Hirdetés
(használd a CYBSEC25PH kuponkódot további 20 ezer ft kedvezményért!)
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
ecaddsell
aktív tag
válasz
HUN_Sector #66373 üzenetére
Nemrég a német amazonon vettem GIGABYTE B550I AORUS PRO AX-et 136.90 €-ért (kb. 55k-ért házhoz hozták, azóta persze kicsit drágább lett).
PCIe 4.0 foglalat és SSD (hátlapon van még egy PCIe 3.0 SSD is), 2.5G LAN és a WiFi is AX.
Számomra egyetlen dolog hiányzik belőle az előlapi USB-C (mondjuk ilyet csak az újabb Mini-ITX házam tud). A lapon annyira nem érdemes spórolni.Hozzá vettem még FSP Fortron Dagger PRO 650W-os tápot (ez most egész jó áron van), ebből egész combos konfig kihozható, akár közepes GPU konfiggal is.
Most csak régi a szekrényben jobb sorsra váró cuccokat szedtem össze próbaként és meglepődtem, hogy a Deepcool AN600 képes a 5700X-et maxon (PBO, 138W) 82C alatt tartani. Ha sikerül beapplikálnom a hűtőt a SilverStone Milo ML09 házba akkor azért ott ECO módba teszem majd a procit mert felesleges ez az erő, ha nem akkor marad a mostani Thermalright AXP90-X53 (szintén amazonról 10k) ami jelenleg egy Intel 7700T-t hűt (az a proci annyira keveset fogyaszt, hogy akár teljesen passzív módban mehet az egész, kevésbé terhelve pl. videót nézve).A SilverStone Milo ML09 háznak 1 zavaró hibája van (amikor jópár éve vettem még nem jött ki): Az elő- (valójában oldal)lapi USB/jack a bal oldalon van és a mostanában járatos LP GPU-k nem csekély része pont bele lóg. Ha jobbra tették volna akkor ebben a kategóriában még mindig egy nagyon szuper megoldás lenne.
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! 32GB (2x16) ADATA XPG Lancer RGB 7200MHz DDR5 memória garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 16GB (2x8) Kingston HyperX Fury 1333MHz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- Corsair VENGEANCE RGB PRO DDR4 16GB ( 2x8 kit ) 3200Mhz memória eladó.
- ASUS PRIME Z590-P
- 8 gb ddr3L-1600 mhz samsung laptop memória
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3590
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Starlight- 1 ÉV GARANCIA, Kártyafüggetlen,MS3435
- Apple iPhone 14 Pro Max / Kártyafüggetlen / 256GB / 12Hó Garancia / 87% akku
- DELL PRECISION 7920 és HP Z8 G4 Workstation (gamer célra is) dupla CPU Xeon Gold 6134
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3126, 98% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest