- Honor Magic V2 - origami
- Samsung Galaxy Watch8 - Classic - Ultra 2025
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
- OnePlus Nord 5 - lehűti a kedélyeket
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- Honor 200 - kétszázért pont jó lenne
- Idei legolcsóbb mobilját dobta piacra a Samsung
- Ezek az új Google Pixel cuccok hivatalos magyar árai
-
Mobilarena
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
adika4444
addikt
válasz
bb.bocs #9075 üzenetére
Hali!
Nagyon jó választás az eszköz!
Elsőként jó lenne tudni, milyen szolgáltatónál vagy? A tőlük kapott eszköz ugyanis most router módban van. Sok esetben viszont lehetőség van a szolgáltatói eszközt csak modemként használni, így a publikus címet a saját eszköz kapná. Erre a nagyok közt egyedül a Telekom koax hálózatán nincs mód, már ha van IPTV előfizetésed.
Ha még is Telekom koaxod van, IPTV-vel, akkor valóban esélytelen a bridged mód, ezesetben router a router mögött felállás van.
Első körben meg kell nézni, hogy milyen IP-tartományban van a szolgáltatói eszköz, és a MikroTik. Ha rákötsz egy gépet LAN-on, meg tudod nézni, mi az IPv4 cím (például 192.168.1.100).
Ha az utolsó két pont közti szám eltér, akkor szinte biztos nem egy tartományban van. Persze előfordulhat, de azért kicsi az esélye, hogy otthon /24-esnél nagyobb legyen a pool.
A porttovábbításhoz valóban kellhet a DMZ a szolgáltatói eszközről a MikroTik IP-jére. Ezt a címet a szolgáltatói eszköz tartományából kapja a WAN oldal, illetve remélem fixen be van állítva rajta.
De első körben a fenntebbi kérdésekre válaszolj, ha már konkrétabb kép alakul ki a hálózatodról, jobban lehet segíteni.
Új hozzászólás Aktív témák
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 256GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3179
- Samsung Galaxy A20e // Számla // Garancia // Ajándék töltő //
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 12400F / RTX 3070 8GB / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- Lenovo T14 Thinkpad G2 FHD IPS i5-1145G7 vPro 4.4Ghz 16GB 512GB SSD Intel Iris XE Win11 Pro Garancia
- Huawei Nova Y70 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest