Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • R.P.

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #83672 üzenetére

    Egy kb. 50 négyzetméteres lakásban, annak is szinte a közepén lenne, az előszobában. Társasház, amennyire tudom, tégla falakkal, viszonylag kevés szomszéd (kb. 3 Wifit látok a sajátomat leszámítva). Nem tűztem ki konkrét összeget a dologra, de úgy ítéltem meg, hogy nincsenek annyira extra igényeim, hogy ennél drágábbat vegyek. Viszont rögtön lehet, hogy cáfolom is magamat, mert egyéb igények kapcsán még két dolog jutott eszembe. Egyrészt elképzelhető, hogy középtávon szeretném úgy beállítani a szerveremet (ami jelenlegi főleg médiaszerverként üzemel), hogy automatikusan lekapcsoljon, ha X ideig nem szolgál ki semmit, és vissza, ha van request. Nem ismerem egyelőre a pontos technikai követelményeit ennek, de gondolom valamilyen wake on LAN dolgot kellene a routernek is tudnia. Ez a kevésbé fontos szempont.
    Ezen kívül amint lesz időm utánanézni és megcsinálni, mindenképpen szeretném, hogy a szerver ne csak a belső hálón, hanem neten keresztül is elérhető legyen néhány fix kliens számára. Nem tudom, hogy ez jelent-e valamilyen speciális szempontot a routerválasztásra való tekintettel (de feltételezem, hogy így mások lesznek a biztonsági követelmények).

    Nagyon köszönöm a segítséget és a tippeket.

Új hozzászólás Aktív témák