- A Pixel 10 minden színben és oldalról
- Poco F3 - a mindenes, de nem mindenkinek
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Sony Xperia 1 VII - Látod-e, esteledik
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Milyen okostelefont vegyek?
- iPhone topik
-
Mobilarena
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. augusztus
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fall-N
veterán
Pont tegnap vettem. Ém meg vagyok elégedve vele. A lefedettségben nem tudok segíteni, mert sok tényezőtől függ. Falak száma, anyaga, vastagsága, hogyan tud terjedni a rádióhullám stb. A 2,4 Ghz ax sokáig elér az 5GHz ax kisebb távon, bár nekem az is elég erős. Nekem a lakás közepén van elhelyezve.
bigdady: De úgy van, csak tegnap siettem és úgy álltak még az antennák.
Azóta 10x10x5-ös kötődobozba költöztek a tápegység + viilany kiállás.
Tegnap sajnos Posta, bicikli szerelő (letört tőben a pedál) + bank szaladgálás volt, így nem volt munka előtt idő.
-
st6969
őstag
Szia,
nálam friss az élmény, most üzemeltem be. De én a wifi 6 tudás miatt vettem (a jövőben lesz ilyen telefonom). Ha ez nem kellett volna, eszembe sem jut a Xiaomi, akkor inkább Asus vonalon indulok el.
A lefedettség kérdést én úgy gondolom (sok fórum olvasgatás után), hogy az leginkább a router elhelyezésétől függ. A mai ajánlott routerek szerintem kimaxolják az EU-ban engedélyezett sugárzási teljesítményt (a Xiaomik fw cserével jócskán túl is lövik, én nem mertem élni ezzel).
Nálam ez az alaprajz. Eddig a sarokból ment a wifi Vodafone Connect boxon keresztül. 2,4GHz volt mindenhol használható minőségben, és 5GHz is kb. úgy, hogy ha húznék egy negyed körívet a bal felső sarokból a jobb alsóba, tehát több, mint a ház 50%-ában volt az is (nem is kellett volna nekem új router, csak amiatt vettem, hogy lett egy Xbox, de ott csak 1 LAN csatlakozó a tv-nek, és a switch helyett inkább router-be ruháztam be, így lett wifi 6 és még jobb lefedettség).
Próbaképpen a CB mellé tettem a Xiaomi-t (igaz, kb. fél méterrel lentebb, egy asztalra). A hálószobában néztem mobillal, ott bizonytalanabbnak tűnt a Xiaomi 5GHz jele, amin meglepődtem, mert van 4 antennája is, miközben a CB-nek egy sem a házán kívülről. a 2,4GHz viszont jóval erősebbnek tűnt a Xiaomiból (mérés alapján is).
Aztán átraktam a végleges helyére (pirossal jelölt rész). Ez egy körbejárható közfal darab a tv-nek, 1,3m-es magassággal, így rá tudtam tenni a tetejére úgy, hogy egyik irányban sem árnyékolja semmi, és viszonylag központi helyen van. Ennek az lett az eredménye, hogy a ház minden csücskében atom stabil 5GHz wifi van. AZ 500Mbit-es net 250-480Mbittel jön a mérések szerint különböző helyeken.
Tehát, ha jól el tudod helyezni a routert, akkor egy bruttó 100m2-es kockaházat remekül lefed (kisméretű tégla, belül 15cm-es, kívül 38cm-es falakkal). Én mondanám, hogy részemről így ajánlott (ha nem kell vendég hálózat), de az én felhasználásom teljesen általános, semmi hardcore mód.#93606 Fall-N
Vendég wifi hálózatot tudtál rajta beállítani? Alapból nem jelenik meg ez a lehetőség.
Neten 1db postot találtam, ott valami kétes kínai nyelvű applikációt kell letölteni, és azzal tán lehet engedélyezniTéboly.
-
-
félreértesz. ez a modell ugyan már két usb porttal rendelkezik, viszont ez nekem sajnos nem lesz elég. még úgy sem, hogy 3TB-s külső merevlemezeket használok. jelenleg van kettő ilyenem + 1 nyomtató, amit szeretnék hálózatról is elérni. ha ezt egy négytárhelyes gigabites NAS-sal akarom megoldani, akkor abból a megbízható, gyors működésű kategória (qnap és tsai) ott kezdődik, hogy nyolcvan, lemezek nélkül, nem is beszélve arról, hogy a szolgáltatásai túlnyomó részét egyáltalán nem használnám.
ha viszont az említett router képes arra, hogy az sub portjaira kötött usb hubon keresztül lássa/kezelje a külső vinyókat, és a nyomtatót, akkor az én igényeim tökéletesen ki vannak elégítve. -
Tappancs2001
senior tag
Szia! Köszi a segítséget, úgy néz ki, most már működik a dolog. Még egy kédésem azért lenne. Feltelepítettem a netgear genie programot, azonban az a gond, hogy a programba nem enged belépni a www.routerlogin.net oldalra megfelelő jelszóval (a felhasználónév mindkét esetben: admin). Előre is köszi a választ. Üdv
-
Tappancs2001
senior tag
Szia! Köszi a segítséget, most már felismeri a Nokia E52 telóm a routert, csak az előre megosztott kulcsot kéri a WLAN-hoz, ami nem tudom, hogy hol található. A routeren pedig nem ég a Wifi kapcsolatot jelző LED. A netem UPC fiber power. Ha tudnál még segíteni, azt előre is köszi.
-
homeoffice76
tag
"Ha megnézed ugyanilyen tudással rendelkező routert olcsóbban is kapni"
Mint az N56U? Hát amikor én vettem (4 hónapja, talán), akkor biztosan nem lehetett, vagy nagyon figyelmetlen voltam. Pont arról írtam az előző hsz-emben, hogy a 20-30e Ft-os árkategória legjobb routere gyári firmware-rel, sőt, még jóval drágábbakat is ver a teszteken.
Elfektetve használom, így nem instabil. Állítva valóban az lenne, de aki a design-ja miatt veszi meg, hogy nézegethesse, annak dülöngéljen is...
-
CoolBoy323
nagyúr
srácok nem vagyok ennyire hülye
a noti tudja az N-t, vagyis tudná... de mégse...
és telómmal is csak úgy működik a router, h bg mixedben, bgn mixedben vmiért nem...
noti: [link]
Kiváló vezeték nélküli csatlakoztatási lehetőségek: A következő generációs draft Wireless-N Wi-Fi adapterrel sehol sem marad internet nélkül: mindenhol kapcsolatot létesíthet, ahová a munkája viszia notin belül hol tudnám megnézni, h milyen a hálókártyája?
-
mulika2
csendes tag
-
Beri
addikt
Ha visszaállítod a gyári szoftvert, onnantól olyan, mintha semmi változtatást nem eszközöltél volna a routeren, tehát azt csinálsz vele, amit akarsz. A lényeg, hogy a visszaállításhoz azt a fájlt használd, amit a linken találsz, ne a gyártó oldaláról töltsd le a firmware-t.
-
Beri
addikt
Nem rosszul írták le, hanem máshogy. Olvasd el, mit fordítottam le.
Fire/SOUL/CD: Tehát wifin jön a net kültéri antennával, amit beltérben szintén vezeték nélkül szeretnél továbbosztani? Akkor ne egy eszközben gondolkodj. Vegyél egy ap-t, vagy kliensként kapcsolódni tudó routert (pl. 743ND), majd abból húzz egy kábelt a lefedni kívánt terület közepére és arra szúrj egy routert, ami majd továbbosztja az internetedet. Ide szintén jöhet egy 743ND, vagy egy 741ND (kevés a difi árban úgyis), a gépekbe meg WN722N-ek olcsóér'.
741ND+743ND cirka 11ezer, adapterek darabja valamivel 3000 alatt. Ez a minimálproject, max. pár száz forintot lehetne spórolni, de azt nem lenne érdemes. Árban ez alá menni csak használt hálózati eszközökkel tudnál. -
Oracle
senior tag
Pont fordítva működik és Beri is azt írta le csak nehezen érthető, de végül is az a lényeg hogy ha allow-ra van állítva akkor azok kapnak akik nincsenek a listában ha deny-re akkor azok nem kapnak akik nincsenek a listában, kipróbáltam a telefonommal és nem kapott netet hiába írtam be a kódot miután megadtam a mac címét már kapott szóval deny-re kell állítani
-
szabi__memo
nagyúr
Szia! 60Mbites kábelnethez lenne, max 3-4 készülék csatlakozna rá. Laptop, pda biztos hogy wifin. Esetleg még tv hd filmek eléréséhez, de lehet hogy egyelőre csak kábelen, bár előbb utóbb menni fog az wifin is gondolom..
Ilyesmikre kéne, nem tudom mi fontosat hagytam ki.
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- Autós topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Építő/felújító topik
- Gitáros topic
- Kedvenc zene a mai napra
- Mini-ITX
- A Pixel 10 minden színben és oldalról
- Windows 10
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Asus TUF A620M R7 7700 64GB DDR5 500GB SSD RX 6800 XT 16GB ZALMAN I3 NEO Seasonic 750W
- DELL Latitude 7340 i7-1365U 16GB 512GB 13.3" FHD+ TouchScren 1 év garancia
- ÚJ Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 - 13.3" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
- Samsung Galaxy A13 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Eladó kék Xiaomi Redmi 12 4/128GB / 12 hó jótállással
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest