Hirdetés
- Samsung Galaxy A57 - kecses test, lusta lélek
- Megérkezett Európába a Soundcore Space 2 fejhallgató
- Hivatalos a OnePlus Watch 4
- Így spórolhat az Apple az iPhone 18 kijelzőin
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Fittyet hány a pesti napfényre a Honor 600
- Mobil flották
- iOS alkalmazások
- Microsoft Rewards
- Milyen okostelefont vegyek?
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
synar
őstag
válasz
kk831228
#15879
üzenetére
Talán ez? Industrial SD Card
8GB: $105
-
szunyika
tag
válasz
kk831228
#15711
üzenetére
őszintén szólva én ezt néztem ki;
http://hu.farnell.com/raspberry-pi/rpi2-modb-8gb-noobs/raspberry-pi-2-model-b-8gb-noobs/dp/2461031?ost=2461031&selectedCategoryId=ez is csomag;
Raspberry Pi 2 Model B,
8GB Class 10 Micro SD Card with NOOBS pre-loaded,
Micro SD Card to SD Card Adapterebből a lényeg számomra a class10-es SD kari, amin bőven el fog férni a rendszer
mi más kell még ehhez?
- HDMI kábel, biztos van otthon mindenkinek egy a fiókban
- táp? biztos van egy okostelefon töltőkábeled, azzal össze tudod kötni a TV-vel, vagy a telótöltőt a Raspi-val és már kész isnem kell más
még talán annyit érdemes hozzátenni, hogy a farnell házhozszállítása ahogy olvasom 1-2 napon belül kopogtat nálad a kütyüvel, +1400 HUF, UPS használatával
szerintem megéri a többi drága magyar bolthoz képest....
-
s_e_n_k_i
tag
válasz
kk831228
#15597
üzenetére
Miért is? Mert az analóg hagkimenet vacak a RPi-n? Az átlag felhasználók kb 10%-a gondolja úgy, hogy az analóg hangkimenetet használja. Csak éppen ezen embereknek irreális az az elvárása, hogy egy 35 USD-s cuccban még minőségi DAC is legyen. A RPi-n ez a hangkimenet csak azért van rajta, hogy iskolás gyerekek egyszerűen, minél költséghatékonyabb módon tudjanak valami hangszerű dolgot előállítani, és erre a célra ez tökéletesen alkalmas. Természetesen zenehallgatás, házimozi céljára senki nem gondolja komolyan, hogy azt a kimenetet kell használni.
Azért pár százezer (millió) embernek a RPi tökéletesen bevállt házimozi célra. -
ht42
senior tag
válasz
kk831228
#15496
üzenetére
Én az xbianra szavazok, sokkal több szabadságod van, gyakorlatilag teljes értékű debian. Btrfs filerendszer, ami saját magáról snapshotot csinál, inetd használat, úgy általában kifinomult linuxos trükkök. Ha van egy kis affinitásod a linuxhoz, akkor jobb választás szerintem. Ugyanakkor a telepítés faék egyszerűségű, pikk-pakk és megy a rendszer.
Nekem 2 kütyüm van, az egyiken xbian, a másikon a változatosság kedvéért osmc van, az se rossz, sztem az is jobb. mint az openelec. -
Gabis
őstag
-
-
-
-
dni
őstag
válasz
kk831228
#15219
üzenetére
HI,
Én egy az alábbiakban látható kütyüt vettem nem rég. DD, DTS is átmegy rajta optikán (Én pc-vel használom, hdmi megy a tv-be, optika a hangprojektorba) van hozzá táp, de anélkül is megy nálam.
Ez az ARC-os másra való elvileg.1080P HDMI to HDMI Optical + SPDIF + RCA L/R Extractor Converter Audio Splitter
-
synar
őstag
válasz
kk831228
#15219
üzenetére
Én egy ilyen HDMI switch-et vettem, van külön hangkimenete is SPDIF, optikai és analóg, tette a dolgát amíg nem váltottam HDMI-s erősítőre , így feleslegessé vált, egyelőre pihen, de lehet el fogom adni. Egy kicsit gyenge a távja, de mivel úgyis csak a Harmony betanítására kellett, így ez nem volt probléma.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Projektor topic
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Vezetékes FEJhallgatók
- Mesterséges intelligencia topik
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Xbox Series X|S
- Eljött a CPU-k kora az AI-piacon
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- További aktív témák...
- HP Z2 G4 Workstation 500W táp - üresen - alaplap+ház+táp+CPU hűtő - ram, ssd és cpu nélkül - 2db van
- AKCIÓS/GARIS/ÚJ/HASZNÁLT/ Ryzen 7 5700/16GB DDR4/RX 6800 XT 16 GB/ 500 GB M.2 SSD/1 TB HDD
- FPSRaptor PC - i7-4790k / RX580 8GB / 16GB DDR3 / 1TB SSD
- Gamer PC i5-14400F RTX 2080 Ti 32GB DDR5!!!
- Lenvoo M80q Micro - Mini PC - Core i5 10500T 16Gb ram 256GB SSD - gyári Wifi - csak 1db
- 27% - Dell Alienware AW2524HF 500Hz GAMING IPS Monitor! 25" 1920x1080 / 0.5ms / FreeSync
- Dell UltraSharp 24 USB-C Hub Monitor - U2422HE - 27% ÁFÁs
- Ventilátorok 120/140mm és modding termékek kitűnő árakon! Mennyiségi kedvezmény!
- Eladó Samsung Galaxy A50 4/128GB szivárvány / 12 hónap jótállás
- Honor X7 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest




wassermann
