-
Mobilarena
OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!
Új hozzászólás Aktív témák
-
dezz
nagyúr
Akkor viszont tényleg nem ártana 1-2-3 64 bites teszt.
"Egyébként a Penryn gyökvonásban akár 3-szor, osztásban akár 2x gyorsabb, mint a merom (fast radix-16 divider)."
Tudom, de a gyökvonás viszonylag ritka, és az osztást is igyekeznek szorzással helyettesíteni. Legalábbis a mai kódokban.(#3230): Máshol is olvastam, megpróbálom előásni.
-
dezz
nagyúr
Hogy a játékosok nem nagyon használják ma még a 64 bites OS-eket és egyéb cuccokat, az egy dolog. De ha a 3D rendererek, médiafeldolgozók gyorsabban futnak 64 biten, mint 32-n, akkor nyilván nem az utóbbin futtatják őket, akik ezeket használják. Ergo nem sokat mond nekik egy 32 bites teszt, ami ezeket a programokat illeti. Mindenesetre, ha nincs kapacitás 64 bites tesztekre, azért talán majd megemlíthetnétek, hogy 64 biten jobban szerepel a Phenom, sőt eleve arra van optimalizálva.
-
james
aktív tag
A PDF teszthez szerintem megfelel egy tisztán vektoros térkép is. Találtam egyet ami jó lehet. [link] Elég komplex, 200 dpi-vel és antialiasinggel kb. 5 perc a konvertálás. 100dpi vel 1-2 perc.
Az LW testnél talán a legmegfelelőbb az "Outcast_shuttle.lws". Elég nagy képet renderel, hagyományos bitmap alapú és procedurális textúrák keverve vannak benne. Összesen vagy 49 Mega képből építkezik. Használ subdivision surface-t és sok ray tracing-et, meg a végén egy kis Bloom image filtert. Az alap rendering kb. 4 perc alatt jön le.
Egyébként úgy tudom, egyszerűen letölthető az LW a Newtektől, külön a content rész és külön a program. A progi explore módban persze nem az igazi, de kis szerencsével a shuttle kép lefut a 9-es verzión is, mert úgy látom nem használja a legújabb teknikákat.
-
james
aktív tag
Ha nyitottak vagytok akkor én is teszek pár javaslatot render és ps vonalon.
A szokásos sceneken felül (vagy helyett) meg lehetne próbálni egy vagy pár nagy poligonszámú, nagy memória használatú képet is. Nálam volt már olyan munka is, ami 1 milllió poligonból meg 1 Giga ramból gazdálkodott. Ha jól tudom a Hídember trükkjeinél is volt efféle gond, illetve ott konkrétan behalt a Maya render. A szokásos tesztek már amire van rálátásom, pl. LW vonalon, a Skull Head, vagy a Dirty House, azok jellemzően kis poligonszámú (demó) képek, 20-100 ezer poly, és kis textúrák, az egész belefér 10-20 megába. Ezekből is leszűrhető sokminden, de szerintem a valós munkák ennél tipikusan több memóriát használnak. (mondjuk ezért is van a dög sok ram a gépben) Érdekes lenne tudni, mi a helyzet efféle nagyobb terhelés mellett. Egyébként pl. a korábbi P4-ek erőssége a radiosity volt, de eléggé belassúltak ha volumetric objekttel találták szembe magukat. Ebben az AMD volnal volt akkor az erősebb, azt nem tudom, hogy miért, nyilván az algortitmusban van difi.
pár ötlet az LW9.3 contentből:
bot_26_v002.lws / 726892 poly - 122 Mbyte - elég koplex robot
Outcast_shuttle.lws / 957700 poly - 138.4 Mbyte - ez is valós melónak látszik
pilars.lws / 252399 poly - 43.4 Mbyte - ez a dirty house helyett, reálisabb munka
virus.lws / 262356 poly - 37.5 Mbyte - ez meg volumetric főlegA photoshop teszteknél érdekes lehetne egy pdf import összevetés, mondjuk valami kellemesen komplex (sok apró vektoros kép, valami sorminta pl.) pdf-el tesztelve, antialiasinggel és 300 dpi-vel pl. Úgy tudom a legtöbb psd szűrő simán lefut integer mátrixokon, nagyon nem értek hozzá, de ha igen akkor ezért is baromi gyorsak. Egy ilyen vektoros konverzió viszont lassú és precíz fp számítás. Mondhatni ez is elég tipikus alkalmazás.
-
#95904256
törölt tag
Remélem a teszt ki terjed maj az alábbiakra is:
1, 64 bites feldolgozás
A K8->K10 átállásnál 16-ról 32 bájtra nőtt az utasításbehívás, illetve szélesebbek a cache vonalak. Jó összevetés lenne a régi és új között...2, energiagazdálkodás
Vajon tényleg képes-e a magok fogyasztásának szabályozására. Ezt ugyanis nem olyan egyszerű megvalósítani mint amilyen jól hangzik.3, tuningpotenciál
Elvégre ha valaki elsők közt rohan csúcstechnikát beszerezni, akkor szinte biztos hogy szeretne még többet kicsikarni belőle.4, memóriaelérés, késleltetés
K8->K10 összevetésben az L3 mekkora hátrányt jelent a desktop gépeken használatos programoknál. Tipikusan a játékoknál.Szóval, szerintem a K8 <-> K10 összevetés lenne a legfontosabb. Végülis a K10 a K8 egy olyan tovább fejlesztése ahol főképp az adatutakat kiszélesítésére helyezték a hangsúlyt...
-
#95904256
törölt tag
-
dezz
nagyúr
Majd' elfelejtettem, ha elolvasod az RWT-s cikket (de máshol is felmerülhet ez a dolog), van benne egy hiba: a mikro-opokról beszél ahol valójában makro-opokról van szó. Azaz nem veszi figyelembe, hogy Intelnél és AMD-nél más a szóhasználat ezt illetően. Intelnél a makro-op az eredeti gépi kód utasításai, és amivé dekódolódik a prociban, az már kapásból mikro-opok sora. AMD-nél nem így van! A gépi kód az gépi kód, és a dekóder egységek először makro-opokat képeznek, amik egyenként 1 vagy 2 mikro-op-ot tartalmazhatnak. Így tehát nem 3 mikro-op széles a végrehajtás, hanem akár 6. (A fórumban meg lett ez említve a szerzőnek, és el is ismerte a hibát, de aztán mégsem javította a cikket.)
(De látom, az xbitlabs-os cikkben helyesen szerepel.)
-
-
P.H.
senior tag
Létezik egy Anandtech-es, számomra meglepő módon márciusi keltezésű cikk a Barcelonáról (nem tudom, volt-e ebben a topikban korábban linkelve). Még leglepőbb számomra, hogy az AMD Developer Central több cikke is hivatkozik rá, de végigköveti elég jól és érthetően a 10h Family-ben debütáló fejlesztéseket.
(nagyonOFF: - pl. az említett AMD-s hivatkozások miatt, vagy az Introduction fejezetben leírt erőviszony-fejlegetések miatt is - nem vagyok biztos benne, hogy teljesen objektív a cikk, de saját szubjektív véleményem szerint azt elég jól vázolja, hogy a fejlesztések milyen viszonyban vannak az akkori piaci Intel-termékekkel.)
-
dezz
nagyúr
Nem mondod, hogy ezt még nem olvastad:
Inside Barcelona: AMD's Next Generation@RWT -
dezz
nagyúr
Most ez mit is jelent? Méri a proci, hogy milyen órajelen megy? Ha nem, akkor nincs gond, ugyanis OC-hez nem kell spec fölé programozni a PLL-eket, sőt egyes szorzókat éppenhogy vissza kell venni, és a külső órajelet növelni, amit külső áramkör generál, ahhoz semmi köze a procinak.
Ami a szorzólock-mentes modelleket illeti, azokat eleve OC-re szánják (FX, Black Edition)...
(#2914) robyeger: Szerintem azt senki sem vitatja, hogy meg van osztva a memóriavezérlő a magok között. Véletülenül nem kifejezés-értelmezési félreértés van közöttetek?
Ha jól vettem ki, Raymond azt magyarázza, hogy nem úgy van megosztva K8-nál, hogy egyik csatorna az egyik maghoz, a másik meg a másikhoz tartozhat (ezt egyébként tudja a K10, ez az unganged mode), hanem úgy, mint "közös". btw, azt a jó hosszú és tömény szöveget, amit emlegettél, már vagy 2x álltam neki elolvasni, de max. a feléig jutottam (ahol még nem derült ki, mire is akarsz kilyukadni), olyan ömlesztett, és annyira nem érdekel, hogy ennyit szenvedjek vele. Valószínű más is így van vele.
Andre1234: A [link] helyére írd a szöveget.
(#2948) slett27: Az Intel árai alá licitál. Annyival nem kell, mint a K8 vs. C2D esetben.
-
FireGL
aktív tag
Új részletek az AMD következő CPU-generációjáról - Szerző: janpotocki
"Azt is jelezte korábban az AMD, hogy újabb SSE utasításokkal gyarapítja processzorai kódkészletét. A friss információk szerint az Intel által kidolgozott SSE4 készlet 50 utasításának nagy része megjelenik az AMD lapkáiban is. Az SSE4A jelű kiterjesztésből csupán az Intel speciális 64 bites funkciói fognak hiányozni, az ígéret szerint a grafikai, videofeldolgozási, 3D-s és multimédiás feladatokhoz használt rész teljes egészében kompatibilis lesz a vetélytárs chipjeivel."
-
VaniliásRönk
nagyúr
Tudnánk ám díjazni, ha legalább itt eljátszanád, hogy az AMD új terméke érdekel, ami C2-höz hasonlóan hosszú évek óta az első jelentős újítás, és nem az AMD-t fikáznád/az Intel seggét nyalnád, tudom hogy hogyan fogsz majd hozzá a teszteléshez és a cikkíráshoz, de azt már megszoktuk, ez viszont pofátlanság.
-
shabbarulez
őstag
Lehet hogy az AMD-nek volt 1 hónappa több ideje, de elég irreális indulási céldátumokat is tűztek ki, amikor sorra toltak maguk előtt. Ez azért hozott túl pozitív megitélést számukra. Az Intel meg kitűzött egy dátumot és úgy tűnik szokásukhoz híven tartsák is magukat ahhoz.
Ráadásul a januári Penryn tape out függvényében még meglepőbb volt a szeptemberi Nehalem demonstráció.Alig 8 hónappal később már volt egy újabb generációs 45nm-es termék. Ha ennél is tartanák magukat egy hasonló 10 hónap tömeggyártás kifutással jővő júliusig akár el is indulhatna a Nehalem. De szerintem hacsak nem húz elő valami nagyot az AMD a kalapból amire lépniük kell, nem fogják megtenni, kivárnak vele jővő őszig. És így lesz egy évük amíg szépen tesztelgethetik, finomítgathatják és akkor nagy valószínűséggel elérhetik a 2005 év végén beígért 4 Ghz-es Nehalemet.
Az AMD októberben beszélt először arról hogy 45nm-en tesztelik a procijukat, ez egy hónap többlet a Nehalemhez képest. Nem túl valószínű hogy előbb lesz 45nm-es procija AMD-nek mint Nehalemje az Intelnek. Gyanítom megint közel azonos időpontban jelennek meg, valamikor majd jővő ősszel.
-
shabbarulez
őstag
A szept 10-es paper lauchra legyártottak 10-20 ezer Barcelonát, amit gondolom szétküldtek sajtónak meg egyéb helyekre tesztelni, hogy benne lehessenek a hírekben, mert kell a PR gépezetnek működnie kell. Ami meg maradt az gondolom olyan kevés hogy nem sok mindenkinek jutott.
Az elmúlt 2 hónapban nem sok minden volt, most november végére várható hogy valóban lesz valami elfogadható mennyiség és nem csak a paper lunch ismétlődik meg. Most már azért egy nagyságrenddel nagyobb számokról beszélnek.
Habár azt nem szabad elfelejteni PR nyelven a több százezer-ből a több-et akkor szeretik használni ha valami kevés de többnek akarják mutatni. Vagyis a két százezer, az már több százezer meg jobban hangzik. Sőt további kegyes csalás hogy 150-200 ezer között kerekítve is már rá lehet sütni a több százezret.
Az Intel 3. negyedévben 2 millió 4 magos procit szállított, a 4. negyedévben ami jellemzően a legerősebb szokott lenni nem lenne meglepő ha akár 3-4 millió között teljesítenének. Ehhez képes az AMD termelése még mindig harmat gyenge.
Gyanítom nem véletlen hogy az Intel november 12.-re időzítette a a 45nm-es Xeon-ok startját. Szerintem ők tökéletesen tisztában voltak azzal hogy a szept 10-es start csak PR, november vége előtt nem igazán fog jelentősebb gyártott mennyiséggel kijönni az AMD így ők is ráérnek akkor elindulni. Gyanítom a desktop januári indulása sem véletlen, lehet ők már rég tudják itt is csak egy erős marketing indulás lesz készletek nélkül és ahogy már a nyár folyamán is erősen inkább az volt valószínűsíthető inkább 2008q1 lesz majd az amikor az AMD elindul jelentősebb mennyiséggel a Phenom gyártással. Épp ezért Intel sem is ráérősen kezeli a saját Desktop Penrynjeinek indulálását.
-
Thrawn
félisten
Valami labor/egyetem/kutatóintézet egy tételben vett tizenikszezer procit, talán ez volt a Q3. Azóta lehet tömik a raktárakat és karácsonykor tele lesz a polc minden kiskerben. Végülis még az is Q4
Komolyra fordítva a szót, fogalmam sincs hol lehet az a több tíz vagy százezer prociMellesleg azt csiripelik a verebek, hogy Hector Ruiz hétfőn végleg leteszi a lantot.
Igen, bele kell húzniukdezz: persze hogy kisebb, az R600 80nm-en készül(t)
RV670@666 - you know, the dark side of AMD -
Thrawn
félisten
Már megvették őket, sőt folyik a gyártás is. Remélem hamar beletanulnak, de ha igaz amit nyilatkoznak, akkor elég jó kihozatali aránnyal dolgoznak. Csak ne szúrják el a dizájnt mint a Barcelona-nál. Kíváncsi vagyok hány szilikon volt A0 és B1 között mire rendesen működött a proci.
-
ftc
nagyúr
Meg ahogy én tom a CPU sokkal komplexebb felépítésű, mint a GPU.
Érdekes teória....sztem meg a GPU komplexebb...de az attol függ mit veszünk anank...gyártástechnologia szempontjábol GPU a nehezebb mivel a teljes chip fele nem cahce ahogy a CPU-nál.... CPU-nál a legnagyobb valszinűséggel oda fog esni a hiba....
-
fLeSs
nagyúr
-
dezz
nagyúr
"Azért a Yorkfield nem egy Kentsfield shrink.
Van benne plusz 2x2 MB L2 cache meg még 1-2 apróság."
Tudom, tudom, csak kifejeltettem a mondatból, hogy "kisebb módosításokkal, plusz több L2-vel"."A fogyasztásos kijelentésedet is átgondolnám, a Yorkfield (ami 4magos, 12 MB L2 cache-sel a hátán) annyit fogyaszt, mint a Conroe (ami 2magos, 4 MB L2 cache-sel)."
Hmm, akkor valami rossz adatokat néztem."A Yorkfield az Intelnél az első próbálkozás a 45 nm-re."
Azért megnézném, hányas stepping - mint írtam, az Intelnek valószínű több ideje volt még finomítani [] rajta piacra dobás előtt. Így szokták, vélhetően ezért tudnak kijönni kapásból csúcsprocikkal, és miután a türelmetlenebbek jól bevásároltak, jöhetnek az olcsóbbak.
"Azért vannak jobb helyzetben, mert ez nem egy natív 4magos proci, sokkal kisebb a Wolfdale (2magos Conroe-utód) mérete, amiből kettőt tesznek rá."
Nem mondod!(De egyébként nem csak ezért. Ugye 45nm...
)
"A K10 magmérete asszem 285mm2, ekkora chipet még sosem gyártottak"
Ők még nem, de mások már igen:
R600: 420mm2
G80: 484mm2 -
Thrawn
félisten
Na erre rosszul emlékeztem.
Kicsit utánanéztem, a High-K-t és a fém kapukat majd 32nm-nél akarják bevezetni, ezt mint előnyt írják le az Intel 45 nm-es megoldásával szemben (mert SOI-t használnak). Úgy értem, hogy a SOI-nak köszönhetően nincs szükségük még ezekre.
Infó 'hegyek': Link
Ami ide tartozik az az, hogy a Barcelona nem gyártástechnológiai okok miatt csúszik, hanem dizájn gondjai voltak.Megtaláltam a linket a SOI vs bulk silicon-ról.
-
Thrawn
félisten
Azért meg kell hagyni elég jól sikerült az első próbálkozás 45nm-en. Nem tudom az AMD használja-e már a low-k-t a SOI mellett vagy csak 45nm-en fognak nekiesni. Mellesleg úgy néz ki a SOI inkább hátrányt jelent mint hasznot 65nm és azalatt, valahol itt a topikban már belinkeltem miért.
-
dezz
nagyúr
Miért ne? Szerintem megy. Csak mivel nem tud külön feszt adni az alaplap a magoknak (együtt) és az NB-nek, esetleg a tuningolhatóság némileg korlátozottabb, de ez más kérdés.
hunnylander: "Magasabb alapórajel"
Nem, az összes K8 alapú procinak 200MHz az alapórajele. És úgy tűnik, ez a K10-nél sem változik.fLeSs: "Igaz, a fesz nem magonként független, hanem a chipsettől független."
Izé, a "chipset" kifejezést inkább csak a különálló chipekre használják, nem?P.H.: Az én s.754-esemnél 2500MHz-nél CPU/14-re áll be a ram-osztó, így 179(*2) MHz lesz, 1100MHz-nél viszont CPU/6-ra, és így 186(*2) MHz-re, szóval igyekszik tartani ugyanazt. Ehhez természetesen meg kell változtatnia az osztót. De a K10 szempontjából ez irreleváns.
-
dezz
nagyúr
Akkor már ezt se hagyjuk ki:
Memory clock = NB Speed / memory divider
Szal akkor mégis így megy!
VinoRosso: "Te azt irtad hogy tökmind1 hogy milyen a szorzó szerintem meg nem."
Ugyan, dehogy is, már hogy írtam volna ilyen hülyeséget!? Próbáld meg jobban értelmezni, amit írtam (immár 3x), és akkor megérted, hogy jön ide az alapfreki.hunnylander: Rosszul olvastad. Lefelé biztos lehet majd állítani bármelyiknél, csak felfelé nem. Azt csak az FX-eknél és a Black Editionöknél.
-
Thrawn
félisten
-
Thrawn
félisten
Beleolvastam, már ott bukott a dolog mikor azt írja, hogy a 10h nem támogatja a DDR3-at. Elkezdtem ezt böngészni úgy vettem észre XS-en is innen szemezgetnek infókat. A DDR3 támogatás benne van a prociban
Arra viszont még nem bukkantam rá, hogy a memosztó hogy működikSzerk: a HT és a Northbridge szorzó külön állítható Link
-
dezz
nagyúr
Két lehetőség van: vagy az alap-órajelből (Ext.Clock), vagy az NB órajeléből (aminek saját szorzója van). De az már biztos, hogy nem a magok órajeléből (főleg, hogy mind más szorzóval mehet). Itt van egy shot (többek között) a CPU-Z 1.41.4-ről: [link]
(#2628) VaniliásRönk: "Azt írják hogy 5-5-5-18 helyett 5-5-7-18-at jelez, de ez akkor sem magyarázat a 375MHz-re meg a CL5-re..."
Nyilván semmi köze a kettőnek egymáshoz ilyen szempontból. A magyarázat az, hogy a 3000-ből nem tudna 400-ra osztani a szokásos osztókkal, 1600MHz-ből (ami itt az NB+IMC órajele) tud, egy sima 4-essel. Szóval még1x, a 375-ös adat hibás volt. -
VaniliásRönk
nagyúr
Ez tetszik.
K10-nél nem a CPU órajeléből képződik a RAM órajele, látom még nem mélyedtél el a témában.
Szerk.: Egyébként is az a lényeg, hogy 800-as RAM-ot pakolnak mellé, abból is valami ótvar sz@rt, mikor hugyér-fosért dobálják már az ember után az 1066MHz-eseket is.
(ebben a topikban nem fogod sokáig osztani az észt)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Az ide nem illő hozzászólások topikja:[link]
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva.
- iPhone topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- CASIO órák kedvelők topicja!
- Hitelkártyák használata, hitelkártya visszatérítés
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Vezetékes FEJhallgatók
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- BMW topik
- További aktív témák...
- Ryzen 5 9600X ///Új, csak kipróbált // Számlával és Garanciával!
- Intel Core i7-8700K 6-Core 3.7GHz LGA1151 (12M Cache, up to 4.70 GHz) Processzor!
- Ryzen 7 8700G /// Új, csak kipróbált // Számlával és Garanciával!
- Intel Core i7 10700 - 4.8 GHz - 8mag/16szál - Eladó!
- Intel Core i7-14700K processzor eladó!
- Samsung Galaxy A33 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Olcsó Laptop! Dell Latitude 7280. I5 7300U / 8GB DDR4 / 256GB SSD
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 6, Samsung Galaxy Watch 7, Samsung Galaxy Watch Ultra
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i3 10105F 8/16/32GB RAM RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Dell Latitude E6510 - i5-560M I 4GB I 250GB I DVD I 15,6" HD+ I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest