- Megindult az Ulefone éjjellátó szörnyetegének értékesítése
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- iPhone topik
- VoLTE/VoWiFi
- MIUI / HyperOS topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Akciófigyelő: A Xiaomi leárazta a rúdporszívókat
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
-
Mobilarena
Okos Otthon összefoglaló:
Új hozzászólás Aktív témák
-
blackfly
tag
Sziasztok!
Ariston clas one system kazánra szeretnék bus adaptert. Keresgéltem a neten de valahogy nem találtam direkt hardvert rá. Elsősorban nem vezérelni szeretném, hanem adatokat kinyerni, mint pl gáz fogyasztás. (Gázóra nem tudok olvasót rakni.) Valaki irányba tud rakni a témában?
Köszönöm. -
Degeczi
nagyúr
válasz
noorbertt #40194 üzenetére
Pár évvel ezelőtti vízbekötéshez szó szerint meg is kellett vegyem az aknát (homokos talajban a legegyszerűbb volt műanyag aknát telepíteni)
Bánom is, h akkor nem fektettem le odáig vezetéket, utólag már hatalmas meló lenne, messzire van a háztól.
De azt én sem értem, miért zavarná a szolgáltatót. -
noorbertt
őstag
válasz
Fuser és Tsa #40193 üzenetére
Kiderül, ha az óra utáni rész az enyém és a telek is az, akkor az akna is. -Szorgalmi joguk sincs, csak az áramnak.
-
-
Zolli77
csendes tag
Sziasztok,
ha minden jol megy, tervezem egy Home Assistant meetup elinditasat, ez elso alkalmat Januar vegere tervezem, a helyszin valoszinuleg Budapesten a Deak ter kornyeken lesz (mar szervezes alatt). Erdekelne hogy lenne-e igeny reszetekrol erre, illetve ha igen milyen temakat latnatok szivesen, akar Home Assistant akar DIY home automation temaban.
Aki nem budapesti annak orommel jelzem hogy valoszinuleg a streaming is megoldhato igy senki sem marad le.
-
noorbertt
őstag
válasz
Speederer #40188 üzenetére
Nem mertem piszkálni, mert amilyen mázlim van tuti megrepesztem az aljat az órának es majd egyszer tuti körbe fotózza majd egy túlbuzgó hónapdolgozója
Blackmate:
Tieden a számlapnál ott van az imp egység, így tuti működik vele. Enyémnél nincs ilyesmi írva és mint kiderült "nem alapkivitelű".Amúgy a geckollect normális, mar azota irt is hogy visszaveszi csak küldjem el nekik.
-
Speederer
senior tag
válasz
noorbertt #40187 üzenetére
Nálam sem volt kipattintva a műanyag az érzékelőnek, végül itt kaptam némi támpontot, hogy hogy is kéne nekiesnem.
[link]
[link]
Bár látom nálad azért egy picit másfajta a mérő, meg gondolom így talán el is engeded inkább ezt a vonalat, hogy a szolgáltató ezt írta.Igazad van, annyiból legalább haladnak a korral, hogy adnak alternatívát. Bár vannak kikötések, de gondolom csak biztosra akarnak menni. Gyanítom egyre nagyobb lesz az igény ezekre: egyre több házba kerülnek ilyen-olyan érzékelők, közben meg nem mindegy, hogy mennyi gáz is fogy.
-
noorbertt
őstag
válasz
Speederer #40186 üzenetére
Az eladó állította hogy az én órám rendelkezik ilyen képességgel és működnie kell.
Elvileg 2005-tol felfelé minden ilyen óra képes ra. / így meg is vettem másik két szenzorral együtt/
Viszont ahhoz nekem az óra alján levő műanyagot ki kellene pattintani, hogy elérjem a helyét. Amit magam nem akartam szó nélkül megcsinalni így inkább írtam nekik..
