- One mobilszolgáltatások
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Apple iPhone 15 Pro Max - Attack on Titan
- Motorola Edge 50 Fusion - jó fogás
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Motorola Edge 30 Ultra - a 200 megapixeles kérdés
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
- A sógorokhoz érkezik a kompakt Vivo X200 FE
- Garmin Forerunner 970 - fogd a pénzt, és fuss!
-
Mobilarena
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
hunspikey
őstag
válasz
M@trixfan #103588 üzenetére
János666 kalibrálta és kiváló munkát végzett.
Azt gyűlöltem és semmivel nem lehetett segíteni rajta hogy minden sötét alapon mozgó világos felület színhibával, utóhúzással mozgott.
Pl Walter Mitti titkos élete, még az eleje felé amikor utazik el a repülővel jelenet, fentről mutatják a felszállópályát, és a hatalmas fehér felfestés ordenáré sárgás zöldes utó csíkkal lett megtoldva a plazmán.
OLEDen hibátlan. - nekem ez a szubjektív véleményem
-
Vhiktor
Topikgazda
válasz
M@trixfan #103588 üzenetére
Van rá teszt video, elverzik a dlp.
Lehet egy csúcs dlp nem, azon nem néztem a teszt videót. De sok máson igen, nulla konkrétan.Sony 290-n és.ugy alapvetően minden sonyn gyárilag minden hülyeség be van kapcsolva mozgás téren. Sokat "csalnak" nem csak a mozgással hanem az elesitessel homalyositassal is.
-
Vhiktor
Topikgazda
válasz
M@trixfan #102626 üzenetére
Egy baj van, hogy az árukat ki tudja mikor hozzák vissza. Lehet soha.
De eljön hamarosan az az idő amikor mással nem lehet majd kalibrálni csak félre. Illetve ha van 2 nm-es jetid akkor lehet trukkozni olcsóbb spektroval is mellette, de ehhez a trükközéshez rendelkezned kell 2 nm-el is. 5 nm is kevés, így a colorimetry research műszerek sem játszanak. -
Vhiktor
Topikgazda
válasz
M@trixfan #99721 üzenetére
Pontosan mire gondolsz? Tcl miniled tvk gyárilag bozasztoan kékes fényűek még a legmelegebb szinhőmérséklet mellett is, ezért kalibralni kell (hacsak nem fogsz ki egy olyat amivel szenvedes van, most eppen kifogtam egyet a 30bol), de kell hozzá spectro is, colorimeter messze nem elég.
-
Yodamest
veterán
-
hunspikey
őstag
válasz
M@trixfan #99531 üzenetére
Ezért küldtem a G3-ról készült képet - ami ugyan még nem egy kalibrált készülék de azért a tény, hogy gyárilag olyan színhelyes, hogy az átlagos DeltaE mindösszesen 1.18 bátran ki lehet jelenteni, hogy igen-igen közel van a képe a kalibrált készülékekhez.
Persze, mind tudjuk, hogy a fotók is csalnak általában - sőt biztos többet mint a g3 a kalibrált kéülékekhez képest- azért az látszik, hogy a kolléga által küldött képek mindegyike borzasztóan csal.
-
janos666
nagyúr
válasz
M@trixfan #67477 üzenetére
eARC-on elvileg működik mindenféle HD hand passthrough. A konkrét válaszomba már beletartozik az is, hogy az LG új TV-i nem ismerik a DTS formátumokat, ezért jobb LPCM-be dekódolni forrás oldalon (az átmegy a TV-n). Más TV márkáknál, amik ismerik a DTS-t, ott működhet a tömörített formátumok továbbítása is.
-
hunspikey
őstag
válasz
M@trixfan #39111 üzenetére
Azért azt is említsük meg hogy a plazma pont hogy úgy alkotott árnyalatot hogy villogtatta a primer színeket.
Egy plazma pixel 8 fényességi állopotot tud felvenni minden egyéb fényességi érték csakis időbeli felvillantások átlaga lehet. Tehát a képernyő tartalom igazából sosincs ott, az másodpercenként folyamatosan villog mint a barom, vt60 esetén 2500 / sec ez a tempó.
Ezt úgy képzeld el mintha lenne egy klasszikus 60 wattos izzód ami este túl világos ezért másodpercenként 2500x ki be kapcsolod. Így 30 wattos izzó lenne. Erről iszonyú mennyiségű tanulmányt irtak keress rá nagyon érdekes.Viszont a plazma összes baja is ebből jött. Ugyanis ha mozgás van akkor a képrátán belül kell tudni elvégezni az árnyalat képzést és ez sajnos sosem lett tökéletes.
Én imádtam a vt60at. Itt számos fórum társnak szállítottam vt60at igen jó áron, szinte megőrültem érte, non stop foglalkoztatott mint technológia. Fotósként szerelmes voltam a képi világába. Szemre kalibráltam olyan gamma görbét amit János műszerrel vissza mért és gyakorlatilag tökéletes volt, annyi hibával hogy nekem szemre 6800k tetszett és ezt állítottam be.
Összességében tényleg mindent egybe vetve az oled azonban egy nagyobb élményt adó kijelző. Ki fogtok röhögni de egy dolog azért nagyon hiányzik nekem belőle : a plazma dithering. Azt Imádtam... Attól volt rendes dia filmes képe..
-
Fisha
őstag
válasz
M@trixfan #39111 üzenetére
Sokan várjuk nagy érdeklődéssel a 120-as bfi-t. Ahogy daneel_hu kolléga is írta, a fényerő mindenképpen nagyon kérdéses lesz, és ez elsősorban hdr esetén jön elő, mert ott tényleg fullra tekerjük a tv-t. Sdr esetén lehet kompenzálni nagyobb oled fénnyel. Talán mi ketten vagyunk itt azok, akik a legrosszabbul viselik az oled mozgását. Mindenképpen hosszas tesztet ajánlok neked, ezt egy boltban sose fogod tudni észrevenni. Jellemzően az ellenfényes jelenetek és természetesen az oldalsvenkek a legrosszabbak. Ideális az lenne, ha valakihez fel tudnál ugrani, akinek van oledje és előre kigyűjt neked néhány problémásabb jelenetet. Mondjuk a sokszor megénekelt planet earth 2 uhd-hdr szerintem jó választás erre, mert az mindent megmutat, ami oled. Beszebahu (álló)képminőség, olyan fekete, hogy nem hiszed el. És beszabehu mozgás, csak sajnos ellentétes előjellel.
-
daneel_hu
addikt
válasz
M@trixfan #39111 üzenetére
Mindenképpen nézd meg élőben, és adj neki időt.
Én a 60-as BFI-t is meg tudom szokni, fél óra - óra alatt főleg.
A világosabb részeken vibrálást lehet érzékelni...A 120-as már jó lehet, de ott is a fényerőn bukhat a dolog, mivel visszavesz a BFI belőle.
De szerintem senki nem látott itt még 120-as BFI-t oleden. És gyanítom májusig nem is fog. -
daneel_hu
addikt
válasz
M@trixfan #34739 üzenetére
"A gond az, hogy ízlésbeli probléma van sokszor. Tudom ez nem tetszik mindenkinek egyöntetűen. A “nappal nincs elég fényerő” argumentum a videofília Fássy mulatója Csokis Tibivel meg Hugyos Pityuval
. A jó kép befelé mély, “ablak egy világra”, sosem kifelé süt. Eleve nem jó a szemnek az utóbbi. Ez azért oszlopos része a marketingnek, mert az LCD ezt tudja; sugározni az UV tartományt a szembe.
Hogy más dimenzió az OLED, mint ahogy előttem említette egy kolléga? Abszolút! Eleve emisszív, más spektrális összetétele van a fénynek. Innentől másik galaxis. Hozzáteszem, a 65VT60-on megszokott természetes mozgásmegjelnítés és a kép naturális mivolta után nem egyszerű az élet. Gyanítom ebben része van az igazi RGB színkeverésnek is. Ott van még a blooming is ami plazma/OLED után kiüti az ember szemét, sosem homogén a kép és az a gusztustalan LCD átsejlés az éles kontrasztok körül, brrrrrr...
Érdemes megnézni a filmek ADL értéke hova esik, durván felül becsülve az összes film 20% alatt van, de megdöbbentően sok van 5% körül. Azt hiszem innen egyértelmű a dolog"
Nagyon szemét hozzászólás
... előre mondom, hogy a qled-es urak nem fognak erre érdemben reagálni.
-
Madwe
nagyúr
válasz
M@trixfan #9293 üzenetére
Ha szerinted minden sík geometriára van normalizálva, akkor te továbbra se jártál moziban/ szerinted nem oda készül az anyag. Azt sehol nem allitottam h ne csokkentene az iveles az idealis nezesi poziciok lehetoseget... sőt azt többször is leírtam meg a hivatkozott posztómban is
Az optika meg továbbra sem az erősséged, s olyanról alkotsz véleményt amit te nem használsz, mások meg igen, s azok rendre ellent mondanak neked. De pl akkor te a moziban is szornyulkodsz a torz kepen ugye? Az iveles merteke kb ugyanaz. Amúgy mindegy is, iden már nincs ívelt a kínálatban, se 3d, majd talán a 8as szériában visszatérhetünk ra
-
janos666
nagyúr
válasz
M@trixfan #9293 üzenetére
"Falra tevés kérdésében elárulom a legnagyobb hiba, hogy szinte mindenhol túl magasan van."
Ezt nem igazán értem. A falon oda fúrod fel a konzolt, ahova szeretnéd (sőt, van amelyiknél még később is állítható a magasság), kivéve persze az olyan trivialitásokat, hogy ne lukassz ki csövet/stb, míg ha a talpán áll, az alá már nehezebb tetszőleges magasságú asztalt találni, főleg akkor leszel bajban, ha cseréled a TV-t, és jelentősen változik a képátló és talpmagasság, mert akkor cserélnek kéne az asztalt (míg a falon egyszerűbben fúrhatsz új lukat is, ha nem engedi a magasságot állítani a fali konzol). És akkor még az "az antik bútorhoz keresek TV-t" esetekről nem is beszéltünk, ahol szóba sem akar jönni a bútor cseréje/átalakítása.
-
Madwe
nagyúr
válasz
M@trixfan #3739 üzenetére
1. Ízlések különbözőek. Én meg a talpon álló tévét tartom izléstelennek kábelrengeteggel.
2. Nem aránytalanul nagy az ívelés mértéke, nem tudom milyen samsungokat néztél, de az lgnél a mértéke sokkal kifinomultabb, ideális 55" esetén pl 1-1.5m nézési távhoz.
3. Konkrétan pont fordítva van, nem veszítesz átlót, hanem nyersz.
De erről könnyen magad is tapasztalatot tudsz szerezni, ha két azonos méretű tv elé beülsz optimális nézési távra, s az egyik hajlított, a másik nem. A hajlított nagyobbnak (és azonos fényerő esetén fényesebbnek) hat. Abban igazad van, h a hajlítás miatt szmeből nézve síkon kissebb átlót kapnál, de miután nem síkban látunk, nagyobb lesz a kép hatása, ahogy az az ábrán is látszik (az eredeti síkhoz képest kisebb a hajlított valós oldaltávolsága, de nagyobb az érzékelté)
4. Az meg h optikai s geometriai téren hiányosságaid vannak, azzal már tényleg nem tudok mit kezdeniHa szerinted optimális nézési helyen torzul a hajlított kép, akkor nagy baj van
A kép nem torzul, ellenben az előnye annak is kijön, h minden képpont azonos távolságra van a szemedtől. Ezeknek nem csak 100" felett van értelme, nem mindenki 3+m-ről néz tvt.
Ne értsetek félre, vannak az ívelésnek hátrányai, de azok nem ezek
Szerintem egyszerű a képlet, nézd meg honnan nézitek a tévét. Ha közelről és középen páran, kb csak előnye van az ívelésnek.
Ha távolról de csak középtájt, akkor tök mindegy mit választasz, bár ilyen szempontból rugalmasabb a sík, ha esetleg változás állna be
Ha távolról s nagyon oldalról is nézitek, akkor csakis sík. -
Partz
senior tag
válasz
M@trixfan #2787 üzenetére
Így világos, ezzel egyetértek. Ami az RGB struktúrát illeti, előbb-utóbb átállnak rá. Elég szépen fejlesztik TADF kék oled anyagokat, állítólag év végére elérhetők lesznek. Ezt kombinálják az új quantum-dot technológiákkal, amire már az Lg-nek is van stratégiája. Gyakorlatilag megoldott lesz a veszteség mentes színszűrés, és az egyformán öregedő sub-pixel probléma. Ha jövőre még nem is, a 2020-as ütemben szinte biztos látunk ilyen tévéket.
-
Partz
senior tag
válasz
M@trixfan #2782 üzenetére
A tick-tock fejlesztési ütem Lg-nél, az oled panelek újratervezésére utal. Valószínű jövőre lesznek UHD HFR 100/120 Hz-es tévék, de ez inkább az új HDMI 2.1 szabványnak köszönhető.
-
#94529552
törölt tag
válasz
M@trixfan #464 üzenetére
Te a Locutus vagy, és most álnéven írtál? Vagy nem értem.
Egyébként konzolhoz jó érték a 45 ms, még a legnagyobb input lagos oldal szerint is Okay(a 2015-ös Sony tévék is hasonló értéket hoznak). Mivel komolyabb PC-s játékot, ahol számítanak a ms-ok, azt nyilvánvalóan nem tévén szokás játszani, már bocs.
Van OLED tévéd, vagy mi alapján írsz a mozgásmegjelenítésről ilyen nagyvonalakban, mert úgy emlékszem az itt OLED tévét használó Strezi-nek nincs ilyen jellegű problémája. De majd kijavít, ha mégis.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- OnePlus 13 - Black Eclipse - Használt, karcmentes
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B550M R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RX 7700 XT 12GB DeepCool CC560 Seasonic 650W
- Azonnali készpénzes GAMER / üzleti notebook felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest