Hirdetés
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
válasz
t.zolka
#47871
üzenetére
A 2GB-os az tényleg új változat, lehet attól jön zavarba. Augusztus 5ös legfrisebb 3.742 és aug 20 körül jött ki a 2GB-os hivatalosan.
A kiírt sd kártyán látszik boot meghajtó, ahol a rendszer fájljai vannak? (pc-be dugva)
Ha ők még régebbit használtak, akkor az lehet nem ismeri a 2GB-ost.A leges legfrisebbeket le lehet tölteni a githubjukról is [link]
A fixup* dat fájlok, bootcode.bin, start* elf fájlok -at esetleg érdemes átcserléni újabbra a kártyán.A kernelt / dtb / overlay-t valsz nem, mert ha egyedi rendzert használnak, akkor az más kernelű. Nem ismerem a volumio oprendszer kiadását, hogy mit tartalmaz, de fixup/bootcode/start -ból valsz muszáj neki is ugyanaszt használni, mint raspberry pi os-nek is.
De lehet, hogy hamarosan kihoznak frissített lemezképet is, hogyha a 2GB -os támogatás hiányzik még belőle.
-
azbest
félisten
válasz
t.zolka
#47866
üzenetére
Ha eleve életjelet sem ad, akkor lehet, hogy újabb reviziós a pi5-öd, aminek a memória chipjét vagy valamiét még nem támogatja az a rendszer. Bár nem tudom, hogy a pi5 ad -e más életjelet, ha nem megfelelő rendszer van a kártyán, mert ugye a firmware elvileg elindul, ami rajta van. A friss bootloader van már rá flashelve, ami üres kártyával és minden egyéb nélkül elindít hálózati telepítést vagy hibaképenyőt?
Mások inkább azzal küzdenek, hogy a kijelzőt beállítsák, hogy ne csak hdmi-n legyen, hanem serial kapcsolatoson [link]. Hdmi-re dugott monitorral próbálod gondolom, ugye?
Az sd kártya a pi-be van közvetlenül dugva? Ha usb olvasóból indítod vagy máshogy, azt tán nem támogatja a volumio rendszere.
Ha amúgy hardveresen minden oké, akkor lehet mégis a kiírás nem sikerül vagy a lemezkép sérült valahogyan. A kártya kiírás után szabályosan leválasztod windows vagy más os alól, vagy csak kirántod az olvasóból? Ha kirántod leválasztás nélkül, akkor sérülhet, mert lehet még nem írt ki mindent.
-
azbest
félisten
-
azbest
félisten
válasz
t.zolka
#47859
üzenetére
először érdemes lehet egy normál raspberry pi os-t feltenni, ott befuttatni a firmware frissítést is.
Azt nem tudom, hogy a volumio-s rendszer az friss linuxra épül e, friss boot alrendszerrel vagy még régi pi-hez valóra készült. Bár gondolom nem is engedne különben kiválasztani pi5 géphez olyat, ha nem kompatibilis, de nem ismerem. -
Vasti74
senior tag
válasz
t.zolka
#47857
üzenetére
Az, hogy fekete a képernyő nem jelenti azt, hogy nem indul el a rendszer: lehet, hogy indul, csak rosszul kezeli a képernyőt ;-)
IP címet kap?
ssh-val próbáltad támadni?
Mert hirtelenjében rákeresve vannak ilyen problémák a RPi5 + Volumio párossal.De szerintem értelmetlen a csere, mert a legjobb tudomásom szerint ;-) a RPi3 teljesítménye is bőven sok a feladathoz (zenelejátszás) Nekem is valami 3B+ van Volumio-val, teljesen OK a felhasználói felület is...
-
Márton
nagyúr
válasz
t.zolka
#21273
üzenetére
libreelec milhouse build megy vele a 3D
-
-
-szp-
aktív tag
válasz
t.zolka
#19273
üzenetére
Jogos, ez pi 2 specifikus, használd a Reddites leírást, annak mennie kell. Parancssorból tudod leszedni a sysbenchet, minden le van írva. Ha kérdésed van, privátban írj nyugodtan, ne terheljük a fórumot

-
-
Spuri2000
senior tag
válasz
t.zolka
#15633
üzenetére
Letöltöd a puttyt --> beírod a RP2 ip címét --> kapcsolódsz --> belépsz az alap név/jelszó párossal --> a konzolba beírod a parancssort amit korábban kaptál --> Elmented --> Újraindítasz és ha minden jó akkor kész is vagy. (Esetleg ha kis commanderes felületre vágysz akkor felrakod a Midnight Commandert. --> sudo apt-get install mc)
-
futizoli
tag
válasz
t.zolka
#15585
üzenetére
Esetleg próbáld meg az alábbi oldalon leírtakat.
Itt négy kártya beállítását részletezik, köztük a PiFi dac+ -t is.
Elsőként az infravevő lekapcsolásával kezdik.
A config.txt átírásán kívül egyéb paraméterezésről is szó van, amihez én nem értek, de a szakik biztosan segítenek... -
futizoli
tag
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Poco F5 - pokolian jó ajánlat
- 4K vs 8K – Megéri-e a 8K TV 2026-ban?
- Túllépne a DRAM limitjein a Neo Semiconductor-féle 3D X-DRAM
- Autós topik
- Graphics: Telefonvásárlási kálváriám....avagy clickbait cím: Horror a hardveraprón
- Linux haladóknak
- Ha Darwinra hallgat az AI, nehéz lesz megállítani
- Arc Raiders
- Motoros topic
- További aktív témák...
- RTX 5070 + i5-14600K 32Gb ram GAMER PC + 144Hz MONITOR AJÁNDÉK
- Rackszekrény - APC NetShelter SX 48U, Fekete, 2258H x 600W x 1070D mm TAA
- Új Fehér Gamer Gép - ASRock X870, Ryzen 7 9800X3D, 64GB DDR5, RX 9070 XT 16GB, 1TB SSD, 1000W
- Intel Xeon E3-1265L v3 (4 mag / 8 szál / 45W ) // 32 GB DDR3 (4X8GB) // ASRock Z97M Anniversary
- BESZÁMÍTÁS! MSI B650 R7 8700F 64GB DDR5 1TB SSD RX 7800 XT 16GB Montech XR TG FSP 750W
- HP Victus Gaming Laptop RTX 4070 / i7-13700H 16GB DDR5 1TB SSD Garancia
- AKCIÓ! ASUS H81M-A H81 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Deep Purple-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4398, 100% Akksi
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11 i7 / 32GB / Garancia 2026.11.19
- szinteÚJ Dell Pro 14 Ultra 7 255U 16GB DDR5 1TB AI PC FHD+ 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



wassermann