Mivel a szenzor helye fedve van, így kipróbálni sem tudtam saját szenzorral.Amúgy szerintem pont hogy nem elmaradottak, mert tudják mit szeretnék és alternatívát is ajánlottak.
Silverdot és ne érjen hozzá + leolvasaskor ne zavarjon.
Maximum egy optikai szenzor amit alkalomadtán odébb teszek az órától. Írok nekik majd egy megoldást hogy ehhez mit szólnak.Nálunk kijönnek, viszont előtte velem kell egyeztetni kert telken belül van az óra.
Víznél annyit sikerült megoldani hogy az óra utáni rész az enyém és nekik nincs órájuk ami számomra alkalmas lenne.
-
Speederer
senior tag
válasz
noorbertt #40184 üzenetére
Micsoda egy elmaradott népség, csak hogy finoman fogalmazzak.
Mondjuk nálunk a vízmű sem nagyon halad a korral, felhívtam őket, hogy szeretnék impulzusadós mérőt. Áh, olyat nem lehet. Mondom fizetek érte, akkor sem. Úgyhogy maradt egy 2. mérő felszerelése, ami már ad impulzust.Amúgy esetedben is tényleg csak az optikai jeladó működhetne? Mert ugyan a reed szenzorral kezdted, de ebből nekem még nem egyértelmű, hogy csak gondolkodsz a dolgon, vagy már esetleg fel is van szerelve és működik is.
Pont ma jött értesítő az Eon-tól, hogy leolvasási időszak van (szüleimnél). Na most ez annyiból érdekes, hogy próbálják az embert egyre inkább abba az irányba terelni, hogy csináljon saját maga fotót a mérőállásról. Ez esetben ugye az éves leolvasáskor sem kell aggódni, ha valakinek mégis külön engedély nélkül fent lenne valami kis "okosító eszköz". Persze az óra cserénél gondolom majd kijönnek személyesen...
-
atirag
őstag
válasz
vampire17 #40122 üzenetére
Közben rájöttem,hogy relé nem jó mert ebben az esetben nem méri a fogyasztást. Viszont az Athom márkának a kacsolója 16A-es. Az athom-ot hozzá tudom rendelni az aqara hub-hoz?
Holnap gondoltam átvenni az aqara hub-ot ,de ha nem jó akkor lehet az Athom típushoz kellene hub-ot vegyek? -
noorbertt
őstag
Kis up gázóra ügyben ha valakit érdekel
Előzményként annyi hogy engedélyeztetni szerettem volna a geckollect.com oldalon kapható gázóra reed szenzort és felkerestem a szolgáltatómat, akik tovább küldtek a gázóra karbantartó céghez (Tigáz):
Tájékoztatjuk, hogy Társaságunk által felszerelt háztartási gázmérők nem alapkivitelűek, nem tartalmaznak impulzusmágnest, így az Önnel felszerelt gázmérő sem alkalmas mágneses impulzus kiadásra.
Társaságunk nem rendelkezik mágneses impulzuskiadásra képes G4 névleges terhelhetőségű gázmérővel, így jelenleg nem áll módunkban biztosítani az Ön részére ilyen mérőeszközt.
Az Önnél felszerelt gázmérő optikai jeladója (tükör/silver dot) felhasználható a gázfogyasztással arányos jel képzésére, de csak olyan módon, hogy a gázmérőre, illetve annak számlálószerkezetére semmilyen külső eszköz nem kerül felszerelésre, és a gázmérő számlálószerkezetének leolvashatósága biztosított. Tájékoztatjuk, hogy a gázmérőbe, illetve annak számlálószerkezetébe bármiféle beavatkozás megtörténte mérőrongálásnak, illetve szabálytalan beavatkozásnak minősülhet. -
Speederer
senior tag
Sziasztok,
Először is BÚÉK!Melyik Zigbee USB adapter az ajánlott(abb)?
Slae.sh CC2652RB vagy SONOFF ZIGBEE ZBDONGLE-E ? -
Janaboy
veterán
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
HA-ban csinálnék automatizálást de ezt a hibát kapom:Message malformed: Unable to determine action @ data['action'][0]
Próbáltam googlizni, gondolom a formattal van a probléma, de nem jövök rá mi.
Ez a kód:
alias: Tablet töltés bekapcsolása
description: ""
trigger:
- platform: numeric_state
entity_id: sensor.xperia_tablet_z_wi_fi_battery_level
below: 20
condition:
- condition: state
entity_id: binary_sensor.xperia_tablet_z_wi_fi_is_charging
state: !charging
action:
- type: turn_on
device_id:
entity_id: switch.tasmota_tablet
domain: switch
mode: single
-
denko
senior tag
válasz
zsamiatt #40176 üzenetére
szemmel nem lehet megállapítani mert csak ráfordítom a kulcsot, valamikor kulcs sincs benne már a zárban.
Maga a zár nyele figyelése lenne jó gondolom ( be van e reteszelve a helyére) vagy a helyét figyelni valami sensorral benne van-e a nyele a zárnak.Gondolom akkor valami sufni megoldás biztos létezik erre csak reszelni kell.
-
denko
senior tag
válasz
zsamiatt #40173 üzenetére
kulcs állásból nem nagyon lehetne megállapítani, esetleg valami sensor ami érzékelne hogy be van-e tolva a zár maga a nyilasba vagy valami hasonló. Létezik egyébként jó okos Bluetooth zár világ gyártótól akik amúgyis díjnyertes zárokat gyártanak, de beszereléssel lenne biztos vagy 5 kilo, annyit nem ér a paranoiám
Tényleg csak a státuszt lenne jó valahogy figyelni.Igen valami mini nyomás érzéskelő pl.
-
zsamiatt
őstag
Egy otlet de lattam kameraval megoldott rend rakas figyelest. Konkretan az ember arra hasznalta hogy amig kupi van a gyerek nem tvzhet. Esetleg egy kameraval figyelni a zar allapotat? MI pedig ertelmezheti hogy nyitott vagy zart.
Vagy valami nyomas erzekekelo a zarba. Volt korabban szo magnesrol is. -
denko
senior tag
Sziasztok,
Létezik valami féle sensor ami figyeli hogy a bejárati ajtó zárva van-e? (kulcsra fordítva- nem arra gondolok hogy tárva maradt hanem nincs ráfordítva a zár)
Igazából megbízható jó klasszikus zárom van amit nincs értelme cserélni mivel 1 vagyon volt, de jó lenne néha ránézni hogy biztos bezártam-e az ajtót. (ráfordítottam a kulcsot pl)Nem szeretném nyitogatni remote, ennyire nem bízok bluetooth-ban, csak státuszt ellenőrizni, van erre valami okositás?
-
fo_di
őstag
júniusban talán az espressif már kihozott 5 gigás esp32-t, de devboard még nincs hozzá
ami meg esetleg van 5 gigás egyéb board, azok meg mivel nem esp alapúak, nem illeszthetőek esphome/tasmota/stb alá
kész termék végképp nincs, esetleg marad a drótos alapra építés, ha nem akarsz semmiképp 2.4-es wifit már -
Heng®
tag
Ismer valaki olyan broadlink rm pro alternatívát ami támogatja az 5Ghz-es wifit és HA kompatibilis? Így lekapcsolhatnám a 2.4-es wifimet, amit valószínűleg szeretne a zigbee networköm.
-
ojb
tag
válasz
noorbertt #40140 üzenetére
A stabil kapcsolathoz még legalább 20dBm-re lesz szükség.
Ha leviszed b 1Mbps-re a sebességet elméletileg fel lehet venni a kimeneti teljesítményét az ESP-nek +25dBm-re. Kérdés, hogy a router oldal is támogatja-e, de ez még így is kevés lesz...
Az antennákat célszerűbb cserélni vagy hack-elni irányítottra akár vízszintes (pl [link] ), akár függőleges irányban [link] és így P2P összeköttetést kialakítani az udvar irányába. -
goldister
tag
Sziasztok,
Van egy Vario automata kapunyitó vezérlőm.
