Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #94677760

    törölt tag

    Üdv!
    Volna egy kis problémám, amiben talán tudnátok tippeket adni.
    2005-ös évjáratú, BSV motorkódos (105 LE), Skoda Superb 1.9 PDTDI típusú személygépkocsimnál azt tapasztalom amióta megvettem (azaz március óta), hogy 1500-2500-as fordulatszámnál, egyenletes haladásnál az apró rángatásokat produkál. (Aki nem erre figyel direkt, az nem is veszi észre, de engem piszkosul tud idegesíteni.) Még a tavasszal jártam vele Skoda szakszervizben, ahol számítógépes diagnosztikát végeztek, de nem találtak semmilyen hibát. Azt mondták, hogy a kapott adatok szerint a PD elemek megfelelően működnek, ha azokkal lenne baj, akkor az autó nem is indulna. Javasolták, hogy tisztító adalékot tegyek az üzemanyagba. Ez megtörtént (többször is), de változást nem eredményezett. A nyáron pár esetben előfordult, hogy az autó melegen, első indításra nem akart elindulni. Egyik ilyen rendellenes indulás után lett egy hibaüzenet: "égéskimaradás a kettes hengeren". Lehetséges okokként a befecskendező elem ill. a főtengely jeladó hibáját, vagy egyéb elektromos hibát jelölt meg a diagnosztika. Korábban cserélve lett a PD kábelköteg, így ezt kizártuk a hibaforrások közül. A hibaüzenet után ki lett cserélve a főtengely jeladó és a gázolajszűrő, valamint meg lett tisztítva (nagyon kokszos volt) az EGR szelep, a légtömegmérő és a MAP szenzor is, de változás ezúttal sem történt. Az apró, finom rángatás egyenletes tempónál továbbra is tapasztalható volt. Ma ismét jelentkezett az indítási probléma is. Ez gyakorlatilag úgy néz ki, hogy melegen indítózva a motor rázkódva "pöffen" párat és leáll. A következő indításra elindul. Mivel múltkor a hibaüzenetet törölték, ezért most ismét esedékes lesz egy kiolvasás.
    Még annyi, hogy az autóban (garantáltan) 145.000,- km van. Egy ismerőstől (illetve az örökösétől, mert ő sajnos elhunyt) vásároltam, aki az első tulajdonos volt, gyakorlatilag újkorától kezdve nap-mint nap láttam a Skodát. A szervizkönyve is végig vezetett, tehát a szükséges karbantartások is rendre el lettek végezve. Amit nem tudok, hogy hol, milyen minőségű üzemanyaggal tankolták korábban.
    Szerintetek merre tovább?

Új hozzászólás Aktív témák