Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jenne

    senior tag

    Sziasztok!

    Tudnátok segíteni? Pécsett megbízható klíma szerelőket keresek. Van több szerviz is, de nem ismerem egyiket sem. Akik anno beszerelték, 12 éve, már megszűntek.
    Kültéri egység áthelyezése lenne és egyúttal már akkor egy karbantartás is.
    Köszi előre is.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz nesa #45997 üzenetére

    Szia!

    Köszi, Ő is jó lenne (nem távolság gondolom) ha megbízható és nem akar lehúzni pénzzel. Ök szerviz is vagy egyszemélyes maszek? Nem a pénz a gond, hanem az, hogy ilyen idősebb szerkezete már nem akar egyik pécsi szerviz sem vállalni, inkább tegyek fel újat...
    Ha eszedbe jut, írj egy PÜ-t majd.
    Köszi előre is.

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    Sziasztok!

    A klíma egy MIDEA MSE-12HRIN2 inverteres klíma. Hűtés: 3.5 kW/fűtés: 4.4 kW
    Eleinte is kicsit hangos volt a beltérije, de még nem volt zavaró, most szerintem hangosodott még. Lehet ezt a beltérit esetleg másik gyártó halk beltéri egységére cserélni? Mennyire kompatibilisek egymással a különböző gyártóktól való beltériek? Vagy csak Mideat Mideara?
    Néhány adat a mi klímánkról, szerintetek ez hangosnak vagy átlagosnak minősül? Ismerve a kínai mentalitást, a papír sokat elbír...a valóság meg sokszor más.
    Beltéri(Mag/Köz/Alacs dB) 38/34/30 és a kültéri 53 dB.
    Szomszédnál most tettek fel egy Gree klímát, falon kívül 7.-ik emelet, (3.5 kW hűtés/3.7 kW fűtés)semmit nem hallani a kültéri működéséből, pedig alig 2 méterre van a mi erkélyünktől. Ha a mienk 53 dB és szépen hallani, még a becsukott erkélyajtón át is, akkor az a Gree nem tudom mekkora zajszintű lehet? Beltérije meg nagyon halk, alig-alig hallani, inkább csak a levegő suhogását hallani.
    Néztem annak a Gree klímának az adatait, nagyon hasonlóak vagy majdnem azonosak a mi klímánkéval, de sokkal halkabb, szinte hangtalan kívül és belül is nagyon halk. Ez van a szomszédnak: [link]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    Sziasztok!

    Erkélyen van a klíma. Kiugró erkély, az épület falából az erkély oldalai bő egy méterre kilógnak. Az erkély belső oldalfalára lett felszerelve a kültéri egység. Hiba volt ide szereltetni, Iszonyatosan nyomja a meleget az erkély ablakokra, ezért ki szeretnénk erkélyen kívülre tetetni, mint annyi más helyen. Kértem árajánlatokat. Létezik az, hogy kábé 40-50 cm-es vezeték toldással 50- 65 ezer forintos áthelyezési árakat kapok? Kicsit sokallom ezt.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz mrmft #46261 üzenetére

    Talán rosszul fogalmaztam az előbb, félre érthető lehetett. Nem közvetlenül az erkély ajtóra és annak az üvegére - teljes hosszban (3.5 m) üvegezett az erkély - hanem azzal párhuzamosan nyomja a meleget. Mikor lekapcsolom a klímát, olyan meleg az erkély (fagyálló járólappal van lerakva) hogy mezítláb mazohista kell legyen aki akkor rá mer lépni. Kell vagy fél óra amíg langyosra lehül. De az üvegfelület is elég langyos.
    A legjobb az volt, amikor még anno négyemeletes társas házban laktunk a 4.-ik emeleten és felettünk a tetőn volt fent a kültéri, bent csak 2 db beltéri volt. Boldog fiatal idők...

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    Sziasztok!

    Szomszédban, idős nyugdíjas hölgynél tegnap voltak klímát tisztítani. 5 éves a klíma. Jó nevű, bejáratott pécsi cég, cég logós autó... nevet inkább nem is írok. Talán ha 20 perc munka, beltéri párologtató bordái közé tisztító hab befújása, párologtató előtti szűrők vizes mosása (kádban zuhany fej alatt ) de nem is voltak koszosak, mert én azt előtte megnéztem. Mindezért potom 7500 Ft + ÁFA. Tavaly én tisztítottam Neki, ugyan így. Csak egy kávé volt a munkadíja. Mókuskereket meg sem tisztították, pedig ráfért volna, bár nem vészesen koszos, de már látható.

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz baloghgabor #46405 üzenetére