Home Assistant alá szeretném berakni, hogy tudjam nyitni / zárni. 2 lehetőséget találtam.
1. Veszek egy pl Sonoff RF bridge.
2. Összerakok egy nodemcu+2db relé ESPHommal.
A kapuvezérlő szerint a tápfeszültség külső eszközök számára 12Vdc 250mA.
Ti hogy oldanátok meg? -
Zolapapa89
csendes tag
Sziasztok,
először is BUÉK mindenkinek.
Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van olyan aki Home Assistant nélkül használ Appdaemont?
-
mr.perfect
tag
Aqara fali kapcsolóhoz (nulla nélküli) jó lehet a shelly bypass kondenzátor vagy valami másmilyen kell?
-
vampire17
addikt
válasz
Gubbba #40154 üzenetére
"Megnézem a Wiser-t is, de a legfontosabb kérdés az lenne, hogy lehet-e a szelepvezérlés a radiátorok helyett az osztó-gyűjtők gyűjtő részén, külön hőmérséklet érzékelőkkel a szobákban, vagy ez így felejtős?"
Ahhoz ez kell: https://wiser.draytoncontrols.co.uk/underfloor-heating-controller
computherm-ben ilyesmi kene neked: https://www.computherm.hu/Computherm-E800RF-zonaveterlo-szett-Wifis
-
Gubbba
tag
válasz
vampire17 #39917 üzenetére
Igen Ariston kazán (Cares Premium 24 EU2). Alapvetően leginlább az a gondom, hogy a radiátorokon nincs termo szelep. Ha nem muszáj, azokat nem bántanám. Az osztó-gyújtőkön viszont úgy látom mindenhol van. A legtutibb megoldás az lenne, ha a kazánnál lenne egy központi egység, ami akár vezetékes összeköttetésben is lehetne közvetlenül alatta az osztó-gyűjtőkön lévő szelepvezérléssel, a kapcsolást viszont a szobákban lévő hőmérők vezérelnék. Azért is lenne nekem logikusabb ha a termoszelepek nem a radiátoroknál lennének, mert nem tudom ezek mennyire hangosak/zavaróak működés közben. Az alsó szinten lévő osztó-gyűjtő is hasonló módon múködhetne, csak ott padlófűtés is van a radátorok mellett, de vezetéskes összeköttetésre nincs lehetőség a kazánhoz. Megnézem a Wiser-t is, de a legfontosabb kérdés az lenne, hogy lehet-e a szelepvezérlés a radiátorok helyett az osztó-gyűjtők gyűjtő részén, külön hőmérséklet érzékelőkkel a szobákban, vagy ez így felejtős?
Illetve lehet, hogy hülye kérdés, de lehet egy kazánra két külön kapcsoló egységet kötni egyszerre? (pl két Computherm Q7 RF, két külön szobai termosztáttal, és bármelyik termosztát küldhet bekapcsolási kérést a saját vevőjén keresztül).
-
noorbertt
őstag
válasz
BlackJack21 #40150 üzenetére
Köszönöm a feedbacket, Esphome lesz rajta úgy is. Tasmota sosem tetszett, kivezettem otthonról
Új hozzászólás Aktív témák
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Autós topik
- Gumi és felni topik
- Megindult az Ulefone éjjellátó szörnyetegének értékesítése
- Linux kezdőknek
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- Hálózati / IP kamera
- Robot fűnyírók
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- One mobilszolgáltatások
- További aktív témák...
- Újszerű Apple Macbook Air 13 - M2 - 30 Ciklus - 100% Akkumulátor - 8GB/256GB SSD - MAGYAR - Éjfekete
- Honor 200 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Dell Precision 5560, 5550, 3561 i7, 10-11. gen. Nvidia 4k Touch, gar
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Xiaomi Redmi Note 11 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest