- Milyen okostelefont vegyek?
- Mobil flották
- Xiaomi Mi Note 10 / 10 Pro - 108 megapixel, maradhat?
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
- Youtube Android alkalmazás alternatívák reklámszűréssel / videók letöltése
- Magisk
- Fotók, videók mobillal
- iPhone topik
- Megérkezett a Poco M6 Pro 4G
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
Új hozzászólás Aktív témák
-
Béééla
őstag
Nem csak M$ dokumentumait nem nyitotta meg hibátlanul, Google Driveból szedett dokumentummal is volt baja
És azt sem értem akkor, hogy ha folyton elhullajtott ágacskák vannak, akkor 2010-ben csinált dokot miért nyit meg gond nélkül frissítetlen 2007-es MS office? Itt azért kicsit többről is van szó.
-
spammer
veterán
Na így már más
Egyébként LibreOffice-ban az is hasznos, hogy ha pl. elindítod a Writert, akkor a kezdőképernyőről (amikor nincs doksi nyitva) bármilyen más új doksi készítésére ott a gomb, de akár meg is nyithatsz bármilyen más meglévőt (pl. "excel" doksit) anélkül, hogy külön el kellene indítanod a Calcot. Ezzel szemben pl.: MS Word-ből nem tudsz más (pl. excel) fájlt kreálni, sem megnyitni, mert onnan nem indítja el magának az Excelt.
Nem azt mondom, hogy ez valami hú de nagy dolog, de hasznos lehet
-
pakriksz
őstag
az már az m$ baja, de valszeg az odt problémák ms ofisz alatt is direkt vannak, ugyan is ha tökéletes lenne, akkor mivel a doc megnyitás liberoffice-ban nem lesz soha jó, csak annyit kéne csinálni, hogy az összes docot mso-ban kimentik odt-be, tehát nehezebben, de tökéletes átjárhatóság lenne, amit az m$ nem akar.
-
vinibali
őstag
-
pakriksz
őstag
"Gondot nem okoz nekem sose egy nyamvadt szövegszerkesztő meg táblázatkezelő, mert minden nagyjából megoldható volt eddig; csak kérdés, ha megnyitsz egy Wordben írott hosszú szöveget (dokumentáció például) akkor mennyire szarja össze a behúzásokat és az elrendezést és hány órát kell pofozgatnod, hogy elérd ugyanazt az eredményt, hogy folytathasd a munkát. (Libre/Open --> Ms verzióban sose volt eddig gondom)"
És tudod miért van ez? Mert a m$ formátumai gányolt mindennel inkompatibilis dokumentálátlan hulladékok amik folyamatosan változnak, így lehetetlen implementálni.
Az oo-é pedig dokumentált nyílt formátum, így egyszerű implementálni.Szóval itt nem az liberoffice a hülye, hanem az m$ és a formátumai
(najó igazából nem hülye, mert nem véletlenül ilyenek az m$ formátumok, hanem direkt így blokkolva az átjárhatóságot, ugyan is a blöffölésen trollkodáson túl ez a dolog amihez az m$ nagyon ért...)
-
julius666
addikt
válasz
Badman 4ever #28 üzenetére
Nekem is a terveim között van, hogy megtanuljam használni rendesen. Viszont a diplomamunkámnál nem használtam bonyolult formázásokat, így elég volt a LibreOffice.
Bonyolult formázásokat én sem (na jó, az automatikusan színezett forráskód-részleteken kívül, bár az én részemről az se volt bonyolult, a plugin komolyabb beavatkozás nélkül tette szépen a dolgát), az előnye a LaTeX-nek nem a csiricsáré design esetén van, arra jobb a WYSIWYG editor. A lényeg, hogy nem kell a tördeléssel szopnod, egyszerűen csak összerakod a doksi logikai felépítését, meghatározva a fejezeteket, ábrákat, felsorolásokat, paragrafusokat, a többit meg a TeX motor automatikusan megcsinálja, kitalálja mindennek szépen a megfelelő helyét úgy, hogy jó legyen. Nincs olyan, hogy valamit még bele kell írni a munka végén a doksi elejébe és ezért szétcsúszik az egész, kézzel kell baszakodni, hogy ne legyenek félig üres oldalak mert a kép pont átcsúszott a következőre, meg hasonlók.
Legalábbis nekem mint halandónak ebben, meg a templatelési lehetőségekben jelentett nagy segítséget, nyomdai területen egyéb előnyei is vannak.
-
Badman 4ever
őstag
válasz
julius666 #24 üzenetére
A felületgyorsítást azt korábban írtam, hogy jó ötletnek tartom, de szerintem OpenCL-el a parser GPU-n is befogható munkára.
(#26) Béééla:
Gondot nem okoz nekem sose egy nyamvadt szövegszerkesztő meg táblázatkezelő, mert minden nagyjából megoldható volt eddig; csak kérdés, ha megnyitsz egy Wordben írott hosszú szöveget (dokumentáció például) akkor mennyire szarja össze a behúzásokat és az elrendezést és hány órát kell pofozgatnod, hogy elérd ugyanazt az eredményt, hogy folytathasd a munkát.Igaz, főleg az Office Open XML (pptx, xlsx, docx) formátumoknál szörnyű a helyzet. Az alap doc, ppt, xls dokumentumoknál viszont elég jól fejlődik a támogatottság, ezekkel már nem sok gondom van.
Odáig jutottam, hogy ha egyszerűbb feladat van csak, arra tökéletes a Google Drive (az onlineban a SkyDriveos office kevésbé nyerte el viszont a tetszésem) és ráadásul online van és csapatban sokkal egyszerűbb dolgozni rajta. És még mindig gyorsabb mint a Libre.
Valószínűleg igazad van, hogy jobb, de ezt nem tudom megerősíteni, mert nem bízom a Google-ben, így ilyesmit nem használok, de ez most nem tartozik ide.
Vagy hogy a frissítés letöltése azt jelenti, hogy megnyit egy böngészőablakot és tölts le manuálisan.
Ez egy érdekes jelenség, elvileg létezik normális beépített frissítőalkalmazás, de még nem láttam olyat, hogy az arra elérhető lett volna frissítés és ilyen esetben irányít a honlapra. Igazából ez Windows-on a zavaró, mert ott nincs apt-get update.
(#27) julius666:
Részvétem. Én a saját ~80 oldalas szakdogámat LaTeX-ben írtam, és az azt megelőző officeos tapasztalataim alapján borzasztóan nem bántam meg a döntésem.Nekem is a terveim között van, hogy megtanuljam használni rendesen. Viszont a diplomamunkámnál nem használtam bonyolult formázásokat, így elég volt a LibreOffice.
-
julius666
addikt
Badman 4ever-höz hasonlóan én is abban írtam pl: a diplomamunkámat és sok ppt-t.
Részvétem. Én a saját ~80 oldalas szakdogámat LaTeX-ben írtam, és az azt megelőző officeos tapasztalataim alapján borzasztóan nem bántam meg a döntésem.
Az Impress-t meg a magam részéről konkrétan használhatatlannak tartom. A Calc az teljesen rendben van, azt gyakran használom én is (bár magán célra inkább a GDocs beli társa, lehet butább és lassabb de az hogy bárhonnan elérem nekem megéri), a Writer alapabb dolgokra elmegy - legalábbis amíg saját formátumánál maradsz, de az Impress az valami borzalmasan fapados és kényelmetlen a Powerpointhoz képest.
jól átlátható, gyors és nincs olyan borzalmas felülete mint az újabb MSO-knak!
Ebből gyakorlatilag csak a mondatbeli írásjelekkel értek egyet.
Mondom mindezt úgy, hogy én is ezt használok, melóban és otthon egyaránt. Egyrészt az ára miatt (feketéhez csak akkor folyamodom ha tényleg muszáj), másrészt mert linuxra kb. csak szarabb van.
-
Béééla
őstag
válasz
Badman 4ever #22 üzenetére
Természetesen
Gondot nem okoz nekem sose egy nyamvadt szövegszerkesztő meg táblázatkezelő, mert minden nagyjából megoldható volt eddig; csak kérdés, ha megnyitsz egy Wordben írott hosszú szöveget (dokumentáció például) akkor mennyire szarja össze a behúzásokat és az elrendezést és hány órát kell pofozgatnod, hogy elérd ugyanazt az eredményt, hogy folytathasd a munkát. (Libre/Open --> Ms verzióban sose volt eddig gondom)
Vagy hogy csak szimplán kifagy egy méretesebb dokumentum nyitásakor.
Odáig jutottam, hogy ha egyszerűbb feladat van csak, arra tökéletes a Google Drive (az onlineban a SkyDriveos office kevésbé nyerte el viszont a tetszésem) és ráadásul online van és csapatban sokkal egyszerűbb dolgozni rajta. És még mindig gyorsabb mint a Libre.Ami hétköznapi használatban csupán zavaró volt, az a scrollozás/rendezés/stb. általános sebessége, amire remélhetőleg megoldást nyújt majd az APU-s gyorsítás. Inkább átültem eredeti MS Officeos laptopomra és csináltam meg a csapat által összedobott anyag rendezését MS Office alatt, mint asztali erősebb gépen Librével.
Illetve egy-két hasznos apróság hiánya tud bosszantó lenni: egyik ilyen, hogy kijelölt szövegrészen nem alkalmazza, csak kattintás után a betűtípust/méretet. Vagy hogy a frissítés letöltése azt jelenti, hogy megnyit egy böngészőablakot és tölts le manuálisan.jól átlátható, gyors és nincs olyan borzalmas felülete mint az újabb MSO-knak!
Valahogy hosszú távon nekem a szörnyűséges MS-féle Szalagozás produktivitás-növekedést okozott; amikor belekattintasz egy táblázatba, rögtön annyi táblázat-funkciót hoz előtérbe amennyi a szalagra kifér.
OneNote esetén féltem nagyon az átállástól, mert a régieken ugyan egy óráig tartott elrendezni minden ceruzát-egyebet, de utána célirányosan nagyon gyorsan lehetett vele dolgozni. Most hogy a Szalagba téma szerint vannak rendezve a dolgok, nem kell újratelepítés után egy óráig rendezgetni a gyorsikonokat és ugyanúgy megvan a produktivitás.
MSO 2007-nél nem kis WTF fejet vágtam, amikor megláttam, és hosszú távú használat mellett már csak azt sajnálom, hogy gyárilag nem jobb- vagy baloldalt van a szalag a szélesvásznú monitorok miatt, mert még mindig hosszúkásak az A4-es lapok, a monitorok meg szélesek (kivéve ha valaki fordítható monitort vesz)
-
vinibali
őstag
válasz
julius666 #24 üzenetére
elég érdekes felvetés. gyakorlatilag évek óta használom és ajánlom a fekete office-t akaróknak ezeket a nyílt megoldásokat.
Badman 4ever-höz hasonlóan én is abban írtam pl: a diplomamunkámat és sok ppt-t. jól átlátható, gyors és nincs olyan borzalmas felülete mint az újabb MSO-knak! -
julius666
addikt
válasz
Badman 4ever #15 üzenetére
Ilyen esetben a PowerPoint importálás és értelmezés telik hosszú időbe és szerintem ezt a folyamatot (illetve más dokumentumtípusok megnyitását) is lehetne gyorsítani a videokártyák erejével.
A parsert (gyk: ami a dokumentum "nyers" formáját feldolgozza) nagyon nem tudod gyorsítani GPU-val. Aminek igazán értelme lenne, az a felület gyorsítása, érdemes kipróbálni a legújabb, 2013-as MS Office-t (ugyan csak a bétához volt szerencsém, de gondolom a végleges se lett szarabb), az után LO/OO elé ülni gyakorlatilag időutazás az 56k modemek korába.
-
Godefroy
senior tag
LibreOffice jaj!
-
Badman 4ever
őstag
legyen alternatívája az MS Officenak
jelenleg szánalomtenger sajnosEzek elég erős kijelentések, nálunk egy gép kivételével mindenhol csak LibreOffice van és teljesen jól használható alapfeladatokra. Impress-el készülnek a bemutatóim (ppt-ben, mert a benti gépeken Microsoft Office van csak és nem volt gond velük a vetítéskor), Calc-al nem egy számolás és diagram készült, Writer-el írtam a szakdolgozatomat és a PDF importáló/exportáló/szerkesztő funkciója is hasznos. Ráadásul mindig a legfrissebb változat van fent (jelenleg a 4.1.0.1), amiben még hemzseghetnek a hibák és instabil is lehet, de emellett se volt sok gondom ezzel a programcsomaggal.
Azt lehet tudni, hogy milyen feladatok okoztak gondot?
-
Béééla
őstag
Rázzák inkább gatyába először és legyen alternatívája az MS Officenak, illetve megcsinálhatnák a OneNote alternatíváját is lassan!
Vagy párhuzamosan fejlesszék mindkettőt, vagy valami, de jelenleg szánalomtenger sajnos -
vinibali
őstag
nálam a Calc és a Writer is 1,5-2 másodperc körül indul.
Ubuntu+SSD -
Badman 4ever
őstag
Jut eszembe, más modulok OpenCL-es gyorsítása nincs tervben?
Ez onnan jutott eszembe, hogy volt több olyan egyetemi bemutató (ppt formátumban), ami a több, mint száz megabájtos méretével eléggé megizzasztotta az Impress-t, amikor feldolgozta azt megnyitáskor. (Hozzáteszem erősebb gépeken Office 2010 alatt is volt vagy egy perc, amíg megnyíltak ezek a dokumentumok.) Ilyen esetben a PowerPoint importálás és értelmezés telik hosszú időbe és szerintem ezt a folyamatot (illetve más dokumentumtípusok megnyitását) is lehetne gyorsítani a videokártyák erejével. -
kulcsarb
tag
el tudok képzelni olyan táblázatot, amihez kell ilyen gyorsítás,
de szerintem élő ember nem találkozik ilyen táblázattal,aki meg nem "élő ember"
az használjon valami rendes programot Excel (Calc) helyett,vagy még inkább adatbázist, felhőt, ahol majd a szerver kiszámolja a kliens gép helyett!
-
Badman 4ever
őstag
Az SD Flash videókkal (360p) nálam nincs gond, pedig a processzor dolgozik vele még csak (3.10 kernel és a 9.2-devel Mesa be van izzítva a Lubuntuban, de a Radeon UVD binárist még nem másoltam be a helyére), ráadásul nem egy erőmű (Intel Pentium III-S 1,4 GHz) és Opera 12.15 alól nézem (a videokártya pedig egy HD 4650 AGP, ami Windows XP alatt Catalysttal teljesen jól elboldogul egy 1080p-s videóval is, feltéve ha az nem 10 bites).
A témához visszatérve, a nyílt OpenCL meghajtót még nem teszteltem, de remélem, hogy működik és akkor ki tudom próbálni majd a LibreOffice újításait (XP alatt az AMD OpenCL meghajtója sajnos SSE2-t igényel, így ott ezt buktam). A hír címét olvasva először azt hittem, hogy a felület lesz GPU gyorsított, de hátha ezt is bevetik később, ami javít a programcsomag sebességén.
Ha már sebesség és írtátok, hogy gondok vannak ezzel, így hirtelenjében lemértem az indítási időt. A fent említett konfigurációmon nagyjából 15 másodperc alatt áll fel XP-n, míg Lubuntu alatt tudom, hogy sokkal gyorsabb, ott nagyjából fele ennyi idő ugyanez. (Ez az üres indítás, amikor nincs dokumentum nyitva.)
-
válasz
Nagy Gábor #1 üzenetére
Hűha. Szerintem ezzel nagyjából mindenki tisztában volt. Mintha kicsit elmaradt volna az aktuális trendekkel.
Itt egyébként kicsit másról van szó. Gyakorlatilag heterogén egységekről beszélünk. Nincs CPU és GPU, hanem APU, melyek közös memóriatartományon dolgoznak. Lényegesen fejlettebb, mint az Ön által említett.
-
kcsa
veterán
válasz
osztraksajt #7 üzenetére
core2?
Core i3+4gb+ssd+tiszta windows8 esetén is simán van 10mp mire életre kel. Minden más alkalmazás azonnal ugrik, ez meg...
-
julius666
addikt
Az együttműködés keretében az AMD és az ingyenes irodai programcsomag fejlesztői megpróbálják munkára fogni a gyártó várhatóan novemberben bemutatkozó új, Kaveri kódnevű architektúráját, hogy az a jövőben besegítsen a komplex és számításigényes táblázatok kezelésébe.
Pfffft...
Inkább püfölnék gyorsabbra/jobbra a felületet, illetve csinálnák kevésbé bugzóra. De úgyis mindjárt jön anulu, meghagyom neki az odamondás örömét.
A tényleg nagy táblázatok helyet meg tessék valami értelmesebbet használni. Ha gyakori az ilyen egy cégnél valószínűleg úgyis megtérül hosszútávon a "rendes" adatbázis alapra migrálás.
-
osztraksajt
őstag
Ja, kb nekem is ez jutott az eszembe, olyan táblázat ami érezhetően lassú egy Core2 gépen kb 4 év alatt egyszer sem jött szembe, pedig volt közte néhány komoly darab is. Viszont az hogy egy 2 giga ramos Core2 gépen sokszor több mint fél perc mire összeszedi magát az viszont naponta többször súlyt.
Mindazzal együtt erről és ezért nem tehet az AMD, hagy bővüljön csak a támogatók köre.
-
alevan
őstag
válasz
Badman 4ever #2 üzenetére
Nemistudom ... AMD E300 APU - Linux Mint: FullHD videókat media player viszi, mint a rettenet, viszont böngészöben dia az SD felbontás is (legyen az flash vagy HTML5).
Windows8on ugyan ez a helyzet (IE 10 viszi fullhd flash vidiket, de chrome, ff, opera SDben is akadozik).
Ez vajon driver hiba vagy linuxon én kellene egy más, eldugott browsert használjak...
-
kcsa
veterán
Teljesen jó meg minden. De hogy egy korrekt gépen is hosszú másodpercekbe teljen bármelyik libreoffice modul indulása, azért az ciki...
-
vinibali
őstag
válasz
Nagy Gábor #1 üzenetére
próbálkoztam én is néhány jelszótörő progijukkal, azért NAGYON nem minden OpenCL-es GPU-n megy
(#2) Badman 4ever: 3.10-esben is aktiválható a fejlettebb energiamanagement, viszont szerintem elég messze van a normálisan használhatótól maga az opendriver. Vsycn-re nem találtam beállítást, HD-s youtube videók egy része nem gyorsul GPU-val(csak egy része, érdekes...
) és pl a Hedgewars is csinál érdekes képi dolgokat. ha megtudnám patchelni a gyári drivert már menne is fel, de sajnos legújabb kernel mániás vagyok
(#3) L Balázs: szerintem a LibreOffice-ban nagyon sok marketingfogás nincs
-
L Balázs
tag
Jobb később, mint soha. Azért reméljük, hogy ez nem csak az AMD marketingfogása, és lesz jövője hosszú távon.
-
Badman 4ever
őstag
Az AMD mostanában nagyon rákapcsolt a nyílt forráskódú megoldások támogatására, a pár napja megjelent Linux 3.10 kernellel jött a nyílt forráskódú UVD támogatás és a 3.11 kernel pedig elhozza a fejlett energiamenedzsmentet a Radeonoknak. Ráadásul már a nyílt meghajtó általános sebessége is megfelelő, legalábbis nekem mindenképp.
Egy szó, mint száz: AMD, csak így tovább!
-
Nagy Gábor
tag
Az elképzelés logikus, de egyáltalán nem új.
Egy évtizede kínál kereskedelmi termékként az ElcomSoft (orosz cég) olyan szoftveres megoldásokat, amelyek elfelejtett jelszavak visszafejtéséhez a számítógép videokártyájának, illetve videokártyáinak a számolási képességeit hasznosítja. Ideje volt hát, hogy a Calc harmatos számolási sebességének a felturbózására valami hasonlót alkalmazzanak.
Remélem, nem fog egy újabb évtizedig tartani, hogy egy működő változatot alakítsanak ki.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen okostelefont vegyek?
- Fizetős szoftverek ingyen vagy kedvezményesen
- BestBuy topik
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Mobil flották
- További aktív témák...
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest