Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • need

    addikt

    Sziasztok..

    A kérdésem igazán ide való vagy lehet hogy tévedek.. azt tudom hogy az idejáró emberek szeléslátókörűek.. ;)

    Megkerestem már ez ügyben Mr. sajnos még választ nem kaptam..nekem meg szúrja az oldalamat a problémám ha nevezhetnénk annak!

    Van Nekem van egy Helios M44 objektívem F/2-16 nyüzsög és van hozzá egy
    Olympus EPL1 gépem.. amit adapterrel "By Tulku" és Manuális módban krampuszkódom vele.!
    Na most Az objektív nincs reszelve..mert nem látom értelmét..a következő dolgok miatt.!
    Ha pl. verőfényes nap van.. és úgy akarom használni mindig azt veszem figyelembe amit a gép lát..vagy is van a jobb alsó sarkán egy skála..vagy inkább közép tájon a 0 érték és + 3 ill. -3 érték..ez ahogy látom ennek a zársebességhez van köze..és mindig úgy változtatom a zársebességet hogy az érték 0 maradjon ne nyúljon se pluszba se mínuszba..!
    Na ekkor jön a Verőfényes napsütés..és ha 0 Értéken akarom tartani akkor már 1/2000 van a zársebesség..és a blendét már kb. f/2.8 vissza kell venni hogy benne legyek az 1/2000 értékbe..ha ez ki megy pluszba akkor baszhatom mert világos lesz a kép..eléggé..! Nem beszélve a rekesz értéket pl f/5.6 hagynám majd szemléltetem 2 képpel és azzal a különbséggel hogy hogy az egyik a verőfényes volt f/2.8 a másik már kevésbé naposan f/4.6 rekeszen 1/1250 volt! Az ISO minden esetben 200!

    Na most hogy lehetne megoldani úgy a dolgokat..hogy verőfényben f5.6 rekesszel lehessen fényképezni és a záridő is jó legyen és persze ne legyen a kép nagyon világos..?Ha egyáltalán ezzel lehet e valamit kezdeni..?
    Nyilván az lenne a fasza ha a zársebesség elmenne 1/4000 de ez nem tud annyit..!

    Íme a két RÉM kép.. ;)
    Hozzá kell hogy tegyem ettől az eredeti kép élesebb..ez már ide oda van nyomorgatva..

    [ Szerkesztve ]

    D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

Új hozzászólás Aktív témák