Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16514048

    törölt tag

    válasz gerii #3 üzenetére

    Ezt mondjuk el lehet mondani minden gyártóról, Samsung és LG sem igazán ad olyan telefont ebben az árkategóriában, amit ne köröznének le a kínaiak. Szerintem 120k az az összeg, ami felett érdemes lehet elgondolkodni nagyobb gyártók telóin, ez alatt hülyeség nem kínait venni.

    (#19) Tidzsimon: +1, nagyon ért hozzá mindenki. Nem lepődök meg, hisz' köztudott, hogy a fórumokon lehet megtalálni a világ legjobb marketingeseit, cégvezetőit, fociedzőit, politikusait stb.

    (#75) Xaels: "A G Flex 2 és a V10 akkor mik?..." :R Ez valahogy sosem jut az emberek eszébe, amikor elkezdik fikázni a Sony-t.

    (#73) Quasi_modo: "A műanyagtól nem lehet prémium?" Nem. Megint csak a kínaiakat tudom felhozni példának, bőven 100k alatt is adnak fém házas (vagy keretes) telefont, a Z5C viszont a leggagyibb GSM boltban is 150k. Feleennyiért sem lehetne kimagaslóan jónak nevezni az anyaghasználatát a konkurenciához mérten, pláne nem ezen az áron. Nem prémium, csak egy korrekt, de iszonyúan túlárazott termék. A többi résszel egyetértek.

    Remélem összeszedi magát a Sony, pár év múlva szeretnék ismét tőlük venni telót. Sajnos most nincs egy darab normális modelljük sem a Z5 családot leszámítva, viszont nekem ezek nem érik meg a felárat, így most életemben először kínai telóm lesz, valószínűleg egy OnePlus X (legalább kicsit Sony-san néz ki a hátlap miatt ;] ).

    [ Szerkesztve ]

  • #16514048

    törölt tag

    válasz Enci1983 #137 üzenetére

    "Érdekes módon nekem a kamerával sincs és nem is volt soha gondom. Biztosan kiváltságos vagyok :U"

    Nem, ez mindössze két dolgot jelent: számodra nem fontos a fotós képesség és nem hasonlítottad össze más telefonokkal. Ettől még nem lesz jó a kamera, jogosan fel lehet hozni negatívumként. Valakinek az E4 kamerája is elég, attól az még kritikán aluli marad.

    Az a baj, hogy ez a vita ami itt folyik már napok óta kb így néz ki: Sony haterek, akik kötelességüknek érzik minden egyes cikkél szidni a gyártót, vs. elvakult Sony fanok, akik nem tudják elfogadni, hogy vannak hibái az imádott telefonjaiknak és hogy néhány konkurens gyártó magasabb szintet tud hozni azonos áron, vagy akár olcsóbban. Nem találkoztam túl sok objektív hozzászólással eddig, ez így parttalan vita.

  • #16514048

    törölt tag

    válasz laci_csk #140 üzenetére

    Én nagyon szeretem a Sony-t, az utóbbi 10 évben csak ilyen telefonjaim voltak 1 év LG-s kitérőt leszámítva, személy szerint jó tapasztalataim vannak a gyártóval. Viszont mostanában szeretnék új telót venni, és jelenleg nincs olyan Sony modell, amiben ne találtam volna néhány erősen kifogásolható dolgot főleg a kitűzött 100k alatti áron. Most egyedül a Z5 az, amibe nem nagyon tudok belekötni, vennék is egyet, ha nem éreznék pénzkidobásnak már 150 ezer forintot is egy telefonért, ez meg ugye még ettől is jóval drágább.

    Egyébként nekem bejön a design is, de megértem azokat is akik unják már, talán tényleg nem ártana egy kis vérfrissítés.

    Én mindig is védtem a Sony-t, de az utóbbi egy évben egyre inkább kezdek elpártolni tőlük, remélem összekapják magukat, mert 2-3 év múlva szeretnék majd visszatérni a márkához, de most mindenképp váltani fogok. Olyan kicsit ez, mint az autóknál az Alfa Romeo; aki szerelembe esett, az elnézi, vagy észre sem veszi a hibáit, imádja használni, de én jó szívvel nem ajánlanám azoknak, akik racionális választást keresnek.

  • #16514048

    törölt tag

    válasz Enci1983 #144 üzenetére

    "Ha valamit nem tudsz használni az még nem azt jelenti hogy az eszköz a hibás"

    Lehet, hogy nem értek annyira a fotózáshoz, mint te, de azért kíváncsi lennék, hogy csupán az ISO, fénymérés és fehéregyensúly állítgatásával (mert mást nem nagyon lehet) hogyan tudsz -jó esetben- átlagos helyett kiemelkedő képeket készíteni. Erről írhatnál egy blogbejegyzést, mert úgy látszik nem csak az átlagfelhasználó, de sem a Mobilarénás srácok, sem más tesztelők nem tudják, hogy kell beállítani a Sony mobilokat.

    De még ha igaz is lenne amit írsz, nem egy dslr gépről beszélünk, nehogy már egy telefon esetében ennyire kelljen érteni a beállításokhoz, hogy olyan képet tudj vele lőni, amire a konkurencia képes auto módban is. Mellesleg kíváncsi lennék rá, hogy milyen felsőkategóriás telefonokat próbáltál, amik nem feleltek meg az elvárásaidnak, ellenben a C4-gyel. Azt személy szerint nem tartom hibának, hogy az ízlésednek egy kicsit túlszaturált képet csinál valamelyik, amikor 2 másodperc korrigálni rajta akár mobilon is. Viszont például a részletgazdagsággal nem tudsz túl sokat kezdeni utólag sem.

  • #16514048

    törölt tag

    válasz daniel909 #149 üzenetére

    Attól nem lesz részletgazdagabb, csak abban segít, hogy ne égjenek be a világos részek, a sötétek meg ne legyenek alulexponálva.

  • #16514048

    törölt tag

    válasz laci_csk #154 üzenetére

    Szerintem te nem is akarod érteni, hogy mit mondunk. Magasabb részletgazdagság alatt azt értettem, hogy ha mondjuk fotózol egy fát, akkor tisztán kivehetőek rajta a levelek, nem pedig olajfestmény hatású a kép. Nem arról beszélek, hogy az alacsony dinamikatartomány miatt kiég az ég, persze nyilván ott is elveszik pár részlet.

    Xaels pedig a "nem igazi hdr" alatt arra gondolt, ami sok képszerkesztő alkalmazásban van. Photoshop is tud ilyet, mesterségesen próbál javítani a dinamikatartományon, csak ez nyilván nem lesz olyan, mint az igazi hdr.

    Nagyon jól tudja ő is, hogy az igazi hdr az, hogy egymás után több alul- és felülexponált képet csinál és ezeket keveri össze a kamera szoftver. Ezért írta, hogy "megnő a kép elkészülésének ideje, sokkal könnyebben bemozdul vagy szellemképes lesz. A vonalélesség is sokszor bánja és stb." Tehát nem lehet minden esetben alkalmazni, vannak hátrányai, összességében nem feltétlenül javít a képen.

    Kíváncsiam várom, hogy ebbe ki fog ismét belekötni és hogyan...

    (#160) laci_csk: Nem mondanám minimálisnak a különbséget mondjuk egy LG G4, S6, vagy iphone esetén. De minden kategóriában vannak a Sony-któl sokkal jobb fotós képességű telefonok. Nem örülök neki -mert mégegyszer mondom, én tényleg szeretem a gyártót- de sajnos ez az igazság. Arról nem beszélve, hogy több konkurens teló is tud már RAW-ban fotózni, lehet záridőt állítani, stb, ezek azért elég hasznos dolgok tudnak lenni.

    Mondjuk engem annyira azért nem érdekel a mobilos fotózás (van gépem), szóval engem pont nem tartana vissza a vásárlástól pusztán az, hogy gyengébbek kamerában, mint mások (ja, bocs, nem gyengébbek, csak én nem tudom kezelni). Az E4-et kivéve, mert azt konkrétan emiatt nem vettem meg régebben, az tényleg kritikán aluli még az árához képest is.

  • #16514048

    törölt tag

    válasz TTommi #165 üzenetére

    Egyetértek abban, hogy nem ez miatt szeretik a Sony-kat, sőt írtam is, hogy engem nem tartana vissza a vásárlástól a rosszabb kamera az hogy nem tudom beállítani a kamerát. Annyira azért nem tartom rossznak.

    Tudod mit? Még az is lehet, hogy igazatok van. Nekem nem volt csúcskategóriás Sony-m, csak a tesztekre, fórumos tapasztalatokra hagyatkozom. Viszont gyorsan csináltam egy összehasonlítást Z2 és G4 tesztből, látszik hogy a G4 képei sokkal szebbek, élesebbek, részletgazdagabbak. A színeket most hagyjuk, mert tudom, hogy páran azzal jönének, hogy a G4 képei túltelítettek, a Z2-é meg milyen valósághű (ezt utólag úgyis másodpercek alatt állítgathatja mindenki a saját ízlésének megfelelően). Ha lehet kérni, azzal se támadjon engem senki, hogy nem fair a két telefont összehasonlítani, mert nem én mondtam hogy lehet G4 szintű képet lőni a Z2-vel.

    Tehát akkor hogy pontot tegyünk a végére, elmondaná végre valaki nekem, hozzánemértőnek, hogy azzal a kevés beállítási lehetősséggel hogyan lehet úgy játszani, hogy az elkészült képek -a te szavaiddal élve- ne legyenek rosszabbak a G4-énél? Tehát konkrétan a fehéregyensúlyon, ISO-n és fénymérésen (mert mást tudtommal nem lehet babrálni) mit és hogyan kell állítanom, hogy részletgazdagabb képeim legyenek? Tényleg érdekelne, mert eddig csak azt a választ kaptam, hogy nem tudom használni a telefont, szeretnék tanulni azoktól, akik tudják kezelni.

    [ Szerkesztve ]

  • #16514048

    törölt tag

    válasz TTommi #169 üzenetére

    Köszönöm a kimerítő választ, eddig ez a legkorrektebb azok közül amit itt kaptam. :R

    (#174) Lirion:
    azért nem kifejezetten Z5 topik ez. Lehet hogy nem feltétlenül lenne itt helye, de megcsináltam ha már szóba került a két modell. Igen, a körülmények kicsit másak, de az árnyékokból ítélve azért nem volt jelentős különbség a napszakot tekintve, illetve volt elég fény a Z2 esetén is, nem hiszem, hogy erre lehetne fogni mindent.

    "lehetne olyan részleteket is kivágni, ahol viszont a z2 lenne a jobb."

    Nem tudom, ezen a két képen én nem találtam ilyen részletet.

    "Senki nem álltotta, hogy a z2 jobb képet lő, de a g3-s5 mobilok mellett megállja a helyét (még ha nem is győzi le őket)."

    OK, legyen. Én nem értek egyet teljes mértékben továbbra sem, de már nincs kedvem tovább vitázni, nem fogunk azonos véleményre jutni úgysem.

Új hozzászólás Aktív témák