Hirdetés

2019. március 26., kedd

Gyorskeresés

(#6601) Lauda válasza ImI87 (#6600) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

Na hogy szakaggyá' meg! :DDD Grat, szépen megy a proci! :R Nemrég még panaszkodtál a melegedésre, ehhez képest a 70 fok igen kellemesnek tűnik.

(#6602) Erdei88 válasza ImI87 (#6600) üzenetére

Erdei88
(PH! kedvence)

Szép eredmény, grat!
Lehet itt jól jönne a víz? :U
Aláírásod büntet! :D

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#6603) ImI87 válasza Lauda (#6601) üzenetére

ImI87
(PH! addikt)

THX ;)

Igen, sajna melegszik rendesen, ezért direkt ma tesztelgetek, mivel kicsit hűvösebb idő van. :) Amúgy ezek a mostani 70 fokok meleg időben 74-75 fokok lennének.

Még nyomok egy Vantage-ot 4200-on, de azt nem fogom prime-olni, mevel akkor lenne kb 80 fokos......... Amúgy valszeg vinné full stabilan load 1,30V körül, csak hűteni nem tudnám rendesen. :( 24/7-re 3800-on fog menni, bios 1,26V fesszel.

Erdei88: persze jól jönne a víz, de azt a 100K-t, amibe kerülne inkább más hardverekre fogom költeni. Elvagyok a léghűtéssel, még a nyári melegben is pont elég. :K

direkt írtam ki, jó ez a kis proci az ilyen magunkfajta csöves user-nek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6609) HSM válasza ImI87 (#6600) üzenetére

HSM
(PH! félisten)

Grat, szép eredmény! :C :R
A látottakon felbuzdulva kíváncsi lettem, vajon mennyivel rosszabb a C0-om ennél, megnéztem. Csináltam egy hasonló Blend-es képet, [link] ami érdekes, hogy +0,1V fesz ellenére "csak" olyan +25W-al lett rosszabb, ami picit jobb hűtéssel tovább csökkenthető lett volna 4-8W-al. Poénból megnéztem, hogy áll a jóöreg Linx, hát jól, és még mindig a pici csúszással egymás után startoltatott IBT a legjobb... 160W-ot préselt ki a prociból, és rekordhőfokot, igaz, ennek ellenére előbb hal le nálam a prime, mint ez... :DDD [link]
(A beállítások ugyanazok a két képen, egymás után készültek. Ja, és azért ilyen rövid, mert kitesztelt beállítás, 1,5órás Prime eredmény valahol korábban linkelve... :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#6611) ImI87

ImI87
(PH! addikt)

Itt vannak a LinX és Everest ablakok is az előző eredményhez: [link]

(#6612) BR4D válasza ImI87 (#6600) üzenetére

BR4D
(PH! addikt)

:C

Lauda: Nem vagyok egy kapzsi ember. Az anyagi dolgokat nem szoktam megosztani senkivel, max. privátban... Ennyi. Nem fogom kiírogatni, hogy ennyi meg ennyi volt a cuccom.

[ Módosította: Thrawn ]

(#6613) laragirl83 válasza ImI87 (#6611) üzenetére

laragirl83
(őstag)

Na egy ilyen 20*200-as eredménynek 1.2V környékén én is nagyon örülnék! :R

ASUS P6T DELUXE V2 * X5650 @ 4GHz * SCYTHE MUGEN2 * 3*4GB CORSAIR VENGEANCE + 3*1 GB MUSHKIN PRO * ASUS CERBERUS GTX1050Ti * CORSAIR RM650 * COOLER MASTER HAF922

(#6619) Lauda válasza BR4D (#6612) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

Ok, majd beszélünk pü-ben. ;)

(#6620) gYaLo válasza Lauda (#6619) üzenetére

gYaLo
(őstag)

Srácok!
Ugye mondtam már h nyár végén i7 lesz sötöbö...
Milyen FPO-sat vegyek,mekkora viddel ?
(gondolom,hogy addigra már nagyobb lesz a választéék :)) )

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#6621) gYaLo

gYaLo
(őstag)

Most nézem elöző hsz ből kimaradt:
Imike! Hol vetted a procidat és mennyibe ? :R
Már ajánlották nekem a hardverkert,ott van D0 :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#6626) juliabrilke

juliabrilke
(PH! kedvence)

Szép napot mindenkinek!

Az megoldható lenne valaki részéről, hogy általam említett 4-5 programmal letesztelné az i7-es processzorát? Semmi extra, csak pár apróság. Főleg tuningolt eredmények érdekelnének és összehasonlításhoz kellene.

(#6628) ImI87 válasza gYaLo (#6621) üzenetére

ImI87
(PH! addikt)

ImI (két nagy I-vel), és nem Imike! :DDD :P

Én Gianni-tól vettem, de már mindenhol van D0. Már nem ritka darab, szal sima kiskerekben is tudsz venni olyat. Csak direkt olyat kell kérni, nehogy rádsózzanak v.mi "gagyi" C0-t. ;)
Amúgy a dobozról meg lehet állapítani, hogy milyen. A matricán van ilyen, hogy "Sspec Number", azt kell figyelni. A C0-osak SLBCH, a D0 pedig SLBEJ.

Az előző kérdésednek nincs értelme. :N VID (ami egyébként i7-nél már nem is annyira élő dolog) sehol nincs feltüntetve, az csak akkor derül ki, amikor beteszed a gépbe. FPO-t meg szintén fölösleges keresni, mert egyrész az sem garancia semmire, másrészt meg amik most kaphatók, azok nyár végére (ha akkor veszed) már rég mások lesznek.

Szinte mindegyik D0 qrva jól megy, nem kell semmit keresgélni. Enyém is teljesen random bolti darab. :K

(#6631) Szuperboci

Szuperboci
(senior tag)

egy kérdés amit biosba adok feszt procinak ,az nem is tényleges ?tehát az win be idle meg terhelés alatt egészen más?

[ Szerkesztve ]

Music!!!

(#6632) ImI87 válasza BR4D (#6630) üzenetére

ImI87
(PH! addikt)

OK, majd lehűtöm a szobát amennyire lehet, és egy gyors prime teszt erejéig megnézem....... ;)

Szuperboci:
Így van, mivel van vdrop (feszültségcsökkenés) Már idle is valamivel kevesebbet kap, terhelés alatt pedig még kevesebbet. A vdrop mértéke laponként változik, v.hol több, v.hol kevesebb, sőt még különböző bios-okban is változtathatnak rajta.

A legtöbb lapnál van ilyen ún. Load Line Calibration opció (LLC), ami csökkenti a vdrop-ot, de ennek használata magasabb feszeknél már nem ajánlott a feszültségtüskék miatt....... (további részletekért az LLC témával kapcs. keress a topikban!)

(#6633) Szuperboci válasza ImI87 (#6632) üzenetére

Szuperboci
(senior tag)

ty a választ!asus rampage II gene lapom van!Azt hol tudom meglesni,hogy terhelés alatt mennyi feszt kap?

Music!!!

(#6634) Savanya válasza Savanya (#6587) üzenetére

Savanya
(PH! addikt)

Mégegyszer : Segítségeteket kérném : Próbára kellene 3db egyforma ddr3 ram . Legjobb lenne a közelemben . :R :R :R

Mobilszámom: 70-516-8068

(#6635) ImI87 válasza Szuperboci (#6633) üzenetére

ImI87
(PH! addikt)

Innen töltsd le a CPU-Z nevű progit, és az megmutat neked sok infót a prociról, lapról, memóriáról, stb.......

(#6637) Szuperboci válasza ImI87 (#6635) üzenetére

Szuperboci
(senior tag)

azért annyira nem vagyok kezdő hogy a cpu-z t ne ismerném :DDD :N

Music!!!

(#6638) Lauda válasza Szuperboci (#6637) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

Azt hol tudom meglesni,hogy terhelés alatt mennyi feszt kap?

azért annyira nem vagyok kezdő hogy a cpu-z t ne ismerném

Na bumm... :DDD

(#6639) ImI87 válasza Lauda (#6638) üzenetére

ImI87
(PH! addikt)

ezt én sem értem......... :U

Hamár így kérdezte, gondoltam szépen részletesen leírom a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#6640) Szuperboci válasza Lauda (#6638) üzenetére

Szuperboci
(senior tag)

nem röhög :DDD én csak arra akartam kilyukadni hogy pl játszok vmivel és leteszem asztalra akkor cpu-z azt mutatja hogy nincs terhelés nem?vagy lehet vele logolni is amiket mért?

EPU 2 phase control t full phase re állitsam?
NB OCP,DRAM OCP,EXTREM OV t érdemes bekapcsolni?vagy ahogy olvastam biosba inkább save lifetime és disabled.

Music!!!

(#6641) Lauda válasza Szuperboci (#6640) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

Leterheled prime-al és megnézed, ez olyan nagy probléma? :D

(#6644) Szuperboci válasza Lauda (#6641) üzenetére

Szuperboci
(senior tag)

nem akarok primolni,alap venti van rajta,ráadásul egy mikroba zárva :D

Music!!!

(#6645) Lauda válasza Szuperboci (#6644) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

Elindítod, megnézed mennyi a fesz és leállítod. :O

Beteg ember ez a sniper, de nagyon. Abban a téveszmében él, hogy csak neki van arra a szarra pénze.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.