Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janek69

    senior tag

    válasz azbest #8055 üzenetére

    Én nem írom alá amit írsz,csak azért nem mert egy alkatrészt nagyon sokféleképpen lehet nyomtatni,figyelembe véve a terhelés irányát.A layerek mentén lehet,hogy gyengébb mint a fröccsöntött,de szálirányban szerintem nem.A másik dolog az,hogy ha nem siklottam el véletlen valaki posztja felet,akkor kijelenthető,hogy itt még senkinek nincs tapasztalata graphen,carbon fiber,fiber erősítésű filamentekről,na meg a tegnap linkelt videoban levő ultimaker filamentről sem.Én PLA-ból is nyomtattam már tömör fogaskereket,tenyérnyi cucc és jómagam is próbáltam már kettétörni,nem sikerült,de másnak sem.
    A scannelésről tényleg nincs nekem sem tapasztalatom,de annyi biztos,hogy a CAD egy biztosabb dolog és arról az előnyről nem is beszélve,hogy amikor már van az embernek kis tapasztalata,hogy egy nyomtatott tárgy milyen élek mentén a leggyengébb,akkor sok esetben lehet az eredeti alkatrészt módosítani abba az irányba,hogy esetleg a nyomtatásból származó hátránnyal se legyen gyengébb az eredetinél.
    Jó példa rá,hogy ha van egy olyan fogaskereked,amit a gyár anyagspórolás miatt küllősre csinál,hogy a fogak alatt alig van anyag,hiszen nem működhet örökké,mert nem veszel másikat,ha egy ilyen esetben ha azt tömörre nyomtatod,mert hely az van,akkor lehetséges,hogy erősebb lesz az eredetinél a nyomtatott.

Új hozzászólás Aktív témák