    Nem az összegen vagyok mérges, hanem a munkán amit (nem) csináltak. Nálunk másik szerviz volt, ha tudom akkor én intézem inkább a szomszédét is, de nem tudtam róla, hogy jönnek hozzá.
    Nálunk 6500 Ft + ÁFA volt, ebben volt a beltéri teljes burkolat leszedése, szűrők tisztítása,(nem csak csap vízzel átmosva!) párologtató tisztítása/befújása ipari tisztító spray-vel, és pár perc száradás után sűritett levegővel ki is fújták a bordák közül ami még volt/maradhatott benne (jött ki valamennyi kosz még) mókuskerék kiszedés, tisztítás (mintha új lenne olyan lett), beltérinél csatlakozók ellenőrzése, és még plusz a kültéri egység ellenőrzése is!!! Kültériben a kondenzátor tisztítása ha szükséges, mert benne van az árban, sűrített levegővel kifújták (7.-ik emeleten lakunk), kültérinél a csatlakozók, gumibakok ellenőrzése, (picit utána húztak a gumibakoknál a csavaroknak, mert lazák voltak) ventilátor csapágynak adtak pici zsírt is, mert mint mondták ez a biztos... .
    És ez nem garanciális, éves ellenőrzés vagy szerviz volt, mert 9 éves a klímánk!
    Na ezt inkább tartom egy korrekt munkának. 3/4 órát voltak nálunk és megismétlem: 6500 Ft + ÁFA azaz 8.255 Ft volt a végösszeg. Én ennél többet is fizettem volna, ha korrekt a munka, nem ezen spórolok. Akartam adni 10000 Ft-ot és nem kérek vissza, de nem fogadták el. Pontosan kiszámolva visszaadtak. Kaptak kávét és hideg ásványvizet.
    Beszégettünk is közben, elmondtam a szomszéd történetét,- mondták, hogy voltak nekik is olyan kollégáik, kettő, akik az előző hsz.-emben lévő munkákat végezték csak el a cég nevében ...nem dolgoztak náluk sokáig, kirúgták őket)

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz baloghgabor #46412 üzenetére

    Még annyit ehhez a témához, hogy én összesen hat klímával foglalkozó cégnél próbálkoztam. E-mailt is írtam mindegyiknek. Válasz kettőtől jött csak. Elutasító volt mindkettő.
    Mindegyik bejegyzett, céglogós autókkal(is) felszerelve, tehát vélhetően nem valami kókler társulatok. Egyik fel sem vette, pedig büszkén hirdeti a Rólunk részben, hogy náluk az ügyfél az első, korrekt áron. A másodiknál egy vékonyka hangú ügyfélszolgálatos lány, kérdeztem volna pár dolgot, fogalma sem volt mi az. Árat is kérdeztem, de azt nem tudott mondani, mert a szervizvezető éppen nincsen bent és azt Ő tudja... :F
    Harmadik, Ők csak szerződött ügyfelekkel foglalkoznak, magán felhasználókkal nem. Leírásukban ott van egyébként, hogy magán és vállalati ügyfelek klíma telepítése, karbantartása...
    Negyediknél azt mondták, jelenleg csak a szerződött ipari felhasználókhoz mennek ki, hibára, majd szeptemberben esetleg talán..
    A két utolsóból mindkettő visszahívott, korrekten megbeszélhettük, de egyik az csak 3 hét múlva tudott volna jönni, így maradt az aki végül megcsinálta a munkát. Rendesek voltak, mert mint mondták nekem, két utcával mellettünk lesz két lakásban is telepítésük 4 nap múlva (addig vidéken dolgoznak) és arra a napra ha majd végeznek átjönnek és megcsinálják, ha az esti időpont nem gond nekem. Délután fél hétkor jöttek, de előtte fél órával ide telefonáltak, hogy jöhetnek-e, így lett kész a megrendelés után 4 nappal. :)
    Volt néhány maszek klímás is a képben, aki hirdeti magát a pécsi Kisokosban, telefonon nagyon ködösítettek, vagy fel sem vették, nem arra válaszoltak amit kérdeztem, így hát felejtősek lettek.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    Sziasztok!
    Egy Hitachi RAC-35WEF Eco Comfort klíma szereléssel együtt ~ 330.000 Ft körüli áron az jó ár vagy drága? Nem lesz elég az árban lévő 3 méteres csövezés, beszélgettem a lakóval, még kell vagy 4 méter majd, de ezek ellenére...?
    Holnap jönnek az alattunk lakóhoz az e-ontól szerelni.[link]
    Kicsit lejjebb görgetve az oldalon, ott vannak a klímák listázva.

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    Sziasztok!

    Meg nem bántva senkit, de...
    Nálunk a Midea klíma beltérije 4-5 év után az eredeti fehér színe szépen besárgult. Nem valami szép így már.
    A szomszéd pár éves Gree beltérije most tavasszal kezdett színt váltani :DDD szintén sárgásra és az addigi fényes fehér műanyag be is mattult rendesen.
    Van ismerőseim között 2 db Hisense klímát használó, ezek már az első nyár végére az eredeti szép fényes fehér (kínaiaknál minden ami műanyag az zongora lakk fényes) színüket átváltották sárgásra. És sajnos mindkettő beltéri burkolata pattog is, ez főleg, ha éjszaka is megy a klíma, akkor lehet zavaró.

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz nesa #46504 üzenetére

    Na ez az amit nagyon tudnak Kínában. Közel nem egyenletes a gyártási minőség, sikerül ahogy éppen sikerül. Ezzel nem fikázni akarom a kínai termékeket, de sajnos egyelőre nagyon igaz ez rájuk.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz elder troll #46512 üzenetére

    Szia!

    Csak tipp, mert nem vagyok szakember. Amikor kikapcsoljátok a klímát, utána megy még 10-15 percet a ventilátor kiszárítania párologtatót, vagy simán csak lekapcsoljátok a klímát?
    Próbáld meg, hogy lekapcsolás után menjen még csak a ventilátor módban 10-15 percet.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz Nagya21 #46511 üzenetére

    :K :K

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    Sziasztok!

    Régebbi típusú a Midea klímánk.
    A beltéri kijelzője kábé 1.5-2 fokkal kevesebbet mutat mint ami a valós levegő hőmérséklet. Van valamilyen állítható lehetőség a beltériben, vagy ezzel kell együtt élni? Nem vészesen komoly ez a probléma, de jobb lenne ha pontosabb lenne a kijelzés, közelebb a valóshoz.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz pjen #46542 üzenetére

    Szia!

    Én voltam a láma... :DDD Előbb kérdeztem csak utána gondolkoztam. Valósat mutat a kijelző, úgy mérve ahogy Te mondtad. :K Csupán csak 0.2 fok az eltérés. :)

    Más. Melyik házilagos tisztító ajánlott inkább? A habos flakonos amihez van egy hosszabb cső is, vagy a spray? Például ez: [link]
    Egy ötlet, de előtte rákérdezek. Van a MOL-nak (a vírushelyzet miatt fejlesztették ki) egy felületi fertőtlenítő folyadéka. Itthon egy 0.5 literes pumpás flakonba öntögetjük át, abból használja a feleségem itthon, de mivel alkoholos is, nem tudom, hogy a beltéri párologtatójára fújva nem tesz-e kárt a szerkezetben?

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    Sziasztok!
    A Fisher klímáknak mennyire jó a szervizháttere? Megbízható márka?
    Esetleg a Fisher FSAI-SU-124BE3 / FSOAI-SU-124BE3 Summer klímája ha van valakinek, a tapasztalatát megosztaná?

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    Megtaláltam a legjobb"légkondit"...
    Alföldön jártunk, távoli rokonoknál, zsindelytetős parasztház, 40 cm-es vályogfal.
    Kinti hőmérséklet 41 fok volt, bent meg majdnem hogy fáztunk... :DDD csak 25 fok volt.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    Sziasztok!

    A leszerelt, régi klíma sorsa mi a továbbiakban? Beltéri és kültéri egységre értem, azzal mit kell tenni? Le kell adni nekem, mint felhasználónak a hulladékgyűjtő udvarban? Vagy a klímások elviszik, amikor felteszik helyette az újat? Még működik a mostani, de már 11 éves elmúlt, és egyre hangosabb is, idén ősszel vagy jövőre tavasszal cserélve lesz egy új, modernebbre.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    Nem vagyok klímás szaki, de hasonló vonalon dolgoztam sokáig.
    Nagyban befolyásolja a hangosságot (maradjunk ennél a kifejezésnél, így érthetőbb) azaz a ventilátor motor/mókuskerék zajosságát (is) nagyban befolyásolja a felhasznált anyagok minősége, és az összeszerelés minősége is.
    A kínai gyártók a klímáikban, és szinte mindegyikük ilyen, még mindig a hagyományos un. AC motorokat használják/alkalmazzák, a modernebb, sokkal jobb egyenáramú ventilátorok helyett. Ez persze a beltéri egység zajosságában már jelentkezik is, mert a hagyományos AC motoroknál van egy állandó ún. gerjesztési zaj. Ez a gerjesztési zaj jelenség főként a kis fordulatszámon jelentkezik, amikor éppen pont az kellene, hogy csendes legyen. Ez a gerjesztési zaj a minőségi klímáknál (japán/koreai...)nem fordul elő.
    Tovább még. A zajosság további okozója lehet a ventilátor lapátoknál a nem megfelelő méret és lapátszögek kialakítása. (nem elég lekoppintani valamelyik nevesebb gyártóét...és aztán gyártani ahogy éppen sikerül)Nagyon fontos és sok tervezés, mérés előzi meg a beltéri készülék házban kialakítani légsebesség optimális mértékét. A beltéri készülékház mérete és az abban áramló levegő sebessége meghatározó a zaj szempontjából és a jól megtervezett légsebesség a levegő be és kilépési pontok megfelelő kialakítása is az áramlási szempontjából. Na ezt a légsebesség mértékét már ritkábban szokták a kínai gépeken feltüntetni.
    Arany igazság: egy nagyobb átmérőjű lapát lassabban forogva is kisebb zajt kelt, mint egy kisebb lapát, aminek gyorsabban kell forognia, ugyanazon levegő mennyiség szállításához. Fontos még a légszállítás mértéke is. Egy ventilátor csendes, ha alig forog de kérdés, hogy mekkora teljesítményt tud leadni ilyen alacsony fordulaton. A minőségi készülékek megfelelő légszállítása még alacsony ventilátor fokozat mellett is kielégítő, de ezt az olcsóbb gépeknek nem sikerül. Az ilyen olcsóbbaknál gyártóknak csak az a fontos, minél kisebb számot írhasson a zajérték mellé a katalógusban és elhiggye a vevő. (vélhetően ezért volt nekem fülre csendesebb a kettő 7-8 éves LG mint az új, 1-2 éves Gree meg Fisher ami szintén már évek óta Gree gyártás, de esett is a minősége sajnos, nagyon hullámzó lett)
    Kínában a Midea 2011-ben létrehozott egy központi klíma részegység gyárat, szinte mindegyik kínai klímagyártó már onnan kapja a részegységeket, ezért nagy különbségek nem igazán vannak és ne is keressünk köztük. Azok a klímagyártók, akik csak megveszik a különböző alkatrészeket/részegységeket és egy készülékbe építik, abból sosem lesz olyan minőségű és ezáltal megfelelően halk, és időt álló klíma, mint azoké a gyártóké, akik mögött komoly tervezés és szakértelem van. De sajnos ennek igen csak ára van. A csendes klíma és főleg hosszútávon tartós klíma drága.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz rígel #47295 üzenetére

    "...Előbb-utóbb, ahogy egyre több klíma lesz , és elér egy kritikus állapotot, meggyőződésem hogy rá fognak szállni a hatóságok, és szankcionálni fogják..."

    Nálunk (ez egy dupla lépcsőházas 10 emeletes társasház) az egyik lakó önerőből szerelt fel klímát. Első emeleten lakik, és a tűzfalra, arra a függőleges falra amelyiken nincs ablak, nincs erkély, csak csupasz fal, oda rakta fel a klíma kültérit. Ráadásul közös képviselővel nem egyeztetve, lakókkal sem, ez egy ilyen ember. A szigetelt fal, azon az oldalon végig kőzetgyapottal van leszigetelve, mert déli oldal és melegebb, simán megfúrta, ráadásul elsőre nem sikerült pontosan és ki is szakadt két helyen, boríték nagyságú kőzetgyapot a fal szigeteléséből. Úgy akarta hagyni.
    Fel lett szólítva, hogy szerelje le, és javíttassa ki amit okozott. Nem tette meg, fel lett jelentve kk által, mint jogi személy által. Önkormányzattól, a Főépítészi Osztálytól kijöttek, hivatalból megbüntették (150.000 Ft), leszedették a klímát és felszólították az okozott kár kijavítására is. Van egy rendelet, miszerint (2014 óta talán?) be kellene adni a városi Főépítészi Osztályra a klíma felszerelést, lakók beleegyező aláírásával, ez a kérelem potom 30.000 Ft...és majd elbírálják.
    Vérszemet kapva a hatóság ezen, ha már itt vannak, végig járta az utcát, és sorban kiszabott egy csomó 100 ezres büntetést, szabálytalan klíma felszerelés miatt. Járdára kivezetett csepegtető...
    Ismerősöm a szomszéd 10-esben lakik, azt mondta nem fizeti be ...átadták a NAV-nak, az meg szépen behajtja.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz NGA #47306 üzenetére

    Társasházaknál a kívül álló erkély alapterülete az még az adott lakás területéhez tartozik, magánterület. De az erkély külső üvege, az már a társasház osztatlan tulajdona, ha például betörik vagy ilyesmi, arra csak a társasház tömb biztosítása fizet, a saját lakásbiztosítás nem érvényes rá. Azaz ha az erkélyen kívülre vagy másfél szobásoknál az egyik szoba ablakán kívülre kerül a klíma kültéri, az már az esztétikai egység megbontása és ehhez elvileg és szabály értelmében a helyi önkormányzat főépítészi engedélye kell. Első lépés, KK-höz benyújtani, a lakók egyöntetű beleegyezésével, mivel osztatlan közös tulajdon, és az adott település főépítészi engedélye kell, elvileg, de ezt szinte senki sem tartja be. De már látszik az irány, hogy ezzel rengeteg pénzt szedhet be az adott önkormányzat. Egyből megoldódna az anyagi helyzetük. Két városban már komoly büntetések és ellenőrzések kezdődtek. Tudom, mert rokonunk is meg lett büntetve, nem is kicsit, (komoly hatszámjegyű összegre) pedig ott "csak" az erkélyen kívül van a kültéri, és az erkélyen belülre van a csepegtető egy vödör. 2019-ben tették fel, akkor már erre is engedély kellett. (volna)

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    Sziasztok!

    Van valakinek tapasztalata a Samsung Wind-Free típusú 3.5 KW klímákkal ?
    Amikor az a nagy hőség volt a múltkor, akkor voltunk látogatóban rokonnál, négyemeletes panel, negyedik emeleti sajnos, külsőleg szigetelt és keleti/déli/nyugati ablakos falakkal, 74 nm.
    Ilyen Samsung van beszerelve, egy éve már. Nagyon szuper szerintem, hangja nincs a beltérinek, még ha alatta állok akkor sem hallani, légáramot vagy inkább huzat hatást nem is érezni, de azt sem, hogy menne a ventilátor pedig ment, de kellemes hűvös, 24-25 fok volt a lakásban.
    Azt mondta, hogy az előző Daikin klímájához képest ez még jobb és kevesebb is az áramszámla. Azt klímát átadták anyóséknak, ezért lett ez a Samu.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz Nagya21 #47428 üzenetére

    ["...mennyire halk...Mert nekem nem hiszik el hogy az..."
    Ez nagyon egyén függő, hogy kinek halk vagy kinek nem. Nekem és csak példának írva, a Braun 9-es borotva hangos, van akinek meg csendes...
    Asszony mondja, hogy ahova hetente jár tornázni, magán lakás és 65 nm-es, ott is Gree Pulse van, előtte NORD volt csak végleg elromlott 4 év után,. Szerinte halkabb a GREE Pulse mint a mi Mideánk, de van hangja. Neki hangos, ennél majd halkabbat kell vennünk jövőre. (Ő a főnök itthon :DDD de az én hallásom az érzékenyebb :DDD ) Én is hallottam már Pulse-t működni, de nekem a házban a régebbi 2 db 7-8 éves LG-k halkabbnak tűnnek. Ami viszont nekem is már halk volt vagy már akár ráfoghatnám, hogy hangtalan, az a nemrégen megtapasztalt 3.5 KW-os Samsung Wind-Free volt. Négyemeletes panel, negyedik emelet, külsőleg szigetelt és keleti/déli/nyugati fekvésű szobákkal. Semmi huzat érzés, semmi légmozgás érzés és mégis könnyedén lehűtötte a 74 nm-t 24-25 fokra, és tartotta is a hőmérsékletet, amikor kint tombolt a hőség. Kár, hogy nem kérdeztem akkor rá részletesebben, de csak látogatóban voltunk ott. Előtte Daikin Sensira volt abban a lakásban, nagyon csendes volt a beltérije, de ez szerinte, a tulaj szerint, még csendesebb. Csak elég húzós az áruk.

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz Nagya21 #47456 üzenetére

    Értem és nem is azért írtam...
    Melyik Midea az amelyik ilyen lyukacsos beltérin nyomja a levegőt?
    Valami gond lehet a Midea körül, mert napok óta elérhetetlenek telefonon is meg interneten is.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    Sziasztok!

    Hol lehet a csapda? :((
    Egyik hirdetőportálon egy vadi új, bontalan LG S12EQ Silence Smart Inverteres Split klíma van hirdetve, kültéri és beltéri egységgel, még 2 év garanciával. 50.000 Ft-ért. [kép]
    Jelenleg az áruk ezeknek 200-210 ezer forint.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz Szerpentin #47631 üzenetére

    Szia!

    Nálam is hasonló a helyzet, bár ez egy 12 éves Mide MSE-HRIN2 típus.
    Jövőre le fogom cserélni.
    Érdekes, hogy 7-8 éves 2 db LG klíma, a társasház két másik lakásában, még kültérik is igen csak csendesek Erkélyen kívülre vannak felszerelve, voltam mindkét lakásban meghallgatni, csak a ventilátor hangja, vagy inkább enyhén mély susogása az ami hallatszik. Alig fél méterről hallgattam. Bent a lakásban, becsukott erkély ajtón át semmi hang nem jön be. Park felé néznek az erkélyek, ez miatt még utcazaj is alig van. A mi Mideank olyan, mintha Időnként egy békebeli MI-8-as helikopter repülne el a házunk felett. :DDD A két LG beltéri is nagyon csendes mindkét LG-nél, mondom én, aki erősen zaj érzékeny vagyok.
    Három emelettel alattunk a nyár elején, valamikor júniusban tették fel az e-onosok a Nord klímát (3.5 kW). [kép]
    Már a második kültérit fogják cserélni, de most sajnos várni kell mert nincs raktáron plusz kültéri, a gyártó meg lassan küldi. Az elsőt be sem tudták indítani, csak valami nyöszörgő hangja volt. A lecserélt második kültérinek eszement kerregő hangja lett egy hónap után, próbálták javítani, mert garanciális, de nem sikerült. Ez is cserés lesz.
    Kezdem elveszteni azt a kevés bizalmamat is a kínai cuccoktól, ami még megmaradt. (mondjuk elektromos borotvát többet biztosan nem fogok kínait venni)

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz Szerpentin #47646 üzenetére

    Szia!
    "...Sikerült valahogy megoldani/csökkenteni a hangját?..."
    Sajnos nem. De rájöttem, vagy inkább észrevettem valamit, ami talán okozhatja ezt a rezgéses/rezonálós hangot. A kültéri doboza, az oldal falai és a teteje elég puha fémlemez, mert újjal elég könnyen be tudom nyomni. Amikor elkezd rezegni, megnéztem, és ha kézzel rányomok, akkor megszűnik ez a rezgő hang. Kicsit puha a fém vagy inkább vékonyka, ez miatt berezonálhat. Sajnos. Megnéztem az egyik LG-t a szomszédnál, annak nem tudom benyomni újjal a kültéri egység burkoló lemezét. Gondolom azért, mert vastagabb fémlemezből készült.
    Amit én kinéztem LG-t, LG S12EQ Silence 3.5 kW az most csúcsidőben 210-000 Ft + szerelési díj, szerintem jó ár érte. Ősszel biztosan lesz akciósban is sok klímaszerviznél.
    "...Volt lehetőségünk még LG-t választani...A szerelő és hűtéstechnikával foglalkozó ismerős is azt mondta hogy kb egy kutya, menjünk az árra...
    Ezt én vitatnám, annak ellenére, hogy nem vagyok szakmabeli. Gyártás fejlesztés, tervezés, gyártás technológia, anyag használat...
    Nem elég lemásolni egy jobb klímát és utána legyártani. (kína ebben nagyon ott van szeren) Aztán sikerül ahogy éppen. Példa erre a Gree akinél a Sync vagy a Nord a másod harmad vonaluk. Ezekbe a gyengébb, kevesebb tudású inveteres panelek kerülnek, a gyártási tűréshatár szélső értékeihez már közelebb lévő alkatrészek (ventilátor, motor...kicsit silányabb műanyag...gyengébb vékonyabb fém ...stb)

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz waveson #47739 üzenetére

    Szia!

    Nem vagyok szakember és nem ismerem ezt a konkrét típust, de...
    Közvetlen szomszédban második éve már Fisher klíma van, hát....elég sűrűn jönnek ki a szerelők, mert valami mindig van vele. Múltkor éppen összefutottam velük a liftben, kérdeztem, hogy milyen a Fisher? Mert jövőre nálam is csere lesz és ez a márka is képben van, mint lehetséges befutó.
    Érdekeset mondtak. Amikor még eredeti amerikai gyártás volt, éveken át nagyon sokat felszereltek és jó szívvel tudták ajánlani a megrendelőknek, mert megbízható volt, alig hiba százalékkal. Azok is apró, kis és könnyen megoldható javítások voltak.
    Aztán 2010 körül átvette a Midea, akkor érezhetően esett a minőségük, majd a Midea lepasszolta a Gree-nek 2018-ban, ekkortól még romlott az eredetihez képest a minőség és nagyon akadozik az alkatrész utánpótlás is már. Egy ideje már nem is forgalmaznak saját felszereléssel, csak ha a megrendelő kifejezetten ezt a márkát kéri, akkor beszerzik. És mivel Fisher, és hiába a Gree gyártja vagy szereli(?) össze, a Gree fontosabb alkatrészei ha kicsit is de eltérőek így cserélni sem tudják egyiket a másikkal.
    Leírtam amit tudtam, ha ez segít valamit, de nem lebeszélésként írtam, csak hozzám ez az infó jutott el a Fisherről. Így a lehetséges választékból (nálam) a Fisher már kiesett. Az is egy érdekes gondolat lehetne, hogy ha a Midea vette át és esett a minőség, majd utána Gree is gyártotta/szerelte, és szintén még romlott a minőség akkor ez a két gyártó vajon milyen minőséget tudhat...? Mennyiségről tudunk, mindkettő a világ legnagyobb gyártói közé tartozik... mennyiséget tekintve.

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz Nagya21 #47796 üzenetére

    :C :C :)

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz Thusor #48144 üzenetére

    "...Pár hete szereltek le egy Samsung ingerteres klímát és tettek a helyére egy Gree Comfort X-et..."
    Hasonlattal élve, Mercedest egy Suzukira cserélni...?

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz elfelejtette #48147 üzenetére

    Oké, legyen kicsit árnyaltabb hasonlat.
    BMW-t egy Suzukira.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz waveson #48189 üzenetére

    Szia!

    ITT találsz infókat.
    Előzetesen csak annyit, hogy szintén Kínai, a szlogenjük szerint a világ második legnagyobb gyártója. Ez nagyon szépen hangzik, becsapós is, de pici csúsztatás (is) van benne mint mindenben ami kínai. Ha a legyártott darabszámot nézzük, akkor ez 2.-ik hely ez igaz, ezen az alapon a Midea meg a világ legnagyobb gyártója. :DDD
    De arany igazság, hogy sokszor a kevesebb a több vagy a jobb.

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz qfm #48184 üzenetére

    Szia!
    Nem vagyok klímás, de mostanában eléggé beleástam magam a témába. Annyit találtam, ha a beltéri egység lejegesedett, jég darabok vannak a szűrőkön, akkor az szinte minden esetben hűtőközeg hiányra utal.

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz qfm #48193 üzenetére

    Én is klíma csere előtt állok, rengeteget elolvastam a különböző klímák vásárlói értékeléseiből.
    Van nálam (alapból) egy óvatos fék az összes kínai cucc iránt. (például borotvával és elektromos fogkefékkel megjártam...)
    És hát körbe jártam a szomszédokat, ismerősöket, ki milyen klímát használ, mennyire elégedett vele?
    Nagyon vegyes a tapasztalat sajnos, így nehéz lesz döntenem. Eddig egyedül a két 8 éves LG az amit maradéktalanul dicsértek lakók.
    Egyelőre ott tartok, hogy a 3.5 kW-os LG klíma árban kábé annyi, vagy csak kicsivel több, mint egy szintén 3.5 kW-os Gree vagy Midea, vagy Fisher. Bár már a Fisher is Gree gyártású lett sajnos. :O
    Viszont a Midea meg 8.5 SEER értéket tud :DDD (papír mindent elbír)

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz donbig #48230 üzenetére

    "...Hosszas tájékozódás után esett a választásom erre a típusra..."

    Melyik típus pontosan?

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz donbig #48234 üzenetére

    Köszi. :R

    Én is tájékozódok és olvasok mindent, mert aktuális a klíma csere nálam.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    Sziasztok!

    Nagyon láma a kérdés...
    Ha majd én vásárolok új, bontatlan klímát (példának csak a www.webklima.hu-ról)
    Ezt az általam vásárolt klímát egy klíma szerviz felszereli úgy, hogy megkapom rá a 3 vagy több éves garanciát? Azért kérdezem, mert azzal tisztában vagyok, hogy ha valamelyik klímás szerviz jön ki és hozza a megbeszélt, előzetesen náluk már kiválasztott klímát, azt gond nélkül és garanciásan felteszik.
    Még egy kérdés. Van valami rendelet, miszerint magán személynek klímát vásárolni végfelhasználói tanúsítványbeküldéséhez kötött!
    Ez hogyan van? Én mint magán személy, hogy vehetek klímát és majd egy erre szakosodott klímás szervizzel (például a pécsi Klímatrió vagy Atlaszklíma...) fel akarom rakatni?

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz Angel2014 #48349 üzenetére

    Szia!

    Az a cseppvíz elvezetés az ablak alatt az nagyon gagyi szerintem. Ha jól látom a képen, akkor talán ~ 30 centit nyúlik kifelé a cső kihajlított vége? Egy kis szél vagy légmozgás és az alatta lakó ablakába csöpög majd a víz. Vagy az épület falára. Ilyen külső szerelést még nem is láttam.

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz Angel2014 #48372 üzenetére

    "...Lefolyásdal nem lesz gond , most szélben sem ér senkit..."

    Akkor szerencséd van, mert vita vagy veszekedés tárgya lehet a lakók között.
    Nálunk a szomszéd lakás (7.-ik emeleti 1,5 szobás-40 nm) konyhai ablaka előtt van a kültéri, kábé másfél méteres cseppvíz cső nyúlik ki. Hosszabbították, mert elsőre csak max. fél méteres volt a cső. Most úgy áll a helyzet, ha északi szél fúj, akkor lecsöpög a ház bejárati kapuja előtti belépőre a cseppvíz (az egész 3x3 méteres járdarész vizes ilyenkor), nyakába annak aki éppen bejönne, ha meg déli a szél irány, akkor meg a mi alattunk lévő 5.-ik emeleti erkélyre csepeg a víz. Ha szélcsend van, akkor a füves parkos részre csepegne. Volt ebből vita meg veszekedés már, nem is egyszer, azóta ezek a lakók nem is beszélnek egymással. KK-nél az ügy, ha Ő nem tesz igazságot akkor fel fogják jelenteni a szomszédomat. (idős nyugdíjas a hölgy, de a fia meg rendőr százados... :DDD )

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz waveson #48388 üzenetére

    Szia!

    Nem vagyok klíma szaki, de mostanában nagyon benne vagyok, mert lecserélem a érgit és keresem mi legyen helyette.
    A Whirlpool nem gyárt klímát, ez biztos. Nem akar kimaradni ebből a szegmensből, ezért hol másutt mint Kínában, az egyik kínai gyárral gyártatja le és ráteszi a maga logóját.
    Na a minőség ettől kezdve már adott.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz waveson #48407 üzenetére

    Egy sok kínai közül
    Amit hirtelen találtam:
    A legnépszerűbb módozata a klímapiacra belépésnek, hogy a klímát amúgy nem gyártó cég bérgyártásban legyártatja egy ismertebb és kapacitással is rendelkező kínai gyártóval a berendezést, és a saját logójával felmatricáztatja, majd kiszórja az értékesítési hálózatában. Rendszerint bevásárlóközpontok, netes portálok kínálják a tömegárunak szánt klímákat, mivel a hivatalos beszerelő cégek minőségi színvonalát nem ütik meg ezek a berendezések. Komolyabb klímás vállalkozások nem fogják blamálni magukat egy rossz minőségű készülékkel, hiszen a garanciát is vállalni kell rá, viszont egyes kisvállalkozók gond nélkül terítik a piacon, főleg az idősebb vásárlókat megtévesztve. Rögtön vagy napokon belül tudnak szerelni, nincsen várakozási idő és bemondanak egy ismerősen hangzó márkanevet, az üzlet máris megköttetett. Amikor pedig esedékes lenne egy javítás, szervizelés, az addig szimpatikus klímaszerelő már régen árkon bokron túl van, másik telefonszámmal és cégnévvel....Úgy kell elképzelni egy ilyen bérgyártást, mint egy táblázatot, ahol a különböző minőségű alkatrészeket, kompresszorokat, kijelzőket beikszeli a megrendelő, erre kap egy árat és a késztermék felmatricázva immár saját márkanév alatt futhat. Jellemzően a kínai Midea és a Gree a legnagyobb OEM gyártók, ahol bármilyen márkanév bármilyen alkatrészekből megrendelhető, viszont a garanciákat már a forgalmazónak kell vállalnia, nem pedig a gyártónak!...Az ilyen „összerakott klímák” valamelyik kínai klíma márka alapgépének lebutított verziójai és a teljesség igénye nélkül néhányat felsorolva: a Whirlpool, a Bosch, az AEG, az Electrolux, az Orion, az Aircool, az Airfel, sőt még a Samsung, Fisher egyes olcsóbb típusai is ide tartoznak ...Például a Whirpool klímákat érdemes lenne szétszerelve is megmutatni, primitív egyszerű alkatrészek, olcsó hőcserélő és szerelvényezés, semmi köze a márkanévtől elvárható műszaki színvonalhoz.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz Nagya21 #48453 üzenetére

    Köszi a youtubos linket. :R
    Kezdek hajlani a Gree felé, hogy tavasszal arra cserélem a mostanit.
    A mókuskerék mennyi idő használat után lett ennyire koszos?

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz Nagya21 #48453 üzenetére

    Na akkor mégis csak igaza volt - bár én kicsit kétkedve fogadtam akkor - a Gree ügyfélszolgálatának, hogy a G-Tech mellett, ami egy teljesen új fejlesztés, a Pulse a másik ami már a Dikinnel közös fejlesztés "gyermeke". 2019 vége óta közös fejlesztésük van. Aztán ezt az egyik jó nevű és elismert pécsi klímás cég is megerősítette, amikor beszéltem velük a leendő klíma csere kapcsán. (éppen az ügyvezető igazgatót fogtam ki a telefonnál)
    Ők mondták, hogy jobban szerelhető, könnyebben tisztítható, más lett a beltéri vezérlő panel felhelyezése és minősége is, műanyagok minősége nagyot javult, ...stb. Állítólag egyértelműen érezhető a japán Daikin tervezés keze a Pulse-n.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    Sziasztok!

    Nem a sz@rrágás miatt, de érdekes ez a Gree 10 év garanciális feltétel, hogy csak és kizárólag mikor 10 év az a 10 év. [kép]
    Szerződést kötve 10.990 Ft/tisztítás x 2 egy évben. [kép] Azaz évenként 22 ezer forint, 10 év alatt 220.000 Ft! Tudom, az autót is kell szervizelni persze...de ...
    Mit tartalmaz: [kép]
    Ha ez így igaz, akkor talán már nem is annyira drága a drága.
    Nálunk 14 perc volt (nem Ők végezték) levették a beltéri burkolatot, befújták valami pumpás flakonból, pár percig vártak majd beindították a klímát. Ennyi. Potom 8900 Ft! :( Ezt én is meg tudom csinálni egy akár a Praktikerben vásárolt klíma tisztító spray-vel, alig talán 3 ezer forintból kijön több ilyen tisztítás is.

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz Jenne #48504 üzenetére

    Azt hozzáteszem, hogy nekem igen korrekt munkának tűnik. Ritkán látok ilyeneket.
    Kültérin a csövek alumínium szalagos bevonása plusz védelemnek vagy a cseppvíz cső végére a bogarak bejutását gátló védelem.
    [kép]
    [kép]
    [kép]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz Gyöször #48505 üzenetére

    Büdösnek nem mondanám, szaga nem igen volt talán enyhén kicsit alkoholos de kellemes.
    Amit itthon használok én, a Praktikerben vett klíma tisztító hab kellemes illatú, én ezzel évente tavasz elején mindig be szoktam fújni a klíma beltérinél az elpárologtatóra. Mondjuk koszos nem volt vagy én nem látom.
    Csak azt akartam mondani előbb, hogy az a befújás és a 14 perc az engem nem kicsit bosszantott. Többet vártam volna egy tisztításnál. Mókuskerék eléggé koszos, gondoltam az is benne van egy ilyen tisztításban. A kültérit is csak azért nézték meg, meg megkértem, hogy nézzenek rá. Semmi gáztöltés ellenőrzés vagy ilyesmi, pedig 12 éves a klíma már. Végül is mindegy is, jövő tavasszal le lesz cserélve.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz pjen #48509 üzenetére

    Azért én kicsit kétkedve fogadom ezt a 10 évet. Ha valamelyik japán klímára van 10 év azon nem csodálkozok. De ezek kínai termékek. Itt azért még közel nem azonos a minőség, akár egy adott típuson belül is nézve.
    Kíváncsi lennék, hogy például egy Gree Pulse ami egy új termék, arra van 10 év gari, az ha elromlik mondjuk 5 év használat után, akkor kicserélik az egész berendezést?
    Mindegy is, én az LG Silence is. Garancia: 1+2 év (és 10 év a kompresszorra)

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz Nagya21 #48500 üzenetére

    Szia!

    Tisztelettel kérdezem topik társamtól, van a klímádra garancia? :) Azaz garanciális a berendezésed? Hogy ennyire szét merted bontani 2 év után?
    Ez nem okoz garancia vesztést? :((

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz Thusor #48513 üzenetére

    Szia!

    Miért cserélnék ki az egész berendezést ha elromlik? Elromlik benne valami akkor kicserélik a rossz alkatrészt
    Szerinted 10 év múlva, vagy legyen csak 8 év a 10 éves garancia időn belül még, és 8 évesen meghal a beltéri vezérlő panel, akkor 8 év múlva mondjuk egy Gree Pulse-hoz még lesz ilyen panel? A szomszédom fiánál, most a 3.-ik nyara a Gree Lomonak, és nincs már hozzá vezérlő modul. És milyen érdekes, ez is kínai formula, semelyik másik vezérlő panel nem kompatibilis hozzá, mindegyik picit eltér egymástól. Most ott tartanak, hogy a hazai forgalmazó Kínával levelez már két hónapja, hogy küldjenek panelt, de egyelőre ott sincs már, kifutott termék lévén. A klíma meg áll, a lakás meg szauna, pedig arra a gépre csak 5 év a gari. Akkor a 10 éves garancia az szerinted egy ilyen távol-keleti országgal mennyire valós?

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz pjen #48516 üzenetére

    Sajnos nincs az alkatrész utánpótlási kötelezettségről rendelkező Kormányrendelet, azaz volt, de azt 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet 2003. novemberi hatályba lépésével helyezett hatályon kívül. Napjainkban azonban nincs olyan hatályos előírás, mely alkatrész-utánpótlási kötelezettséget írna elő a kereskedők részére. Csak szigorúan a szavatossági szabályok szerint a vásárlástól számított két évig kötelesek foglalkozni egy termék gyártási meghibásodása esetén annak ingyenes javításával, szükség esetén cseréjével. Ha sem javításra, sem cserére nincs lehetőség, úgy a vételárat kell visszafizetniük. Ez 2 éven belüli hibásodásra értendő! Utána meg már legyen a vásárló gondja a többi bosszúság. Így járt és kész.
    Csak példának: az LG vagy az itt néhányunk által (én nem tartozok ide) agyon szidott japán klíma gyártók a gyártás megszűnését követő legalább 10 évig biztosítanak minden termékére (klímára is) alkatrész utánpótlást, de ez általában még több is szokott lenni.
    Persze a kínai termékek szerintem nem fognak kibírni 10 évet, így felesleges vagy inkább csak az eladásokhoz jól hangzó marketinges szlogen az a 10 év. Ha öt évig nem hibásodnak meg akkor az már örömésbódottág.
    Jó példa erre a sajnos már (ezt is) kínában gyártott Fisher klíma is. Szomszéd nénihez már nem is tudom hányszor voltak kint, pedig még nincs három éves a klíma. Klímások mondták, hogy amíg eredeti volt, addig hibátlan volt vagy apró kis hibák néha, de könnyen orvosolhatóak, de amióta a Midea (2016) majd a Gree (2019) gyártja, nagyot romlott a minőségük és nem is egyenletes minőség, adott típuson belül is eléggé eltérő/változó. És ez baj szerintem és ezt kellene kinőniük a kínai termékeknek, na meg a sokszor igen gyatra anyagminőséget is. Ez, az adott azonos terméken belüli szórás, ez is a kínai termékek egyik jellegzetes minősége. Szerencse kérdése, hogy mit fogsz ki. Japánok is gyártatnak a világ sok országában Japánon kívül, de Nekik teljesen más az üzletfilozófiájuk.
    Ezekkel nem fikázni akarom a kínai termékeket, és senkit meg nem bántva, de ez a tapasztalatom.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

Új hozzászólás Aktív témák