Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tresh

    addikt

    válasz ThodEE #18870 üzenetére

    Hali!

    Na akkor kicsit vesézzük ki a dolgot.

    Ha jól értelmezem zenét szeretnél a kocsiba..erre több megoldás is létezik a céltól és kerettől függően.
    Az első megoldás az épeszű normális használatú zene rendszer kiépítése amihez felesleges még egy aksi és még nagyobb badarság hogy megöli a generátorod..akkora terhelést te 12V -n nem igazán fogsz leadni..a másik ha hangnyomás versenyre építed a kocsid ott már lehet ennek értelme de ezt se így oldják meg ebbe szerintem nem másszunk bele mert nem érint téged.
    Maradjunk az első variánsnál két rendszer megoldást/megvalósítást tudok javasolni:
    1. előre 1 normális szett ami 2 közép+2 csipogóból+hangváltó és egy erőlködőből+sub áll (utóbbinak gyárilag meg van a helye a műszerfalon;) )
    2. Hogy 4 db minőségi közép +2 csipogó és egy jó négycsatornás erőlködő.

    Én ebből az első variánst építgetem a kocsimba ugyan is nekem ez a variáció tetszik hangzásilag.
    Na akkor szedjük össze mire lesz szükséged :)

    -A legfontosabb hogy normális aksid legyen és a generátor is töltsön ahogy annak rendje módja. Ezt már itt robbal kitárgyaltuk mi merre hogy jó ;)
    -Előre 16os szett ahogy fentebb írtam
    -Hátra szerintem ami elfogadható méretű sub az max 25-ös mély-el legyen szerelve
    -Egy minőségi erősítő (nem a watt számot nézegetjük hogy minél nagyobb legyen hanem a biztosítékot ami védi abból egy gyors fizikai képlettel ki tudod számolni mire képes ténylegesen az erőlködő)
    -Normális minőségi kábelezés ( a pozitív ami megy a sub erősítőhöz rézből legyen ne annak álcázott cérna száll)
    -Ládák terén ha építeni akarsz lehet zárt/és nyitott (ennek ha érdekel utána olvashatsz én azt mondom ez is kinek mi alapon dől el)
    -Esetleg még egy kondenzátor beépítése is sokat javíthat a rendszeren.
    -A legfontosabb pedig a fejegység véleményem szerint itt...ugye a minőségnek a pénz szab határt .
    ill még annyit hogy ha nagyon tökéletes hangzás a cél akkor illik az első szettet is egy min kétcsatornás erősítőről hajtani ugyan is a fejegységek többsége nem képes értelmes teljesítmény leadására.

    Röviden ennyi :D

Új hozzászólás Aktív témák