Hirdetés
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Google Pixel topik
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- iPhone topik
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Az iPhone 17 gáncsolta el a Galaxy S26 Prót?
- Ezek a OnePlus 12 és 12R európai árai
- Milyen okostelefont vegyek?
- Kezünkben a OnePlus 15 és az Oppo Find X9-ek
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
.Ishi.
aktív tag
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni a mini ITX-es gépem hűtésével kapcsolatban.
A gép alapjait nemrég erről fejlesztettem:
Intel i3-4170
ASRock H81M-ITX
Kingston 2x4GB DDR3 1333Mhz
Gigabyte RX560 OC 2GB
Silverstone SG-13
FSP300-60GHSerre:
Ryzen 3 3100
ASROCK A520M-ITX/ac
HyperX 2x4GB Fury DDR4 3200MHzA ház így néz ki ( [link] ), és abból is a SG13B-Q változat (ami sajna az elején pont lezárt felületű). Jelenleg elölről egy Be quiet! Pure Wings 2 140mm-es venti szívja be a levegőt, a procit pedig egy ID-Cooling IS-50 hűti. Balról a videókártya szívja be a levegőt, fent pedig a tápegység ventillátora van.
A gond csak az, hogy bár idle-ben jók a hőmérsékletek (proci, alaplap, nvme ssd 30-40 fok között van), 1080p youtube-ozáskor már felmennek az értékek 50-55 fokra. Úgy képzeljétek el, hogy a proci feltornássza magát mondjuk 55 fokra, és aztán az alaplap és az nvme ssd is követi szépen lassan 50 fokig. És ha ekkor visszateszem idle-re a gépet, akkor igazából nem is nagyon tud visszahűlni 45 fok alá.
Tudom ez így nem hangzik világvégének, de ezt úgy produkálja a rendszer, hogy a Core Precision boostot kikapcsoltam (a teljesítmény vesztés minimális nálam), a be quiet venti full rpm-en megy (így is hangtalan), a proci hűtője pedig performance módban van.
Light gamingkor (Resident Evil 4, DX9-es játék, a proci 20%-n, a VGA pedig 100%-on teker) a proci felmegy 65 fokra, az alaplap meg az nvme ssd pedig 50-52 fok körül lesznek. Meg sem merek próbálni egy CPU intenzívebb játékot.

A kérdésem csak az, hogy ezen még hogyan lehetne segíteni? Ha jól sejtem, a meleg levegőt valahogy el kellene távolítanom a házból, de hogyan? Gondoltam egy USB-s külső ventire, ami a gép jobb oldalán kivezetné a levegőt.
Gondoltam még arra, hogy talán komolyabb low profile hűtőt vehetnék, de szerintem azzal sem érnék el jobb eredményeket.
Előre is köszönöm a segítséget

Új hozzászólás Aktív témák
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Google Pixel topik
- Milyen alaplapot vegyek?
- BestBuy topik
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Milyen autót vegyek?
- Gumi és felni topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- Referencia Weboldallal Világítós bill+laptop bill magyarítás. Rania 3M -is! Touchpadok is.Posta ok
- Zalman S3 Black modern, letisztult szèpsèg
- 171 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- Telefon felváráslás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- LG 65QNED86T3A / QNED / 65" - 164 cm / 4K UHD / 120Hz / HDR Dolby Vision / FreeSync Premium / VRR
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest




