- Honor 200 Pro - mobilportré
- Yettel topik
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Red Magic 10 Air - gaming telefon is lehet kecses
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Macrodroid
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- Magisk
- One mobilszolgáltatások
-
Mobilarena
OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
válasz
Oliverda #17194 üzenetére
Korábban azt pletykálták, hogy 4 magos sku nem lesz, csak később a Raven Ridge APU-ban.
A megfogalmazás, hogy 6c/12t verzió nem készül félrevezető. Mert nyilvánvalóan nem fog készülni ilyen konfiguráció, de hibás 8 magosból letiltott 6 magos verziók érkezésére (6c/6t, 6c/12t, 8c/8t) azért számít a közönség.Én a BR iránya alapján nagyobb különbségre számítottam a base és max boost órajel között.
-
Fiery
veterán
válasz
Oliverda #17177 üzenetére
Az AM4 Bristol Ridge launchot en a helyukben biztos halasztanam, ha tenyleg kulso USB 3.1 vezerlore lenne szukseg a bug miatt. A BR nem fogja megvaltani az AMD-t, viszont egy (ujabb) kalamajka a Zenre is rányomná a bélyegét. Szerintem az AMD rajongok tobbsege is bevallalna 2-3 honap csuszast az AM4-es alaplapokkal kapcsolatban
A Summit Ridge meg me'g ugysincs kesz, tehat tulajdonkeppen kapkodnia sem kell az AMD-nek az alaplapokkal kapcsolatban.
-
Thrawn
félisten
válasz
Oliverda #17171 üzenetére
Innen: AMD Zen chipset design issue could increase costs for motherboard players
Yutani is ezt írta az előbb.Fiery: én kérek elnézést, nem néztem meg alaposabban a képet és azt hittem azért írsz A2-t mert A2 van rajta
-
Ruuwa
tag
válasz
Oliverda #16817 üzenetére
Tehát a 4modulos/8magos bulldózerhez képest 2x teljesítményt predesztinál a dia, egy 1CoreComplex=4IntegerMag=8Szál felépítésű Summit CPU-nak? Mert akkor hurrá. Ha pedig egy 2CC=8C=16T summit az összehasonlítás alapja, akkor meg annyira nem hurrá. Vagy megint trükkös a diagram és ez csak 1,5x növekedés. Illetve azt se értem, hogy clock to clock, vagy csak úgy általában.
Viszont a Bristolnál elég lehet a növekedés, ha a CPU rész fogyasztásán tudtak faragni, és ezzel az iGPU kicsit több TDP-hez jut. Mondjuk Bristolnál szerintem minden az árazáson múlik, nem feltétlenül az abszolút teljesítményén.
-
Fiery
veterán
-
derive
senior tag
-
Fiery
veterán
válasz
Oliverda #16788 üzenetére
Ne menjunk mar el ilyen buta iranyba. Nem 10x arkulonbsegrol van szo, hanem +60%-rol. Vagy maskepp mondva: ha a penz nem szamit alapon osszeraksz egy izmos PC-t, az konnyen kerulhet mindennel egyutt 8-10 ezer dollarba. Ehhez kepest beszelunk +600 dollarrol. 6-7% difi a PC teljes árát tekintve.
"1000 dollár pedig egy lélektani határ"
Marmint kinek? Annak biztos nem, aki videokartyabol sem akar koromszakadtaig 1000 dollar alatti aron vasarolni
Es hany eve is van 1000 dollaros Intel Extreme desktop proci? Azota mennyi is volt az inflacio?
"ha valami nagy durranás kapna cserébe a vásárló, nem pedig egy olyan terméket, ami bizonyos esetekben lassabb lehet mint az 1000 dollárral olcsóbb variáns. Erősen izzadságszagú az egész."
Mint ahogy fentebb is irtam, ezekben a magassagokban az eszerveknek van a legkevesebb jelentosege. Az meg, hogy vegul a 6900K hany benchmarkban fogja tudni lenyomni a 6950X-et, majd kiderul. Ha az Intel okosan kalibralja a boost frekiket, akkor me'g a vegen alig lehet majd olyan benchmarkot talalni, ahol a 6900K tenyleg gyorsabb tud lenni. Az meg lenyegtelen, ha a legtobb esetben azonos teljesitmenyuek: a 10 mag akkor is egy szep kerek szam.
-
Fiery
veterán
válasz
Oliverda #16786 üzenetére
"Mennyien vették meg az 1000 dolláros i7-et?"
Pont annyian, mint ahany embernek nem szamit az arcedula. Akinek pedig 1000 dollar nem penz egy prociert, annak 1600 sem az. Aki meg esszel vasarol, az mar 1000 dollart sem ad egy prociert -- kiveve ha a munkajahoz kell, penzt keres vele. Ez utobbi esetben viszont 1600 dollarert jobban megeri egy 10 magos i7, mint 2200-ert egy 10 magos Xeon
"A GeForce és az i7 között pedig van egy fontos különbség: előbbi előnye minden esetben kijön, minden esetben gyorsabb mint a közvetlenül alatta lévő modell, ez pedig az i7 esetében nem (lesz) igaz."
Ebben az arsavban az eszervek mar nem sokat ernek. De mondom maskepp: aki 2 db 1400 dollaros videokartyat rak a gepebe meg egy csaknem 500 dollaros alaplapot, annak vajon mennyire komoly kiadas me'g 600 dollart ratenni az eddigi i7 arcedulajara, hogy 10 magos procija legyen? Teljesen mindegy, hogy a 10 magos mindenben gyorsabb-e, mint a 8 magos. A lenyeg, hogy az 10 magos. Szep, kerek szam, es tobb mint a 8. Hulyeseg? Nekunk, talan.
-
Fiery
veterán
válasz
Oliverda #16784 üzenetére
Reszedrol igen
Azt viszont ne feledjuk el, hogy eddig is teljesen irrealis "befektetes" volt 1000 dollaros i7 procit venni -- megis sokan megvettek. Mennyivel irrealisabb az 1600 vagy 1300 dollaros i7, mint az 1000 dollaros? Vagy mennyire realis a GeForce Titanok arcedulaja? Azokat is megveszik, annyiert is... Van az a fajta vasarlo, aki mar nem az arcimket nezi, hanem egyszeruen a legjobb, legerosebb desktop cucc kell neki. Megveszi a Rampage V Extreme-et (480 dollar), belerakja az 1000 vagy 1600 dollaros procit, meg 2-3 db Titan X-et darabonkent 1400 dollarert, es kesz. A koritesrol mar ne is beszeljunk
-
-
Fiery
veterán
válasz
Oliverda #16694 üzenetére
A "sampling" ebben a kontextusban is az ES peldanyok kisszerias gyartasat takarja? Mert ha igen, akkor megiscsak stimmel az, hogy me'g csak most kezdik el teriteni a Zent az AMD kapuin kivul... Persze ha az A0 stepping kapasbol remekul sikerul, akkor nincs akadalya az oszi piaci rajtnak sem. Megint mas kerdes, hogy ebben a szovegben a Zen az AM4 foglalatu desktop procit takarja vagy a Zen alapu Opteront? En az utobbinak ertelmezem.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Oliverda #16493 üzenetére
Nem elvadult útiterv ez egyébként, csak talán gyors a tempó. Az lesz itt a baj, hogy a fejlesztők úgy állnak hozzá a váltáshoz, hogy elbasztak 5 évet és azt most be akarják hozni 2 év alatt. Sok fejlesztőnél még a kutatás része meg is van, mert attól, hogy a DX11 hurka volt a gyakorlati implementációra a kutatást levezényelték, és ha le is állították, az eredményeket nem dobták ki. Viszont szerintem az extrém igényeket jellemzően felvállaló AMD sem akar ennyire nagy lépéseket. A GDC alapján az látszik rajtuk, hogy egyelőre elég lenne PC-n elérhetővé tenni azt, amit a két konzol tud. Ez meg is lesz áprilisban, aztán a következő lépésen majd gondolkodnak.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Oliverda #16484 üzenetére
Van az Oxide-nak és az általuk létrehozott fejlesztői szövetségnek egy olyan útiterve, hogy 2018-ra legyen egymillió batch/frame-re képes PC. Na most nyilván, ha a processzorok két év alatt nem gyorsulnak a hússzorosára, akkor az egymilliós határ elérésére kell egy új struktúrájú API, amivel gyorsítani lehet a parancsgenerálást. Ilyen formában a következő lépés a grafikus API-k célhardverrel történő gyorsítása.
Amióta átnyomták a Microsofton és a Khronoson az akaratukat ezek a fejlesztők, azóta eléggé "RAGE" módba kapcsoltak, és úgy gondolják, hogy bármit amit csinálnak átnyomhatnak, ha sikerül az egyik gyártót meggyőzni arról, hogy az jó, és így lesz rá támogatást.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Oliverda #16349 üzenetére
Igen. Ez igazából egy adok-kapok rendszer. Se a HDL, se a HPL nem ideális, és most ezt nem az AMD-re kell levetíteni, hanem mindenkire, mert hasonló, de más hatékonyságú libjei több gyártónak vannak. Kivéve az Intel, nekik csak HPL-hez hasonló rendszerük van.
A lényeg az, hogy igazából egyik sem jó, mert amilyen előnyöket behoznak, ahhoz hátrányokat is társítanak. Viszont köztes lehetőség nincs, tehát az adott áramkörhöz azt érdemes használni, ahol több az előny. A GPU-knál ma azért a HPL-t, mert nagyon nagy része a lapkának regiszter, cache, busz, különböző fixfunkciós egység, stb. Ahol a HDL igazán segít azok az ALU-k, de ma már ezek vannak kisebbségben. Már akinek persze, de az AMD-nek a GCN-nel az ALU-kra megy relatíve kevés tranyó, mert multipreciziós egységeket terveztek. Nyilván másnak ilyenje még nincsen, tehát például az NV-nél és az Intelnél még jellemző, hogy az ALU és a hozzá tartozó ütemezés viszonylag sok tranzisztorba kerül, ugyanis a integerre és FP-re, a 32 és 64 bitre, a speciális utasításokra, mind-mind külön ALU-t használnak (az Intel ráadásul még mindig co-issue-zik, ami brutálisan rossz hatékonyságú, mert rögtön felezi a sebességet, ha függőség van a kódban), míg az AMD nem, mert multipreciziós rendszert csináltak, ami eleve helytakarékos és csúnya szóval mindent tudó. Az más téma, hogy a megnyert tranyókat elköltik regiszterre, de ez részletkérdés. A GCN tehát kb. nyerne úgy 5%-nyi lapka területet a HDL-lel, miközben vesztene 100-200 MHz-et. Egyértelmű, hogy így már a HPL éri meg, mert az az 5%-nyi lapkaterület máshogy is megnyerhető, vagy akár nem is érdekes, de az extra órajel szükséges. Nem mellesleg a 1-2 GHz-es tartomány között a HPL hatékonyabb. A HDL igazán 2 GHz fölött kezd működni, ahol tényleg jelentős előny jön a hatékonyságban.
A CPU-knál pedig az a helyzet, hogy bármit is használnak 4 GHz fölé nagyon nehéz menni. Egyszerűen a mai tervezési direktívák, és a mobil fókusz mellett minden lapkánál a 2-3 GHz közötti órajel a cél. Ott kell elérni a hatékonysági maximumot, míg a 4 GHz-et majd hozzák kevésbé hatékonyan. És a lényeg, hogy hiába van neked HPL-ed, a 4 GHz-et úgy sem fogod megugrani. Erre az órajelre pedig a HDL is képes, tehát az egyéb előnyöket beszámítva ezekre az egységekre jobb a HDL. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Oliverda #16347 üzenetére
Az OEM listában van benne, hogy mobilra a 28 nm jobb, mint a 14 nm LPP a standard dens. library-vel. Ugyanerről a gondról beszélt már például a Rickchip is.
Csalóka a nanométer előtti szám manapság, mert attól, hogy az kisebb még nem fog kevesebb elektron kelleni a tranyó bekapcsolásához. Egyszerűen annyira pici lesz a tömeg, hogy nem úgy viselkednek, ahogy azt a fizika törvényei leírják. Ez már a kvantumfizika területe. Tehát végeredményben azt kell elérni, hogy különböző speciális könyvtárak fejlesztésével ne a bérgyártók standard elemeit kelljen használni.
A 14 nm LPP egyedül ott jelent igazi előnyt, ha magas órajel kell relatíve alacsony fogyasztással. A HDL azt próbálja elérni, hogy máshol is legyen belőle előny. Ilyet egyébként mindenki tervezett, bár ezeknek a libeknek a hatékonysága azért jelentősen eltérő.A Zent már HDL-lel készítik. A GPU-kat HPL-lel fogják. Az ok az, hogy a HPL igazából ott segít, ha magasabb órajelet kell beállítani, de az a gond, hogy technikailag a HDL-lel is ugyanarra a határra fogsz futni, vagyis azért állt át az AMD fokozatosan a HDL-re a 28 nm-es node-tól kezdve a CPU-knál, mert a tervezett órajelet HDL-lel is elérik, miközben a fogyasztás és a tranyósűrűség jobb lesz. Mindeközben a HPL-lel nem tudnák hozni a jóval magasabb órajelet, így erre már nem éri meg lőni. A HPL a GPU-knál azért marad, mert ott a lapkának viszonylag nagy része lesz regiszter, cache, busz és hasonló olyan elem, amelynél a HDL nem nyújt igazi előnyt, vagyis megéri némi tranyósűrűséget beáldozni a magasabb órajelért. Elsődlegesen azért, mert még HPL-lel is 1 GHz körüli órajelre lőnek, vagyis bőven van tartalék.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Oliverda #16332 üzenetére
Mert a HPL-lel a 14 nm-es node nem olyan jó, mint a 28 nm-es node HDL-lel. Rosszabb lenne a perf/watt.
A GPU-kat a TSMC-nél csinálták HDL-lel. A GloFo-nál az IGP-k HPL-lel készültek.
Egyébként a GloFo-nál a HDL nem ugyanaz a HDL, ami a TSMC-nél van. A TSMC-nél ezt nem fejlesztették tovább. -
-
-
dezz
nagyúr
válasz
Oliverda #16276 üzenetére
A chip ugyanaz, innentől csak döntés kérdése. Lesz is rá igény, öklüket rázó AMD tulajok képében
, akik most vettek új FM2+ lapot... (Főleg, hogy a Carrizo is megérkezett, bár letiltott IGP-vel.) Valószínűleg a vadi új AM3+ laposok is követelik majd, bár nekik kisebb az esélyük erre.
-
-
Fiery
veterán
válasz
Oliverda #16256 üzenetére
"Az NV cirka egy év alatt 20%-ot hozott az AMD-n legutóbb"
Es gondolod, hogy a Pascal annyira gyenge lesz, hogy egy ilyen merteku forditasra komoly eselye legyen az AMD-nek?
Gondolod, hogy vegre epesszel belatjak az AMD fejesei, hogy presztizs termekek (ld. Titan csalad) nelkul nem fognak tudni forditani? En erre keves eselyt latok. Mar a 10%-os trendforditas is nagy dolog lenne toluk SZVSZ.
"A konzol biznisz miért esne ki?"
Mert 7-8 evente a konzolokat ugy ahogy van cserelik a gyartok. Alaplap, CPU, GPU, mindenbol uj kerul belejuk. A mostani konzol biznisz 2013-ban indult, tehat realisan 2020-2021 korul csere. Addigra (pontosabban ha jol sejtem, kb. 2-3 evvel elotte) kellene letennie az asztalra az AMD-nek a konkret terveket arra, hogy mivel csereli a mostani APU-kat.
"A konzolos chipeknél amúgy is IGP a döntő, ezen a téren pedig továbbra is az AMD vagy Nvidia jöhet szóba"
Egy Snapdragon vagy Exynos miert nem? Azokban nincs iGPU? Azok nem SVM-esek? Ezek mar nem azok az idok, amikor csak az AMD-nek meg az nVIDIA-nak volt SVM-kepes SoC-a.
"akkor még akár Puma+ is kerülhet a következő generációba."
Az a Puma+, aminek a fejlesztese mar 1 eve be lett fejezve? Es amire terv sincs, hogy tovabb lenne vive, barmilyen formabana? Erdekes otlet
-
Fiery
veterán
válasz
Oliverda #16247 üzenetére
"Ha normális szinte tudnák hozni a VGA és a mobil/desktop termékcsaládokat, akkor már azzal is egyenesbe jöhetnének"
En ebben nem hiszek. A PC-piac, es vele egyutt a dVGA-piac is egyre csak szukul. Miert pont egy ilyen piac mentene meg az AMD-t? Illetve oke, meg tudna menteni, ha hirtelen megfordulna az arány, es nem 25% lenne a dVGA piacon az AMD reszesedese, hanem 75% (ami most az nVIDIA-e, ugyebar). Es ugyanigy a desktop/mobil CPU-piacon is ha megfordulna az arány, abbol nyilvan jol meg tudna elni az AMD. De mi az esely arra, hogy trendfordito legyen ezeken a piacokon az AMD, a Zennel meg Polarisszal egyutt is? En inkabb egy olyan forgatokonyvet tartanek realisnak, hogy 1-2 eves tavlatban +10%-ot tudna hozni mindket piacon az AMD, ezzel pedig hellyel-kozzel nullara futna minden negyedev vegen. Ami a nyereseges mukodeshez kellene, az egy zsiros piac behuzasa. Az olyan piacok meg veletlenul sem ugy kezdodnek, hogy desktop meg mobil
Sot, ha 3-5 eves tavlatban gondolkozunk, akkor me'g egy lassu szerverpiaci ternyeres sem feltetlenul lesz eleg az AMD-nek, _ha_ kozben kiesik a konzol biznisz is. Nagyon meg lennék lepodve rajta, ha a kovetkezo generacios konzolok nem ARM procit kapnanak; az AMD-nek pedig finoman szolva sem igazan van olyan eros jelenlete az ARM SoC-ok piacan, mint amilyen kompetenciaval anno elnyerte az XBox One/PS4 APU "tendert".
-
Fiery
veterán
válasz
Oliverda #16240 üzenetére
Igaz, azt ugy altalaban a Zen projektre irtam. Onmagaban ha az interconnect nem mukodik, attol me'g az AM4 Zen (Summit Ridge) nem fog csuszni. Viszont ha a Zen Opteron korul bajok lesznek, az magaval viheti a teljes ceget. Hiszen onmagaban az AM4-es cuccokbol nem fog az AMD megelni, mint ahogy eddig sem elt meg az AM3+ es FM2+ vonalbol sem, egyuttveve sem. Az igazi love (ezt nem Neked irom, tudom hogy Te ezzel tisztaban vagy) az Opteron bizniszben lenne, oda kellene nagy boom-mal visszaternie az AMD-nek. Az AMD viragzasa pont akkorra teheto, amikor a cegek elkezdtek Xeon helyett Opteront venni. A desktop cuccok, a jo jatekokban nyujtott teljesitmeny csak arra lesz most jo, hogy jo reklamot csinaljon a szerver prociknak.
-
Fücsök007
őstag
válasz
Oliverda #16236 üzenetére
Eddig fennakadás nem volt a kész node tesztelése során, tehát ha nem jön közbe semmi, akkor legrosszabb esetben októberben lesz egy paper launch, novemberben pedig már a boltokban is lesz. A karácsonyi szezont AMD-nél sem akarják kihagyni, így a 2016 vége amit hivatalosan bejelentettek azalatt szerintem az október vége és a november vége közötti időszakot érthették. A gyártási kapacitás nem tudom mennyire tudja majd kielégíteni az igényeket, de erről nem lehet még többet tudni.
-
Goose-T
veterán
válasz
Oliverda #16194 üzenetére
Volt már rá példa, hogy utolérte az AMD az Intelt teljesítményben, de ahhoz kellett a NetBurst segítsége is.
Azóta gondolom már jobb esetben krumplit sütnek azok az emberek, akik azt kitalálták az Intelnél (rosszabb esetben betonba öntött lábbal ledobták őket a Golden Gate-ről), szóval nem valószínű, hogy még egy ilyen hibát elkövetnének. Bár az is kockázatos, hogy ennyire biztonsági játékot játszanak, ugyanazt a cuccot reszelgetik lassan egy évtizede, mert így rengeteg időt adtak a felzárkózásra. Szerintem ha jó lesz a Zen, akkor az Intel nem sok mindent tud előhúzni a kalapból az árcsökkentésen kívül, nem az a helyzet, mint a Core 2 idején. Na meg az árcsökkentés is kétélű fegyver, a korábbi vásárlók igencsak felhúznák a szemöldöküket, ha a drága pénzen vett procijuk ára hirtelen 20-30%-ot esne.
-
Fiery
veterán
válasz
Oliverda #16194 üzenetére
"Az Intel legalább 8 éve reszeli az aktuális mikroarchitektúrát, ha az AMD nulláról elérné a Haswell IPC-jét töredéknyi K+F költség mellett, már az is elég komoly fegyvertény lenne."
En meg azt mondom, ez az abszolut minimum, amit elerhet az AMD. Pont azert, amit irsz: egy 8 eves, tulajdonkeppen elavult architekturat kell megugorniuk. Nehogy mar ez akkora feladat legyen. Plane ugy, hogy minden jel szerint jo reszben copy-paste a cucc, vagy legalabbis nem ugy tunik, hogy olyan radikalisan ujszeru megoldasokat hozna a Zen, mint anno a Bulldozer. Raadasul, volt erre az egesz melora 5 evuk, az elso Bulldozer megjelenesetol szamitva.
"olcsóbban"
Es pont az fogja beverni az utolso szoget az AMD koporsojaba. Ha megint az lesz, hogy "jo-jo, nem gyorsabb ez sem, mint a konkurencia, de legalabb olcsobb". Pontosan ez van most is: nem gyorsabb, de legalabb olcsobb. Az AMD viragzasa arra az idore teheto, amikor egyertelmuen gyorsabbat tudtak letenni az asztalra, mint a konkurencia. Amikor meg is kérhették az árát a jo termekeknek.
Ez ugyan off itt, de nem tudom megallni: ugyanez az oka a videokartya piacon is az AMD kinlodasanak. Egyszeruen muszaj letenni az asztalra az abszolut leggyorsabb termeket. Hiaba gondoljak sokan azt, hogy baromsag 1500-3000 dollaros Titanokkal szorakoznia az nVIDIA-nak, hiszen "ki ad ki ennyit egy videokartyaert?" Kozben meg milyen "fura", hogy nagyjabol az elso Titan megjelenesenel indult az AMD melyrepulese a dGPU piacon... Ott is belesetaltak ugyanabba a csapdaba, mint amibe laviroztak magukat az Intellel szemben a CPU piacon.
-
Fiery
veterán
válasz
Oliverda #16187 üzenetére
"A Carrizót 15-20 wattra és 2-2,5 GHz-re tervezték"
Ugy altalaban a Samsung/GF 14 nanojat sem 65+ Wattra meg 3+ GHz-re terveztek
Pont ez a bajom: nehogy megint egy Kaveri/Carrizot huzzon az AMD amiatt, hogy nem magas orajelre optimalizalt processzt kenytelen hasznalni. Persze lehet, hogy alaptalan az aggodalmam. Mindenesetre nyugodtabb lennék, ha a Samsung/GF 14 nanojan keszulne (keszult volna) mar legalabb egy olyan CPU, ami 3+ GHz-ig skalazodik. Ha ez a Bristol Ridge lesz netan, akkor nagy taps az AMD-nek, mert felismertek azt, hogy ez tenyleg problema, es a Zen elott igyekeznek azt kezelni. Ha nem, akkor viszont a Zen me'g nagyobb riziko faktor.
"Aha"
Ugy ertettem, hogy a Vishera is ott tart, hogy kenytelen az AMD (joval) tobb magot hasznalni ahhoz, hogy legalabb a tobbszalu benchmarkokban, a tobb szalra optimalizalt alkalmazasokban hozni tudja az Intel mainstream desktop cuccok teljesitmenyet. Ha az AMD megint lemarad 1 szalon, akkor kenytelen lesz megint tobb magot bepakolni, es azzal megint Visheraja lesz. A lemaradas nyilvan nem lesz olyan nagy, mint a Vishera vs. Skylake eseteben most, de attol me'g lemaradas marad. Raadasul, egy zsir uj architekturarol beszelunk (Zen), aminek hosszutavon nem a Broadwell meg a Skylake lesz az igazi ellenfele, hanem a Cannonlake es annak utoda inkabb. Ha mar az addigra 2-vel azelotti Intel CPU generaciot (Broadwell) sem tudja lenyomni egyertelmuen, 1 es tobb szalon is a Zen, az eleg komoly problema lesz hosszutavon. Ha pedig a nem magas orajelre optimalizalt gyartastechnologia elgancsolja a 4 GHz koruli orajelek elereset, akkor me'g egy szuperjo architekturaval is elofordulhat ez.
Tul sok a "ha", tudom
-
Fiery
veterán
válasz
Oliverda #16184 üzenetére
A Carrizo es a Bristol Ridge szerintem ebben a kerdesben teljesen irrelevans. Eleve teljesen mas gyartastechnologia, mas architektura, mas magszam, mas TDP-keret, minden mas. Az Intel is konnyebben kozelebe tud mennni a 4 GHz-nek, ha kevesebb magot hasznal (desktop Skylake) ill. ha szelesebb a TDP-keret.
Az pedig, hogy mi ellen megy, vitathato. Ha a Zen 1 szalon nem hozza a Haswellt clock-for-clock, akkor tok mindegy, hogy a 8 magos Summit Ridge ellen a 6 vagy 8 magos Broadwellt kuldod. Ugyanis a tobbszalu benchmarkokban jo esellyel igy is, ugy is alul fog maradni a 10 magos Broadwell-E-vel szemben. Nem veletlen, hogy pont most hozta ki a 10 magos Broadwell-E-t az Intel
A lenyeg tehat az lenne, hogy legalabb az azonos magszamu Intel ellenfelet le tudja nyomni minden szempontbol a Summit Ridge. Ha csak a 6 magos Broadwell-E-t tudja lenyomni a Summit Ridge, akkor visszaterunk pontosan oda, ahol a Vishera most tart, azaz hogy magasabb magszammal le tudja nyomni az Intelt az AMD a tobbszalu benchmarkokban. Persze annyi valtozna adott esetben, hogy tobb benchmarkban es egyertelmubben nyerne az AMD a tobb mag segitsegevel, de az abszolut helyezes akkor is maradna ugyanaz.
-
Fiery
veterán
válasz
Oliverda #16157 üzenetére
2,6 =/= 3,0, es plane nem egyenlo 4,0
Az orajel emelkedese pont ott okozza a legnagyobb problemat, ahova nem mereszkednek az ARM-os SoC-ok. Raadasul, me'g ha azt is feltelezzuk, hogy 3 GHz-ig remekul skalazhato a Samsung/GF-fele 14LPP, mire eleg a HEDT szegmensben (ahova az elso Zen erkezik) 3 GHz? A 8 magos Broadwell-E alaporajele lesz elvileg 3,2 GHz, es onnan me'g tud gazdagon turbozni. Me'g ha clock-for-clock el is eri a Broadwellt a Zen, akkor is muszaj lesz turboval atlepnie a 3,5 GHz-et 6 ill. 8 magos kiszerelesben, kulonben nem er semmit az egesz. A Kaveri peldaja is jol mutatja, hogy milyen ciki az, ha parszaz MHz-cel elmarad egy CPU/APU a kituzott celtol
-
-
stratova
veterán
válasz
Oliverda #16104 üzenetére
Ez vitán felül áll. De csak azért, hogy annak mért teljesítményéből becsülni lehessen, nem veszek hardvert. Amellett hogy tényleg nem igazán elérhető. Esetleg FlanK3r-t [1, 2] lehetne megkérni, hogy ugyan már mégiscsak mérjen egyet CB R15-tel 3.7 GHz-en [ami éppen passzolna az i3-6100 órajeléhez is]
Csak eddig ő hajthatatlan volt.
-
-
stratova
veterán
válasz
Oliverda #16065 üzenetére
Nem tudom mit szívnak de nem lehet rossz. Eddig úgy volt hogy Bristolnál emelik a GPU órajelet csökkentik a TDP-t és 28 nm-en már nem is futja többre (már ez is feszegeti a határokat)
Lee56:
Amúgy az APU-k és prémium szintre szánt CPU-k közös foglalata, talán végre komoly mATX, ITX lapokat eredményez.
Egyébként a csúcs 8/16-os Summit Ridge szvsz közepes tuningnál is beszippanthatna 200 W-ot. Bár Haswell-E még 22 nm azért ott is evett szépen a 8/16-os i7-5960X tuningolva. -
-
sb
veterán
válasz
Oliverda #16044 üzenetére
Tehát szerinted nem számít, hogy milyen VGA van a CPU mellett játékoknál, a GPU nem befolyásolja döntően az eredményeket?
Úgy csinálsz mintha nem teszteltél volna cpu-t olyan programmal ami gpu-t is használ.
Vagy szerinted nem létezik cpu limites beállítás?Mellesleg továbbra sem mutattál legitim teszteket, melyek egyértelműen alátámasztanák, hogy a HT 30% feletti gyorsulást produkálhat, addig pedig ez az egész csak egy fantazmagória, amire totál feleslegesen pazaroljuk az időt.
írtam mire gondolok, 2 perc fellapozni, de tessék:
Crysis 3
GTA V
AC Unity
F1 2013
Rainbow Six Siege
Witcher 3
Just Cause 3
Rise of TRTop vga, kis felbontás, egyértelmű (és logikus) cpu skálázódás a grafikonok alapján, tehát vajmi kevés köze lehet a gpu/ram vagy akár az odd/alaplapi speaker teljesítményéhez a méréseknek.
Kivéve a HT on/pff és a Pentium vs i3 eredményeket mert ott 1.4-1.8x szorzó van.Magic? Minden olyan "szarul" optimalizált, hogy több maggal szépen és a matek alapján skálázódik, HT-vel meg egy "bug" miatt 2x jobban mint kéne?
szerk: I3/i5/i5 előző gen-es tesztekben is látni, hogy a HT javult, de ilyet nem találtam most hirtelen.
Értsd: az i5 kisebbet gyorsul mint a felette ÉS alatta lévő i3/i7. Így anomáliára, más limitre sem nagyon lehet fogni, hogy két oldalról előznek.Belátod, hogy nincs értelme, mégis arra számítottál, hogy egy ilyen értelmetlen termékkel jelentkeznek?
Úgy látom már ontopicban is kötekedés módba váltottunk. Világosan leírtam miért várok rá: mert ez volt az eddigi szivárogtatásokban. Hogy HEDT-be jön a Zen (és vélhetően szerverbe a még több mag), az meg 8 magtól indul.
És ezzel szemben nem látom ÉN az értelmét, megtérülését.
Nincs ellentmondás, Én várok valamit, az AMD meg csinál/szivárogtat valamit. Engem nem kérdeztek tehát lehet eltérés a véleményünk között.Méretgazdaságosság. Azonos lapkakészlet, foglalat, tokozás, alaplap, stb. Ez az értelme.
Mintha nem lenne világos. De szintén világosan leírtam, hogy mire gondolok: 2-32 mag között nem tudsz értelmesen skálázható és méretgazdaságos architektúrát kihozni. Hiába azonos a tokozás, lap. A fejlesztési költségből jó része felesleges. Mi az ami kell egy 2-4(-8) magos rendszerbe ami musthave és k* drága fejlesztés/tervezés egy 16-32 magos/szálas HEDT/szerver cuccba? Kb. semmi.
Gyárthatod ezeket gazdaságosan (már ha tudod, mert azért a lap se tud pl azonos lenni 2-8 memcsatornával), ha a többi elvitte a költségeket. Erre dobtad rá, hogy még egy 16 magos se fog jönni AM4-be, tehát még a csak gyártáson sem spórolhatnak majd, ha még ezt is szétfragmentálják.Összefoglalva még egyszer:
- HEDT/szerver feature-ökkel készült a fejlesztés, ami oda jó és drágán adható. De pl. HEDT-ből nem hiszem, hogy nagy eladások vannak, ott nem lesz profitcunami belelő. Szerintem.
- Lentebb meg nem adható méregdrágán és ezen feature-ök nagy részére 8 magtól lefelé semmi szükség. amúgy sem.
- És ehhez fűztem még hozzá, hogy ha az APU-t is idevesszük és pl. egy HBM fejlesztést akkor az szintén csak magasabb ársávba jöhet, mert kis gpu mellé tenni drága/felesleges. Nagy gpu mellé éri meg de az már nem lehet olcsó. És nagy gpu mellé kis cpu se illik. Tehát ebből is inkább felső-közép termék jöhet csak ki a végén.De mindegy. Szerintem ha nem kötekedéssel indítunk talán érthető amiről beszélek.
Nyilván az AMD terve ennek ellenkezője. Csak nem látom hol fog megtérülni gyártási költségen a csúcstekknika lehozása alsó szegmensbe. -
sb
veterán
válasz
Oliverda #16031 üzenetére
Ezt próbáltam én is megfogalmazni. Szvsz a desktop eddig tart átlagusernél. Vagy eddig se.
Ettől függetlenül én azt várom a slide-ok alapján, hogy lesz HEDT 16 magos is. AM4-be.Csak nem tudom arra mekkora kereslet lesz és az bármit jelent-e a presztízsen kívül anyagilag. Ha nem akkor viszont a (vélhetően) nyomottabb árú i5/i7 szegmensnek kéne hoznia a profitot.
Ha erre még külön platform is jön AM4 helyett akkor végképp nem látom mi értelme az AM4 egyesítésnek.
(Hozzávéve, hogy még lentebb még gazdaságtalanabb lesz menni, ahogy HBM irányba is.)Polaris már csak Zen magok mellé fog jönni elvben, ugye?
-
sb
veterán
válasz
Oliverda #16030 üzenetére
Ez megint puffogtatás.
1. Rosszul optimalizált: Pont a rosszul optimalizáltság jele, ha valami jól skálázódik a cpu magokkal, HT-vel? Mert ezek ilyen játékok.
2. GPU függő: Igen, meg ram meg alaplap... Még szerencse, hogy erős vga-val kis felbontásban nyomják a cpu teszteket és nem vga limites környezetben, aminek semmi értelme.
3. Nem releváns, ha több kódban is ez látszik? Az mennyivel relevánsabb, ha 1db progira hagyatkozunk? (A CB nyilván jó benchmark cpu-ra de azért általánosítva ne az egyprogramos teszteket hozzuk már ki jónak.)Ne érts félre, simán igazad lehet. De az alátett magyarázat nem tesz hozzá nagyon semmit az eredményhez ebben a formában.
-
sb
veterán
válasz
Oliverda #16010 üzenetére
Hát ez nem túl tudományos magyarázat.
Azért írtam egyébként, hogy nem is min fps-t nézek, mert az simán dobhat hülyeséget, lévén, hogy egyszeri érték. De egy avg fps mérésnél? Több oldal tesztjében is? Crysis 3 vagy GTA V pl...
Még egy dolog jutott eszembe: AVX?De ez sem lehet igaz, mert emlékszem olyan tesztre is, ahol Ivy vs Haswell i3 is szerepelt és utóbbi állva hagyta. Pentiumon, i5-ön pedig alig volt gyorsulás Haswellel.
@Yutani
Tudom merre indultak papíron és mi a cél. HEDT-ről ereszkednének le, ami nem is i5 szint, hanem bőven felette.
Erre írtam, hogy én még ebben se nagyon hiszek, mert amit eddig felsoroltak: 16-32 magig skálázódás, hozzá megfelelő belső busz, 4-8 csatornás DDR4, vagy ha a későbbi APU-t nézem egy HBM1, de inkább HBM2... Egyik sem az a technológia szvsz amit lenegyedelnek és occsóért adnak majd. Vagy legalábbis én nem tudom elképzelni, hogy így ki fogja termelni a tervezési/technológiai költségeket.
A másik oldala pedig a technológiai szint: HBM-et nem raknak gagyi gpu és i3 cpu mellé. Ha egy combos gpu-t is kiszolgál akkor megintcsak magasabb sávba érkezik majd a termék.(szerk: És emellé érkezik most úgy látszik, egy i3-hoz közelebb kerülő, gpu fronton meg (tuningolt) DDR4-el erősödő gpu alsó/középkategóriába. Az IPC nincs vele megoldva, ez tény.)
Persze ezt a céldátumokra írom. Lehet, hogy 3-4 év múlva egy office gépbe is lehet gyártani 2048 shaderes gpu-t HBM2-vel 5ft-ért.
-
sb
veterán
válasz
Oliverda #16004 üzenetére
Keresek majd, emlékeim szerint HT on/off tesztben is láttam ilyet, de ami feltűnt az inkább az, hogy jól skálázódó, cpu igényesebb játékoknál jönnek ki 60-80% különbségek pl. egy Pentium és i3 között. (Persze így nehezebb az összehasonlítás mert cache, órajel eltérés is lehet, de az általában minimális. Vagy akár el is tüntethető.)
Átlag fps-ben is, nem csak minimumban.Jó lesz ez a Bristol. Ez az X4 845 65W-ból már közel van az i3 telj/fogy szinthez szvsz. Persze csak több szálon egyelőre és némi szépséghiba, hogy IGP nélkül.
Kezd az a rossz érzésem lenni, hogy a Zen nem nagyon fog leszivárogni az "emberi" konfigokba. Főleg ha egy sima Bristol elérné ezt az átlagosan igényelt szintet. Az eddig említett jellemzők alapján is valahogy csak arra tudok gondolni, hogy A Zenből átlagos árú, átlag cpu/apu nehezen jön ki. De ne legyen igazam...
-
válasz
Oliverda #15996 üzenetére
Azaz 1 szálhoz képest milyen hatékonysággal dolgozik több szálon. Ideális eseteben ez 100%, egy Phenom II-nél 95%, BDZ urachnál 80% körül jött ki, Intel HT-nál 60%. Persze figyelni kell arra, hogy az 1 szálas tesztbe ne kavarjon be a turbó órajel, mert az torzítja az eredményt.
-
-
leviske
veterán
válasz
Oliverda #15969 üzenetére
De 1 lapka által nyújtott sávszélesség nem elég nagy mértékben haladja meg az Intel-féle eDRAM sávszélességét, nem? (Vagyis nekem úgy rémlik, hogy az Intel megoldása valahol 70-100GB/s környékén van, míg egy HBM1 stack 100-150GB/s.) Ráadásul a Kaby csúcs megoldása elvileg 2 eDRAM lapkával jön. A HBM2-vel biztosítottabb lenne a sávszélességelőny és a Hynix-nek sem kellene csak az AMD miatt a HBM1 stack gyártást is fenntartani a HBM2 mellett.
Gondolom a Bristol hivatalos DDR4 támogatása megáll majd 2400MHz-en, ahogy a Carrizo is és az sem lepne meg, ha ezen a Summit sem lépne túl, de ettől még nem hivatalosan bírhatja a memóriavezérlő a magasabb órajeleket is. Elvégre a Kaveri is megbirkózik a 2666MHz-es DDR3 memóriákkal, pedig hivatalosan nem támogatott. Mindenesetre a lényeg nem feltétlen ez volt. Az A10-6700-ról akár a Kaveri is jelenthetne fps duplázást 2400MHz-es memóriák mellett is, ahogy valószínűleg a Bristol is.
MÁS: Azt esetleg lehet tudni, hogy a Godavari-nál bevezetett kupak-forrasztást tovább vitte-e az AMD a Carrizo-ban, illetve várható-e a Bristol és Summit esetén is, vagy sanszos, hogy annyival drágább megoldás, hogy maradnak a pasztázásnál?
-
leviske
veterán
válasz
Oliverda #15952 üzenetére
"Honnan az infó, hogy célzottan a professzionális piacra jön ilyen?"
Ezen az látszik, hogy a nagyobbik verzió egyértelműen a FirePro piacra evez. Ezen pedig az, hogy a Toronto-t követő APU-ra már HPC APU-ként hivatkoznak, miközben sanszos, hogy a mostrum és a Carrizo alapú megoldás közé be fog ékelődni a Raven.
"Mennyibe fog kerülni egy darab kis kapacitású lapka alkalmazása cirka 15 hónap múlva?"
Az 5 hónap múlva érkező és azt követően legalább 1 évig piacon lévő (összesen 17 hónap
) Radeonok esetében az AMD azt nyilatkozta, hogy csak a felsőkategóriás termékekre éri meg nekik HBM2-t szerelni. Szóval én kétségbe vonnám annak a lehetőségét, hogy 15 hónapon belül drámaian zuhanjon a HBM2 ára. Pláne, ha esetleg egy AM4 tokozású processzorról beszélünk BGA helyett.
Azt esetleg eltudom képzelni, hogy a mobil piacon is bevetnének egy HBM-es APU-t, de valószínűleg egy olyan termék se a $600-os notik piacát célozná meg.
-
Fiery
veterán
válasz
Oliverda #15925 üzenetére
"Ez egy szerver APU lesz HPC-be. Szerintem desktopra le sem hozzák, nem lenne sok értelme"
Persze, ezt en is tudom. De az AMD le tudja hozni a desktopra, ha jo aron tudja gyartani es lesz ra valos piaci igeny. Mindkettore "nem" lesz szerintem a valasz, de attol me'g az elmeleti lehetoseg meglesz
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Az ide nem illő hozzászólások topikja:[link]
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva.
- Társasjáték topic
- Sweet.tv - internetes TV
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Filmvilág
- Apple MacBook
- Yettel topik
- Teljes verziós játékok letöltése ingyen
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- További aktív témák...
- Intel Core i7-8700K 6-Core 3.7GHz LGA1151 (12M Cache, up to 4.70 GHz) Processzor!
- AMD Ryzen 7 2700X / 8 mag / 16 szál / Beszámítás OK!
- BESZÁMÍTÁS! ÚJ AMD Ryzen 8500G / 8600G AMD Ryzen 7 8700G / 7800X3D processzor 3 év garancia 27% áfa
- AMD Ryzen 7 5800X 8 mag / 16 szál / Beszámítás OK!
- Ritkaság! Csere-Beszámítás! Intel I9 13900KS Processzor!
- LG 40WP95XP-W - 40" NANO IPS - 5120x2160 5K - 72Hz 5ms - TB 4.0 - HDR - AMD FreeSync
- Bomba ár! Dell Latitude 7390 2in1 - i7-8G I 16GB I 256SSD I 13,3"FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gar
- Apple iPhone 13 Pro Max , 128GB ,Kártyafüggetlen , 12 Hó Garancia
- Xiaomi Redmi Note 12s 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad Yoga 260 - i5-G6 I 8GB I 256SSD I 12,5" Touch I W10 I Cam I Gari!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest