- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Az átlagnál kisebbek ugyan, de bírják a strapát
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- A HMD visszalép az USA piacáról
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
- Légies iPhone halvány színei
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Samsung Galaxy S24 FE - később
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
-
Mobilarena
Új hozzászólás Aktív témák
-
izisz
senior tag
válasz
odiepapa2 #9105 üzenetére
Slic3r PE, Craftware - ezek szerintem nem bonyolultak.
Cura, ha minden beálíltás meg van jelenítve, ellégé ilyesztő lehet újoncnak.
Egyébként még néhány kép jöhetne erről a modellről, első réteg meg oldalról is (asztal síkjában fotózva).
Ebből a mostani nézetből nagyon ramatynak tűnik - és talán könnyebb ötletelni, ha több látószögből van kép. -
blountex
senior tag
válasz
odiepapa2 #9101 üzenetére
Elég bátor vagy ha kezdőként ilyen nagy fába vágtad a fejszéd, nem beszélve arról hogy rengeteg anyagod elment rá (290g biztos) és én akár hogy állítom supporttal együtt is csak 20 óra a nyomtatás 0,2 layer heigh-tal persze az infil 30, de még az is sok talán.
Először is próbálj kisebb tárgyakat nyomtatni pl xyz cube, vagy 3D benchy és stb, na ha azok szépre sikerülnek akkor érdemes a nagyobb dolgok felé menni.
Itt látom azt, hogy hiába van egy relatív drága gépe az embernek, ha tényleg csak a felhasználóján múlik az, hogy mennyire jól nyomtat az a gép, na meg persze a slicer használata ami egy másik műfaj
-
Imy
veterán
válasz
odiepapa2 #9034 üzenetére
Ezek engem is érdekelnének, hogy milyenek, majd ha nyomtatsz velük oszd meg a tapasztalatodat.
- Spectrum Rubber filament
- Spectrum PLA PRO
- Gembird PLA FluorescentDevilDesign PET-G-t használok, nekem teljesen bejött, illetve Spektrumot is, azzal sincs gondom. Habár a DD PETG-ből használok többet, mert abból volt 2kg-os kiszerelés, és azt vettem. Most nézem, már nincs náluk DD_ből 2kg-os, ellenben spektrumból igen, és még olcsóbb, mint anno a 2kg-os DD.
ASA-t mennyire nehéz nyomtatni? PETG-hez képest? És miben jobb, vagy rosszabb mint a PET-G? Mennyire szálasodik? Burkolás nélküli nyomtatóval is nyomtatható?
-
haverkulum
aktív tag
válasz
odiepapa2 #9026 üzenetére
Szia, bár nekem nem tükör hanem sima hőálló ("kályha") üveg, régen 3mm-es volt majd egy heatbed átalakítás miatt újat vágattam, ekkor már 4mm-est és nekem azóta egyenletesebb a heatbed, szintezésnél látom rajta - igaz hozzátesz az is, hogy nem 4db binder csipesszel fogatom le az üveget hanem 10db képkapocssal.
Amire oda kell figyelni a vastagabb üveggel, hogy picit lassabban melegszik át teljesen (nekem még van rajta egy + nyomtató felület is ami szintén át kell, hogy melegedjen) így ha magasabb heatbed hőmérsékletre akarok nyomtatni (pl ABS-t amit ~115 fok körül szoktam) akkor előmelegítem és várok egy pár percet, hogy át tudjon melegedni.
-
Imy
veterán
válasz
odiepapa2 #8975 üzenetére
Lehet nagy a távolság a fej és a lap között, mikor csinálja aBRIM-et, és nem érnek össze, akkor én állítok rajta nyomtatás közben. De ezt elég egyszer megcsinálni, és nem nagyon szokott elmenni.
Igen a tükörlap tökéletesen átveszi a hőt, nyugodtan használhatod, ezek IKEÁ-s tükörlapok.
-
kristof_
tag
válasz
odiepapa2 #8981 üzenetére
Én is kezdő vagyok, de én innen indulnék el. Curaban állítsd először pl 105-re a flow-t és próbálkozz. Én még régebben azzal játszadoztam, hogy nyomtattam egy üres kockát 0,4 vagy 0,8mm falvastagsággal és addig kalibráltam az extruder lépészszámát és a flow értékét amíg az valóban a kívánt vastagságban nem nyomtatott.
szerk: A filament átmérő az egy kicsit más, azt amúgy Cura-ban a gép beállítások között találod emlékeim szerint.
-
kristof_
tag
válasz
odiepapa2 #8979 üzenetére
Így egyszerűbb lesz
Bevallom őszintén nem vagyok otthon a kész nyomtatókkal, hogy azokat mennyire kalibrálva kapja az ember, de biztos vagyok benne, hogy ha neked kellett összeszerelni akkor egy kalibrálás nem árthat.
Cura-ban talán a flow értékkel tudsz rajta változtatni, de ha most hülyeséget mondok majd javítson ki valaki. -
Imy
veterán
-
kristof_
tag
válasz
odiepapa2 #8888 üzenetére
Pontosan nem követtem nyomon, hogy mi is volt a problémád, lehet már írták ezt. Raftnál eleinte nekem is nehéz volt leszednem a tárgyat, a fura az volt, hogy ugyan az a g-kód, egyszer könnyen lejött, egyszer ráragadt a tárgyra. Később leesett, hogy hagyni kell nagyon sokáig, hogy kihűljön és utána gyönyörűen le lehet pattintani róla. Illetve az első rétegnél lévő air gap-et be kell lőni pár próbanyomtatással.
A másik dolog, hogy én a helyedben játszanék még vele, mert van még rajta mit javítani. Kezdő vagyok én is és pontosan így kezdtem el, hogy eleinte csak raft-al tudtam nyomtatni, de most már belőttem úgy a dolgokat, hogy csak egy kis skirt-et teszek rá és gyönyörűen tapad minden. Én úgy csinálom, hogy pár nyomtatásonként szappanos forróvízzel lemosom az üveget, visszateszem a tálcára, majd acetonnal áttörlöm (nagyon szépen leszedi a maradék zsírt amit összefogdostam), majd random hajlakkal befújom, amit éppen találtam itthon (a gazdája ennek nem feltétlen örül) Most vettem épp Pritt ragasztó stiftet, hogy kipróbáljam ezzel is.
-
Imy
veterán
válasz
odiepapa2 #8888 üzenetére
Én üveg tálcát használok, minden nyomtatás elött áttörlöm féktisztítóval, így zsírtalan lesz.
Milyen anyagot használsz?
Nekem PLA-nál 60 fokos, PETG-nél 75-80 fokos asztal ami jó.
Én is közel állítom a fejet, hogy egy papírlap bemenjen, de nem mindig ok az, azon még szoktam engedni. Nem sokára remélem befut az indikátor órám, és azzal majd pontosabban be tudom állítani.
-
-
izisz
senior tag
válasz
odiepapa2 #8849 üzenetére
Véletlen nem raft-ról beszélsz?
Mert "első réteg eltávolítása" alatt én csak raft-ot tudok értelmezni.
Ha brim-ről van szó, ahhoz létezik kényelmes célszerszám, ha Nálad annyira tapad. De az meg akkor szokott annyira tapadni főleg, ha az első réteg indokolatlanul bele van passzírozva az asztalba
Szóval pontosan mi is nálad az "első réteg"?(#8848) Skhalla : Volt nálam nem rég egy eredeti Prusa MK3 összeszerelésre.
Igaz, hogy DIY kit, ami kicsit olcsóbb, cserébe hosszabb az összeszerelés, de az összeszerelési leírás tényleg szinte egy háziasszony szintjén van megírva. És mikor összeraktad, máris nyomtat, kultúrált, kellemes minőséget (a gyári előkészített gcode-okból is, de a Slic3r PE-ből a gyári profilokkal is saját szeletelést)
Fürge, csendes, kényelmesen használható -
kriszo74
csendes tag
válasz
odiepapa2 #8804 üzenetére
Szia!
A tálcamatrica azért is jó, mert egy kicsit hőszigetel is. Legalábbis azt tapasztaltam, hogy kb. fél-1 percet nyerek a tálcafűtéssel. Egy időben végeztem méréseket is. Persze nem tökéletes hőszigetelő, mivel a nyomtatványnak át kell adnia a hőt.
Én megkockáztatnám a 110 fokot.
A max. tálcafűtést nem szoftverből tudod beállítani? Mondjuk annyiból jogos lehet a korlát, hogy nekem 70 fokra felment a vezeték külső hőmérséklete is. Úgyhogy bementem egy villanyszerelő boltba és megvettem a legvastagabb érpárt, amit csak árultak. Így 40 fokra lement a vezeték hőmérséklete.
Aliról 20-22 EUR-ért lehet rendelni házhoz szállítással együtt. Íme egy példa.
De ugyanolyan, ha nem jobb áron lehet pl. innen is rendelni. Ezt a boltot itt javasolta vki a fórumon, korábban. Nyilván előnye, hogy nem kell a minimálisan 2-3 hét szállítási idővel számolni, de cserébe kb. 1000 Ft a házhoz szállítás.
Elégedett vagyok a nyomtatványok felületével, egyelőre nem érzetem szükségét, hogy leszedjem a legfelsőbb réteget. Egyetlen gondom a pókhálósodással van. Azt nyomtatás után, mint sorját lekaparom késsel, ügyesen. De minden okosság érdekel. Ne tartsd vissza.
Pókhálósodásra ezt találtam. Többiektől is kérdezem, hogy mi a véleményetek erről?
Üdv.
-
kriszo74
csendes tag
válasz
odiepapa2 #8764 üzenetére
Szia!
Rengeteget nyomtatok HIPS-szel, az egyik kedvenc anyagom. Viszont a tálcahőmérséklet, amit használsz az nagyon alacsony. Én 110 fokos tálcával nyomtatok, 230 fokos fejjel. Az anyagot, amit vettem is ez van pontosan írva, hogy így kell nyomtatni.
Fontos még mire nyomtatsz. Nekem egyelőre ez vált be.
Ennél a matricánál általában nem ez a gond, hogy nem tapad az anyag, inkább az, hogy túlságosan is. Ezért pl. nagy felületű PLA-kat gyakorlatilag tálcafűtés nélkül nyomtatok, különben ráköt.Régebben sok gondom volt a tálcafűtéssel. 200 W-os a tálcafűtésem, mégis 25 perc volt, mire felfűtöttem 110 fokra a tálcát. Azóta sok mindent változtattam, de a leglényegesebb javulás a tálca hőszigetelése hozta. A sok módisítás által végül sikerült levinni ezt 7 percre, pedig már majdnem vettem egy 480 Watt-os tálcát, persze akkor tápot is kellett volna cserélnem és még sok minden mást.
Na kábé ennyi.
Üdv. -
printerpeti
tag
válasz
odiepapa2 #8793 üzenetére
Van D6 i3 plus is.
D6 plusz 1 ventit kapott és szuper vele de ABSre venti nélkül is jó volt. Nozzlit szoktam cserelgetni meg filament tisztíto szivacs van beiktatva.
Az i3 plus z merevítest kapott amúgy gyári illetve a dűzniket szoktam cserelni.
E step kalibració meg PID volt amit kellett csinalni.
Biztos lehetne fejleszteni, de nekem megfelelnek így is. Jobban hiszek a nyomtatás helyes tervezésben illetve sokszor szoktam nyomtatas után a mért ertékek alapján változtatni a 3D modellen.
D9 azért nincs mert nem kaptam 500x500 as változatot de majd lehet lesz az is
-
Mr.Csizmás
titán
válasz
odiepapa2 #8775 üzenetére
vagy ő Sir Anthony Hopkins
ps. boszorkánymacska / Witch's Cat stl
-
gardener
senior tag
válasz
odiepapa2 #8764 üzenetére
Egy fordított oldal:
HIPS (nagy hatású polisztirol)
A HIPS nagyon hasonlít az ABS-hez, és általában játékokban és termékházakban, például CD-dobozokban használják. A PLA-tól és az ABS-től eltérően a HIPS nem higroszkópos. A HIPS egy nagyon kemény műanyag és festhető és ragasztva is újrahasznosítható. A HIPS nagyon hasznos műanyag, mivel az elsődleges nyomtatásként vagy feloldható ABS-ként használható. A HIPS gyorsan oldódik d-limonén vagy narancs olajban. A d-limonén sokkal olcsóbb, mint a tiszta narancssárga olaj. A HIPS nagyon hasonló követelményeket támaszt az ABS-szel kapcsolatban a nyomtató beállításait illetően.Puffoljon 85 ° C-on (más néven "üvegátmenet" hőmérséklet)
Megolvad 104 ° C-on
180 ° C-on extrudálható
Meg kell extrudálni 230-240 ° C-on ahhoz, hogy megfelelően kötődjenek az előző réteghez.
Az ágyhőmérsékletnek kb. 80 ° C- nak kell lennie
Az ágyak előkészítése 3M kék maszkoló szalaggal vagy ajánlott ABS / acetonos zagyval történik.
A HIPS Limonénben vagy narancs olajban oldódik.
-
Mr.Csizmás
titán
válasz
odiepapa2 #8718 üzenetére
PLA-ból kettőt, egy simát és egy felfőzöttet.
most nyomtatok egy retro metro logót, ha sikerál akkor holnap felfőzöm.
ps. megvolt az első sd read error
-
Mr.Csizmás
titán
válasz
odiepapa2 #8325 üzenetére
OS-Railway a gyűjtőneve
(opensource)
btw. azon gondolkoztam, hogy a modellezőknek mennyi apróságot tudnék csinálni.
-
izisz
senior tag
válasz
odiepapa2 #8306 üzenetére
Még véletlenül sem akarlak lelombozni, de ha "plug&play" nyomtatóra vágysz, azt nem az 1000 EUR alatti kategóriában fogod megtalálni
(az érzés persze meglesz, hisz nem sok összeszerelési tevékenység van pl egy creality alu vázas gépen), de belőni, hogy igazán szépen nyomtasson - úgy értelmeztem, hogy ez neked fontos - az már más tészta.
Még a Prusa MK-2/3 esetén se kolbászból lenne a kerítés pedig egyik legjobbnak titulált nyomtató, amiért még nem kell vesét elárverezni és jó a support is elvileg.
Ha valóban plug&play megoldás kell és minimális a szabadidő, akkor a Craftbot felé terelnélek (nincs benne érdekeltségem, de számos FB bejegyzés alapján az itthon (is) kapható kütyük közül állítólag a legfrankóbb, persze megvan cserébe az ára is)
Azt viszont nem néztem meg, van-e a kínálatukban neked megfelelő asztal méretű. -
HUresz
tag
válasz
odiepapa2 #8295 üzenetére
Szia!
Itt egesz sokan vannak akik idovel (ki kevesebb ki tobb) szinte az egesz nyomtatot kicsereltek.
Azert irom le, hogy ertsd miert csinaltuk ezt (legalabbis en). Ket oka volt hogy "szereldmagad, szopatos" nyomtatot valasztottam.
1. Celom volt, hogy megismerjem a mukodeset, a nehezebbik uton. Ugy gondolom, azt tudom a leheto lehjobban megtanulni amire magamtol jovok ra. A nehez ut adja a leheto legtobb XP-t
2. En elsore nem tudtam mennyire lesz ez nalam egy mulo hobort, nem akartam tul nagy osszegeket beleforgatni.Minden upgrade utan megvizsgaltam, mit hozott az adott modositas ... nem mindig lett jobb a vegeredmeny
Sot, sokszor viszalepes volt.
Tarantulaval kezdtem, most mar nem hasonlit ra
Azota van mar masik nyomtato is ... ezt is megjosoltak.
Az az igazsag, meg tudtam volna venni az MK3-ast vagy mas komolyabb nyomtatot, de a mai napig nem bantam meg. (sokaig remegett a kezem egy tevo little monster felett)
Valoszinuleg igazad van abban, hogy ha minden penzt osszeraknek ami belement ezert vagy azert, akkor jobbat is lehetett volna venni, de akkor sem kapnek tobbet a penzemert.Nem mondom, hogy te is csinald igy
Foleg ha nincs idod es turelmed hozza, mert azert ez a ket dolog kell boven. De mikor valami nem oke, akkor felbecsulhetetlen a tapasztalat, amit az elore hatra lepkedesben ossze lehet szedni.
-
Teasüti
nagyúr
válasz
odiepapa2 #8301 üzenetére
Dehogy bántottál meg, vmi liberális k.cs.gnek nézek ki?!
Ne érts félre nekem teljesen mindegy mire költöd a pénzed!
Annyit akartam hozzáfűzni, hogy sok esetben úgy érkezik meg a gép, hogy már a dobozban és a tárolásban eldeformálódik az üveglap (vagy már így veszi a gyártó, ki tudja). Ezt van aki alátétezi papírlappal, vagy átforgatja. Súlyosabb esetben jobb kicserélni.
A 300*300-as CR-10-en bevett szokás IKEA tükörre cserélni. Az kicsit vastagabb anyag és mivel tükör, ezért egész jól látható rajta, ha nem sík a felülete.
Ez úgy gondolom nem akkora hatalmas kiadás, hogy emiatt szívjuk a fogunkat. -
Teasüti
nagyúr
válasz
odiepapa2 #8295 üzenetére
A fél nyomtatót? Egy boroszilikát üveglap cseréje azért közel sem a fél nyomtató.
A tárgyasztal deformitása amúgy megkockáztatom mindenhol probléma, ahol ekkora felületek vannak.
Nehogy azt hidd, hogy szigorú tűréseket írnak elő a tárgyasztalok síklapúságára, főleg Kínában főleg ennyiért!
Majd ha egy nullával több zsetont szurkolsz le érte, akkor talán...
Ezért jó az ABL szenzor és a mesh leveling, ha kézzel nem megy a szintezés.Viszont ha így állsz hozzá, akkor én őszintén nem ajánlom neked a DIY nyomtatókat!
A Creality cuccai az egyik legjobb ár-érték arányú nyomtatók és egész jól használhatóak out-of-the-box. Sok más terméknél még ez sem mondható el. Főleg, ami ennél még olcsóbb is. -
Teasüti
nagyúr
válasz
odiepapa2 #8285 üzenetére
CR-10-esem van. Out-of-the-box szépen nyomtatott. Nincs vele különösebb szopás, ami van, azt mind magamnak generáltam.
Annyi, hogy igen nagy valószínűséggel az üveglap és néha még az alu tálca is megsüllyed a közepén. Kb az első dolga mindenkinek, hogy az előbbit cseréli, az utóbbit meg óvatosan visszahajlítja, ha szignifikáns mértékű. -
Mr.Csizmás
titán
válasz
odiepapa2 #8286 üzenetére
Alfawise U20 279$ kupon: GB-$20OFF
mondjuk a touchscreen vezérlő nem tudom mit takar...
-----
más: Tronxy X1 EU raktárban, pontbeváltható, 126,52$ + 11$ a posta. kb. 1897 ponttal le lehet vinni 88,5$-ig.
-
odiepapa2
tag
válasz
odiepapa2 #8284 üzenetére
Ez alapján a táblázat alapján, mivel 35 cm hosszú dolgokat kellene nyomtatnom és a budget is limitált, ezért nem marad más, mint a CREALITY CR-10 S4.
Ismeritek esetleg ezt a nyomtatót?
-
compi.hu
senior tag
válasz
odiepapa2 #8281 üzenetére
A delta kenyes a pontos mechanikara, ezert (volt) szopos. Miota van a Marlinban delta autokalibacio, mar annyira azert nem veszes. Nekem speciel a kedvenc nyomtatom pont egy delta, ha egyszer skierul beloni, az ha nem dobod le a masodikrol akkor az tuti marad.
----------- mas ---------------
-
snowman
tag
válasz
odiepapa2 #8269 üzenetére
Nekem MK3 van, és meg vagyok vele elégedve, leszámítva pár apróságot.
Szerintem csak kitet érdemes venni, összerakni jó móka és legalább jobban megismered a cuccot.
A részletes és szájbarágós leírás alapján kézügyességtől függően 4-6 óra a művelet, és sokkal kevesebb szívás van vele az aluprofil váz miatt, mint az MK2-vel, ahol menetes szárakat kellett halálpontosan összeerősíteni. -
Saccco
nagyúr
válasz
odiepapa2 #8269 üzenetére
Nem tartom valószínűnek, hogy egy MK3 mellé slendrián leírást adnának. Neked kell eldöntened, hogy megér-e 230€-t a szereléssel töltött időd. Ennyi pénzért már egész jó kit-eket is lehet kapni.
Rákerestem:
01 Original Prusa i3 MK3 kit assembly v3.04
Ez alapján kb. gyerekjáték összerakni. Még a szerszámok is jelölve vannak. Minden lépés magyarázattal (vagy angolázattal?!
) együtt.
Szerintem lapozd végig a teljes leírást, az alapján meg tudod ítélni, hogy képes vagy-e összeszerelni a gépet és meg tudod hozni a döntést a kérdésben.
Az extruder részt jelölik nehéznek szerelés szempontjából.
---
Nyomtatós topiklakóknak érdemes megnézni ezt a képet. -
godlock
csendes tag
válasz
odiepapa2 #8052 üzenetére
Találtam a fogaskerék tervezésről egy videót Fusion 360 programmal egyszerűen megoldható
-
azbest
félisten
válasz
odiepapa2 #8052 üzenetére
szerintem a rétegeltség miatt nem alkalmas teherviselő alkatrészekre a nyomtatás. Viszont esetleg az már működhet, hogy kinyomtatott mintát használsz kis szériás öntőforma sablonjának. Tehát a kész alkatrész akkor öntött és nem nyomtatott, ami így már sokkal strapabíróbb lehet.
Stranger partson volt egy videó egy kínai 3d nyomtató farmról, ahol csomó kis szériás dolgot nyomtattak, de voltak dolgok, amelyekhez szilikon öntőformát készítettek és fröccsöntötték. [link]
A pcb gyáras videója is marha jó [link]
-
izisz
senior tag
válasz
odiepapa2 #8052 üzenetére
Nem tudom, volt-e már a kezedben nyomtatott alkatrész, de ha nem...
Én azt javasolnám, mielőtt befektetsz bármilyen gépbe, otthonra... Szerkessz meg egy modellt, bármit, amit eddig említettél és valahol/valakivel nyomtattasd ki bérbe. Csak azért, hogy megtapasztald, milyen a kész modell, mennyire felel meg az igényeidnek, az elvárásaidnak.
Szkennelésről itt lehet azért nem kapsz visszajelzést, mert inkább modelleznek az urak itten (legalábbis, még nem láttam "szkenneltem a minap ezt s azt" bejegyzést itt).
Magyar nyomtatós FB csoportba less be, ott vannak, akik üzletszerűen művelik a szkennelést (is). Lehet, hogy hamarabb kapsz megfelelő véleményt, választ.
Sacco javaslatát támogatom, valamilyen CAD tervező programot kezdj el tanulni, ha pontos modelleket akarsz reprodukálni. Ami árban nincs elszállva, azok a szkenner megoldások max otthoni bohóckodásra valók, de nem pontos, mechanikai alkatrészek reprodukciójára.
Pl. egy arc szkennelése mobillal, ahol nem számít, ha a modell orra nagyobb, na ez belefér -
janek69
senior tag
válasz
odiepapa2 #8040 üzenetére
Sajnos amit te szeretnél arra a normál PLA nem felel meg,a PETG túl puha,így számíts rá,hogy a műanyagnál,amiből a fogaskereket csinálod speciális műanyag kell legyen így érdemes lesz,valami grafén,vagy üvegszál erősítésűt venni.Az ABS-el még érdemes egy próbát tenni,de ott ajánlott lesz vagy teljesen burkolt nyomtatót venni,vagy beburkolni. Ha elég síma felületet akarsz,akkor számíts nagyon hosszú nyomtatási időkre. A szkennelésről nem tudok sokat,hogy mivel lehetne olyan pontossággal scannelni ami használható,ellenben én nem is áldoznék rá,inkább feküdj neki valamelyik CAD programnak és le kell modellezni az adott alkatrészt. FreeCAD, Fusion360 ingyenesek.
-
odiepapa2
tag
válasz
odiepapa2 #8037 üzenetére
Elnézést, de lejárt az időkorlátom, ezért itt folytatom, ami még eszembe jutott:
Szeretem a szép igényes munkát, természetesen ésszerű pénzügyi kereteken belül, megfelelő ár-érték aránnyal. Amennyiben csíkos maradna az anyag abban az esetben simára kellene csiszolnom, illetve mindenképpen festhetőnek kell lennie (szem számára látható alkatrészek passzoljanak a beltérrel).
Nem eltitkolt szándékom, hogy vonatmodellt is szeretnék nyomtatni kisfiamnak, mert oda van a vonatokért, de 5 évesen még túl fiatal ahhoz, hogy egy 300 eurós vasútmodellt adjak a kezébe. UFF
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Elemzés A 3D nyomtatás sikerének alapja
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Posta, csomagküldés
- Spórolós topik
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Autós topik
- Lexus, Toyota topik
- Linux felhasználók OFF topikja
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- További aktív témák...
- Bontatlan Apple 96W USB C hálózati adapter (töltő) eladó
- 16GB RAM 1TB Háttér 10,1" NoName
- Chuwi HiPad Pro 8GB/128GB 10.8" 2K 8mag 2SIM Alu ház 7,5mm 450g
- BONTATLAN STEELSERIES TERMÉKEK BOMBA ÁRON! ÚJ, AZONNAL ÁTVEHETŐ!
- ASUS ROG Strix Scar 16 G634JZR i9-14900HX, 32GB DDR5, RTX 4080 (2027.08-ig garis)
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest