Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16514048

    törölt tag

    válasz Enci1983 #137 üzenetére

    "Érdekes módon nekem a kamerával sincs és nem is volt soha gondom. Biztosan kiváltságos vagyok :U"

    Nem, ez mindössze két dolgot jelent: számodra nem fontos a fotós képesség és nem hasonlítottad össze más telefonokkal. Ettől még nem lesz jó a kamera, jogosan fel lehet hozni negatívumként. Valakinek az E4 kamerája is elég, attól az még kritikán aluli marad.

    Az a baj, hogy ez a vita ami itt folyik már napok óta kb így néz ki: Sony haterek, akik kötelességüknek érzik minden egyes cikkél szidni a gyártót, vs. elvakult Sony fanok, akik nem tudják elfogadni, hogy vannak hibái az imádott telefonjaiknak és hogy néhány konkurens gyártó magasabb szintet tud hozni azonos áron, vagy akár olcsóbban. Nem találkoztam túl sok objektív hozzászólással eddig, ez így parttalan vita.

  • antihero0112

    tag

    válasz Enci1983 #144 üzenetére

    Egy kérdésem lenne, hogyan állítod be a képeket? Mert mondjuk a Z3 nem tud megfelelni az elvárásaimnak, igaz van fényképezőgépem és azzal szoktam inkább képeket lőni, de a Z3 ilyen téren szerintem nem olyan jó mint pl. egy Samu. Ebben az egy dolgoban tényleg joggal támadható a Sony, de most egy átlag user nem fogja állítgatni a kamerát, hanem csak sorra lövi a képeket, aztán amikor visszanézi őket, akkor azért nem erre számít. Valószínűleg csak szoftveres barmolják el a dolgot, de azt nagyon. :F ;]
    De ennek ellenére a Z3 egy kurva jó teló, hasít, szép, kényelmes fogni, jön rá az update.

    KIRÁLY egyszerűen.

  • #16514048

    törölt tag

    válasz Enci1983 #144 üzenetére

    "Ha valamit nem tudsz használni az még nem azt jelenti hogy az eszköz a hibás"

    Lehet, hogy nem értek annyira a fotózáshoz, mint te, de azért kíváncsi lennék, hogy csupán az ISO, fénymérés és fehéregyensúly állítgatásával (mert mást nem nagyon lehet) hogyan tudsz -jó esetben- átlagos helyett kiemelkedő képeket készíteni. Erről írhatnál egy blogbejegyzést, mert úgy látszik nem csak az átlagfelhasználó, de sem a Mobilarénás srácok, sem más tesztelők nem tudják, hogy kell beállítani a Sony mobilokat.

    De még ha igaz is lenne amit írsz, nem egy dslr gépről beszélünk, nehogy már egy telefon esetében ennyire kelljen érteni a beállításokhoz, hogy olyan képet tudj vele lőni, amire a konkurencia képes auto módban is. Mellesleg kíváncsi lennék rá, hogy milyen felsőkategóriás telefonokat próbáltál, amik nem feleltek meg az elvárásaidnak, ellenben a C4-gyel. Azt személy szerint nem tartom hibának, hogy az ízlésednek egy kicsit túlszaturált képet csinál valamelyik, amikor 2 másodperc korrigálni rajta akár mobilon is. Viszont például a részletgazdagsággal nem tudsz túl sokat kezdeni utólag sem.

Új hozzászólás Aktív témák