Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TTommi

    aktív tag

    válasz #16514048 #167 üzenetére

    Azért a G4-hez való hasonlítást enyhe túlzásnak szántam, nyilván egy év alatt sokat fejlődtek a kamerák és a G4 szerintem is az egyik legszebben muzsikáló készülék.
    Ugyanakkor ezek az MA-s teszt képek a Z2-vel alapvetően nem jók. Nem is értem, hogy mondhatták annak idején a legjobbnak a Z2-t ezek alapján! Ettől sokkal jobb képeket lehet vele készíteni. Alapvetően sok beállítási lehetőség van a Sony-nál, és tulajdonképpen szabályozza a záridőt is, a gond az, hogy csak automatikusan, manuálisan nem tudsz belenyúlni. A színhőmérséklet az ISO érték és a fehéregyensúly viszont állítható. Ezek önmagukban elég beállítási lehetőséget teremtenek ahhoz, hogy nappali fény mellett jó képek készüljenek. A Sony valamiért az SIS mellett tette le a voksát(nem nagyon értjük, jóllehet a videónál nagyon szépen teszi a dolgát, de fotónál szerintem semmi jelentősége), az OIS-t mellőzte, ezért nagyon kell vigyázni a bemozdulással. Ha mégis bemozdul, azt a masina próbálja szoftveresen korrigálni, ami ahhoz képest egész jól sikerül, de belenagyítva látszik, hogy ilyenkor sok részlet szétmosódik, különösen a szélek mentén. Ezt egyébként a G4 és az S6 és minden mobil csinálja és látszik is a feltöltött képeken, hogy a témán kívül bizony mindenhol van misi-mosi bemozdulás esetén, de nyílvánvaló, az OIS ezt jobban kiküszöböli, mint a SIS. Ha kicsi a bemozdulás, vagy szinte nincs is (állvány, támaszték), akkor a képzaj is jelentősen csökken és nagyon szép és részletgazdag fotók készülhetnek (makro OK, a távoli objectek lehetnek problémásak).
    Az MA-s képeknél valószínűleg az autó módot használhatták (8Mp), ami ráadásul be is mozdult rendesen. Ehhez hozzájön még, hogy az eredeti 4.4.2-es OS nagyon gyatra autó kamera módot biztosított. A lolli érzékelhetően sokkal jobb, de még mindig nem az igazi a manuálhoz képest. Ez pl egy hiba, de mint mondtam, ízlések és pofonok, mert ettől még a kép élvezhetősége normál méretben szerintem nem rossz.
    Sajnos a legtöbb képem személyes eseményeket örökít meg ezért nem szoktam közkinccsé tenni, de ha gondolod, néhányat átküldök privátban, hogy szemügyre vedd a részleteket. Abban egyetértünk mindannyian, akik Sony Z szériát használunk, hogy ezek nem igazi Shot&Go kamerák, kell velük babrálni, hogy jó eredmény szülessen. De ha már megvan, az igenis a nagyon jó kategóriába sorolható és nem szr-ba, mint azt sokan állítják igen helytelenül.

    Viera: a Z2 és a Z3 kamerája tök egyforma. A z3+ nál lett némi változtatás, ami gyakorlatilag semmi:) Az igazi ficsőrt a Z5-től vártuk. Kérdés, hogy vajon tényleg hozza-e? Az OIS és a manuál ISO hiánya még mindig egy nagy kérdőjel és nincs rá értelmes érv, hogy miért maradt ki :O
    Mázli, ha ettől függetlenül tényleg olyan jó, mint mondjátok:)

    SXZ2 és SXZ5c

Új hozzászólás Aktív témák