettek, a Z2-é meg milyen valósághű (ezt utólag úgyis másodpercek alatt állítgathatja mindenki a saját ízlésének megfelelően). Ha lehet kérni, azzal se támadjon engem senki, hogy nem fair a két telefont összehasonlítani, mert nem én mondtam hogy lehet G4 szintű képet lőni a Z2-vel.

    Tehát akkor hogy pontot tegyünk a végére, elmondaná végre valaki nekem, hozzánemértőnek, hogy azzal a kevés beállítási lehetősséggel hogyan lehet úgy játszani, hogy az elkészült képek -a te szavaiddal élve- ne legyenek rosszabbak a G4-énél? Tehát konkrétan a fehéregyensúlyon, ISO-n és fénymérésen (mert mást tudtommal nem lehet babrálni) mit és hogyan kell állítanom, hogy részletgazdagabb képeim legyenek? Tényleg érdekelne, mert eddig csak azt a választ kaptam, hogy nem tudom használni a telefont, szeretnék tanulni azoktól, akik tudják kezelni.

    Több baj is van ezzel a rögtönzött összehasonlítással. Egyik, hogy nem ugyanakkor készültek a képek, az lg időben is és órában is kedvezőbb körülményeket kapott (értsd: több volt a fény), másrészt lehetne olyan részleteket is kivágni, ahol viszont a z2 lenne a jobb. Azon kívül egy z5 topikban talán nem a z2-t kéne a g4 ellen harcba küldeni. Senki nem álltotta, hogy a z2 jobb képet lő, de a g3-s5 mobilok mellett megállja a helyét (még ha nem is győzi le őket).

  • Lirion
    addikt

    Azért a G4-hez való hasonlítást enyhe túlzásnak szántam, nyilván egy év alatt sokat fejlődtek a kamerák és a G4 szerintem is az egyik legszebben muzsikáló készülék.
    Ugyanakkor ezek az MA-s teszt képek a Z2-vel alapvetően nem jók. Nem is értem, hogy mondhatták annak idején a legjobbnak a Z2-t ezek alapján! Ettől sokkal jobb képeket lehet vele készíteni. Alapvetően sok beállítási lehetőség van a Sony-nál, és tulajdonképpen szabályozza a záridőt is, a gond az, hogy csak automatikusan, manuálisan nem tudsz belenyúlni. A színhőmérséklet az ISO érték és a fehéregyensúly viszont állítható. Ezek önmagukban elég beállítási lehetőséget teremtenek ahhoz, hogy nappali fény mellett jó képek készüljenek. A Sony valamiért az SIS mellett tette le a voksát(nem nagyon értjük, jóllehet a videónál nagyon szépen teszi a dolgát, de fotónál szerintem semmi jelentősége), az OIS-t mellőzte, ezért nagyon kell vigyázni a bemozdulással. Ha mégis bemozdul, azt a masina próbálja szoftveresen korrigálni, ami ahhoz képest egész jól sikerül, de belenagyítva látszik, hogy ilyenkor sok részlet szétmosódik, különösen a szélek mentén. Ezt egyébként a G4 és az S6 és minden mobil csinálja és látszik is a feltöltött képeken, hogy a témán kívül bizony mindenhol van misi-mosi bemozdulás esetén, de nyílvánvaló, az OIS ezt jobban kiküszöböli, mint a SIS. Ha kicsi a bemozdulás, vagy szinte nincs is (állvány, támaszték), akkor a képzaj is jelentősen csökken és nagyon szép és részletgazdag fotók készülhetnek (makro OK, a távoli objectek lehetnek problémásak).
    Az MA-s képeknél valószínűleg az autó módot használhatták (8Mp), ami ráadásul be is mozdult rendesen. Ehhez hozzájön még, hogy az eredeti 4.4.2-es OS nagyon gyatra autó kamera módot biztosított. A lolli érzékelhetően sokkal jobb, de még mindig nem az igazi a manuálhoz képest. Ez pl egy hiba, de mint mondtam, ízlések és pofonok, mert ettől még a kép élvezhetősége normál méretben szerintem nem rossz.
    Sajnos a legtöbb képem személyes eseményeket örökít meg ezért nem szoktam közkinccsé tenni, de ha gondolod, néhányat átküldök privátban, hogy szemügyre vedd a részleteket. Abban egyetértünk mindannyian, akik Sony Z szériát használunk, hogy ezek nem igazi Shot&Go kamerák, kell velük babrálni, hogy jó eredmény szülessen. De ha már megvan, az igenis a nagyon jó kategóriába sorolható és nem szr-ba, mint azt sokan állítják igen helytelenül.

    Viera: a Z2 és a Z3 kamerája tök egyforma. A z3+ nál lett némi változtatás, ami gyakorlatilag semmi:) Az igazi ficsőrt a Z5-től vártuk. Kérdés, hogy vajon tényleg hozza-e? Az OIS és a manuál ISO hiánya még mindig egy nagy kérdőjel és nincs rá értelmes érv, hogy miért maradt ki :O
    Mázli, ha ettől függetlenül tényleg olyan jó, mint mondjátok:)

    A z5 (és a lollis z-knek úgy általában) nagy hiányossága, hogy nem tudnak raw-ban menteni. :(

  • TTommi
    aktív tag

    Azért a G4-hez való hasonlítást enyhe túlzásnak szántam, nyilván egy év alatt sokat fejlődtek a kamerák és a G4 szerintem is az egyik legszebben muzsikáló készülék.
    Ugyanakkor ezek az MA-s teszt képek a Z2-vel alapvetően nem jók. Nem is értem, hogy mondhatták annak idején a legjobbnak a Z2-t ezek alapján! Ettől sokkal jobb képeket lehet vele készíteni. Alapvetően sok beállítási lehetőség van a Sony-nál, és tulajdonképpen szabályozza a záridőt is, a gond az, hogy csak automatikusan, manuálisan nem tudsz belenyúlni. A színhőmérséklet az ISO érték és a fehéregyensúly viszont állítható. Ezek önmagukban elég beállítási lehetőséget teremtenek ahhoz, hogy nappali fény mellett jó képek készüljenek. A Sony valamiért az SIS mellett tette le a voksát(nem nagyon értjük, jóllehet a videónál nagyon szépen teszi a dolgát, de fotónál szerintem semmi jelentősége), az OIS-t mellőzte, ezért nagyon kell vigyázni a bemozdulással. Ha mégis bemozdul, azt a masina próbálja szoftveresen korrigálni, ami ahhoz képest egész jól sikerül, de belenagyítva látszik, hogy ilyenkor sok részlet szétmosódik, különösen a szélek mentén. Ezt egyébként a G4 és az S6 és minden mobil csinálja és látszik is a feltöltött képeken, hogy a témán kívül bizony mindenhol van misi-mosi bemozdulás esetén, de nyílvánvaló, az OIS ezt jobban kiküszöböli, mint a SIS. Ha kicsi a bemozdulás, vagy szinte nincs is (állvány, támaszték), akkor a képzaj is jelentősen csökken és nagyon szép és részletgazdag fotók készülhetnek (makro OK, a távoli objectek lehetnek problémásak).
    Az MA-s képeknél valószínűleg az autó módot használhatták (8Mp), ami ráadásul be is mozdult rendesen. Ehhez hozzájön még, hogy az eredeti 4.4.2-es OS nagyon gyatra autó kamera módot biztosított. A lolli érzékelhetően sokkal jobb, de még mindig nem az igazi a manuálhoz képest. Ez pl egy hiba, de mint mondtam, ízlések és pofonok, mert ettől még a kép élvezhetősége normál méretben szerintem nem rossz.
    Sajnos a legtöbb képem személyes eseményeket örökít meg ezért nem szoktam közkinccsé tenni, de ha gondolod, néhányat átküldök privátban, hogy szemügyre vedd a részleteket. Abban egyetértünk mindannyian, akik Sony Z szériát használunk, hogy ezek nem igazi Shot&Go kamerák, kell velük babrálni, hogy jó eredmény szülessen. De ha már megvan, az igenis a nagyon jó kategóriába sorolható és nem szr-ba, mint azt sokan állítják igen helytelenül.

    Viera: a Z2 és a Z3 kamerája tök egyforma. A z3+ nál lett némi változtatás, ami gyakorlatilag semmi:) Az igazi ficsőrt a Z5-től vártuk. Kérdés, hogy vajon tényleg hozza-e? Az OIS és a manuál ISO hiánya még mindig egy nagy kérdőjel és nincs rá értelmes érv, hogy miért maradt ki :O
    Mázli, ha ettől függetlenül tényleg olyan jó, mint mondjátok:)

    Bocsi, ISO helyett záridőt akartam írni:)

  • Sebhelyes
    senior tag

    Hali Sebhelyes! Neked van értékelhető hozzászólásod is a Sony témákkal kapcsolatban, vagy csak troll effektjeid? Ezt már rég meg akartam kérdezni és örülnék, ha igen lenne a válaszod. Köszi a többiek nevében is!

    Szóval tőled vette a szöveget. Értem :D

  • TTommi
    aktív tag

    Egyetértek abban, hogy nem ez miatt szeretik a Sony-kat, sőt írtam is, hogy engem nem tartana vissza a vásárlástól a rosszabb kamera az hogy nem tudom beállítani a kamerát. Annyira azért nem tartom rossznak.

    Tudod mit? Még az is lehet, hogy igazatok van. Nekem nem volt csúcskategóriás Sony-m, csak a tesztekre, fórumos tapasztalatokra hagyatkozom. Viszont gyorsan csináltam egy összehasonlítást Z2 és G4 tesztből, látszik hogy a G4 képei sokkal szebbek, élesebbek, részletgazdagabbak. A színeket most hagyjuk, mert tudom, hogy páran azzal jönének, hogy a G4 képei túltelítettek, a Z2-é meg milyen valósághű (ezt utólag úgyis másodpercek alatt állítgathatja mindenki a saját ízlésének megfelelően). Ha lehet kérni, azzal se támadjon engem senki, hogy nem fair a két telefont összehasonlítani, mert nem én mondtam hogy lehet G4 szintű képet lőni a Z2-vel.

    Tehát akkor hogy pontot tegyünk a végére, elmondaná végre valaki nekem, hozzánemértőnek, hogy azzal a kevés beállítási lehetősséggel hogyan lehet úgy játszani, hogy az elkészült képek -a te szavaiddal élve- ne legyenek rosszabbak a G4-énél? Tehát konkrétan a fehéregyensúlyon, ISO-n és fénymérésen (mert mást tudtommal nem lehet babrálni) mit és hogyan kell állítanom, hogy részletgazdagabb képeim legyenek? Tényleg érdekelne, mert eddig csak azt a választ kaptam, hogy nem tudom használni a telefont, szeretnék tanulni azoktól, akik tudják kezelni.

    Egyébként nagy respect feléd a hozzáállásod miatt. :C

  • TTommi
    aktív tag

    Egyetértek abban, hogy nem ez miatt szeretik a Sony-kat, sőt írtam is, hogy engem nem tartana vissza a vásárlástól a rosszabb kamera az hogy nem tudom beállítani a kamerát. Annyira azért nem tartom rossznak.

    Tudod mit? Még az is lehet, hogy igazatok van. Nekem nem volt csúcskategóriás Sony-m, csak a tesztekre, fórumos tapasztalatokra hagyatkozom. Viszont gyorsan csináltam egy összehasonlítást Z2 és G4 tesztből, látszik hogy a G4 képei sokkal szebbek, élesebbek, részletgazdagabbak. A színeket most hagyjuk, mert tudom, hogy páran azzal jönének, hogy a G4 képei túltelítettek, a Z2-é meg milyen valósághű (ezt utólag úgyis másodpercek alatt állítgathatja mindenki a saját ízlésének megfelelően). Ha lehet kérni, azzal se támadjon engem senki, hogy nem fair a két telefont összehasonlítani, mert nem én mondtam hogy lehet G4 szintű képet lőni a Z2-vel.

    Tehát akkor hogy pontot tegyünk a végére, elmondaná végre valaki nekem, hozzánemértőnek, hogy azzal a kevés beállítási lehetősséggel hogyan lehet úgy játszani, hogy az elkészült képek -a te szavaiddal élve- ne legyenek rosszabbak a G4-énél? Tehát konkrétan a fehéregyensúlyon, ISO-n és fénymérésen (mert mást tudtommal nem lehet babrálni) mit és hogyan kell állítanom, hogy részletgazdagabb képeim legyenek? Tényleg érdekelne, mert eddig csak azt a választ kaptam, hogy nem tudom használni a telefont, szeretnék tanulni azoktól, akik tudják kezelni.

    Azért a G4-hez való hasonlítást enyhe túlzásnak szántam, nyilván egy év alatt sokat fejlődtek a kamerák és a G4 szerintem is az egyik legszebben muzsikáló készülék.
    Ugyanakkor ezek az MA-s teszt képek a Z2-vel alapvetően nem jók. Nem is értem, hogy mondhatták annak idején a legjobbnak a Z2-t ezek alapján! Ettől sokkal jobb képeket lehet vele készíteni. Alapvetően sok beállítási lehetőség van a Sony-nál, és tulajdonképpen szabályozza a záridőt is, a gond az, hogy csak automatikusan, manuálisan nem tudsz belenyúlni. A színhőmérséklet az ISO érték és a fehéregyensúly viszont állítható. Ezek önmagukban elég beállítási lehetőséget teremtenek ahhoz, hogy nappali fény mellett jó képek készüljenek. A Sony valamiért az SIS mellett tette le a voksát(nem nagyon értjük, jóllehet a videónál nagyon szépen teszi a dolgát, de fotónál szerintem semmi jelentősége), az OIS-t mellőzte, ezért nagyon kell vigyázni a bemozdulással. Ha mégis bemozdul, azt a masina próbálja szoftveresen korrigálni, ami ahhoz képest egész jól sikerül, de belenagyítva látszik, hogy ilyenkor sok részlet szétmosódik, különösen a szélek mentén. Ezt egyébként a G4 és az S6 és minden mobil csinálja és látszik is a feltöltött képeken, hogy a témán kívül bizony mindenhol van misi-mosi bemozdulás esetén, de nyílvánvaló, az OIS ezt jobban kiküszöböli, mint a SIS. Ha kicsi a bemozdulás, vagy szinte nincs is (állvány, támaszték), akkor a képzaj is jelentősen csökken és nagyon szép és részletgazdag fotók készülhetnek (makro OK, a távoli objectek lehetnek problémásak).
    Az MA-s képeknél valószínűleg az autó módot használhatták (8Mp), ami ráadásul be is mozdult rendesen. Ehhez hozzájön még, hogy az eredeti 4.4.2-es OS nagyon gyatra autó kamera módot biztosított. A lolli érzékelhetően sokkal jobb, de még mindig nem az igazi a manuálhoz képest. Ez pl egy hiba, de mint mondtam, ízlések és pofonok, mert ettől még a kép élvezhetősége normál méretben szerintem nem rossz.
    Sajnos a legtöbb képem személyes eseményeket örökít meg ezért nem szoktam közkinccsé tenni, de ha gondolod, néhányat átküldök privátban, hogy szemügyre vedd a részleteket. Abban egyetértünk mindannyian, akik Sony Z szériát használunk, hogy ezek nem igazi Shot&Go kamerák, kell velük babrálni, hogy jó eredmény szülessen. De ha már megvan, az igenis a nagyon jó kategóriába sorolható és nem szr-ba, mint azt sokan állítják igen helytelenül.

    Viera: a Z2 és a Z3 kamerája tök egyforma. A z3+ nál lett némi változtatás, ami gyakorlatilag semmi:) Az igazi ficsőrt a Z5-től vártuk. Kérdés, hogy vajon tényleg hozza-e? Az OIS és a manuál ISO hiánya még mindig egy nagy kérdőjel és nincs rá értelmes érv, hogy miért maradt ki :O
    Mázli, ha ettől függetlenül tényleg olyan jó, mint mondjátok:)

  • viera
    őstag

    Nem tudom milyen volt a Z2 kamerája,mert nem volt.
    De tény,hogy a Z5 már sokkal jobb a Z3-nál is. :K
    Simán hozza a Samsung S6 szintet,ezen meg is lepődtem. :C
    Én is manual-ban használom,de nekem be van állítva,hogy ha rányomok a kamera ikon-ra akkor az én beállításaimmal indul.De hozzáteszem én inkább csak napos időben fényképezek úgy van beállítva.
    Nem nagyon érdekel az automata mert így is ugyan
    olyan gyorsan indul mint az összes többi telefonon. :K
    Mielőtt megvettem folyamatosan a tesztképeket nézegettem,nagy hiba volt. :W
    Nem nagyon lehet ezekre adni,mert ott nem nagyon foglalkoznak a beállítással. :(

  • #16514048
    törölt tag

    Hali! Amit mondasz, ez így sajnos nem igaz. Nem a fotós képességeivel van baj a Sony-knak (elsősorban a Z szériáról beszélek), hanem a használhatóságával. Aki egy kicsit is veszi a fáradságot a beállításoknál, az nagyon jó képeket tud készíteni a Sony-val is. Nekem speciel az automata mód egyáltalán nem jön be, de manuál módban számtalan jó képet fotózom, amik nem rosszabbak, de nem is jobbak mondjuk a G4 nappali képeitől. Ugyanez a helyzet az iphonokkal is. Sokan mondják, hogy az i6 milyen hyper szuper, de igazából pont az i6 és a Sony Z3 kamerás képességei állnak egymáshoz a legközelebb és ebben benne vannak a jóságok és a hibák is egyaránt. Számtalan képet összehasonlítok menet közben amit S4-G4-ig készítenek a srácok és nem igaz, hogy a Sony szr hozzájuk képest. Ugyanakkor az éjszakai képeknél nagyon jól jönne az OIS és a manuális zársebesség állítás, de így sem kritikán aluliak a képek, de tény, hogy éjszaka nem olyan jók, mint az S6 vagy a G4 esetében. Itt lenne mit fejlődnie a Sony-nak a konkurenciához képest. Az iphonnal viszont nem érdemes dobálózni, mert az tényleg ugyanolyan, mint a Sony ( mivel igazából az is Sony szenzor OIS nélkül:) ), ami azt is jelenti, hogy az iphonnal készített fotók is legtöbb esetben jók. Amiben jobb az iphone, az az egyszerű automata mód!!! Vagyis felhasználó barátabb, mivel a legtöbb ember csak előveszi a gépet és kattint és nem állítgat stb. SZVSZ ez egyéni ízlés dolga is, mivel sok esetben a Sony automatika is jól eltalálja a viszonyokat, de abban egyetértek, hogy itt is lehetne mit fejleszteni.
    Én döntően manuál módban használom a masinámat és mobil telóhoz mérten eléggé meg vagyok elégedve az eredménnyel. Egyébként elmondom, hogy a Sony-kat nem a kamerájuk miatt szeretjük elsősorban, de ez már más téma.
    Laci-csk: A HDR-hez nagyon kell, hogy lecövekeld a telót, különben béna lesz a kép Sony-tól függetlenül. Én rendszerint nem is szeretem használni, inkább igyekszem jól megválasztani a fény beesés szögét, illetve egyéb beállításokkal megoldani a dolgot.

    Egyetértek abban, hogy nem ez miatt szeretik a Sony-kat, sőt írtam is, hogy engem nem tartana vissza a vásárlástól a rosszabb kamera az hogy nem tudom beállítani a kamerát. Annyira azért nem tartom rossznak.

    Tudod mit? Még az is lehet, hogy igazatok van. Nekem nem volt csúcskategóriás Sony-m, csak a tesztekre, fórumos tapasztalatokra hagyatkozom. Viszont gyorsan csináltam egy összehasonlítást Z2 és G4 tesztből, látszik hogy a G4 képei sokkal szebbek, élesebbek, részletgazdagabbak. A színeket most hagyjuk, mert tudom, hogy páran azzal jönének, hogy a G4 képei túltelítettek, a Z2-é meg milyen valósághű (ezt utólag úgyis másodpercek alatt állítgathatja mindenki a saját ízlésének megfelelően). Ha lehet kérni, azzal se támadjon engem senki, hogy nem fair a két telefont összehasonlítani, mert nem én mondtam hogy lehet G4 szintű képet lőni a Z2-vel.

    Tehát akkor hogy pontot tegyünk a végére, elmondaná végre valaki nekem, hozzánemértőnek, hogy azzal a kevés beállítási lehetősséggel hogyan lehet úgy játszani, hogy az elkészült képek -a te szavaiddal élve- ne legyenek rosszabbak a G4-énél? Tehát konkrétan a fehéregyensúlyon, ISO-n és fénymérésen (mert mást tudtommal nem lehet babrálni) mit és hogyan kell állítanom, hogy részletgazdagabb képeim legyenek? Tényleg érdekelne, mert eddig csak azt a választ kaptam, hogy nem tudom használni a telefont, szeretnék tanulni azoktól, akik tudják kezelni.

  • TTommi
    aktív tag

    "Továbbá az vesz még, aki egyedi, letisztult design szeretne, aki kimagasló minőséget szeretne, akinek fontos az innováció, s aki meg volt elégedve eddig is a Sony termékekkel."

    Ez valami reklámból van kimásolva? :C

    Hali Sebhelyes! Neked van értékelhető hozzászólásod is a Sony témákkal kapcsolatban, vagy csak troll effektjeid? Ezt már rég meg akartam kérdezni és örülnék, ha igen lenne a válaszod. Köszi a többiek nevében is!

  • TTommi
    aktív tag

    Szerintem te nem is akarod érteni, hogy mit mondunk. Magasabb részletgazdagság alatt azt értettem, hogy ha mondjuk fotózol egy fát, akkor tisztán kivehetőek rajta a levelek, nem pedig olajfestmény hatású a kép. Nem arról beszélek, hogy az alacsony dinamikatartomány miatt kiég az ég, persze nyilván ott is elveszik pár részlet.

    Xaels pedig a "nem igazi hdr" alatt arra gondolt, ami sok képszerkesztő alkalmazásban van. Photoshop is tud ilyet, mesterségesen próbál javítani a dinamikatartományon, csak ez nyilván nem lesz olyan, mint az igazi hdr.

    Nagyon jól tudja ő is, hogy az igazi hdr az, hogy egymás után több alul- és felülexponált képet csinál és ezeket keveri össze a kamera szoftver. Ezért írta, hogy "megnő a kép elkészülésének ideje, sokkal könnyebben bemozdul vagy szellemképes lesz. A vonalélesség is sokszor bánja és stb." Tehát nem lehet minden esetben alkalmazni, vannak hátrányai, összességében nem feltétlenül javít a képen.

    Kíváncsiam várom, hogy ebbe ki fog ismét belekötni és hogyan...

    (#160) laci_csk: Nem mondanám minimálisnak a különbséget mondjuk egy LG G4, S6, vagy iphone esetén. De minden kategóriában vannak a Sony-któl sokkal jobb fotós képességű telefonok. Nem örülök neki -mert mégegyszer mondom, én tényleg szeretem a gyártót- de sajnos ez az igazság. Arról nem beszélve, hogy több konkurens teló is tud már RAW-ban fotózni, lehet záridőt állítani, stb, ezek azért elég hasznos dolgok tudnak lenni.

    Mondjuk engem annyira azért nem érdekel a mobilos fotózás (van gépem), szóval engem pont nem tartana vissza a vásárlástól pusztán az, hogy gyengébbek kamerában, mint mások (ja, bocs, nem gyengébbek, csak én nem tudom kezelni). Az E4-et kivéve, mert azt konkrétan emiatt nem vettem meg régebben, az tényleg kritikán aluli még az árához képest is.

    Hali! Amit mondasz, ez így sajnos nem igaz. Nem a fotós képességeivel van baj a Sony-knak (elsősorban a Z szériáról beszélek), hanem a használhatóságával. Aki egy kicsit is veszi a fáradságot a beállításoknál, az nagyon jó képeket tud készíteni a Sony-val is. Nekem speciel az automata mód egyáltalán nem jön be, de manuál módban számtalan jó képet fotózom, amik nem rosszabbak, de nem is jobbak mondjuk a G4 nappali képeitől. Ugyanez a helyzet az iphonokkal is. Sokan mondják, hogy az i6 milyen hyper szuper, de igazából pont az i6 és a Sony Z3 kamerás képességei állnak egymáshoz a legközelebb és ebben benne vannak a jóságok és a hibák is egyaránt. Számtalan képet összehasonlítok menet közben amit S4-G4-ig készítenek a srácok és nem igaz, hogy a Sony szr hozzájuk képest. Ugyanakkor az éjszakai képeknél nagyon jól jönne az OIS és a manuális zársebesség állítás, de így sem kritikán aluliak a képek, de tény, hogy éjszaka nem olyan jók, mint az S6 vagy a G4 esetében. Itt lenne mit fejlődnie a Sony-nak a konkurenciához képest. Az iphonnal viszont nem érdemes dobálózni, mert az tényleg ugyanolyan, mint a Sony ( mivel igazából az is Sony szenzor OIS nélkül:) ), ami azt is jelenti, hogy az iphonnal készített fotók is legtöbb esetben jók. Amiben jobb az iphone, az az egyszerű automata mód!!! Vagyis felhasználó barátabb, mivel a legtöbb ember csak előveszi a gépet és kattint és nem állítgat stb. SZVSZ ez egyéni ízlés dolga is, mivel sok esetben a Sony automatika is jól eltalálja a viszonyokat, de abban egyetértek, hogy itt is lehetne mit fejleszteni.
    Én döntően manuál módban használom a masinámat és mobil telóhoz mérten eléggé meg vagyok elégedve az eredménnyel. Egyébként elmondom, hogy a Sony-kat nem a kamerájuk miatt szeretjük elsősorban, de ez már más téma.
    Laci-csk: A HDR-hez nagyon kell, hogy lecövekeld a telót, különben béna lesz a kép Sony-tól függetlenül. Én rendszerint nem is szeretem használni, inkább igyekszem jól megválasztani a fény beesés szögét, illetve egyéb beállításokkal megoldani a dolgot.

  • Sebhelyes
    senior tag

    Pl én veszem meg :-) Meg mióta Sonym van, az ismeretségi körömből is sokan vettek!
    Továbbá az vesz még, aki egyedi, letisztult design szeretne, aki kimagasló minőséget szeretne, akinek fontos az innováció, s aki meg volt elégedve eddig is a Sony termékekkel.
    A teljes Z sorozat meg volt, jelenleg Z3-asom van. Soha egyikkel sem volt semmi gondom. A víz alatt is működött mindegyik, tehát beázás sem volt! Üzemidőben is a legjobbak között van. Mondjuk sorolhatnám még a pozitívumokat, de szerintem felesleges.
    Remélem sokáig működik még a mobilos részlegük is! Addig csak Sonyt veszek :DD

    "Továbbá az vesz még, aki egyedi, letisztult design szeretne, aki kimagasló minőséget szeretne, akinek fontos az innováció, s aki meg volt elégedve eddig is a Sony termékekkel."

    Ez valami reklámból van kimásolva? :C

  • laci_csk
    senior tag

    Itt nem arrol van szo hogy a Sony-nal 5-bol 5 jo kep (vagy nem jo), csak a lenyeg az, hogy mas cegnel sem 5-bol 5 jo kep. Egy Note4 -el sem mindig tokeletes kepek sikerulnek, es gondolom az LG-re is ervenyes, ez a lenyeg. Nem ertem miert kell a Sony-nak "tokeletes" lennie, de a tobbiektol nem va'rjuk el ezt. Vagy az SP-t hasonlitjuk ossze az S6-tal? Nehogy ma'r.

    Hogy a Sony telo melegedik. Ez igaz is, de minden csucskategorias telora igaz, melegszik kegyetlenul, mert nem a telo a ludas ezert, hanem a proci. A Sony telo legalabb figyelmeztet hogy meleg a proci , de a tobbi telo egyszeruen csak leallitja az alkalmazast. Hol az objektivitas?

  • Szerintem te nem is akarod érteni, hogy mit mondunk. Magasabb részletgazdagság alatt azt értettem, hogy ha mondjuk fotózol egy fát, akkor tisztán kivehetőek rajta a levelek, nem pedig olajfestmény hatású a kép. Nem arról beszélek, hogy az alacsony dinamikatartomány miatt kiég az ég, persze nyilván ott is elveszik pár részlet.

    Xaels pedig a "nem igazi hdr" alatt arra gondolt, ami sok képszerkesztő alkalmazásban van. Photoshop is tud ilyet, mesterségesen próbál javítani a dinamikatartományon, csak ez nyilván nem lesz olyan, mint az igazi hdr.

    Nagyon jól tudja ő is, hogy az igazi hdr az, hogy egymás után több alul- és felülexponált képet csinál és ezeket keveri össze a kamera szoftver. Ezért írta, hogy "megnő a kép elkészülésének ideje, sokkal könnyebben bemozdul vagy szellemképes lesz. A vonalélesség is sokszor bánja és stb." Tehát nem lehet minden esetben alkalmazni, vannak hátrányai, összességében nem feltétlenül javít a képen.

    Kíváncsiam várom, hogy ebbe ki fog ismét belekötni és hogyan...

    (#160) laci_csk: Nem mondanám minimálisnak a különbséget mondjuk egy LG G4, S6, vagy iphone esetén. De minden kategóriában vannak a Sony-któl sokkal jobb fotós képességű telefonok. Nem örülök neki -mert mégegyszer mondom, én tényleg szeretem a gyártót- de sajnos ez az igazság. Arról nem beszélve, hogy több konkurens teló is tud már RAW-ban fotózni, lehet záridőt állítani, stb, ezek azért elég hasznos dolgok tudnak lenni.

    Mondjuk engem annyira azért nem érdekel a mobilos fotózás (van gépem), szóval engem pont nem tartana vissza a vásárlástól pusztán az, hogy gyengébbek kamerában, mint mások (ja, bocs, nem gyengébbek, csak én nem tudom kezelni). Az E4-et kivéve, mert azt konkrétan emiatt nem vettem meg régebben, az tényleg kritikán aluli még az árához képest is.

    i6+ és S6 is volt már a kezemben, és az LG-ről is olvastam sok szépet kamera terén,+ nekem is van gépem.
    Tudja hozni néha azt a minőséget a Z3 is amiket most felsoroltál, de ahhoz olyan fényviszonyok is kellennek,
    de a legtöbb esetben a kamera szoftvere barmolja szét a képet. Tapasztalat alapján: csinálok 5 képet kevesebb fénynél egy szobában ugyan arról a dologról, és 2 lesz tökéletesnek mondható, míg egy másik márkánál 5-ből 4 kép lesz jó minőségű.
    Én nem fényképezek telefonon sokat, barátnőm szokta elkérni hogy milyen jó képeket tud vele lőni,
    és ő úgy szokta lőni a képeket, hogy egy dologról csinál 8 képet, és azért a sas szememmel kiszúrom, hogy melyik szar, de ő észre se veszi.

  • #16514048
    törölt tag

    Hat eppen ettol lesz reszletgazdagabb, hogy nem eg be, es hogy a sotet reszen is latszik valami. Ilyesmit... :W

    #Xaels; te egyaltalan tudod mi az a HDR? Azt nem utolag hasznalod valami programmal, hanem egyszeruen bekapcsolod mielott/amikor fotozol. Tenyleg ennyi hozzanemerto van itt?

    Szerintem te nem is akarod érteni, hogy mit mondunk. Magasabb részletgazdagság alatt azt értettem, hogy ha mondjuk fotózol egy fát, akkor tisztán kivehetőek rajta a levelek, nem pedig olajfestmény hatású a kép. Nem arról beszélek, hogy az alacsony dinamikatartomány miatt kiég az ég, persze nyilván ott is elveszik pár részlet.

    Xaels pedig a "nem igazi hdr" alatt arra gondolt, ami sok képszerkesztő alkalmazásban van. Photoshop is tud ilyet, mesterségesen próbál javítani a dinamikatartományon, csak ez nyilván nem lesz olyan, mint az igazi hdr.

    Nagyon jól tudja ő is, hogy az igazi hdr az, hogy egymás után több alul- és felülexponált képet csinál és ezeket keveri össze a kamera szoftver. Ezért írta, hogy "megnő a kép elkészülésének ideje, sokkal könnyebben bemozdul vagy szellemképes lesz. A vonalélesség is sokszor bánja és stb." Tehát nem lehet minden esetben alkalmazni, vannak hátrányai, összességében nem feltétlenül javít a képen.

    Kíváncsiam várom, hogy ebbe ki fog ismét belekötni és hogyan...

    (#160) laci_csk: Nem mondanám minimálisnak a különbséget mondjuk egy LG G4, S6, vagy iphone esetén. De minden kategóriában vannak a Sony-któl sokkal jobb fotós képességű telefonok. Nem örülök neki -mert mégegyszer mondom, én tényleg szeretem a gyártót- de sajnos ez az igazság. Arról nem beszélve, hogy több konkurens teló is tud már RAW-ban fotózni, lehet záridőt állítani, stb, ezek azért elég hasznos dolgok tudnak lenni.

    Mondjuk engem annyira azért nem érdekel a mobilos fotózás (van gépem), szóval engem pont nem tartana vissza a vásárlástól pusztán az, hogy gyengébbek kamerában, mint mások (ja, bocs, nem gyengébbek, csak én nem tudom kezelni). Az E4-et kivéve, mert azt konkrétan emiatt nem vettem meg régebben, az tényleg kritikán aluli még az árához képest is.

  • laci_csk
    senior tag

    Teljesen jogos amit mondtál, ez így van. Aki nem ért annyira hozzá az annyira nem veszi észre, hogy nem túl minőségi képeket készít a telója.
    Csak tudod 2 féle ember van:
    1. Akinek Sony-ja van és nem nézi annyira ezeket a dolgokat, mert megelégszik a készített képpel vagy nem veszi észre.

    2. Van akinek élete során semmi köze nem volt egy FELSŐKATEGÓRIÁS Sony telefonhoz, de ő tudja hogy szar.

    Na hát a másodikat hívjuk okostóninak. :D :DD

    +1

    Megertenem, hogy ha egy mas ceg teloja szamottevo kulobseggel csinalna jobb kepeket mint egy Sony telo (persze ugyanazon a kategorian belul), akkor jogos lenne a haterkedes, de a kulombseg minimalis, sot nem is biztos hogy van kulombseg, akkor mi ez a nagy elegedetlenseg.

  • egy átlag user nem fogja állítgatni a kamerát, hanem csak sorra lövi a képeket, aztán amikor visszanézi őket, akkor azért nem erre számít

    Ez egy érdekes kérdés, az én környezetemben (tudom, ez abszolút nem reprezentatív:) ) azok, akik nem hozzáértők vagy mobilguruk, teljesen elégedettek már egy középkategóriás telefon képeivel is.

    Teljesen jogos amit mondtál, ez így van. Aki nem ért annyira hozzá az annyira nem veszi észre, hogy nem túl minőségi képeket készít a telója.
    Csak tudod 2 féle ember van:
    1. Akinek Sony-ja van és nem nézi annyira ezeket a dolgokat, mert megelégszik a készített képpel vagy nem veszi észre.

    2. Van akinek élete során semmi köze nem volt egy FELSŐKATEGÓRIÁS Sony telefonhoz, de ő tudja hogy szar.

    Na hát a másodikat hívjuk okostóninak. :D :DD

  • laci_csk
    senior tag

    Ba+ CSÚFNEVŰ... Nem igazi HDR csak annak hívják az effektet, nem egy programban van ilyen.

    De el kéne olvasni az előtte levő mondatot is.

    A HDR nem lehet igazi vagy nem igazi, A HDR az nem egy effekt. A HDR az a kep dinamikatartomanyat noveli meg, ahogy a neve is mondja: High Dinamic Range (HDR), es azt a szoftver csinalja akkor amikor fotozol.

  • Xaels
    félisten

    Akkor te nem tudod mit irsz: "...Ha utólag tol rá HDR csúfnevű effektet valamilyen egyszerűbb programmal..." ezt te irtad, ez mit jelent, szerinted? Es a HDR-vel bekapcsolva igenis reszletgazdagabbak a kepek.
    Te kevered a szezont a fazonnal, de ez van.

    Ba+ CSÚFNEVŰ... Nem igazi HDR csak annak hívják az effektet, nem egy programban van ilyen.

    De el kéne olvasni az előtte levő mondatot is.

  • laci_csk
    senior tag

    Mondja ezt akinek a szövegértése nulla... Olvasd el még egyszer mit írtam...

    A HDR fotózás esetén megnő a kép elkészülésének ideje, sokkal könnyebben bemozdul vagy szellemképes lesz. A vonalélesség is sokszor bánja és stb... Azt sem szabad mindig ész nélkül használni.

    Akkor te nem tudod mit irsz: "...Ha utólag tol rá HDR csúfnevű effektet valamilyen egyszerűbb programmal..." ezt te irtad, ez mit jelent, szerinted? Es a HDR-vel bekapcsolva igenis reszletgazdagabbak a kepek.
    Te kevered a szezont a fazonnal, de ez van.

  • Xaels
    félisten

    Hat eppen ettol lesz reszletgazdagabb, hogy nem eg be, es hogy a sotet reszen is latszik valami. Ilyesmit... :W

    #Xaels; te egyaltalan tudod mi az a HDR? Azt nem utolag hasznalod valami programmal, hanem egyszeruen bekapcsolod mielott/amikor fotozol. Tenyleg ennyi hozzanemerto van itt?

    Mondja ezt akinek a szövegértése nulla... Olvasd el még egyszer mit írtam...

    A HDR fotózás esetén megnő a kép elkészülésének ideje, sokkal könnyebben bemozdul vagy szellemképes lesz. A vonalélesség is sokszor bánja és stb... Azt sem szabad mindig ész nélkül használni.

  • laci_csk
    senior tag

    Attól nem lesz részletgazdagabb, csak abban segít, hogy ne égjenek be a világos részek, a sötétek meg ne legyenek alulexponálva.

    Hat eppen ettol lesz reszletgazdagabb, hogy nem eg be, es hogy a sotet reszen is latszik valami. Ilyesmit... :W

    #Xaels; te egyaltalan tudod mi az a HDR? Azt nem utolag hasznalod valami programmal, hanem egyszeruen bekapcsolod mielott/amikor fotozol. Tenyleg ennyi hozzanemerto van itt?

  • Xaels
    félisten

    te mindig betalálsz?:)

    szerintem elég kevés ember akar beállításokkal babrálni egy telefonon. nem arra való. ráadásul már PS se mindig kell hozzá h húzz a képek színein, mert rengeteg képszerkesztő progi van ahol alap dolgokat tudsz javítani, szűrőzni stb.

    más a profi munka, meg amit telóval csinálsz "szórakozás". tudom itt a fórumon mindenki profi :) de az emberek többségének egy instagrambeállítási lehetőség is bőven sok. oda meg fácséra elegendő, ráadásul hangulatos képek készíthetőek azzal a progival...

    Nem tudom mire gondolsz. Semmi személyes nincs benne, szerintem csak véletlen. Szimplán csak attól, hogy HDR-ben fotózik valaki még nem lesznek az eredmények jobbak, sőt sok esetben inkább csak ront a dolgon. Ha utólag tol rá HDR csúfnevű effektet valamilyen egyszerűbb programmal az sem fogja visszahozni azt ami az eredeti képről hiányzott. Lehet apróbb hibákat elfed és a szemnek kellemesebb lesz a végeredmény mindaddig amíg nem nézi meg az ember közelebbről.

    Nem mondom, hogy mindenki legyen spíler fényképezésből hisz magam sem vagyok az, de ha már egy telefont a kamera miatt (is) veszünk meg akkor legyen annyi bennünk, hogy legalább az alap dolgokkal tisztában legyünk a kezelést tekintve.

  • daniel909
    addikt

    A hozzá nem értők varázsszava az, hogy kapcsolja be az ember a HDR-t...

    te mindig betalálsz?:)

    szerintem elég kevés ember akar beállításokkal babrálni egy telefonon. nem arra való. ráadásul már PS se mindig kell hozzá h húzz a képek színein, mert rengeteg képszerkesztő progi van ahol alap dolgokat tudsz javítani, szűrőzni stb.

    más a profi munka, meg amit telóval csinálsz "szórakozás". tudom itt a fórumon mindenki profi :) de az emberek többségének egy instagrambeállítási lehetőség is bőven sok. oda meg fácséra elegendő, ráadásul hangulatos képek készíthetőek azzal a progival...

  • #16514048
    törölt tag

    kapcsold be a HDR módot es csókolom

    Attól nem lesz részletgazdagabb, csak abban segít, hogy ne égjenek be a világos részek, a sötétek meg ne legyenek alulexponálva.

  • Xaels
    félisten

    kapcsold be a HDR módot es csókolom

    A hozzá nem értők varázsszava az, hogy kapcsolja be az ember a HDR-t...

  • daniel909
    addikt

    "Ha valamit nem tudsz használni az még nem azt jelenti hogy az eszköz a hibás"

    Lehet, hogy nem értek annyira a fotózáshoz, mint te, de azért kíváncsi lennék, hogy csupán az ISO, fénymérés és fehéregyensúly állítgatásával (mert mást nem nagyon lehet) hogyan tudsz -jó esetben- átlagos helyett kiemelkedő képeket készíteni. Erről írhatnál egy blogbejegyzést, mert úgy látszik nem csak az átlagfelhasználó, de sem a Mobilarénás srácok, sem más tesztelők nem tudják, hogy kell beállítani a Sony mobilokat.

    De még ha igaz is lenne amit írsz, nem egy dslr gépről beszélünk, nehogy már egy telefon esetében ennyire kelljen érteni a beállításokhoz, hogy olyan képet tudj vele lőni, amire a konkurencia képes auto módban is. Mellesleg kíváncsi lennék rá, hogy milyen felsőkategóriás telefonokat próbáltál, amik nem feleltek meg az elvárásaidnak, ellenben a C4-gyel. Azt személy szerint nem tartom hibának, hogy az ízlésednek egy kicsit túlszaturált képet csinál valamelyik, amikor 2 másodperc korrigálni rajta akár mobilon is. Viszont például a részletgazdagsággal nem tudsz túl sokat kezdeni utólag sem.

    kapcsold be a HDR módot es csókolom

  • #16514048
    törölt tag

    Nagyobbat nem is tévedhettél volna, ebből is az látszik hogy nem vagy tisztában az Xperia mobilok kamera képességeivel. Én viszont igen, és tudom is hogy mit és hogyan kell beállítani. Nagyon fontos számomra a fotózás és ezért választom a Sony termékeit, utóbbi időben a mobiljaikat is. Ha valamit nem tudsz használni az még nem azt jelenti hogy az eszköz a hibás :) Mellékesen, rengeteg más márkát próbáltam, felső középkategóriás és felsőkategóriás szegmensben de egyik sem hozta a várt szintet. Nem azt,adta vissza amit látok, hanem egy túlszínezett unreális képet.

    "Ha valamit nem tudsz használni az még nem azt jelenti hogy az eszköz a hibás"

    Lehet, hogy nem értek annyira a fotózáshoz, mint te, de azért kíváncsi lennék, hogy csupán az ISO, fénymérés és fehéregyensúly állítgatásával (mert mást nem nagyon lehet) hogyan tudsz -jó esetben- átlagos helyett kiemelkedő képeket készíteni. Erről írhatnál egy blogbejegyzést, mert úgy látszik nem csak az átlagfelhasználó, de sem a Mobilarénás srácok, sem más tesztelők nem tudják, hogy kell beállítani a Sony mobilokat.

    De még ha igaz is lenne amit írsz, nem egy dslr gépről beszélünk, nehogy már egy telefon esetében ennyire kelljen érteni a beállításokhoz, hogy olyan képet tudj vele lőni, amire a konkurencia képes auto módban is. Mellesleg kíváncsi lennék rá, hogy milyen felsőkategóriás telefonokat próbáltál, amik nem feleltek meg az elvárásaidnak, ellenben a C4-gyel. Azt személy szerint nem tartom hibának, hogy az ízlésednek egy kicsit túlszaturált képet csinál valamelyik, amikor 2 másodperc korrigálni rajta akár mobilon is. Viszont például a részletgazdagsággal nem tudsz túl sokat kezdeni utólag sem.

  • daniel909
    addikt

    Pl én veszem meg :-) Meg mióta Sonym van, az ismeretségi körömből is sokan vettek!
    Továbbá az vesz még, aki egyedi, letisztult design szeretne, aki kimagasló minőséget szeretne, akinek fontos az innováció, s aki meg volt elégedve eddig is a Sony termékekkel.
    A teljes Z sorozat meg volt, jelenleg Z3-asom van. Soha egyikkel sem volt semmi gondom. A víz alatt is működött mindegyik, tehát beázás sem volt! Üzemidőben is a legjobbak között van. Mondjuk sorolhatnám még a pozitívumokat, de szerintem felesleges.
    Remélem sokáig működik még a mobilos részlegük is! Addig csak Sonyt veszek :DD

    te jelentkeztél a Sonyhoz marketingesnek? :DDD ;]

  • Lirion
    addikt

    Egy kérdésem lenne, hogyan állítod be a képeket? Mert mondjuk a Z3 nem tud megfelelni az elvárásaimnak, igaz van fényképezőgépem és azzal szoktam inkább képeket lőni, de a Z3 ilyen téren szerintem nem olyan jó mint pl. egy Samu. Ebben az egy dolgoban tényleg joggal támadható a Sony, de most egy átlag user nem fogja állítgatni a kamerát, hanem csak sorra lövi a képeket, aztán amikor visszanézi őket, akkor azért nem erre számít. Valószínűleg csak szoftveres barmolják el a dolgot, de azt nagyon. :F ;]
    De ennek ellenére a Z3 egy kurva jó teló, hasít, szép, kényelmes fogni, jön rá az update.

    KIRÁLY egyszerűen.

    egy átlag user nem fogja állítgatni a kamerát, hanem csak sorra lövi a képeket, aztán amikor visszanézi őket, akkor azért nem erre számít

    Ez egy érdekes kérdés, az én környezetemben (tudom, ez abszolút nem reprezentatív:) ) azok, akik nem hozzáértők vagy mobilguruk, teljesen elégedettek már egy középkategóriás telefon képeivel is.

  • Nagyobbat nem is tévedhettél volna, ebből is az látszik hogy nem vagy tisztában az Xperia mobilok kamera képességeivel. Én viszont igen, és tudom is hogy mit és hogyan kell beállítani. Nagyon fontos számomra a fotózás és ezért választom a Sony termékeit, utóbbi időben a mobiljaikat is. Ha valamit nem tudsz használni az még nem azt jelenti hogy az eszköz a hibás :) Mellékesen, rengeteg más márkát próbáltam, felső középkategóriás és felsőkategóriás szegmensben de egyik sem hozta a várt szintet. Nem azt,adta vissza amit látok, hanem egy túlszínezett unreális képet.

    Egy kérdésem lenne, hogyan állítod be a képeket? Mert mondjuk a Z3 nem tud megfelelni az elvárásaimnak, igaz van fényképezőgépem és azzal szoktam inkább képeket lőni, de a Z3 ilyen téren szerintem nem olyan jó mint pl. egy Samu. Ebben az egy dolgoban tényleg joggal támadható a Sony, de most egy átlag user nem fogja állítgatni a kamerát, hanem csak sorra lövi a képeket, aztán amikor visszanézi őket, akkor azért nem erre számít. Valószínűleg csak szoftveres barmolják el a dolgot, de azt nagyon. :F ;]
    De ennek ellenére a Z3 egy kurva jó teló, hasít, szép, kényelmes fogni, jön rá az update.

    KIRÁLY egyszerűen.

  • Enci1983
    senior tag

    "Érdekes módon nekem a kamerával sincs és nem is volt soha gondom. Biztosan kiváltságos vagyok :U"

    Nem, ez mindössze két dolgot jelent: számodra nem fontos a fotós képesség és nem hasonlítottad össze más telefonokkal. Ettől még nem lesz jó a kamera, jogosan fel lehet hozni negatívumként. Valakinek az E4 kamerája is elég, attól az még kritikán aluli marad.

    Az a baj, hogy ez a vita ami itt folyik már napok óta kb így néz ki: Sony haterek, akik kötelességüknek érzik minden egyes cikkél szidni a gyártót, vs. elvakult Sony fanok, akik nem tudják elfogadni, hogy vannak hibái az imádott telefonjaiknak és hogy néhány konkurens gyártó magasabb szintet tud hozni azonos áron, vagy akár olcsóbban. Nem találkoztam túl sok objektív hozzászólással eddig, ez így parttalan vita.

    Nagyobbat nem is tévedhettél volna, ebből is az látszik hogy nem vagy tisztában az Xperia mobilok kamera képességeivel. Én viszont igen, és tudom is hogy mit és hogyan kell beállítani. Nagyon fontos számomra a fotózás és ezért választom a Sony termékeit, utóbbi időben a mobiljaikat is. Ha valamit nem tudsz használni az még nem azt jelenti hogy az eszköz a hibás :) Mellékesen, rengeteg más márkát próbáltam, felső középkategóriás és felsőkategóriás szegmensben de egyik sem hozta a várt szintet. Nem azt,adta vissza amit látok, hanem egy túlszínezett unreális képet.

  • -Már megfordult elég sok prémium kategóriás telefon a kezem között, iphone,samu,htc,sony és jelenleg is az van. elég gyakran váltogattam a telókat, mivel mindegyik szoftveresen előbb vagy utóbb egy darab fos lett, sonynál frissítik rendesen a telókat, plussz jó is a gyári szoft, nem kell romozgatni.
    A Samsung lollipoppal elég nagy fos lett. Htc-nél úgy ahogy elment. A Sonynál szoftver terén minden fasza.

    -A Sony dizánja az ízlés kérdése, nekem speciel nagyon bejön, engem nem zavar hogy nem újítja meg évente a sony, de többi gyártó az mit is csinál, évente ráncfelvarrja a telóit, szint úgy mint a sonyt.

    -Minőségre nincs panasz.

    -Egy SP-hez ne hasonítsunk, már egy G4-et, vagy másegyáltalán nem logikus

    -Nekem Z3-am van és nem melegszik.
    Egy Z5 ugyanannyira fog melegedni, mint egy másik Snapi 810-el szerelt teló, ebbe se gondol bele sok ember szerintem.

    Összegezve a Sony jó márka, és nem tudom minek kell le húznia ennyi buta és ostoba embernek, amennyi itt is Hozzá szólt a témához, tisztelet a kivételnek.
    Most érzem először azt hogy nem kell lecserélnem a telómat, mert minden flottul működik rajta.

    RESPECT Sony!!!

    Teljesen igazad van.Amiket most adnak ki telók már a közékategóriába is teljesen megállják a helyüket.És még pluszba annyi hogy a sony az akkumlátoros üzemidőre is odafigyel.

  • Én nagyon szeretem a Sony-t, az utóbbi 10 évben csak ilyen telefonjaim voltak 1 év LG-s kitérőt leszámítva, személy szerint jó tapasztalataim vannak a gyártóval. Viszont mostanában szeretnék új telót venni, és jelenleg nincs olyan Sony modell, amiben ne találtam volna néhány erősen kifogásolható dolgot főleg a kitűzött 100k alatti áron. Most egyedül a Z5 az, amibe nem nagyon tudok belekötni, vennék is egyet, ha nem éreznék pénzkidobásnak már 150 ezer forintot is egy telefonért, ez meg ugye még ettől is jóval drágább.

    Egyébként nekem bejön a design is, de megértem azokat is akik unják már, talán tényleg nem ártana egy kis vérfrissítés.

    Én mindig is védtem a Sony-t, de az utóbbi egy évben egyre inkább kezdek elpártolni tőlük, remélem összekapják magukat, mert 2-3 év múlva szeretnék majd visszatérni a márkához, de most mindenképp váltani fogok. Olyan kicsit ez, mint az autóknál az Alfa Romeo; aki szerelembe esett, az elnézi, vagy észre sem veszi a hibáit, imádja használni, de én jó szívvel nem ajánlanám azoknak, akik racionális választást keresnek.

    Z5 most jött ki, fél év mire kijön Z6, várd meg és le megy az ára a Z5-nek.

  • #16514048
    törölt tag

    Te szemely szerint melyik csoporthoz tartozol?

    Én nagyon szeretem a Sony-t, az utóbbi 10 évben csak ilyen telefonjaim voltak 1 év LG-s kitérőt leszámítva, személy szerint jó tapasztalataim vannak a gyártóval. Viszont mostanában szeretnék új telót venni, és jelenleg nincs olyan Sony modell, amiben ne találtam volna néhány erősen kifogásolható dolgot főleg a kitűzött 100k alatti áron. Most egyedül a Z5 az, amibe nem nagyon tudok belekötni, vennék is egyet, ha nem éreznék pénzkidobásnak már 150 ezer forintot is egy telefonért, ez meg ugye még ettől is jóval drágább.

    Egyébként nekem bejön a design is, de megértem azokat is akik unják már, talán tényleg nem ártana egy kis vérfrissítés.

    Én mindig is védtem a Sony-t, de az utóbbi egy évben egyre inkább kezdek elpártolni tőlük, remélem összekapják magukat, mert 2-3 év múlva szeretnék majd visszatérni a márkához, de most mindenképp váltani fogok. Olyan kicsit ez, mint az autóknál az Alfa Romeo; aki szerelembe esett, az elnézi, vagy észre sem veszi a hibáit, imádja használni, de én jó szívvel nem ajánlanám azoknak, akik racionális választást keresnek.

  • laci_csk
    senior tag

    "Érdekes módon nekem a kamerával sincs és nem is volt soha gondom. Biztosan kiváltságos vagyok :U"

    Nem, ez mindössze két dolgot jelent: számodra nem fontos a fotós képesség és nem hasonlítottad össze más telefonokkal. Ettől még nem lesz jó a kamera, jogosan fel lehet hozni negatívumként. Valakinek az E4 kamerája is elég, attól az még kritikán aluli marad.

    Az a baj, hogy ez a vita ami itt folyik már napok óta kb így néz ki: Sony haterek, akik kötelességüknek érzik minden egyes cikkél szidni a gyártót, vs. elvakult Sony fanok, akik nem tudják elfogadni, hogy vannak hibái az imádott telefonjaiknak és hogy néhány konkurens gyártó magasabb szintet tud hozni azonos áron, vagy akár olcsóbban. Nem találkoztam túl sok objektív hozzászólással eddig, ez így parttalan vita.

    Te szemely szerint melyik csoporthoz tartozol?

  • #16514048
    törölt tag

    Ex Sony Xperia C3 tulaj, jelenleg C4 mobilom van. Mindkét telefon kiváló a maga nemében, nem felsőkategória egyik sem. Soha nem volt bajom velük, szépen kapják a frissítéseket és nagyon stabil és rapid a rendszer. Érdekes módon nekem a kamerával sincs és nem is volt soha gondom. Biztosan kiváltságos vagyok :U

    "Érdekes módon nekem a kamerával sincs és nem is volt soha gondom. Biztosan kiváltságos vagyok :U"

    Nem, ez mindössze két dolgot jelent: számodra nem fontos a fotós képesség és nem hasonlítottad össze más telefonokkal. Ettől még nem lesz jó a kamera, jogosan fel lehet hozni negatívumként. Valakinek az E4 kamerája is elég, attól az még kritikán aluli marad.

    Az a baj, hogy ez a vita ami itt folyik már napok óta kb így néz ki: Sony haterek, akik kötelességüknek érzik minden egyes cikkél szidni a gyártót, vs. elvakult Sony fanok, akik nem tudják elfogadni, hogy vannak hibái az imádott telefonjaiknak és hogy néhány konkurens gyártó magasabb szintet tud hozni azonos áron, vagy akár olcsóbban. Nem találkoztam túl sok objektív hozzászólással eddig, ez így parttalan vita.

  • -Már megfordult elég sok prémium kategóriás telefon a kezem között, iphone,samu,htc,sony és jelenleg is az van. elég gyakran váltogattam a telókat, mivel mindegyik szoftveresen előbb vagy utóbb egy darab fos lett, sonynál frissítik rendesen a telókat, plussz jó is a gyári szoft, nem kell romozgatni.
    A Samsung lollipoppal elég nagy fos lett. Htc-nél úgy ahogy elment. A Sonynál szoftver terén minden fasza.

    -A Sony dizánja az ízlés kérdése, nekem speciel nagyon bejön, engem nem zavar hogy nem újítja meg évente a sony, de többi gyártó az mit is csinál, évente ráncfelvarrja a telóit, szint úgy mint a sonyt.

    -Minőségre nincs panasz.

    -Egy SP-hez ne hasonítsunk, már egy G4-et, vagy másegyáltalán nem logikus

    -Nekem Z3-am van és nem melegszik.
    Egy Z5 ugyanannyira fog melegedni, mint egy másik Snapi 810-el szerelt teló, ebbe se gondol bele sok ember szerintem.

    Összegezve a Sony jó márka, és nem tudom minek kell le húznia ennyi buta és ostoba embernek, amennyi itt is Hozzá szólt a témához, tisztelet a kivételnek.
    Most érzem először azt hogy nem kell lecserélnem a telómat, mert minden flottul működik rajta.

    RESPECT Sony!!!

  • Enci1983
    senior tag

    Ex Sony Xperia C3 tulaj, jelenleg C4 mobilom van. Mindkét telefon kiváló a maga nemében, nem felsőkategória egyik sem. Soha nem volt bajom velük, szépen kapják a frissítéseket és nagyon stabil és rapid a rendszer. Érdekes módon nekem a kamerával sincs és nem is volt soha gondom. Biztosan kiváltságos vagyok :U

  • laci_csk
    senior tag

    Az unokaocsem Z3c-je ket honap hasznalat utan beazott, sajnos "olyan" helyrol vette hogy a gari nem ismerte el a beazast, van ilyen. A heten vett egy masik telot Z3, erre en, hogy: hat megjartad a Sony-val es csak azt vettel? Az volt a valasz hogy: sajnos nincs jobb a piacon most. Az en velemenyem is az.

    A Sony nem tokeletes de a tobbi sem, es nem kell almat a kortevel osszehasonlitani, mert nem allja a helye't.
    Udv a hatereknek.

  • Lirion
    addikt

    "Sony Mobile Communications is the only technological division to sustain an operating loss ($172 million) off..... This is a better result than a year ago, when Sony had to sustain a difficult $1.2 billion net loss in its smartphone business."

    Ezt én is bírtam már, de senkit nem érdekel és amíg a cikkíró is csak részinfókat közöl, addig nem is fog. Az emberek szeretnek fikázni mindent, amit lehet. Nézd meg joey20 hozzászólásait, teljesen alaptalanul és ismeretlenül szid minden Sonyt, de a 3g idejében az iphonet is folyamatosan fikázta, később a nokiákat, de volt idő, mikor a Samsungokat savazta. Mikor épp mi a trend...

  • viera
    őstag

    Aha. Mondod ezt egy olcsó Moto X-el :D

    Samsung, Apple lehetne fikázni őket dd téged csak a Sony érdekel. Tehát fizetnek neked érte.

    Inkább ne szóljatok joey20-hoz aztán lekopik.Ugyanezt írta iPhone topicban,mert Sony-s fórumtárs mert rosszat szólni.Komolyan mondom ennyi hülyeséget itt összehordani...
    Sokan akik itt fikáznak,halvány lila fingjuk sincs a mostani Sony telókról,nem is volt a többségnek soha.De kurvára értenek hozzá.Na meg ezt a melegedés témát is már nagyon unom.A Z5 sem melegszik jobban mint a többi,főleg a mostani frissítéssel.Haver i6+ telója is tud elég meleg lenni.Volt alkalmam pár hétig tesztelni Samsung S6-ot,i6-ot is.A Samsung úgy merült,hogy csak néztem.Nem beszélve az akadozásról.Nekem volt eddig Z1,Z3 most Z5.Egyikkel sem volt soha semmi gond,csak azért cseréltem le mert megtetszett az új.Pedig már tavaly és idén is ki akartam próbálni az i6-i6s telókat,de nem fogott meg egyik sem.Barátom minden évbe megveszi az új iPhone-t már 3g óta ő mondta,hogy mostanában már az sem olyan mint régen. Lefagy,újraindul...
    Szóval egyik telefon sem tökéletes, csak sokan ezt nem vallják be.

  • Dashes
    őstag

    "Sony Mobile Communications is the only technological division to sustain an operating loss ($172 million) off..... This is a better result than a year ago, when Sony had to sustain a difficult $1.2 billion net loss in its smartphone business."

  • joey04
    titán

    Samu, szifon, lenovo csak ami ajánlott?
    Azért ez elég szűk kör. Sokkal több gyártót is lehetne ajánlani.

    Samu mint ajánlott teflon gyártó? Szoftverfrissítés hiányában én nem ajánlgatnám.

    Nem az volt a gondom, hogy egyetértesz-e vele, meg legyen persze saját véleményed (nem értek vele egyet persze), csak az idézet úgy nézett ki, mintha azt állítani csak a samu ajánlható. :R

  • aelod
    veterán

    Kiragadtál egy mondatrészt, ez így nem fair és félrevezető.

    Samu, szifon, lenovo csak ami ajánlott?
    Azért ez elég szűk kör. Sokkal több gyártót is lehetne ajánlani.

    Samu mint ajánlott teflon gyártó? Szoftverfrissítés hiányában én nem ajánlgatnám.

  • joey04
    titán

    Utóbbi esetben nyugodt szívvel csak Samsung-ot

    :DDD
    A szakmaiság csúcsa ;)

    Kiragadtál egy mondatrészt, ez így nem fair és félrevezető.

  • aelod
    veterán

    Nagyobb áruházban dolgozom, 80+ fővel, szinte minden kollégám hozzám fordul telefonos kérdésben segítségért (mind beállításban, mind vásárlás ügyében). Utóbbi esetben nyugodt szívvel csak Samsung-ot, Iphone-t vagy Lenovo-t tudok ajánlani nekik. A Sony, a HTC és társaik szóba sem kerülnek.

    A Sony-ról elégedett, pozitív véleményt csak Z3 és Z3C tulajoktól hallok.

    Utóbbi esetben nyugodt szívvel csak Samsung-ot

    :DDD
    A szakmaiság csúcsa ;)

  • joey04
    titán

    Aha. Mondod ezt egy olcsó Moto X-el :D

    Samsung, Apple lehetne fikázni őket dd téged csak a Sony érdekel. Tehát fizetnek neked érte.

    ez már erősen személyeskedés, ez itt nem a seria.hu

  • Deck
    titán

    lemaradt hogy lg szállít nekik elfogyott a szerk idő.
    123: ja azért fikázom mert drága és nincs rá pénz de a hasonló kategóriás samut meg iphone-t nem. a nincs rá pénzed érv eleve a legalja, de ebben az esetben még logikailag is hibás

    Aha. Mondod ezt egy olcsó Moto X-el :D

    Samsung, Apple lehetne fikázni őket dd téged csak a Sony érdekel. Tehát fizetnek neked érte.

  • joey04
    titán

    a moto x-em köszöni szépen jól van.

    btw iphone egy külön világ ha visszanézed fel sem hoztam, hanem azzal nyitottam hogy az emberek inkább samura vagy kínaira váltanak. üzemidőt meg a htc fan miatt került szóba. az iphone átlagos üzemidőt hoz nem többet nem kevesebbet. a sony ebben picit jobb, valamint van pár készüléke ami kiemelkedőebből a szempontból. de azt látni kell, hogy ez kevés a sikerhez. a kijelző meg hiába ips, abból is van jobb. konrétan az lg meg a htc is jobb szvsz meg halkan sűgva, de az iphone is (ami nem meglepő mert is szállít nekik)

    lemaradt hogy lg szállít nekik elfogyott a szerk idő.
    123: ja azért fikázom mert drága és nincs rá pénz de a hasonló kategóriás samut meg iphone-t nem. a nincs rá pénzed érv eleve a legalja, de ebben az esetben még logikailag is hibás

  • Deck
    titán

    Egyetértek, nem megy ez nekik. Nem is tudom minek erőltetni. Nem is értem ki veszi meg, nekem ha fizetnének sem kellene.(Bár a környezetemben meglepően sokSony modell van)

    A Microsoftnak nem megy, nekik nem kéne erőltetni a lumiákat. Drága, szar rendszer, alig van app, undorító design, csempés borzadáj. De megis látszik alig van részesedése

    AndyRich: köszi!

    Xperia Z2-Z3 topikba is mindenki megelégedéssel használja a telefonját! Letisztult rendszer, nincs fagyás se laggolás, se melegedés, akksi is szuper, root is van(nincs knoxos hülyeség)

    Moto X topikba látom panaszkodsz az akksi miatt. 3h sot? Z2-Z3 6-9h sot van ;)
    Még a régi xperia Z-m is 3 óra fölött volt. Pedig mindegyik fhd nem csak hd.

  • AndyRich
    csendes tag

    Aha persze.. Majd pont neked elhisszük.

    Én meg kipróbáltam haverom I6S-t. Nagyon gagyi egy telefon, undorító színes design, laggos, böngésző újratölt, akksija meg szar, ndm bővíthető. És ezért elkérnek annyi pénzt? Mint valami kínai vacak. Gsm arena teszten összesen kapott az iPhone 6od 61pontot az S-be meg még kisebb lett az akksi. És ezt veszik? Vicc.

    Z2 óta meg IPS kijelző van ami a mobilarenás srácok szerint is jó, különösen ajánlott plecsni jó akksi idő gsmarena 89pont. És már ez mindenben veri az iszarodar. Fasznak kell minden Sonys cikket teleszemetelned neked meg a sok kretén Sony haternek. Nálatok ostobább és primitívebb ember nem létezik.

    Feljössz, látos Sony hír, jössz trollkodni majd erre vered.. Életed se lehet..

    Meg kell venned ezt a telefont? Kötelező? Nem.

    Ez nagyon király hozzászólás volt :C

  • Deck
    titán

    a moto x-em köszöni szépen jól van.

    btw iphone egy külön világ ha visszanézed fel sem hoztam, hanem azzal nyitottam hogy az emberek inkább samura vagy kínaira váltanak. üzemidőt meg a htc fan miatt került szóba. az iphone átlagos üzemidőt hoz nem többet nem kevesebbet. a sony ebben picit jobb, valamint van pár készüléke ami kiemelkedőebből a szempontból. de azt látni kell, hogy ez kevés a sikerhez. a kijelző meg hiába ips, abból is van jobb. konrétan az lg meg a htc is jobb szvsz meg halkan sűgva, de az iphone is (ami nem meglepő mert is szállít nekik)

    Akkor fikázd az Xperiákat majd kamu sztorikkal ha jobb telefonod lesz. Moto x.. De tudom az a bajod, hogy nincs pénzed felsőkategóriás Xperiára. Savanyú a szőlő azért, jössz kamu sztorikkal meg mindenféle hülyeséggel.

  • AndyRich
    csendes tag

    Egyetértek, nem megy ez nekik. Nem is tudom minek erőltetni. Nem is értem ki veszi meg, nekem ha fizetnének sem kellene.(Bár a környezetemben meglepően sokSony modell van)

    Pl én veszem meg :-) Meg mióta Sonym van, az ismeretségi körömből is sokan vettek!
    Továbbá az vesz még, aki egyedi, letisztult design szeretne, aki kimagasló minőséget szeretne, akinek fontos az innováció, s aki meg volt elégedve eddig is a Sony termékekkel.
    A teljes Z sorozat meg volt, jelenleg Z3-asom van. Soha egyikkel sem volt semmi gondom. A víz alatt is működött mindegyik, tehát beázás sem volt! Üzemidőben is a legjobbak között van. Mondjuk sorolhatnám még a pozitívumokat, de szerintem felesleges.
    Remélem sokáig működik még a mobilos részlegük is! Addig csak Sonyt veszek :DD

  • joey04
    titán

    Aha persze.. Majd pont neked elhisszük.

    Én meg kipróbáltam haverom I6S-t. Nagyon gagyi egy telefon, undorító színes design, laggos, böngésző újratölt, akksija meg szar, ndm bővíthető. És ezért elkérnek annyi pénzt? Mint valami kínai vacak. Gsm arena teszten összesen kapott az iPhone 6od 61pontot az S-be meg még kisebb lett az akksi. És ezt veszik? Vicc.

    Z2 óta meg IPS kijelző van ami a mobilarenás srácok szerint is jó, különösen ajánlott plecsni jó akksi idő gsmarena 89pont. És már ez mindenben veri az iszarodar. Fasznak kell minden Sonys cikket teleszemetelned neked meg a sok kretén Sony haternek. Nálatok ostobább és primitívebb ember nem létezik.

    Feljössz, látos Sony hír, jössz trollkodni majd erre vered.. Életed se lehet..

    Meg kell venned ezt a telefont? Kötelező? Nem.

    a moto x-em köszöni szépen jól van.

    btw iphone egy külön világ ha visszanézed fel sem hoztam, hanem azzal nyitottam hogy az emberek inkább samura vagy kínaira váltanak. üzemidőt meg a htc fan miatt került szóba. az iphone átlagos üzemidőt hoz nem többet nem kevesebbet. a sony ebben picit jobb, valamint van pár készüléke ami kiemelkedőebből a szempontból. de azt látni kell, hogy ez kevés a sikerhez. a kijelző meg hiába ips, abból is van jobb. konrétan az lg meg a htc is jobb szvsz meg halkan sűgva, de az iphone is (ami nem meglepő mert is szállít nekik)

  • Deck
    titán

    2 napja volt a kezemben z5. Ismerős vette, első szava az volt ez így lagol? Majd elkezdte belakni, leszedte playről a cuccait, kipróbált pár nem is igazán processzor igényes alkalmazást (nem játékot) és panaszkodott, hogy melegszik rendesen. :(

    Aha persze.. Majd pont neked elhisszük.

    Én meg kipróbáltam haverom I6S-t. Nagyon gagyi egy telefon, undorító színes design, laggos, böngésző újratölt, akksija meg szar, ndm bővíthető. És ezért elkérnek annyi pénzt? Mint valami kínai vacak. Gsm arena teszten összesen kapott az iPhone 6od 61pontot az S-be meg még kisebb lett az akksi. És ezt veszik? Vicc.

    Z2 óta meg IPS kijelző van ami a mobilarenás srácok szerint is jó, különösen ajánlott plecsni jó akksi idő gsmarena 89pont. És már ez mindenben veri az iszarodar. Fasznak kell minden Sonys cikket teleszemetelned neked meg a sok kretén Sony haternek. Nálatok ostobább és primitívebb ember nem létezik.

    Feljössz, látos Sony hír, jössz trollkodni majd erre vered.. Életed se lehet..

    Meg kell venned ezt a telefont? Kötelező? Nem.

  • joey04
    titán

    Sokan nem fogják neked elhinni.

    Na most döntsétek el mi legyen, mert a 102-ben éppen az ellenkezője hangzott el. :DDD

  • daniel909
    addikt

    hát..konkrétan, jóideje kb semmit nem tesznek, hogy egyáltalán változzon az értékesítés volumenje(abba bele se kéne menni, hogy milyen negatív lépéseket tesznek ráadásul, amivel segítik a szakadékba padlógázt...), látható válasz erre a piaci visszacsatolás, vele az egyre eső számok...

    Fejlesztik azért. Nem kell félteni a víztől van ujjlenyomatolvaso benne mondjuk úgy h nem rossz kamera, soc ot ismerjük stb. Nem rossz ajánlat.
    Más kérdés h a dizájn már évek óta ugyanaz és ez unalmas de elegáns ettől függetlenül.

    Az h nincs agyon hypeolva mint egy galaxy attól még jó ajánlat. És nem is annyira tucat mint a samsungok.

  • Quasi_modo
    nagyúr

    Nem vagyok szakember az biztos, de az elmúlt évek során megfordult csúcstelókból összeszedett tapasztalatok alapján megtudom állapítani ha egy telefon hitvány minőségű kijelzővel rendelkezik ezt elhiheted nekem.

    Sokan nem fogják neked elhinni.

  • csadi0011
    őstag

    Nem vagyok szakember az biztos, de az elmúlt évek során megfordult csúcstelókból összeszedett tapasztalatok alapján megtudom állapítani ha egy telefon hitvány minőségű kijelzővel rendelkezik ezt elhiheted nekem.

    Én nem azt mondom, hogy annyira tévedsz, hanem, hogy a kijelentésed túlzó.
    "Z óta szinte semmit nem tettek annak érdekében, hogy valami változzon a kijelző"

    A Z óta pont, hogy tettek. Minden javult, és nem csak hangya#@sznyit.

  • jacis
    nagyúr

    Hagyjátok már abba ezt a "a sony semmit nem tesz" baromságot. Mire alapozzátok? Vagy úgy gondoljátok, hogyha megfogjátok a haver Z5-jét, akkor ti szakemberek lesztek a témában? A Sony kijelzők elég sokat változtak a Z széria alatt. Sosem voltak a legjobbak, de Z1 után nem követtek el akkora hibákat velük. Nem tökéletesek, de mi a francért kellene annak lennie egy Sony-nak? Mindig csak azt hajtja az összes utálkozó ostoba hozzászóló, hogy bezzeg, ha a Samsung képernyője lenne benne és az apple csinálna hozzá kameraszoftvert és orvosi acélból lenne a ház és 5 amperórás akksi lenne benne, ami negyed akkora mint egy hagyományos akksi, nameg, ha az a nyamvadt telefon mindenkinek az ízlését kielégítené, akkor talán adnék érte 20 ezer forintot, mert annó lehúztak az SP-vel.
    Semmit nem tudtok a Sony-ról csak addig szidjátok, amíg szeparáltan nézve az egyes alkatrészek el nem érik a konkurensek közül a csúcsot.
    De az a baj, hogyha egyszer a Sony tényleg tökéletes telefont ad ki, akkor még mindig lesznek olyan hozzászólók, akik nem képesek felfogni, hogy a fél éve kijött Samsung csúcskat.-nak nem a jelenlegi árát kell összehasonlítani a most kijövő Sony-val.

    Nem vagyok szakember az biztos, de az elmúlt évek során megfordult csúcstelókból összeszedett tapasztalatok alapján megtudom állapítani ha egy telefon hitvány minőségű kijelzővel rendelkezik ezt elhiheted nekem.

  • Lirion
    addikt

    Jaj bocsanat nem voltam pontos azoknak, akik nem lattak meg olyan kommentet. Szoval a lenyeg, hogy a Sony-t szoljak meg nehanyan azert, mert az indulo ar nagyobb, mint a jelenlegi ara pl az S6-nak.

    Ha arról van szó, hogy az s6 induló ára jóval magasabb volt az akkor aktuális z3 áránál, akkor is a sony a szar, mert már elavult és nem összemérhető az újabb samuval. Ha az iphone induló áráról van szó, ami szintén a duplája az s6-nak, akkor nincs probléma, mert az nyilván megér annyi pénzt is, sőt, jól csinálják, hogy annyit kérnek érte, mennyit. Szóval van itt kettős mérce rendesen.

  • Fejvadi
    nagyúr

    Szerintem te se reagálj rájuk. Szelektálják az olvasnivalót. Ami értelmes, azt nem azonosítják, csak azt látják, hogy hozzájuk szóltál. Pl 93. hsz. :DD Durva

    :)

  • csadi0011
    őstag

    a fél éve kijött Samsung csúcskat.-nak nem a jelenlegi árát kell összehasonlítani a most kijövő Sony-val.
    miért nem? ha most bemegyek a boltba és a pénztárcámmal kell döntenem, akkor pont teszek rá, hogy azért drágább mert ...

    Jaj bocsanat nem voltam pontos azoknak, akik nem lattak meg olyan kommentet. Szoval a lenyeg, hogy a Sony-t szoljak meg nehanyan azert, mert az indulo ar nagyobb, mint a jelenlegi ara pl az S6-nak.

  • joey04
    titán

    Hagyjátok már abba ezt a "a sony semmit nem tesz" baromságot. Mire alapozzátok? Vagy úgy gondoljátok, hogyha megfogjátok a haver Z5-jét, akkor ti szakemberek lesztek a témában? A Sony kijelzők elég sokat változtak a Z széria alatt. Sosem voltak a legjobbak, de Z1 után nem követtek el akkora hibákat velük. Nem tökéletesek, de mi a francért kellene annak lennie egy Sony-nak? Mindig csak azt hajtja az összes utálkozó ostoba hozzászóló, hogy bezzeg, ha a Samsung képernyője lenne benne és az apple csinálna hozzá kameraszoftvert és orvosi acélból lenne a ház és 5 amperórás akksi lenne benne, ami negyed akkora mint egy hagyományos akksi, nameg, ha az a nyamvadt telefon mindenkinek az ízlését kielégítené, akkor talán adnék érte 20 ezer forintot, mert annó lehúztak az SP-vel.
    Semmit nem tudtok a Sony-ról csak addig szidjátok, amíg szeparáltan nézve az egyes alkatrészek el nem érik a konkurensek közül a csúcsot.
    De az a baj, hogyha egyszer a Sony tényleg tökéletes telefont ad ki, akkor még mindig lesznek olyan hozzászólók, akik nem képesek felfogni, hogy a fél éve kijött Samsung csúcskat.-nak nem a jelenlegi árát kell összehasonlítani a most kijövő Sony-val.

    a fél éve kijött Samsung csúcskat.-nak nem a jelenlegi árát kell összehasonlítani a most kijövő Sony-val.
    miért nem? ha most bemegyek a boltba és a pénztárcámmal kell döntenem, akkor pont teszek rá, hogy azért drágább mert ...

  • csadi0011
    őstag

    Hagyjátok már abba ezt a "a sony semmit nem tesz" baromságot. Mire alapozzátok? Vagy úgy gondoljátok, hogyha megfogjátok a haver Z5-jét, akkor ti szakemberek lesztek a témában? A Sony kijelzők elég sokat változtak a Z széria alatt. Sosem voltak a legjobbak, de Z1 után nem követtek el akkora hibákat velük. Nem tökéletesek, de mi a francért kellene annak lennie egy Sony-nak? Mindig csak azt hajtja az összes utálkozó ostoba hozzászóló, hogy bezzeg, ha a Samsung képernyője lenne benne és az apple csinálna hozzá kameraszoftvert és orvosi acélból lenne a ház és 5 amperórás akksi lenne benne, ami negyed akkora mint egy hagyományos akksi, nameg, ha az a nyamvadt telefon mindenkinek az ízlését kielégítené, akkor talán adnék érte 20 ezer forintot, mert annó lehúztak az SP-vel.
    Semmit nem tudtok a Sony-ról csak addig szidjátok, amíg szeparáltan nézve az egyes alkatrészek el nem érik a konkurensek közül a csúcsot.
    De az a baj, hogyha egyszer a Sony tényleg tökéletes telefont ad ki, akkor még mindig lesznek olyan hozzászólók, akik nem képesek felfogni, hogy a fél éve kijött Samsung csúcskat.-nak nem a jelenlegi árát kell összehasonlítani a most kijövő Sony-val.

  • RaveForce
    veterán

    A meglepő az hogy Z óta szinte semmit nem tettek annak érdekében, hogy valami változzon a kijelző. Olyan érzése van az embernek egy Sony teló kijelzőjét látva, hogy egy alsó-középkategóriás teló van a kezében.

    hát..konkrétan, jóideje kb semmit nem tesznek, hogy egyáltalán változzon az értékesítés volumenje(abba bele se kéne menni, hogy milyen negatív lépéseket tesznek ráadásul, amivel segítik a szakadékba padlógázt...), látható válasz erre a piaci visszacsatolás, vele az egyre eső számok...

  • jacis
    nagyúr

    eddig se azok vették a sonykat akik igényesek lennének kijelző terén, tehát annyira nem meglepő ez..

    A meglepő az hogy Z óta szinte semmit nem tettek annak érdekében, hogy valami változzon a kijelző. Olyan érzése van az embernek egy Sony teló kijelzőjét látva, hogy egy alsó-középkategóriás teló van a kezében.

  • RaveForce
    veterán

    Ja a kijelző meg átlagos szerintem. Elégséges, de ennyiért többet vár az ember. Máshol is így vélekednek:

    The display offers above maximum levels of brightness at around 583 nits, but that is nowhere near as bright as what the Z3+ and Z5 Compact are capable of. Contrast is also average, despite the nice deep blacks. The same goes for color accuracy, which is not up there with the best. The resolution is still 1080p, same as last year's generation, but if you want more, there is the always the 4K Z5 Premium.

    eddig se azok vették a sonykat akik igényesek lennének kijelző terén, tehát annyira nem meglepő ez..

  • joey04
    titán

    2 napja volt a kezemben z5. Ismerős vette, első szava az volt ez így lagol? Majd elkezdte belakni, leszedte playről a cuccait, kipróbált pár nem is igazán processzor igényes alkalmazást (nem játékot) és panaszkodott, hogy melegszik rendesen. :(

    Ja a kijelző meg átlagos szerintem. Elégséges, de ennyiért többet vár az ember. Máshol is így vélekednek:

    The display offers above maximum levels of brightness at around 583 nits, but that is nowhere near as bright as what the Z3+ and Z5 Compact are capable of. Contrast is also average, despite the nice deep blacks. The same goes for color accuracy, which is not up there with the best. The resolution is still 1080p, same as last year's generation, but if you want more, there is the always the 4K Z5 Premium.

  • Quasi_modo
    nagyúr

    A címet olvasva nem csodálkozom. Tegnap megnéztem a Z5-t meg a Z5 compact-ot is. Mind a kettő gyengébb minőségérzetet ad mint mondjuk egy Z3-om. Kijelző továbbra is gáz kategória. Oldalról nézve a fekete felületek kifehérednek. Ezt látva a 240Ft-os árral együtt ez a széria is bukó lesz.

    A teszt jónak írta a kijelzőt.
    Sajnos még nem volt a kezemben egyik sem, de meg fogom nézni.

  • joey04
    titán

    A címet olvasva nem csodálkozom. Tegnap megnéztem a Z5-t meg a Z5 compact-ot is. Mind a kettő gyengébb minőségérzetet ad mint mondjuk egy Z3-om. Kijelző továbbra is gáz kategória. Oldalról nézve a fekete felületek kifehérednek. Ezt látva a 240Ft-os árral együtt ez a széria is bukó lesz.

    2 napja volt a kezemben z5. Ismerős vette, első szava az volt ez így lagol? Majd elkezdte belakni, leszedte playről a cuccait, kipróbált pár nem is igazán processzor igényes alkalmazást (nem játékot) és panaszkodott, hogy melegszik rendesen. :(

  • jacis
    nagyúr

    A címet olvasva nem csodálkozom. Tegnap megnéztem a Z5-t meg a Z5 compact-ot is. Mind a kettő gyengébb minőségérzetet ad mint mondjuk egy Z3-om. Kijelző továbbra is gáz kategória. Oldalról nézve a fekete felületek kifehérednek. Ezt látva a 240Ft-os árral együtt ez a széria is bukó lesz.

  • #65755648
    törölt tag

    Szerintem te se reagálj rájuk. Szelektálják az olvasnivalót. Ami értelmes, azt nem azonosítják, csak azt látják, hogy hozzájuk szóltál. Pl 93. hsz. :DD Durva

    Nem szabad annyiban hagyni. Folyamatosan csúsztatnak, terelnek, sőt hazudnak. Ezeket tételesen cáfolni lehet és kell, különben többen dőlnek be a hazugságaiknak. És sorban dőlnek be a nagy minőségi gyártók a lejáratókampányok hatására (egyébként nem csak a mobilkommunikációban), míg a végén majd 2 lehetőséged marad: beállsz a birkák közé és Iphone-t veszel, vagy választasz a tengernyi megkülönböztethetetlen noname kínai dszunkafón közül.

  • Quasi_modo
    nagyúr

    Ha visszaolvasol, akkor talán neked is fel fog tűnni, hogy a Z5 Compact-ról volt szó. Az meg ugye mindössze 3 cm-rel rövidebb. Niná hogy nem fér bele akkora akku. Grrr.
    Meg hát az sem mindegy melyik milyen vasat hajt meg.

  • #65755648
    törölt tag

    Látom neked is megy a csúsztatás, már megint almát a körtével hasonlítotok, csak hogy nektek legyen igazatok.
    Az A8 sokkal nagyobb (+12mm magasságban, +5mm szélességben, +0,5" kijelzőben), cserébe mindössze 1,4mm-el vékonyabb mint a Z5. Az akksijuk nagyjából azonos méretű így is. Az A8 csak azért bírja tovább, mert 1-2 kategóriával gyengébb és kevesebbet fogyasztó hardver van benne (Snapi 615 vs 810).

    (#98) joey20: Te tényleg a saját külön kis világodban élsz ugye? Mondd, nálad még mindig a Nap kering a Föld körül?

    Szerk: Lirion megelőzött...

  • Lirion
    addikt

    Csak a miheztartás végett, az A8 egy phablet, 12x4,8 mm-rel nagyobb alapterületű és jóval gyengébb hardver van benne, így könnyű volt nagy aksit belerakni és jó üzemidőt hozni. Az összehasonlításod hamis eredményt hoz.

    (#98) joey20
    Még szerencse, hogy ezt nem te döntöd el, de próbálkozni szabad, egy 5 éves kisgyerek még talán elhiszi a meséidet. :)

  • joey04
    titán

    Az A9 nem csúcskategóriás. Az összes csúcs HTC lealázza üzemidőben az iPhone-t. A Sonyk aztán meg főleg...

    ahogy látod az m9 sem.

    84: maximum erős középkategória.

  • RaveForce
    veterán

    Az akku tényleg erős benne de könyörgöm ne már emiatt legyen vastagabb
    Akkor hogy oldod meg?
    Samunak is van hasonló kijelzos mobilja az a széria és vékonyabb
    ilyen askkuval?

    #95) csadi0011 Lehet hogy igazad van.

    sőt, jobbal!

    [L:/dl/upc/2015-11/01/206554_yowv1r5oduecfzi0_gsmarena_002.jpg](IMG:/dl/upc/2015-11/01/206554_yowv1r5oduecfzi0_gsmarena_002.thumb.jpg)

  • Quasi_modo
    nagyúr

    Akkor úgy mondom h gyengébb minőségű anyagokból áll. Az ízlés kérdése kinek melyik jön be jobban de egy fém keret eléggé megdobja a dolgokat.

    Az akku tényleg erős benne de könyörgöm ne már emiatt legyen vastagabb. Samunak is van hasonló kijelzos mobilja az a széria és vékonyabb. Az akku ne mond már h ennyit foglal. Szerintem nem akartak neki nagy kavat azt lett vastag inkább.
    De nem katasztrófa egyáltalán csak engem eltantorit és inkább emiatt szerintem a sima z5 lesz bár ott nagy lett a keret. Hozzateszem eloben annyira nem gáz képeken nagyobbnak látszik. Főleg a fehernel.

    Az akku tényleg erős benne de könyörgöm ne már emiatt legyen vastagabb
    Akkor hogy oldod meg?
    Samunak is van hasonló kijelzos mobilja az a széria és vékonyabb
    ilyen askkuval?

    #95) csadi0011 Lehet hogy igazad van.

  • csadi0011
    őstag

    Nem akarom fikazni a Sony-t Dehogynem.
    Mondták már, hogy próbálj ki egyet és ne arra alapozd a véleményedet, hogy mit mondott a szomszéd ismerőse unokahúga.

    Szerintem te se reagálj rájuk. Szelektálják az olvasnivalót. Ami értelmes, azt nem azonosítják, csak azt látják, hogy hozzájuk szóltál. Pl 93. hsz. :DD Durva

  • daniel909
    addikt

    Mindenki az SP-vel jön...
    El kell fogadni. Az egy rosszul elsülő teló lett. Épp akkor alakult át a support azért lett olyan amilyen.amilyen
    Nekem is volt SP-m. Függetlenül vettem azaz nem volt olcsó. Nyár végén váltottam M4-re. Na az ég és föld. Pörög, stabil, gyors. Havonta jönnek a frissítések.

    Jaja nagyon jó a support. A zre kijott az 5.1 hivatalosan ami elég durva.
    Plus nem tudom mennyire ide vágó de a tvm is sony tavalyi modell és mai napig jön rá az update.

    Ebből a szempontból nagyon nem lehet mellé lőni a sonyval.

  • daniel909
    addikt

    a z5 compact meg műanyag és nem annyira prémium.
    A műanyagtól nem lehet prémium? (de hülye szó)
    lehetne vékonyabb a kompakt Az akku rovására.
    az Apple és a Samsung is meg tudja oldani az erős hardver, nem nagy kijelző és vékonyság szentháromságot Ezeknél gyengébb az akku és nagyobb a készülék. Az jobb?

    Akkor úgy mondom h gyengébb minőségű anyagokból áll. Az ízlés kérdése kinek melyik jön be jobban de egy fém keret eléggé megdobja a dolgokat.

    Az akku tényleg erős benne de könyörgöm ne már emiatt legyen vastagabb. Samunak is van hasonló kijelzos mobilja az a széria és vékonyabb. Az akku ne mond már h ennyit foglal. Szerintem nem akartak neki nagy kavat azt lett vastag inkább.
    De nem katasztrófa egyáltalán csak engem eltantorit és inkább emiatt szerintem a sima z5 lesz bár ott nagy lett a keret. Hozzateszem eloben annyira nem gáz képeken nagyobbnak látszik. Főleg a fehernel.

  • no more
    veterán

    Nem, csúcskategóriás készülékeket mértem össze. A htc a9-et pl. direkt nem, mert szarrá lenne alázva. Pedig egy htc fan beszólására íródott a válasz vagyis még kedves is voltam...

    Az A9 nem csúcskategóriás. Az összes csúcs HTC lealázza üzemidőben az iPhone-t. A Sonyk aztán meg főleg...

  • Quasi_modo
    nagyúr

    Nem akarom fikazni a Sony-t, de nekem az mar boven eleg hibapont hogy meg mindig tulmelegedessel kuzd, es ebbol kifolyolag leszabalyozza a teljesitmenyt, valamint az uveg kulso se nyero nekem. Befejeztem, nem akarok vitat kelteni.
    CsucsSony ide vagy oda, nem mukodik az uzletag, tehat valami gond megiscsak van. Amig nem a hibara keresik a megoldast, hanem helyette dobaljak ki a telokat surun, addig nem is lesz jobb.
    Viszont drukkolok, hogy a C5 Ultraval tudnak valamit kezdeni, mert az tetszos telo, valamint hatha a Z5 is szint hoz az eletbe, mert az is mar adott erdemi fejlodest, meg ugy is hogy tulmelegszik az is.

    Nem akarom fikazni a Sony-t Dehogynem.
    Mondták már, hogy próbálj ki egyet és ne arra alapozd a véleményedet, hogy mit mondott a szomszéd ismerőse unokahúga.

  • Fejvadi
    nagyúr

    Annyira jól megy, hogy a következő hírben, bejelentik, hogy megvették az almát. :)

  • Aryon87
    félisten

    Látom nem érted. Felhívtam a figyelmedet arra, hogy nincs tapasztalatod felső kategóriás sonykkal, erre benyögöd, hogy de volt egy alsó kategóriás SE telefonod is, mintha az bármit számítana. Nem számít és pláne nem támasztja alá a legkisebb mértékben sem az általad írottakat. Fikázni akarod a sonyt, mert mások is azt teszik. Értem én, hogy jó dolog tartozni egy közösségbe, de ne gondold azt, hogy az állításaid igazak...

    Nem akarom fikazni a Sony-t, de nekem az mar boven eleg hibapont hogy meg mindig tulmelegedessel kuzd, es ebbol kifolyolag leszabalyozza a teljesitmenyt, valamint az uveg kulso se nyero nekem. Befejeztem, nem akarok vitat kelteni.
    CsucsSony ide vagy oda, nem mukodik az uzletag, tehat valami gond megiscsak van. Amig nem a hibara keresik a megoldast, hanem helyette dobaljak ki a telokat surun, addig nem is lesz jobb.
    Viszont drukkolok, hogy a C5 Ultraval tudnak valamit kezdeni, mert az tetszos telo, valamint hatha a Z5 is szint hoz az eletbe, mert az is mar adott erdemi fejlodest, meg ugy is hogy tulmelegszik az is.

  • Wapmester
    senior tag

    Látom nem érted. Felhívtam a figyelmedet arra, hogy nincs tapasztalatod felső kategóriás sonykkal, erre benyögöd, hogy de volt egy alsó kategóriás SE telefonod is, mintha az bármit számítana. Nem számít és pláne nem támasztja alá a legkisebb mértékben sem az általad írottakat. Fikázni akarod a sonyt, mert mások is azt teszik. Értem én, hogy jó dolog tartozni egy közösségbe, de ne gondold azt, hogy az állításaid igazak...

    A legtöbb "szakértő" a sony topikban mindig azzal jön hogy volt SP-jük és az alapján el is tudják dönteni milyenek a jelenlegi sony csúcsmodellek és még a szoftvert is ismerik ami ugye SP óta szinte teljesen átalakult, stock androidra hajaz és mellesleg baromi jól pörög, szerintem még SP sem volt sokuknak csak olvasták a topikokban a nevét :DDD Egy lassan 3 éves modellből kiindulni kicsit sem beteges dolog, de az a kedvencem aki telefonos eladó és számolja hogy pontosan sonyból viszik vissza a legtöbbet és nem is ajánlja emiatt senkinek sem ;]

  • Quasi_modo
    nagyúr

    Látom nem érted. Felhívtam a figyelmedet arra, hogy nincs tapasztalatod felső kategóriás sonykkal, erre benyögöd, hogy de volt egy alsó kategóriás SE telefonod is, mintha az bármit számítana. Nem számít és pláne nem támasztja alá a legkisebb mértékben sem az általad írottakat. Fikázni akarod a sonyt, mert mások is azt teszik. Értem én, hogy jó dolog tartozni egy közösségbe, de ne gondold azt, hogy az állításaid igazak...

    Hát ez bizony +1.

  • Lirion
    addikt

    Persze simán. Akkoriban még nem ismertem a telókat, az volt az első androidos kütyűm. Megjegyzem mai napig megvan, és működik a maga módján, youtubot jobban szólaltatja mint bármi más.
    Akkoriban még nem engedhettem meg magamnak havi 10+K kiadást, mikor hol volt munkahelyem, hol nem. Sp-nél már nagyjából tudtam mi micsoda, aszerint választottam azt (az mellett LG F6 volt a másik esélyes).
    Na ezek után döntöttem hogy más márka inkább és belépek a felsőkategóriába..

    Látom nem érted. Felhívtam a figyelmedet arra, hogy nincs tapasztalatod felső kategóriás sonykkal, erre benyögöd, hogy de volt egy alsó kategóriás SE telefonod is, mintha az bármit számítana. Nem számít és pláne nem támasztja alá a legkisebb mértékben sem az általad írottakat. Fikázni akarod a sonyt, mert mások is azt teszik. Értem én, hogy jó dolog tartozni egy közösségbe, de ne gondold azt, hogy az állításaid igazak...

  • Aryon87
    félisten

    Melyik telefon az ami nem hibátlan? Egyébként meg nem az volt itt a lényeg, hanem az LG is kiadott az idén 3db csúcskategóriás telefont amik közül egyik sem volt olcsó amikor megjelent. Persze nem G3-4-5-6...-nak hívja hanem van csini fantázianevük, de ettől függetlenül ugyanazt csinálja mint a Sony vagy a Samsung vagy a HTC vagy...

    Igaz hogy 3 csúcskategória, de mindegyik más-más ágazaton, más képességekkel erősít. Sonynak csak egy csúcs-ágazata van, és mindegyikkel ugyanazt a bakit követi el.

    toflehi:

    Lehet tényleg jobb hogy nem azt vettem. Sp-nek jobban tetszett akkoriban a csilivili LEDsor, az adta be a végső döntést :D
    Huawei akkor meg még gyerekcipőben járt az U8500-al..

  • #65755648
    törölt tag

    Persze simán. Akkoriban még nem ismertem a telókat, az volt az első androidos kütyűm. Megjegyzem mai napig megvan, és működik a maga módján, youtubot jobban szólaltatja mint bármi más.
    Akkoriban még nem engedhettem meg magamnak havi 10+K kiadást, mikor hol volt munkahelyem, hol nem. Sp-nél már nagyjából tudtam mi micsoda, aszerint választottam azt (az mellett LG F6 volt a másik esélyes).
    Na ezek után döntöttem hogy más márka inkább és belépek a felsőkategóriába..

    Az F6 szintén egy betegágy volt. Ha azt vetted volna, utána biztos nem veszel LG-t.

    (#81) joey20: És a Z3C/Z5C hogyan nem csúcskészülékek? :U

  • Aryon87
    félisten

    Egy 4 éves, alsókategóriás Sony Ericcson telefont voltál képes felhozni arra, hogy nem volt még az SP-nél magasabb kategóriájú Sony-d (Ericsson nélkül)? Ez komoly? :Y

    (#56) Mr.Silkó
    Az lg g2 és az s5 is egy "kicsit" nagyobb kijelzőtt kell, hogy meghajtsanak, de a fair összehasonlítás ugye nem szempont, ha iphoneról van szó. :)

    (#57) janeszgol
    Az s2 2011-ben is 160k-val nyitott kis hazánkban, az s3 2012-ben 180 fölött kezdett, az s4 pedig (az SP megjelenésének idején!) 230 ezres nyitó árat kapott. 2014-ben egy 120k-s telefon a középkategória közepén csücsült és csak távolról pislogott a felsőkategóriára. Az sp idején a sony flagship modellje az xperia z volt, ami szintén 200k-s árral nyitott, nem 120k-val.

    (#65) Aryon87
    Azt a hírt belinkelhetnéd, mert amik a z5 melegedésével kapcsolatban eddig felmerültek, mind arról szólt, hogy nagy mértékben javult a helyzet és hosszú (értsd akár 40 perces) 4k videózás során sem lép fel túlmelegedés.

    Lényeg a lényegben, hogy ha egyik kategóriában elcseszik a szoftvert, másik kategóriában is el fogják.
    Ez a kijelentés teljes mértékben nélkülözi a logikát, inkább ne terjeszd. Ellenpéldának rengeteg gyártó rengeteg felső és középkategóriás készülékét lehet említeni, de ehhez nekem sem időm sem türelmem...

    (#67) joey20
    a Z5 meg picit többet
    A 20%-os többlet az tényleg picit.. Szemellenző rulz.

    (#76) Aryon87
    lebeszéltek róla, mivel állítólag az sem hibátlan
    Mint ahogy egyik készülék sem az, így a legjobban akkor járnál, ha nem vennél semmit.

    (#78) kdavid94
    A z5c-nek csak az oldala műanyag, az elő és hátlapja is üvegből van.

    Persze simán. Akkoriban még nem ismertem a telókat, az volt az első androidos kütyűm. Megjegyzem mai napig megvan, és működik a maga módján, youtubot jobban szólaltatja mint bármi más.
    Akkoriban még nem engedhettem meg magamnak havi 10+K kiadást, mikor hol volt munkahelyem, hol nem. Sp-nél már nagyjából tudtam mi micsoda, aszerint választottam azt (az mellett LG F6 volt a másik esélyes).
    Na ezek után döntöttem hogy más márka inkább és belépek a felsőkategóriába..

  • Xaels
    félisten

    Flex 2-t is nézegettem, de arról lebeszéltek róla, mivel állítólag az sem hibátlan, a V10 pedig hiába szép, nem fáj érte a szívem perpillanat a +1 kamera és +1GB ram miatt :D

    Melyik telefon az ami nem hibátlan? Egyébként meg nem az volt itt a lényeg, hanem az LG is kiadott az idén 3db csúcskategóriás telefont amik közül egyik sem volt olcsó amikor megjelent. Persze nem G3-4-5-6...-nak hívja hanem van csini fantázianevük, de ettől függetlenül ugyanazt csinálja mint a Sony vagy a Samsung vagy a HTC vagy...

  • joey04
    titán

    (#11) joey20: "várható volt."
    ...hogy itt is megjelensz károgni meg haterkedni...

    Megint csúsztatsz. Ezek az igazi konkurensei a 6S-nek:

    Nem, csúcskategóriás készülékeket mértem össze. A htc a9-et pl. direkt nem, mert szarrá lenne alázva. Pedig egy htc fan beszólására íródott a válasz vagyis még kedves is voltam...

  • Lirion
    addikt

    A SE LwW is jo ertekelest kapott itt a MA oldalain, persze az se birta normalis mukodessel, parszpr landolt izombol a foldon/falon (legalabb massziv volt, mert meg se nyekkent, bezzeg egy mostani Sony... :C ). Sp nyogvelosen ment, nehezn birta a terhelest, holott ajanlott plecsnit kapott. Gyari rendszer az katasztrofa volt, zenelejatszo+chrome kombo nem birt egymas mellett megmaradni, folyamatosan leallt a zene. Es ez nem user error.. Vagy mikor messengeren irtam, a billentyuzet elszallt. Fogott rommal mar javult, de akkoris..
    Ez a ket telo utan, plusz olvasva a Z szeria nyugjeit, legfokepp a tulmelegedes, valamint a full uveg design-t, dontottem igy hogy kiszalok a markatol. Most a G4-et nyuzom teljes megelegedettseggel. (Megjelenese elott a G3 volt a fo kiszemelt, mellette Sony Z3, Huawei Mate 7 volt meg eselyes) Ez legalabb nem ad ki felevente uj csucstelot, hogy fajjon a szivem hogy na megint egy ujabb generacio, az enyem mar lejart lemez lett :) Melegszik a snapi 808 is, de nem megy a teljesitmeny rovasara + egy baromi jol optimalizalt rendszert kapott. Nem mindegy azert. Ezt a Z szeria nem mondhatja el magarol.
    Amig az LG ilyen jol folytatja, maradok naluk. Majd ha a Sony osszehoz egy jo telot, es nem azt olvasom minden Z-s tesztben hogy ismet tulmelegedessel kuzd, ennek az ara a teljesitmeny visszaesese, akkor lehet visszaterek, mert tetszeni tetszenek tovabbra is a teloik. Elso LG-m, nem okozott csalodas, annak ellenere hogy a G2 elotti telefonok nem a legjobb hirukrol voltak ismeretesek.

    Egy 4 éves, alsókategóriás Sony Ericcson telefont voltál képes felhozni arra, hogy nem volt még az SP-nél magasabb kategóriájú Sony-d (Ericsson nélkül)? Ez komoly? :Y

    (#56) Mr.Silkó
    Az lg g2 és az s5 is egy "kicsit" nagyobb kijelzőtt kell, hogy meghajtsanak, de a fair összehasonlítás ugye nem szempont, ha iphoneról van szó. :)

    (#57) janeszgol
    Az s2 2011-ben is 160k-val nyitott kis hazánkban, az s3 2012-ben 180 fölött kezdett, az s4 pedig (az SP megjelenésének idején!) 230 ezres nyitó árat kapott. 2014-ben egy 120k-s telefon a középkategória közepén csücsült és csak távolról pislogott a felsőkategóriára. Az sp idején a sony flagship modellje az xperia z volt, ami szintén 200k-s árral nyitott, nem 120k-val.

    (#65) Aryon87
    Azt a hírt belinkelhetnéd, mert amik a z5 melegedésével kapcsolatban eddig felmerültek, mind arról szólt, hogy nagy mértékben javult a helyzet és hosszú (értsd akár 40 perces) 4k videózás során sem lép fel túlmelegedés.

    Lényeg a lényegben, hogy ha egyik kategóriában elcseszik a szoftvert, másik kategóriában is el fogják.
    Ez a kijelentés teljes mértékben nélkülözi a logikát, inkább ne terjeszd. Ellenpéldának rengeteg gyártó rengeteg felső és középkategóriás készülékét lehet említeni, de ehhez nekem sem időm sem türelmem...

    (#67) joey20
    a Z5 meg picit többet
    A 20%-os többlet az tényleg picit.. Szemellenző rulz.

    (#76) Aryon87
    lebeszéltek róla, mivel állítólag az sem hibátlan
    Mint ahogy egyik készülék sem az, így a legjobban akkor járnál, ha nem vennél semmit.

    (#78) kdavid94
    A z5c-nek csak az oldala műanyag, az elő és hátlapja is üvegből van.

  • Quasi_modo
    nagyúr

    Ezt mondjuk el lehet mondani minden gyártóról, Samsung és LG sem igazán ad olyan telefont ebben az árkategóriában, amit ne köröznének le a kínaiak. Szerintem 120k az az összeg, ami felett érdemes lehet elgondolkodni nagyobb gyártók telóin, ez alatt hülyeség nem kínait venni.

    (#19) Tidzsimon: +1, nagyon ért hozzá mindenki. Nem lepődök meg, hisz' köztudott, hogy a fórumokon lehet megtalálni a világ legjobb marketingeseit, cégvezetőit, fociedzőit, politikusait stb.

    (#75) Xaels: "A G Flex 2 és a V10 akkor mik?..." :R Ez valahogy sosem jut az emberek eszébe, amikor elkezdik fikázni a Sony-t.

    (#73) Quasi_modo: "A műanyagtól nem lehet prémium?" Nem. Megint csak a kínaiakat tudom felhozni példának, bőven 100k alatt is adnak fém házas (vagy keretes) telefont, a Z5C viszont a leggagyibb GSM boltban is 150k. Feleennyiért sem lehetne kimagaslóan jónak nevezni az anyaghasználatát a konkurenciához mérten, pláne nem ezen az áron. Nem prémium, csak egy korrekt, de iszonyúan túlárazott termék. A többi résszel egyetértek.

    Remélem összeszedi magát a Sony, pár év múlva szeretnék ismét tőlük venni telót. Sajnos most nincs egy darab normális modelljük sem a Z5 családot leszámítva, viszont nekem ezek nem érik meg a felárat, így most életemben először kínai telóm lesz, valószínűleg egy OnePlus X (legalább kicsit Sony-san néz ki a hátlap miatt ;] ).

    Nekem nem a fém kerettől lesz egy mobil "prémium". Sokan nem is szeretik a fém keretet a sérülékenysége, a merevsége és a hideg fogása miatt. Úgy hogy tőlem egy mobil nyugodtan lehet "prémium" akkor is ha műanyag házba építették.

  • #16514048
    törölt tag

    A Sony kínaibb telefonokat gyárt mint a Huawei. Meg kell nézni mit ad a H 100k alatt és mit ad a Sony, egyszerűen nevetséges még az összehasonlítás gondolata is, annyira tré a Sony.

    Ezt mondjuk el lehet mondani minden gyártóról, Samsung és LG sem igazán ad olyan telefont ebben az árkategóriában, amit ne köröznének le a kínaiak. Szerintem 120k az az összeg, ami felett érdemes lehet elgondolkodni nagyobb gyártók telóin, ez alatt hülyeség nem kínait venni.

    (#19) Tidzsimon: +1, nagyon ért hozzá mindenki. Nem lepődök meg, hisz' köztudott, hogy a fórumokon lehet megtalálni a világ legjobb marketingeseit, cégvezetőit, fociedzőit, politikusait stb.

    (#75) Xaels: "A G Flex 2 és a V10 akkor mik?..." :R Ez valahogy sosem jut az emberek eszébe, amikor elkezdik fikázni a Sony-t.

    (#73) Quasi_modo: "A műanyagtól nem lehet prémium?" Nem. Megint csak a kínaiakat tudom felhozni példának, bőven 100k alatt is adnak fém házas (vagy keretes) telefont, a Z5C viszont a leggagyibb GSM boltban is 150k. Feleennyiért sem lehetne kimagaslóan jónak nevezni az anyaghasználatát a konkurenciához mérten, pláne nem ezen az áron. Nem prémium, csak egy korrekt, de iszonyúan túlárazott termék. A többi résszel egyetértek.

    Remélem összeszedi magát a Sony, pár év múlva szeretnék ismét tőlük venni telót. Sajnos most nincs egy darab normális modelljük sem a Z5 családot leszámítva, viszont nekem ezek nem érik meg a felárat, így most életemben először kínai telóm lesz, valószínűleg egy OnePlus X (legalább kicsit Sony-san néz ki a hátlap miatt ;] ).

  • tomp
    félisten

    Az SP után kívánom is nekik, hogy adják el a mobilos részleget. Bűnrossz volt az a telefon, gyűlöltem minden percet vele. Ha az összes mobilgyártó összes telefonját egybevesszük (kivéve Sony), akkor sem lesz annyi hiba, mint amennyit az SP produkált nekem fél év alatt. Vártam a frissítéseket, hátha... ígértek 4.4-et, elmaradt a frissítés. 100-120 ezer forintért még nevetségesebb ez az egész. Egy rohadt SMS-t kín volt megírni rajta, mert bezárogatta a billentyűzetet 5 másodpercenként. Lehet, hogy húdejók a felsőkategóriás Xperiák (mondjuk tesóm Z-je brutál lassú Lolli óta, ismerősömé pedig a zsebében tört ketté), de én az életben nem fogok tőlük venni semmit!

    Mindenki az SP-vel jön...
    El kell fogadni. Az egy rosszul elsülő teló lett. Épp akkor alakult át a support azért lett olyan amilyen.amilyen
    Nekem is volt SP-m. Függetlenül vettem azaz nem volt olcsó. Nyár végén váltottam M4-re. Na az ég és föld. Pörög, stabil, gyors. Havonta jönnek a frissítések.

  • Aryon87
    félisten

    Most a G4-et nyuzom teljes megelegedettseggel. (Megjelenese elott a G3 volt a fo kiszemelt, mellette Sony Z3, Huawei Mate 7 volt meg eselyes) Ez legalabb nem ad ki felevente uj csucstelot, hogy fajjon a szivem hogy na megint egy ujabb generacio, az enyem mar lejart lemez lett - össze döntsek egy világot benned? A G Flex 2 és a V10 akkor mik?...

    Flex 2-t is nézegettem, de arról lebeszéltek róla, mivel állítólag az sem hibátlan, a V10 pedig hiába szép, nem fáj érte a szívem perpillanat a +1 kamera és +1GB ram miatt :D

  • Xaels
    félisten

    A SE LwW is jo ertekelest kapott itt a MA oldalain, persze az se birta normalis mukodessel, parszpr landolt izombol a foldon/falon (legalabb massziv volt, mert meg se nyekkent, bezzeg egy mostani Sony... :C ). Sp nyogvelosen ment, nehezn birta a terhelest, holott ajanlott plecsnit kapott. Gyari rendszer az katasztrofa volt, zenelejatszo+chrome kombo nem birt egymas mellett megmaradni, folyamatosan leallt a zene. Es ez nem user error.. Vagy mikor messengeren irtam, a billentyuzet elszallt. Fogott rommal mar javult, de akkoris..
    Ez a ket telo utan, plusz olvasva a Z szeria nyugjeit, legfokepp a tulmelegedes, valamint a full uveg design-t, dontottem igy hogy kiszalok a markatol. Most a G4-et nyuzom teljes megelegedettseggel. (Megjelenese elott a G3 volt a fo kiszemelt, mellette Sony Z3, Huawei Mate 7 volt meg eselyes) Ez legalabb nem ad ki felevente uj csucstelot, hogy fajjon a szivem hogy na megint egy ujabb generacio, az enyem mar lejart lemez lett :) Melegszik a snapi 808 is, de nem megy a teljesitmeny rovasara + egy baromi jol optimalizalt rendszert kapott. Nem mindegy azert. Ezt a Z szeria nem mondhatja el magarol.
    Amig az LG ilyen jol folytatja, maradok naluk. Majd ha a Sony osszehoz egy jo telot, es nem azt olvasom minden Z-s tesztben hogy ismet tulmelegedessel kuzd, ennek az ara a teljesitmeny visszaesese, akkor lehet visszaterek, mert tetszeni tetszenek tovabbra is a teloik. Elso LG-m, nem okozott csalodas, annak ellenere hogy a G2 elotti telefonok nem a legjobb hirukrol voltak ismeretesek.

    Most a G4-et nyuzom teljes megelegedettseggel. (Megjelenese elott a G3 volt a fo kiszemelt, mellette Sony Z3, Huawei Mate 7 volt meg eselyes) Ez legalabb nem ad ki felevente uj csucstelot, hogy fajjon a szivem hogy na megint egy ujabb generacio, az enyem mar lejart lemez lett - össze döntsek egy világot benned? A G Flex 2 és a V10 akkor mik?...

  • #65755648
    törölt tag

    A megbízhatóságot meg egyebeket hagyjuk, mert eléggé torzítható a vélemény, de az akksi teljesítménye elég pontosan kimutatható számokkal. Ezek alapján az általad említett telefonok nem úgy aránylanak egymáshoz ahogy te mondtad. Az iPhone 6s pont annyit bír mint mondjuk egy M9, a Z5 meg picit többet.



    (#11) joey20: "várható volt."
    ...hogy itt is megjelensz károgni meg haterkedni...

    Megint csúsztatsz. Ezek az igazi konkurensei a 6S-nek:

  • Quasi_modo
    nagyúr

    igen viszont a z5 compact meg műanyag és nem annyira prémium.
    persze ennyi baj legyen... de lehetne tökéletesen uganolyan anyagú mint a z5.

    ezen felül véleményem szerint lehetne vékonyabb a kompakt. nem hiszem el h nem lehet megoldani. az Apple és a Samsung is meg tudja oldani az erős hardver, nem nagy kijelző és vékonyság szentháromságot. persze ez megint szőrszállhasogatásnaktűnhet, de bizony lehet h ilyen apróságok döntenek végül egy vásárlásnál...

    a z5 compact meg műanyag és nem annyira prémium.
    A műanyagtól nem lehet prémium? (de hülye szó)
    lehetne vékonyabb a kompakt Az akku rovására.
    az Apple és a Samsung is meg tudja oldani az erős hardver, nem nagy kijelző és vékonyság szentháromságot Ezeknél gyengébb az akku és nagyobb a készülék. Az jobb?

  • ..thealien..
    csendes tag

    az jo mert a lenovo szervíz egy kalap :)

    félévente újmodell: igen, de nem kötelező megvenni. nagyjából évente jön nagyobb update, szóval annyira nem érdekes.
    ráadásul a dizájn mindig ugyanaz alapból, senki nem érezheti h elavult a mobilja. az emberek 99 szazalekat nem érdekli szerintem h nem a legujabb, ha szereti használni.

    Inkább legyen 2mm-el vastagabb, de legalább normális akksi van benne :))

  • daniel909
    addikt

    Igen a C5 ultránál elkezdődött a káva minimalizálás is meg kicsit frissebb kinézet de szerintem a z5 család már hamarabb ott volt a tervezőasztalon ezért nem követték a C5 ultra dizájnt vagy nem is akarták mivel a C5 ultra phablet és nehezebb eladni ezért kellett felfrissítsék a kinézetét, de szerintem is kellett volna új kinézettel jöjjenek az dobta volna meg igazán az eladásokat, de az erős Compact széria még mindig kelendő :)

    igen viszont a z5 compact meg műanyag és nem annyira prémium.
    persze ennyi baj legyen... de lehetne tökéletesen uganolyan anyagú mint a z5.

    ezen felül véleményem szerint lehetne vékonyabb a kompakt. nem hiszem el h nem lehet megoldani. az Apple és a Samsung is meg tudja oldani az erős hardver, nem nagy kijelző és vékonyság szentháromságot. persze ez megint szőrszállhasogatásnaktűnhet, de bizony lehet h ilyen apróságok döntenek végül egy vásárlásnál...

  • Wapmester
    senior tag

    nem csoda h halódik a mobil részleg, bár a támogatás már jónak mondható.

    elsősorban az xperia Z vonalat kellene felújítani, vagy csinálni egy újabb felsőkategóriás vonalat őj dizájnnal. a z5 sok tekintetben jó lett, de az irdatlan káva nagyon csúnya, és a konkurens termékek mellett elég nevetséges is.
    viszont a karácsonyi szezonban én növekedést várok az előző évhez képest mert a z5 család előrelépés lett, és a cikkben említett 2 középkategóriás Sony se rossz. szóval jó lenne ha a jövőben bemutatnának egy kompaktabb csúcs sonyt,más dizájnnal éskicsi kerettel. ámen

    Igen a C5 ultránál elkezdődött a káva minimalizálás is meg kicsit frissebb kinézet de szerintem a z5 család már hamarabb ott volt a tervezőasztalon ezért nem követték a C5 ultra dizájnt vagy nem is akarták mivel a C5 ultra phablet és nehezebb eladni ezért kellett felfrissítsék a kinézetét, de szerintem is kellett volna új kinézettel jöjjenek az dobta volna meg igazán az eladásokat, de az erős Compact széria még mindig kelendő :)

  • daniel909
    addikt

    Nagyobb áruházban dolgozom, 80+ fővel, szinte minden kollégám hozzám fordul telefonos kérdésben segítségért (mind beállításban, mind vásárlás ügyében). Utóbbi esetben nyugodt szívvel csak Samsung-ot, Iphone-t vagy Lenovo-t tudok ajánlani nekik. A Sony, a HTC és társaik szóba sem kerülnek.

    A Sony-ról elégedett, pozitív véleményt csak Z3 és Z3C tulajoktól hallok.

    az jo mert a lenovo szervíz egy kalap :)

    félévente újmodell: igen, de nem kötelező megvenni. nagyjából évente jön nagyobb update, szóval annyira nem érdekes.
    ráadásul a dizájn mindig ugyanaz alapból, senki nem érezheti h elavult a mobilja. az emberek 99 szazalekat nem érdekli szerintem h nem a legujabb, ha szereti használni.

  • daniel909
    addikt

    nem csoda h halódik a mobil részleg, bár a támogatás már jónak mondható.

    elsősorban az xperia Z vonalat kellene felújítani, vagy csinálni egy újabb felsőkategóriás vonalat őj dizájnnal. a z5 sok tekintetben jó lett, de az irdatlan káva nagyon csúnya, és a konkurens termékek mellett elég nevetséges is.
    viszont a karácsonyi szezonban én növekedést várok az előző évhez képest mert a z5 család előrelépés lett, és a cikkben említett 2 középkategóriás Sony se rossz. szóval jó lenne ha a jövőben bemutatnának egy kompaktabb csúcs sonyt,más dizájnnal éskicsi kerettel. ámen

  • joey04
    titán

    Miben megbízhatóbb egy iPhone, mint a többi, amit felsoroltál? Azon kívül, hogy fél nap alatt lemerül. Ugye ez nem számít bele a megbízhatóságába, gondolom. Míg pl. egy Sony telefon 2-3 napot elmegy lightos használattal... De az említett HTC is megugorja a 1.5 napot.

    A megbízhatóságot meg egyebeket hagyjuk, mert eléggé torzítható a vélemény, de az akksi teljesítménye elég pontosan kimutatható számokkal. Ezek alapján az általad említett telefonok nem úgy aránylanak egymáshoz ahogy te mondtad. Az iPhone 6s pont annyit bír mint mondjuk egy M9, a Z5 meg picit többet.



  • f0CuS
    csendes tag

    es nem azt olvasom minden Z-s tesztben hogy ismet tulmelegedessel kuzd Nem azt olvasod.

    #59) svédasztalos Látom te nem sokáig akarsz itt maradni.

    (#60) f0CuS Valahogy nem tűnik valószínűnek, hogy bármelyik szolgáltatónál is dolgoznál. De ha mégis akkor az elég siralmas lenne. Ne vedd sértésnek.

    Ha siralmas számodra, ha nem, ott dolgozom. És tapasztalatból mondom, hogy ez így van. Erről vitatkozhatnánk, de fölösleges:)

  • Aryon87
    félisten

    es nem azt olvasom minden Z-s tesztben hogy ismet tulmelegedessel kuzd Nem azt olvasod.

    #59) svédasztalos Látom te nem sokáig akarsz itt maradni.

    (#60) f0CuS Valahogy nem tűnik valószínűnek, hogy bármelyik szolgáltatónál is dolgoznál. De ha mégis akkor az elég siralmas lenne. Ne vedd sértésnek.

    Nem is olyan régi a hír, lehet nem MA-s, de a legújabb Sony is túlmelegedéssel piszmog, ami igencsak ciki, mert ebből látszik hogy a korábbi hibákból nem tanulnak, csak szüljük az utódokat mint a nyulak, elég lesz az a fél + fejlesztés is az újabb típusban.
    Lényeg a lényegben, hogy ha egyik kategóriában elcseszik a szoftvert, másik kategóriában is el fogják.
    De nem akarok én vitázni, nem vitafórum ez. A Sony az mindig is erről fog szólni.
    Én középkategóriában tapasztaltam negatívumot, felsőben nem szeretném, pláne ha majd félmillás a teló, akkor az működjön is normálisan, mert a hardverképessége miatt veszem meg a telefont + normális gyári szoftverrel , mert igencsak nyüstölöm (zseb-PC :D ), akkor az ne szabályozza le magát, mert túlmelegszik.
    Tetszik a Z ágazat, de egyhamar nem fogom kipróbálni. Pláne míg üveg hátlaposak is bónuszként.

    :R

  • Quasi_modo
    nagyúr

    A SE LwW is jo ertekelest kapott itt a MA oldalain, persze az se birta normalis mukodessel, parszpr landolt izombol a foldon/falon (legalabb massziv volt, mert meg se nyekkent, bezzeg egy mostani Sony... :C ). Sp nyogvelosen ment, nehezn birta a terhelest, holott ajanlott plecsnit kapott. Gyari rendszer az katasztrofa volt, zenelejatszo+chrome kombo nem birt egymas mellett megmaradni, folyamatosan leallt a zene. Es ez nem user error.. Vagy mikor messengeren irtam, a billentyuzet elszallt. Fogott rommal mar javult, de akkoris..
    Ez a ket telo utan, plusz olvasva a Z szeria nyugjeit, legfokepp a tulmelegedes, valamint a full uveg design-t, dontottem igy hogy kiszalok a markatol. Most a G4-et nyuzom teljes megelegedettseggel. (Megjelenese elott a G3 volt a fo kiszemelt, mellette Sony Z3, Huawei Mate 7 volt meg eselyes) Ez legalabb nem ad ki felevente uj csucstelot, hogy fajjon a szivem hogy na megint egy ujabb generacio, az enyem mar lejart lemez lett :) Melegszik a snapi 808 is, de nem megy a teljesitmeny rovasara + egy baromi jol optimalizalt rendszert kapott. Nem mindegy azert. Ezt a Z szeria nem mondhatja el magarol.
    Amig az LG ilyen jol folytatja, maradok naluk. Majd ha a Sony osszehoz egy jo telot, es nem azt olvasom minden Z-s tesztben hogy ismet tulmelegedessel kuzd, ennek az ara a teljesitmeny visszaesese, akkor lehet visszaterek, mert tetszeni tetszenek tovabbra is a teloik. Elso LG-m, nem okozott csalodas, annak ellenere hogy a G2 elotti telefonok nem a legjobb hirukrol voltak ismeretesek.

    es nem azt olvasom minden Z-s tesztben hogy ismet tulmelegedessel kuzd Nem azt olvasod.

    #59) svédasztalos Látom te nem sokáig akarsz itt maradni.

    (#60) f0CuS Valahogy nem tűnik valószínűnek, hogy bármelyik szolgáltatónál is dolgoznál. De ha mégis akkor az elég siralmas lenne. Ne vedd sértésnek.

  • ..thealien..
    csendes tag

    Személy szerint az egyik mobilszolgáltatónál vagyok értékesítő, így azért tapasztalatokat írok le és nem 1-2 telefonról. Az esetek 80%-ában a beküldött telefonok Sony-k. A Z szériánál az illesztésekkel sok a gond. Hardveresen rendben vannak, de szoftveresen az összes egy hulladék sajnos. Egyedül a Z1 Compact volt egy élhető telefon, de én sem ajánlom senkinek, mert csak a reklamáció és a baj van velük.
    Plusz a design is sajnos siralmas. A Z5 most egész pofás, de ennyi:)

    Miért lenne szoftveresen hulladék?

  • f0CuS
    csendes tag

    Személy szerint az egyik mobilszolgáltatónál vagyok értékesítő, így azért tapasztalatokat írok le és nem 1-2 telefonról. Az esetek 80%-ában a beküldött telefonok Sony-k. A Z szériánál az illesztésekkel sok a gond. Hardveresen rendben vannak, de szoftveresen az összes egy hulladék sajnos. Egyedül a Z1 Compact volt egy élhető telefon, de én sem ajánlom senkinek, mert csak a reklamáció és a baj van velük.
    Plusz a design is sajnos siralmas. A Z5 most egész pofás, de ennyi:)

  • Halkow.
    senior tag

    Saját maguknak köszönhetik a mobilos részleg veszteségét, nyitni kellene új dolgok fele, ahogyan az LG, Samsumg, HTC tette. E helyett a csapból is az folyik mennyire veszteséges, azt utána kellene írni, hogy saját hibájából.

  • janeszgol
    félisten

    Miota nyit egy felsokategorias telo 120 000-nel? Te el vagy tevedve de nagyon. Az SP kozep a J pedig beleposzintu telo.
    Miert ezt a ket telot hasonlitjak ossze mas cegek csucskategoriaival? A szezont a fazonnal?

    Valamit elfelejtettél. 2014-tő emelkedtek a kategória árai. A szóban forgó két telefon 2012-es és 2013-mas.
    A felsőkategória 120-nál kezdődött akkoriban. Ja és a belépőszint nem 70 ezer volt (J), még ma sem az. Az igen csak középkategória volt, alsós hardverrel.

  • Mr.Silkó
    veterán

    Miben megbízhatóbb egy iPhone, mint a többi, amit felsoroltál? Azon kívül, hogy fél nap alatt lemerül. Ugye ez nem számít bele a megbízhatóságába, gondolom. Míg pl. egy Sony telefon 2-3 napot elmegy lightos használattal... De az említett HTC is megugorja a 1.5 napot.

    Nem használtál még Iphone-t, ebből látszik. Ha sokat nyúzzák, szinte minden telefon lemerül hamar, de nekem az i5 és az i5s is kibírta másfél napig, a mostani i6 meg csak lesek, hogy elmegy 2,5 - 3 napot is normál használattal. Volt pár jó akkus telóm (LG G2, S5), de ez nevetve jobb üzemidőt produkál ugyanolyan használat mellett jóval kisebb akkuval.

  • no more
    veterán

    Nem tudom mi a szenvedés a csengőhang beállításánál Iphone-on, hacsak nem arra utalsz, hogy elsősorban a gyári csengőhangok közül lehet válogatni. De nekem mondjuk nem hiányzik a csiricsáré csengés, a gyáriak is megfelelnek.
    Nem azért nem használok Sony-t vagy HTC-t, mert nem tudom kezelni, jópár telefonom volt már, nem okoz gondot. Csupán csak nekem a megbízhatóság nagyon fontos, amiben nekem az Iphone-nak nincs párja. Nade ez nem Apple topik, nem is firtatom ezt tovább, nem akarok offolni.

    Miben megbízhatóbb egy iPhone, mint a többi, amit felsoroltál? Azon kívül, hogy fél nap alatt lemerül. Ugye ez nem számít bele a megbízhatóságába, gondolom. Míg pl. egy Sony telefon 2-3 napot elmegy lightos használattal... De az említett HTC is megugorja a 1.5 napot.

  • Wapmester
    senior tag

    Előbb-utóbb megveszi a mobilrészleget is valamelyik kínai, ahogy a VAIO PC részleget is megvették. De ha a kukába menne se lenne kár érte, napi 2 millió $ veszteséget termel :C

    Pont meg is hatja őket a napi 2 milla veszteség, ha napi 4 millát nyernek PS vagy egyéb ágazatai, a mobilrészleg rég nem nyereséges nekik, csak épp sehol sem fáj nekik ahogyan a vaio részleget is eladták a mobil részleg sem fájna nekik max nekünk mert lassan csak napi szappantartó samsung és napi kínai noname márka között választhatunk, nah meg harapott almát de azzal szenvedjen az aki veszi, mert nekem ingyen sem kell. :)

    (#53) dinnje: itt mindenki szakértő, elemző, technikai zseni, mindenki követi hogy a barátainak csak sony romlott el, a sony laggol, rossz a szoftvere, így hát buknia kell a sony-nak s tűzre vele mert nem adja dzsunka áron a termékeit ;]

  • dinnje
    aktív tag

    Baromi sok hsz-t olvasok, de csak ritkán pofázok bele. De most idetrollkodok :) Szóval akik imádnak mindent lefikázni és felsorolják, h az összes ismerősük összes Sonyja (itt lehet bármilyen márka) szervizbe köt ki, bezzeg a zájfón/dzsunkafon...(megfelelő aláhúzandó) szóval akkor ott valami probléma van a családdal, vagy pedig sok a szájkarate. Rajtuk röhögök a legtöbbet. Haha

  • Aryon87
    félisten

    Ha sose volt az sp-nél komolyabb Sony telód, mi alapján alkotsz véleményt a magasabb kategóriáról? :U

    A SE LwW is jo ertekelest kapott itt a MA oldalain, persze az se birta normalis mukodessel, parszpr landolt izombol a foldon/falon (legalabb massziv volt, mert meg se nyekkent, bezzeg egy mostani Sony... :C ). Sp nyogvelosen ment, nehezn birta a terhelest, holott ajanlott plecsnit kapott. Gyari rendszer az katasztrofa volt, zenelejatszo+chrome kombo nem birt egymas mellett megmaradni, folyamatosan leallt a zene. Es ez nem user error.. Vagy mikor messengeren irtam, a billentyuzet elszallt. Fogott rommal mar javult, de akkoris..
    Ez a ket telo utan, plusz olvasva a Z szeria nyugjeit, legfokepp a tulmelegedes, valamint a full uveg design-t, dontottem igy hogy kiszalok a markatol. Most a G4-et nyuzom teljes megelegedettseggel. (Megjelenese elott a G3 volt a fo kiszemelt, mellette Sony Z3, Huawei Mate 7 volt meg eselyes) Ez legalabb nem ad ki felevente uj csucstelot, hogy fajjon a szivem hogy na megint egy ujabb generacio, az enyem mar lejart lemez lett :) Melegszik a snapi 808 is, de nem megy a teljesitmeny rovasara + egy baromi jol optimalizalt rendszert kapott. Nem mindegy azert. Ezt a Z szeria nem mondhatja el magarol.
    Amig az LG ilyen jol folytatja, maradok naluk. Majd ha a Sony osszehoz egy jo telot, es nem azt olvasom minden Z-s tesztben hogy ismet tulmelegedessel kuzd, ennek az ara a teljesitmeny visszaesese, akkor lehet visszaterek, mert tetszeni tetszenek tovabbra is a teloik. Elso LG-m, nem okozott csalodas, annak ellenere hogy a G2 elotti telefonok nem a legjobb hirukrol voltak ismeretesek.

  • Lirion
    addikt

    Neki az a legmagasabb kategoria. :O Csak ennyit bir.

    Ez még hagyján, van, aki a 40 ezres sony alapján döntötte el, hogy az összes vacak és a sony szűnjön meg... Érdekesek az emberek.

  • laci_csk
    senior tag

    Ha sose volt az sp-nél komolyabb Sony telód, mi alapján alkotsz véleményt a magasabb kategóriáról? :U

    Neki az a legmagasabb kategoria. :O Csak ennyit bir.

  • Lirion
    addikt

    Lg-nél sztem a régi rossz tapasztalatok berögzülése miatt van a baj, pedig most összekapta magát a cég, a G4 pl kiváló optimalizálást kapott. A G3 se rossz, de ott van 1-2 baki még.
    Sony alsó kategóriája az max telefonálásra való, a közép már úgy ahogy, a felső kap csak kiemelkedő figyelmet, de az se tökéletes. Lehet szoftverileg jó, de hardveresen van baja bőven.
    Sp középkat felső részébe volt pozicionálva, megérdemelte volna a figyelmet. KitKatra vártunk, beintett a sony, a bugos fos 4.3-al ottmaradtunk. Nálam a főzött ROM se sokat javított.

    Ha sose volt az sp-nél komolyabb Sony telód, mi alapján alkotsz véleményt a magasabb kategóriáról? :U

  • laci_csk
    senior tag

    Az SP 120 ezer forinton nyitott, a J pedig 70 ezer és felette. Tehát egy felsőkategóriás és egy középkategóriás készülék volt a maga idejében.

    Miota nyit egy felsokategorias telo 120 000-nel? Te el vagy tevedve de nagyon. Az SP kozep a J pedig beleposzintu telo.
    Miert ezt a ket telot hasonlitjak ossze mas cegek csucskategoriaival? A szezont a fazonnal?

  • laci_csk
    senior tag

    Az SP után kívánom is nekik, hogy adják el a mobilos részleget. Bűnrossz volt az a telefon, gyűlöltem minden percet vele. Ha az összes mobilgyártó összes telefonját egybevesszük (kivéve Sony), akkor sem lesz annyi hiba, mint amennyit az SP produkált nekem fél év alatt. Vártam a frissítéseket, hátha... ígértek 4.4-et, elmaradt a frissítés. 100-120 ezer forintért még nevetségesebb ez az egész. Egy rohadt SMS-t kín volt megírni rajta, mert bezárogatta a billentyűzetet 5 másodpercenként. Lehet, hogy húdejók a felsőkategóriás Xperiák (mondjuk tesóm Z-je brutál lassú Lolli óta, ismerősömé pedig a zsebében tört ketté), de én az életben nem fogok tőlük venni semmit!

    A sogornomnek most is SP-je van es minden rendben vele.
    Talan "user error" van sok folhasznalonal? Maskepp nem tudom megmagyarazni, miert a folhasznalok felenek mukodik barmilyen Sony, a masik felenek pedig nem.

  • laci_csk
    senior tag

    Kínaiak lenyomják az LG-t meg a Sony-t is. Komolyan elgondolkoztam egy Doogee vásárlásán illetve nem is egyet vennék hanem 3 vagy 4-et a család minden tagjának. Ugyanúgy bizonytalan a frissítés rá mint a 80ezres Sony-ra vagy LG-re akkor meg nem nézek mást csak a hardvert.

    Ha mar igy benne vagy a vasarlasban, vegyel nekem is egyet. :C

    Ennyi hulyeseget reg nem olvastam, mint itt ennel a hirnel, fantasztikus es okosabbnal okosabb hozzaszolasok.

  • Mr.Silkó
    veterán

    talán meg kéne tanulni kezelni a htc, sony telefonokat is, iphone aztán tényleg nyerő, egy csengőhangot is szenvedéssel állíthatsz be.

    Nem tudom mi a szenvedés a csengőhang beállításánál Iphone-on, hacsak nem arra utalsz, hogy elsősorban a gyári csengőhangok közül lehet válogatni. De nekem mondjuk nem hiányzik a csiricsáré csengés, a gyáriak is megfelelnek.
    Nem azért nem használok Sony-t vagy HTC-t, mert nem tudom kezelni, jópár telefonom volt már, nem okoz gondot. Csupán csak nekem a megbízhatóság nagyon fontos, amiben nekem az Iphone-nak nincs párja. Nade ez nem Apple topik, nem is firtatom ezt tovább, nem akarok offolni.

  • Sebhelyes
    senior tag

    talán meg kéne tanulni kezelni a htc, sony telefonokat is, iphone aztán tényleg nyerő, egy csengőhangot is szenvedéssel állíthatsz be.

    Előbb-utóbb megveszi a mobilrészleget is valamelyik kínai, ahogy a VAIO PC részleget is megvették. De ha a kukába menne se lenne kár érte, napi 2 millió $ veszteséget termel :C

  • Wapmester
    senior tag

    Nagyobb áruházban dolgozom, 80+ fővel, szinte minden kollégám hozzám fordul telefonos kérdésben segítségért (mind beállításban, mind vásárlás ügyében). Utóbbi esetben nyugodt szívvel csak Samsung-ot, Iphone-t vagy Lenovo-t tudok ajánlani nekik. A Sony, a HTC és társaik szóba sem kerülnek.

    A Sony-ról elégedett, pozitív véleményt csak Z3 és Z3C tulajoktól hallok.

    talán meg kéne tanulni kezelni a htc, sony telefonokat is, iphone aztán tényleg nyerő, egy csengőhangot is szenvedéssel állíthatsz be.

  • Mr.Silkó
    veterán

    A Sony-ról elégedett, pozitív véleményt csak Z3 és Z3C tulajoktól hallok
    Akkor még egy kicsit tágítsd az ismereteidet.

    Akár az ismerőseim körében nézek körbe, akár a fórumokon, ezt látom, hallom.

    Az aláírásod alapján meg neked is Z kategóriás mobilod van, így te is az általam fentebb említett szűk kört erősíted.

  • Quasi_modo
    nagyúr

    Nagyobb áruházban dolgozom, 80+ fővel, szinte minden kollégám hozzám fordul telefonos kérdésben segítségért (mind beállításban, mind vásárlás ügyében). Utóbbi esetben nyugodt szívvel csak Samsung-ot, Iphone-t vagy Lenovo-t tudok ajánlani nekik. A Sony, a HTC és társaik szóba sem kerülnek.

    A Sony-ról elégedett, pozitív véleményt csak Z3 és Z3C tulajoktól hallok.

    A Sony-ról elégedett, pozitív véleményt csak Z3 és Z3C tulajoktól hallok
    Akkor még egy kicsit tágítsd az ismereteidet.

  • Mr.Silkó
    veterán

    Az vevők 99 százalékának ez tök mind1.

    Nagyobb áruházban dolgozom, 80+ fővel, szinte minden kollégám hozzám fordul telefonos kérdésben segítségért (mind beállításban, mind vásárlás ügyében). Utóbbi esetben nyugodt szívvel csak Samsung-ot, Iphone-t vagy Lenovo-t tudok ajánlani nekik. A Sony, a HTC és társaik szóba sem kerülnek.

    A Sony-ról elégedett, pozitív véleményt csak Z3 és Z3C tulajoktól hallok.

  • Quasi_modo
    nagyúr

    Kinek jó az, ha fél éven belül elavul a drága pénzért megvett csúcskészüléke?

    Megveszi a jóember most a Z5-öt, és amire egy éves lesz a telefonja, jó eséllyel már a Z7 is kint lesz. Hiába lesz két generációs eltérés, az eddigi tendenciát tekintve nem lesz nagy előrelépés. Cserébe a Z5 szépen elveszti az értékét, hátrébb kerül a ranglétrán, később jönnek rá a frissítések, hibajavítások...

    Nem jó ez így, de valószínűleg pont ezért tart ott a Sony mobilos részlege, ahol.

    Az vevők 99 százalékának ez tök mind1.

  • ..thealien..
    csendes tag

    Én nem tudom kinek milyen tapasztalata van, mennyire objektív/szubjektív, mennyire tapasztalta a saját bőrén, de én egy vmit tudok. Nem volt még olyan stabil telefon hosszú távon a kezembe, mint a mostani Z3am.
    Én mindig azokon lepődök meg, akik jönnek egyrészt az SP-vel, ami már ki tudja mikori, másrészt tudja mindenki h szr. volt szoftveresen, és frissítés se jött rá. De ha vki nem próbálja ki az újakat, akkor mi alapján ítélkezik még mindig az SP-re hivatkozva? Nálam egyszer se fagyott még le a Z3, qrva gyors, nagyon jól bírja az akksi, a többi pedig mellékes számomra, mert nekem ezek a fontosabb paraméterek.
    A legtöbben meg jönnek itt az SP-val, meg az Xperia J-vel meg a többi alsókategóriás fossal, ami köztudott h minden gyártónál el van hanyagolva. A frissítésre meg visszatérve, nem hiszem h bármelyik kiemelkedőbb gyártó támogatja addig a telefonját, mint pl itt a Z.
    Az a legszomorúbb, h olyan emberek írnak ide mindig, akiknek 1 éve volt utoljára a kezükbe Sony telefon, akkor is egy 30-40 ezres. Igen, lehet támadni, h nem csak a felső kategóriát kell úgy támogatni, meg a 100 ezer feletti készülékeket, de akkor miért kell lehordani az egész ágazatot, ha közben csak egy szegmenssel nem foglalkoznak úgy?

    +1
    Én se értem h miért sír mindenki h szar a Sony. Lassan egy éve megvan a Z3c-m, de semmi baj vele. Nem fagy nem akad nagyon gyors és megbízható. Eset már jópárszor nem is kicsiket járólapra betonra de csak az üveg "fólia" rottyant meg. Volt már balcsiban is többször és nem ázott be. Barátnőmnek is ilyen van ővé is tökéletesen működik.
    Az se érdekel ha fél évente jön új, nem vonz h mindíg a legújabb legyen meg ha ez tökéletesen kiszolgál.

  • no more
    veterán

    Az SP után kívánom is nekik, hogy adják el a mobilos részleget. Bűnrossz volt az a telefon, gyűlöltem minden percet vele. Ha az összes mobilgyártó összes telefonját egybevesszük (kivéve Sony), akkor sem lesz annyi hiba, mint amennyit az SP produkált nekem fél év alatt. Vártam a frissítéseket, hátha... ígértek 4.4-et, elmaradt a frissítés. 100-120 ezer forintért még nevetségesebb ez az egész. Egy rohadt SMS-t kín volt megírni rajta, mert bezárogatta a billentyűzetet 5 másodpercenként. Lehet, hogy húdejók a felsőkategóriás Xperiák (mondjuk tesóm Z-je brutál lassú Lolli óta, ismerősömé pedig a zsebében tört ketté), de én az életben nem fogok tőlük venni semmit!

  • lexter00
    őstag

    És a tv részleg hogy teljesített?Mert korábban attól is megakart válni a Sony.

  • Crafter32
    őstag

    Direkt visszanéztem az Apple hírben lévő számokat. Brutál különbség van, pedig a Sony sem kis cég. Nekem is volt Sony ION-om és jól fel is idegesített. Azóta használok Blackberryt. Ettől függetlenül még mindig vonzanak a Sony termékek.

  • gbal65
    aktív tag

    Én nem tudom kinek milyen tapasztalata van, mennyire objektív/szubjektív, mennyire tapasztalta a saját bőrén, de én egy vmit tudok. Nem volt még olyan stabil telefon hosszú távon a kezembe, mint a mostani Z3am.
    Én mindig azokon lepődök meg, akik jönnek egyrészt az SP-vel, ami már ki tudja mikori, másrészt tudja mindenki h szr. volt szoftveresen, és frissítés se jött rá. De ha vki nem próbálja ki az újakat, akkor mi alapján ítélkezik még mindig az SP-re hivatkozva? Nálam egyszer se fagyott még le a Z3, qrva gyors, nagyon jól bírja az akksi, a többi pedig mellékes számomra, mert nekem ezek a fontosabb paraméterek.
    A legtöbben meg jönnek itt az SP-val, meg az Xperia J-vel meg a többi alsókategóriás fossal, ami köztudott h minden gyártónál el van hanyagolva. A frissítésre meg visszatérve, nem hiszem h bármelyik kiemelkedőbb gyártó támogatja addig a telefonját, mint pl itt a Z.
    Az a legszomorúbb, h olyan emberek írnak ide mindig, akiknek 1 éve volt utoljára a kezükbe Sony telefon, akkor is egy 30-40 ezres. Igen, lehet támadni, h nem csak a felső kategóriát kell úgy támogatni, meg a 100 ezer feletti készülékeket, de akkor miért kell lehordani az egész ágazatot, ha közben csak egy szegmenssel nem foglalkoznak úgy?

    munkatarsam z3-a fiokba pihen mert kamerazas/massziv hasznalat alatt elengedte a hatlap. Mirol beszelunk akkor?? Gaz amit a "marka" muvel. Alsokategoriasokkal meg az a gond, hogy keves ido utan eppen arra nem lehet hasznalni amire valo:telefonalas.

  • Aryon87
    félisten

    én is tapasztaltam sajnos ismerősi körben, hogy sokaknak volt garanciális problémája és szinte mindenki panaszkodott amikor nagyobb frissítés érkezett. rengetegen váltottak és a maradék is azt mondja, hogy váltani fog. általában ha droidon maradnak, akkor samu vagy valami kínai a jelölt. htc meg lg nem nagyon. ezt is alámászatják egyébként a számok. még a samut indokolhatná a hype, de az, hogy inkább kínaira váltanak akár ismeretlenre is, az jelzi, hogy az lg meg a htc nagyon elb*ssza a dolgokat a sonyval együtt. még az a szerencséje a sonynak, hogy a másik kettő is bénázik...

    Lg-nél sztem a régi rossz tapasztalatok berögzülése miatt van a baj, pedig most összekapta magát a cég, a G4 pl kiváló optimalizálást kapott. A G3 se rossz, de ott van 1-2 baki még.
    Sony alsó kategóriája az max telefonálásra való, a közép már úgy ahogy, a felső kap csak kiemelkedő figyelmet, de az se tökéletes. Lehet szoftverileg jó, de hardveresen van baja bőven.
    Sp középkat felső részébe volt pozicionálva, megérdemelte volna a figyelmet. KitKatra vártunk, beintett a sony, a bugos fos 4.3-al ottmaradtunk. Nálam a főzött ROM se sokat javított.

  • janeszgol
    félisten

    Én nem tudom kinek milyen tapasztalata van, mennyire objektív/szubjektív, mennyire tapasztalta a saját bőrén, de én egy vmit tudok. Nem volt még olyan stabil telefon hosszú távon a kezembe, mint a mostani Z3am.
    Én mindig azokon lepődök meg, akik jönnek egyrészt az SP-vel, ami már ki tudja mikori, másrészt tudja mindenki h szr. volt szoftveresen, és frissítés se jött rá. De ha vki nem próbálja ki az újakat, akkor mi alapján ítélkezik még mindig az SP-re hivatkozva? Nálam egyszer se fagyott még le a Z3, qrva gyors, nagyon jól bírja az akksi, a többi pedig mellékes számomra, mert nekem ezek a fontosabb paraméterek.
    A legtöbben meg jönnek itt az SP-val, meg az Xperia J-vel meg a többi alsókategóriás fossal, ami köztudott h minden gyártónál el van hanyagolva. A frissítésre meg visszatérve, nem hiszem h bármelyik kiemelkedőbb gyártó támogatja addig a telefonját, mint pl itt a Z.
    Az a legszomorúbb, h olyan emberek írnak ide mindig, akiknek 1 éve volt utoljára a kezükbe Sony telefon, akkor is egy 30-40 ezres. Igen, lehet támadni, h nem csak a felső kategóriát kell úgy támogatni, meg a 100 ezer feletti készülékeket, de akkor miért kell lehordani az egész ágazatot, ha közben csak egy szegmenssel nem foglalkoznak úgy?

    Az SP 120 ezer forinton nyitott, a J pedig 70 ezer és felette. Tehát egy felsőkategóriás és egy középkategóriás készülék volt a maga idejében.

  • joey04
    titán
    A megválaszolt hozzászólás már nem elérhető.

    én is tapasztaltam sajnos ismerősi körben, hogy sokaknak volt garanciális problémája és szinte mindenki panaszkodott amikor nagyobb frissítés érkezett. rengetegen váltottak és a maradék is azt mondja, hogy váltani fog. általában ha droidon maradnak, akkor samu vagy valami kínai a jelölt. htc meg lg nem nagyon. ezt is alámászatják egyébként a számok. még a samut indokolhatná a hype, de az, hogy inkább kínaira váltanak akár ismeretlenre is, az jelzi, hogy az lg meg a htc nagyon elb*ssza a dolgokat a sonyval együtt. még az a szerencséje a sonynak, hogy a másik kettő is bénázik...

  • Aryon87
    félisten

    Én nem tudom kinek milyen tapasztalata van, mennyire objektív/szubjektív, mennyire tapasztalta a saját bőrén, de én egy vmit tudok. Nem volt még olyan stabil telefon hosszú távon a kezembe, mint a mostani Z3am.
    Én mindig azokon lepődök meg, akik jönnek egyrészt az SP-vel, ami már ki tudja mikori, másrészt tudja mindenki h szr. volt szoftveresen, és frissítés se jött rá. De ha vki nem próbálja ki az újakat, akkor mi alapján ítélkezik még mindig az SP-re hivatkozva? Nálam egyszer se fagyott még le a Z3, qrva gyors, nagyon jól bírja az akksi, a többi pedig mellékes számomra, mert nekem ezek a fontosabb paraméterek.
    A legtöbben meg jönnek itt az SP-val, meg az Xperia J-vel meg a többi alsókategóriás fossal, ami köztudott h minden gyártónál el van hanyagolva. A frissítésre meg visszatérve, nem hiszem h bármelyik kiemelkedőbb gyártó támogatja addig a telefonját, mint pl itt a Z.
    Az a legszomorúbb, h olyan emberek írnak ide mindig, akiknek 1 éve volt utoljára a kezükbe Sony telefon, akkor is egy 30-40 ezres. Igen, lehet támadni, h nem csak a felső kategóriát kell úgy támogatni, meg a 100 ezer feletti készülékeket, de akkor miért kell lehordani az egész ágazatot, ha közben csak egy szegmenssel nem foglalkoznak úgy?

    Talán azért jön mindenki az SP-vel, mert nem mindenkinek van 200k pénze hogy megvegye a legújabb Sonykat. Én mikor megvettem az SP-t (előfizusan persze), akkor a fene se hitte hogy szoftveresen elb.szott lesz.. Talán ezért. Pedig jó teló volt, szerettem is.
    Azóta rájöttem hogy jobban járok felső kategóriás géppel, csak nem Sonytól :D

  • Nem mondom, hogy szálljanak ki, de lehet jobban járnának, ha egy kínai oem gyártó csinálná a készülékeiket, és ők csak a nevüket adnák hozzá...

  • Lirion
    addikt

    Arra miért nem tér ki a cikk a vészjóslások közepette, hogy a tavalyi év azonos időszakához képest közel 90%-kal csökkentették a veszteséget és az előző negyedévhez képest is csökkent? :U

    (#23) svédasztalos
    Az én szűk körömben van 4 z-s xperia, 3-4 sp és még néhány középkategóriás sony és egyikkel sincs semmi baj. Akkor jelentsem ki, hogy az összes sony hibátlan, mnt ahogy te kijelented, hogy az összes vacak?

  • papi77
    addikt

    Én nem tudom kinek milyen tapasztalata van, mennyire objektív/szubjektív, mennyire tapasztalta a saját bőrén, de én egy vmit tudok. Nem volt még olyan stabil telefon hosszú távon a kezembe, mint a mostani Z3am.
    Én mindig azokon lepődök meg, akik jönnek egyrészt az SP-vel, ami már ki tudja mikori, másrészt tudja mindenki h szr. volt szoftveresen, és frissítés se jött rá. De ha vki nem próbálja ki az újakat, akkor mi alapján ítélkezik még mindig az SP-re hivatkozva? Nálam egyszer se fagyott még le a Z3, qrva gyors, nagyon jól bírja az akksi, a többi pedig mellékes számomra, mert nekem ezek a fontosabb paraméterek.
    A legtöbben meg jönnek itt az SP-val, meg az Xperia J-vel meg a többi alsókategóriás fossal, ami köztudott h minden gyártónál el van hanyagolva. A frissítésre meg visszatérve, nem hiszem h bármelyik kiemelkedőbb gyártó támogatja addig a telefonját, mint pl itt a Z.
    Az a legszomorúbb, h olyan emberek írnak ide mindig, akiknek 1 éve volt utoljára a kezükbe Sony telefon, akkor is egy 30-40 ezres. Igen, lehet támadni, h nem csak a felső kategóriát kell úgy támogatni, meg a 100 ezer feletti készülékeket, de akkor miért kell lehordani az egész ágazatot, ha közben csak egy szegmenssel nem foglalkoznak úgy?

    Ott a pont. ;)
    Nekem is atom stabil,és előtte a z3c is úgyanígy volt!
    Kettő s6 után a sony nálam hibátlan!
    Visszatérve a fél éves frissítési ciklusra; ez csak azoknak probléma,akik 3 havonta váltják a telefonjaikat!
    A samu szerintem még gyorsabban veszít az árából.

  • Hunt3r22
    őstag

    Kinek jó az, ha fél éven belül elavul a drága pénzért megvett csúcskészüléke?

    Megveszi a jóember most a Z5-öt, és amire egy éves lesz a telefonja, jó eséllyel már a Z7 is kint lesz. Hiába lesz két generációs eltérés, az eddigi tendenciát tekintve nem lesz nagy előrelépés. Cserébe a Z5 szépen elveszti az értékét, hátrébb kerül a ranglétrán, később jönnek rá a frissítések, hibajavítások...

    Nem jó ez így, de valószínűleg pont ezért tart ott a Sony mobilos részlege, ahol.

    Tökéletes válasz, én is ugyanígy látom. :K :B

  • babkukta
    senior tag

    Én nem tudom kinek milyen tapasztalata van, mennyire objektív/szubjektív, mennyire tapasztalta a saját bőrén, de én egy vmit tudok. Nem volt még olyan stabil telefon hosszú távon a kezembe, mint a mostani Z3am.
    Én mindig azokon lepődök meg, akik jönnek egyrészt az SP-vel, ami már ki tudja mikori, másrészt tudja mindenki h szr. volt szoftveresen, és frissítés se jött rá. De ha vki nem próbálja ki az újakat, akkor mi alapján ítélkezik még mindig az SP-re hivatkozva? Nálam egyszer se fagyott még le a Z3, qrva gyors, nagyon jól bírja az akksi, a többi pedig mellékes számomra, mert nekem ezek a fontosabb paraméterek.
    A legtöbben meg jönnek itt az SP-val, meg az Xperia J-vel meg a többi alsókategóriás fossal, ami köztudott h minden gyártónál el van hanyagolva. A frissítésre meg visszatérve, nem hiszem h bármelyik kiemelkedőbb gyártó támogatja addig a telefonját, mint pl itt a Z.
    Az a legszomorúbb, h olyan emberek írnak ide mindig, akiknek 1 éve volt utoljára a kezükbe Sony telefon, akkor is egy 30-40 ezres. Igen, lehet támadni, h nem csak a felső kategóriát kell úgy támogatni, meg a 100 ezer feletti készülékeket, de akkor miért kell lehordani az egész ágazatot, ha közben csak egy szegmenssel nem foglalkoznak úgy?

  • RaveForce
    veterán

    Sok marketingszakember van itt, adjátok be az önéletrajzotokat a Sonyhoz. :))

    minek.. ők marketinges osztályt nem tartanak fent ;]

  • m1lan
    őstag

    Leírnád,hogy miért zavar téged a fél évenkénti váltás?
    Egyébként nekem a felső kategóriás sonyikkal soha nem volt bajom ( viszont samut sokkal több ideig használtam )

    Kinek jó az, ha fél éven belül elavul a drága pénzért megvett csúcskészüléke?

    Megveszi a jóember most a Z5-öt, és amire egy éves lesz a telefonja, jó eséllyel már a Z7 is kint lesz. Hiába lesz két generációs eltérés, az eddigi tendenciát tekintve nem lesz nagy előrelépés. Cserébe a Z5 szépen elveszti az értékét, hátrébb kerül a ranglétrán, később jönnek rá a frissítések, hibajavítások...

    Nem jó ez így, de valószínűleg pont ezért tart ott a Sony mobilos részlege, ahol.

  • etohun
    aktív tag

    Manapság ugyanaz megy telefon szinten mint auto szinten... A régi nagy presztizsű márkák fénye kopik, és erősödnek az új olcsóbb de minőségben versenyképes márkák...

  • Beri78
    őstag

    Tobb odafigyelest kellene szannina kozepkategoriara is, fokepp a szoftveres oldalt nezve, de hardveresen se maradjon el, foleg a ramot ne sajnaljak. Xperia SP volt az utolso Sony-m, pedig tobbnyire csak markabeli telojaim voltak, igy bucsut intettem a markatol. A Z szeria tulmelegedesi, meg uvegboritasa miatt nem valtottam Z3/Z3+-ra, pedig tetszik nagyon. Most LG G4 van, snapi 808 is melegszik erosebb hasznalattal, de a telo kivaloan van osszerakva, szoftvere kivaloan optimalizalva.

    Fel evente amugy tenyleg hulyeseg kiadni egy rancfelvarott telot..

    ha csak a felső kategóriára fognak koncentrálni, akkor HTC sorsra fognak jutni

  • Aryon87
    félisten

    Tobb odafigyelest kellene szannina kozepkategoriara is, fokepp a szoftveres oldalt nezve, de hardveresen se maradjon el, foleg a ramot ne sajnaljak. Xperia SP volt az utolso Sony-m, pedig tobbnyire csak markabeli telojaim voltak, igy bucsut intettem a markatol. A Z szeria tulmelegedesi, meg uvegboritasa miatt nem valtottam Z3/Z3+-ra, pedig tetszik nagyon. Most LG G4 van, snapi 808 is melegszik erosebb hasznalattal, de a telo kivaloan van osszerakva, szoftvere kivaloan optimalizalva.

    Fel evente amugy tenyleg hulyeseg kiadni egy rancfelvarott telot..

  • papi77
    addikt

    Szerintem nem hülyeség amit ír.

    Szerinted az normális hogy a Sony félévente tolja ki az új flagshippeket? Kínjukban már nem tudnak mit csinálni. Régen imádtam a Sony telefonokat, okostelefon korszak előtt szinte csak Sony Ericcson telefonjaim voltak, szerettem őket. Mára sajnos a szememben komolytalan cég lett (mobilrészleg).

    Leírnád,hogy miért zavar téged a fél évenkénti váltás?
    Egyébként nekem a felső kategóriás sonyikkal soha nem volt bajom ( viszont samut sokkal több ideig használtam )

  • janeszgol
    félisten

    Pont ellentétesen cselekszik a Sony, mint amit vár a nép. Csak a csúcskategóriára és a felsőkategóriára fog koncentrálni (lásd HWSW hír). De azért gondolom fognak jönni alsós telefonok is tőlük, mint mindig. (Amúgy telefonnak nem rossz az E4 és az E4G. És jól is vannak árazva, utóbbi 30 ezer függetlenül.)

    Lehet valóban rámennek majd a prémium szintre, arra a két csoportra, melyek a legtöbb bevételt adják. (Csúcs és felső.) Viszont ami nem jó a Sonynál, az az összeszerelési minőség. Ezen kéne javítani. (Meg a szoftveren, bár az már talán elfogadható, de nem több.)

  • Hunt3r22
    őstag

    Én meg azt nem értem, hogy a Sony Xperia hireknél miért van ennyi hülyeség a hszekben. Csak veszekedest inditotok vele, de ertelmeset nem irtok.
    Csak ennyit akartam, nem valaszolok itt tobbet.

    Szerintem nem hülyeség amit ír.

    Szerinted az normális hogy a Sony félévente tolja ki az új flagshippeket? Kínjukban már nem tudnak mit csinálni. Régen imádtam a Sony telefonokat, okostelefon korszak előtt szinte csak Sony Ericcson telefonjaim voltak, szerettem őket. Mára sajnos a szememben komolytalan cég lett (mobilrészleg).

  • roli543
    őstag

    En két evig használtam z1et es imádtam nagyonis. Igenis jó telefonokat gyárt a Sony, csak valoban nem kellene évente ket harom csúcs modell es az àrazàsra sem ártana oda figyelni, a design szerintem kiemelkedo, sokaknak unalmas, de mas gyártóknak is megvan a sajátos stílus jegye. En azért szurkolok nekik.

  • csadi0011
    őstag

    Egyetértek, nem megy ez nekik. Nem is tudom minek erőltetni. Nem is értem ki veszi meg, nekem ha fizetnének sem kellene.(Bár a környezetemben meglepően sokSony modell van)

    Én meg azt nem értem, hogy a Sony Xperia hireknél miért van ennyi hülyeség a hszekben. Csak veszekedest inditotok vele, de ertelmeset nem irtok.
    Csak ennyit akartam, nem valaszolok itt tobbet.

  • moleculez
    veterán

    A Sony kínaibb telefonokat gyárt mint a Huawei. Meg kell nézni mit ad a H 100k alatt és mit ad a Sony, egyszerűen nevetséges még az összehasonlítás gondolata is, annyira tré a Sony.

    Egyetértek, nem megy ez nekik. Nem is tudom minek erőltetni. Nem is értem ki veszi meg, nekem ha fizetnének sem kellene.(Bár a környezetemben meglepően sokSony modell van)

  • Hunt3r22
    őstag

    A Sony kínaibb telefonokat gyárt mint a Huawei. Meg kell nézni mit ad a H 100k alatt és mit ad a Sony, egyszerűen nevetséges még az összehasonlítás gondolata is, annyira tré a Sony.

    Inkább már csak a nevet fizeted meg, nem a telefont. :B :P

    Nem teljesít jól a mobilos részleg.. ejnye. ;] ;]

  • Narxis
    nagyúr

    Kínaiak lenyomják az LG-t meg a Sony-t is. Komolyan elgondolkoztam egy Doogee vásárlásán illetve nem is egyet vennék hanem 3 vagy 4-et a család minden tagjának. Ugyanúgy bizonytalan a frissítés rá mint a 80ezres Sony-ra vagy LG-re akkor meg nem nézek mást csak a hardvert.

  • gerii
    addikt

    A Sony kínaibb telefonokat gyárt mint a Huawei. Meg kell nézni mit ad a H 100k alatt és mit ad a Sony, egyszerűen nevetséges még az összehasonlítás gondolata is, annyira tré a Sony.

  • sti
    tag

    Normális árazás és termekciklus kéne, idétlenek! Írom ezt egy Z3c-rol amit nagyon szeretek!

Új hozzászólás Aktív témák