-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
Azért vannak még bajok a pi2-vel, most olvastam éppen, hogy az órajelek vezérlésénél elcsesztek valamit és emiatt előfordul, hogy turbó sebességgel megy úgy, hogy a lassúhoz való feszültséget használja. Pár órás komment popcornmix-től.
Pi2 normally runs at 600MHz @ 1.2V when idle, and 900MHz @ 1.3125V when busy.
It may limit the busy freq/voltage when under-voltage or over-temperature is detected.There was a bug where the normal turbo request when busy and the under-voltage / over-temperature could combine and leave Pi2 at 900MHz @ 1.2V which may well crash. [link]
Az ideiglenes megoldás manuálisan felmásolni a javított fájlokat
just a guess, but can you try downloading:
github.com/raspberrypi/firmware/raw/master/boot/start_x.elf
github.com/raspberrypi/firmware/raw/master/boot/fixup_x.datand replace start.elf and fixup.dat (renaming from start_x.elf and fixup_x.dat) on the boot partition of sdcard. [link]
(#10980) obalix:
dehogy... a fórumban még popcornmix is ezzel reagálta le elsőre az sd kártya korruptáló pi2 hibákat a fenti idézetek kapcsán, aztán csak kiderült, hogy firmware bug. A sima B fogyasztása a gagyi tápáramkörével valsz több, mint a 2B verziójé.Ahogy nézem a raspbian már az újat használja (apt-get upgrade), mert a hétvégi frissítés cserélte a firmware fájlokat is. De az openelec 5.0.3 még valsz régebbi.
Új hozzászólás Aktív témák
- Yettel topik
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- CASIO órák kedvelők topicja!
- NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- BestBuy topik
- Építő/felújító topik
- Battlefield 6
- További aktív témák...
- Asztali PC , R7 5700X , RTX 3070 Ti , 32GB RAM , 512GB NVME , 2TB HDD
- Asztali PC , R7 8700F , RTX 3070 Ti , 32GB DDR5 , 512GB NVME , 1TB HDD
- Intel Core i7 10700/RTX3060/16Gb ram/256Gb SSD
- Asztali PC , R5 5500 , RX 5700 XT , 16GB RAM , 512GB NVME , 500GB HDD
- The Witcher 2 Assassins of Kings Collector's Edition
- Bomba ár! Acer Travelmate P214-53 - i5-1135G7 I 8GB I 512SSD I 14" FHD I Cam I W10 I Garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Felsőkategóriás merev csöves Gamer PC-Számítógép! I9 11900K / RTX 3090 24GB / 64GB DDR4 / 1TB SSD
- Ipad Pro A1709 64GB és 256GB Retina 2K cellular
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3293
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest