- iPhone topik
- One mobilszolgáltatások
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Fotók, videók mobillal
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Redmi Note 9 Pro [joyeuse]
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Sony WF-C710N - átlátok rajta
-
Mobilarena
Vírusirtó Topic 2019
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
lugosi #76915 üzenetére
Amióta MODERÁTOR lettél, azóta sajnos a számodra nem elérhető a termék.
Hiába a nagyság ára.De viccet félretéve:
Például itt is van: Biztonságcenter (biztonsagcenter.hu)
Itt is: Keresés 🔎 F-Secure | Vásárolj online az eMAG.hu-n
Meg még egy csomó helyen ha rákeresel. -
-
-
Crvsh3R
senior tag
-
#82860288
törölt tag
válasz
lugosi #72595 üzenetére
Nálam pl. olyan van Bitdefender alatt, hogy Edge nem is fut, de random időközönként feldob egy üzit, hogy blokkolta a bing.com-ot, mert a certificate vagy lejárt vagy nem egyezik azzal a verzióval, amire a böngésző hivatkozik másik oldalon.
Lehet valami ilyesmi van itt is. -
-
válasz
lugosi #71970 üzenetére
Sajnos ezek az oldalak már nem arról szólnak amiért létrejöttek. A házi youtube tesztek sokkal közelebb állnak a valósághoz, mint ezek a tesztoldalak. Nem véletlen szálltak ki cégek belőle.Nagyon nagy lóvé amit be kell fizetni és feleslegesek. Van akinek még fontos a tesztek eredménye.
-
Xelo
addikt
válasz
lugosi #71970 üzenetére
általában közelebb áll a valósághoz mint av-comp, nálam viszont le/megbuktak azzal, hogy többször is max pontokat adtak a "total av" nevezetű csodának. dolgoztam mint total av ügyfélszolgálatos, és a program semmit nem ér. védelemben konvergál a nullához, a gépet lassítja, és folyamatosan problémákat okoz..
még az ublock origin is blokkolja a total av weboldalát mint "badware".
-
-
Cs1csó
titán
válasz
lugosi #71877 üzenetére
Az a gond, hogy ezt az egészet nehéz automatizálni, az elvárható lenne, hogy ha van MAGYAR support akkor ugyan az a szakember aki a bankvédelemmel foglalkozik a legnépszerűbb - ha nem is mindegyik - mondjuk 5-10 magyar bank oldalán tesztelje és úgymond "tanítsa" meg azokkal való együttműködésre.
-
Xelo
addikt
válasz
lugosi #71756 üzenetére
az eicar test file-t szokták erre használni. nem kell tőle félni, nem valódi vírus.
-
-
kiváncsi f..
tag
válasz
lugosi #71642 üzenetére
Köszönöm a választ és az ajánlást! Ki próbálom az F-Securet, mivel 15 licenszes fiókkal rendelkezem. Kettőt elajándékoztam. a mobilt felraktam az Androidos telómra.
Talán kicsit fapados lehet az Eset után.
F-Secure ügyben aki gondolja keressen meg emailben, van 10-11 szabad licenszem.
Már amennyiben ezt nem tiltja semmi.
Ui: Mintha itt a fórumon az utóbbi időben alábbhagyott volna a Defender dicsérete.
Eleinte itt is nagyon jókat olvastam róla. Én Win 7 alatt nem tudtam kipróbálni, most lehet hogy kap egy esélyt. Aztán vagy él vele, vagy nem. -
válasz
lugosi #71640 üzenetére
Az F-Secure egyszerű mint a faék. Nincs benne sok fölösleges modul, ezáltal nem fog neked problémákat okozni, cserébe erősen véd. Nem terheli a gépet, és észre sem veszed. A SAFE és TOTAL verziók fiókos megoldások, és központi menedzselhetőséget tartalmaznak.
Legolcsóbban az alza.hu oldalon tudod beszerezni.Eset drága lett valóban. Elszálltak nagyin csúnyán, és annyira nem jó amennyit kérnek érte. Nem rossz, mert tisztességes iparos munka, de nem ér annyit.
BD-t tegnap próbáltam, élt 30 percet a gépemen. A napi feladatokat nem lassította, de bekapcsolt Profil móddal a CW (játék), a szoksáso 150-160 fps helyett kemény 95-öt hozott, kikapcsolt profillal pedig 100-110-et. Így engem játék közben zavart ez a jelenség.
Nortont nem javasolom, főleg amióta cryptobányászik a gépen.Én a magam részéről itthon Kaspersky és F-Secure SAFE-el dolgozom. A többit próbáltam, de egyik sem nyerte el a tetszésemet.
A próbálgatás meg azért van "leírva", mert egyéni preferencia, hogy kinek mi tetszik és mi nem okoz gondot a gépén. Senki nem fogja neked megmondani, hogy neked mi lesz a legjobb választás. Itt többen használnak F-Secure SAFE-t és a többség megvan elégedve vele. -
-
-
válasz
lugosi #66307 üzenetére
Akkor passzolom. Vagy a Kaspersly hülyült meg, vagy valami más történt.
Még amivel próbálkozhatsz:
Beállítások/További/Hálózat/Innen vedd ki a pipát:Illetve itt meg a Ne Vizsgálja a Titkosított kapcsolatokat legyen pipálva.
Ha ezekkel megvagy, akkor restart a programnak, meg a böngészőknek.
Próbáld meg így.Ha megoldotta a fenti két kapcsoló a problémát, akkor a Forgalom Feldolgozását tedd vissza, és az alsót meg hagyd úgy és nézd meg úgy.
-
-
-
-
-
válasz
lugosi #48058 üzenetére
Azt gondolom, hogy nem feltétlen kell emiatt aggódnotok! Az oka egyszerű: Ha a Kaspersky részéről az "adatlopás" való lenne, illetve olyan adatokat érintene, akkor már nem csak az amerikai sajtó beszélne erről!
Szóval, nyugodtan használjátok a terméket! Emiatt nem kell aggódni. -
daimonion
senior tag
válasz
lugosi #45671 üzenetére
csak nem bírod ki igaz ? Fel akart törni egy fizetős progi, gondolom aTe makulátlan jellemedből adódóan ez rendben van . Igen ÉN nevetek az ilyeneken sőt azt kell mondjam mindegyik aki ilyet csinál megérdemli a sorsát. DE Veled ellentétben drága gráll lovagom még segítettem is Neki hogyan tud Tőle megszabadulni. Veled ellentétben aki csak jártatja a száját feleslegesen és haszontalanul.
-
daimonion
senior tag
válasz
lugosi #45651 üzenetére
Szerintem baromira nem.A gonosz nevetés meg kijár, mert még mindig ott tart a magyar ember,hogy ahelyett hogy megvenne egy programot inkább patcheli vagy crakeli .2017 ben még nem nöttünk fel oda, hogy minden fizetősnek vagy ingyenes alternatívája ami az esetek 99% ban a mezei usernek Böven elég.Ha értelmileg eljutunk idáig akkor talán nem lesz annyi fertőzés és ransomware sem a gépeken.
-
net91
senior tag
válasz
lugosi #38157 üzenetére
Igen, a biztonságos pénzügyeket használom (Kaspersky, KIS) , amelynek jellemzője, hogy a böngésző bővítményeit letiltja, így "védett böngészővé" válik.
A link mellett a "fogaskeréknél", beállításnál három lehetőség van:
-védett böngésző beállítása
-művelet kérése
- ne futtassa a védett böngészőt.A problémám az, hogy ha a védett böngésző be van kapcsolva, akkor kártyával a CIB felé nem tudok fizetni (de az OTP felé igen).
-
blattida
nagyúr
válasz
lugosi #37946 üzenetére
A módszer, ahogy terjesztik és működik, gyakorlatilag ezt szinte lehetetlenné teszi. Emberi mulasztás/hanyagság segítségével lehetne csak elkapni őket.
Mindenesetre nagyon szép gesztus tőlük, hogy csak biztonságosabbá szeretnék tenni az internetet és egyáltalán nem a rombolás a céljuk.
-
válasz
lugosi #37896 üzenetére
Srácok bocsesz a repost-ért de az időközben lezajlott kis off miatt elsikkadt egy számomra fontos kérdésem, megköszönném ha tudnátok segíteni, tehát:
"Másik kérdésem lenne: Kaspersky internet security 2015-öt használok, és vannak azok a böngészőbe épülő pluginjei, amik nagyon jól működtek a telepítést követően, de utána a firefox frissítésekor a firefox letiltotta őket. És így sajnos nem is működnek, pedig tetszettek (pl url tanácsadó színekkel jelölte a találatokat). Ezeket a lehetőségeket szeretném újra használni (egyébként internet explorerben továbbra is működnek, de a firefoxot használom). Ezt hogyan lehet visszaállítani, hogy működjön?"
-
dqdb
nagyúr
válasz
lugosi #37892 üzenetére
Köszi szépen a választ. Tehát akkor jól értem, hogy csak a csatolmány futtatásával fertőződött volna a gép?
Akkor fertőződik meg, amikor lefut a vírust tartalmazó aktív kód. Ez ebben az esetben az .scr fájlt elindítását jelentette volna. Azért fogalmaztam ennyire általánosan, mert bizonyos esetekben elképzelhető, hogy elég egy előnézeti kép létrehozása a bajhoz, ilyen PC-n szerencsére nagyon régóta nincsen (régen lehetett például az Outlookon keresztül fertőzni, mert az beágyazott IE-t használt HTML megjelenítésre, de ezt már jó ideje megfelelően szabályozzák). Androidon ellenben sajnos maga a valóság, a Stagefright exploit pont erről szól.Következő kérdésem, hogy ilyen esetben a víruskeresők azt kimutatják, ha az adott dokumentumok már titkosítva lettek? Tehát látja, hogy az titkosított dokumentum, vagy csak normál dokumentumként érzékeli?
Ha a zsarolóvírusokra gondoltál, akkor ezt tartalom alapján csak akkor lehet kimutatni, ha a vírusirtó képes ellenőrizni a fájlformátumot, például JPEG esetében azt nézi, hogy FF D8 a fájl kezdete, FF D9 a fájl vége, és közte is rendben vannak a JFIF blokkok. Ez azonban rengeteg erőforrást emésztene fel mind neked működés közben CPU-ban, mind nekik fejlesztésben, ezért valószínűleg nem foglalkoznak vele, mert sokkal egyszerűbb a véletlen fájlnevekre figyelni. Ettől függetlenül én hiszem, hogy a zsarolóvírusok ellene a leghatékonyabb megoldás egy file system filter lenne, amely monitorozza az írásra megnyitott fájlokat formátum alapján, az adatvesztéssel járó írási/törlési műveleteket visszatartaná egy ideig (egy ideiglenes fájlba dolgozna), és a futó alkalmazások felé a megtörtént műveletet jelezné vissza, csak lenne rollback lehetőség. Ha egy alkalmazás túl hamar gyárt túl sok formátumhibás fájlt, akkor riasztana.Ha arra, hogy például tömörített fájlok, Office dokumentumok és PDF fájlok esetében a fájlformátum lehetőséget ad a tartalmuk titkosítására, akkor ez nem a vírusirtók területe (ez alól a tömörített fájlok lehetnek kivételek, ott a fejlesztők döntése, hogy kérjenek-e tőled jelszót, hogy belenézzenek).
Ami miatt kérdezem, azt látom hogy fut most a kaspersky. Nézegeti a doksijaimat, és azt látom hogy akármi.pdf//data0000 a filenév, illetve akármi.doc//valami.xml, gondolom belenéz a dokumentumokba?
Egy .docx fájl az valójában egy .zip fájl benne .xml és képfájlokkal, a vírusirtó ezeket is egyenként ellenőrzi (nevezz át egyet, és magad is bele tudsz nézni). Egy .doc fájl OLE konténerként hasonlóan épül fel, az valójában egy saját mini fájlrendszer mappastruktúrával egy fájlban (annyira, hogy még FAT-hoz hasonló allokációs tábla is van az elején, gyors mentéskor tud töredezni, és a normál mentés lényegében defragként sorba rendezi a tartalmat és a felesleges tárhelyet lecsapja a végéről, ebből annyit látsz, hogy "összement" a fájl).Egy .pdf fájl tartalmazhat egyéb fájlokat attachmentként, beágyazott betűtípusokat, ezeket is ellenőrizni kell, valamint a .pdf fájlok felépítése olyan, hogy támogatják a hozzáfűzést, vagyis egyetlen fájl több fájl összefűzéséből jön össze (itt olyanra kell gondolni, hogy az alapvetően oldalas szervezésű dokumentumhoz hozzáfűzöl plusz oldalakat, egy adott oldalt kibővíted szöveggel/megjegyzéssel), és lehet, hogy ezeket külön elemeknek írja ki a vírusirtó.
-
dqdb
nagyúr
válasz
lugosi #37889 üzenetére
Mennyire érezzem magam veszélyben?
Mivel nem nyitottad meg, ezért semennyire, ha megnyitottad volna, akkor nagyon.Disinfect failed: nem sikerült az .scr fájlból eltávolítani a fertőzést (mivel az maga egy fertőzés)
Object failed to be moved to quarantine: nem sikerült a csatolt .scr fájlt karanténba mozgatni (mivel az normál fájlként nem létezik, csak a levélben)
Container quarantined: ezért végül a komplett levelet zárta be a karanténbaGyakori megoldás a víruskészítők részéről direkt csatolás helyett a .zip és .cab fájlba zárás, mert míg a .scr csatolásra ugrik már a legtöbb levelezőprogram magától is, addig a .zip-re nem. Másik mocskos trükk tömörített fájlba ágyazás esetében a kétirányú írást lehetővé tévő Unicode karakterekkel babrálás (például amikor azt hiszed, hogy a triumphal afdp.scr csatolt fájlt*, akkor az valójában triumphal afdp.scr némi extra karakterrel felvértezve a nevében és egy beágyazott PDF ikonnal).
* másold ki a fenti részletet és illeszd be egy nem Unicode alkalmazásba, mint például a parancssor, és látni fogod, miről beszéltem
-
copass
veterán
válasz
lugosi #34103 üzenetére
az ilyen öntudatos felhasználót én ignorálom második körben. egyszer segítek és közben elmondom neki hogy mi a gond, mivel lehet ezt a jövőben kiküszöbölni.
ha másodjára hív emiatt akkor nem megyek, lexarom hogy rokon,haver akárki. ajánlok egy szervízt, fizessen. majd abból megtanulja.
OFFvolt egy "haver", aki hívott hogy lassú a gépe, mondtam egy ez így rendben van. ő szerinte meg lassú, fogta ott a szemem előtt, a procijáról lehúzta a ventit, menetközben majd hajszárítózta a procit direktbe. mert ő kiakarja cseréletetni egy másikra..
ON -
daimonion
senior tag
válasz
lugosi #34089 üzenetére
Sosem felesleges az újratelepítés..Én a helyedbe újraraknám majd telepítenék fel egy olyan vírusirtót amiben van parental control.és webvédelem majd a vírusirtó beállításait jelszóval védeném így nem tudná kikapcsolni a vírusirtó beállításait..
Ilyen pl a Forticlient ..egészen jól konfigurálható és igen erős a webvédelme .Én az ilyen tipusú emberkéknek ezt szoktam felrakni ..Pár hét múlva sírva könyörögnek, -
válasz
lugosi #34089 üzenetére
Én 1 éve telepítettem utoljára win8.1-et, előtte pedig már nagyon régen már nem is emlékszem, hogy mikor, még lehet, hogy 7-es előtt. Én is rákészültem ,hogy majd hosszadalmas nagy kínlódás lesz, erre olaan simán felmászott a gépre, akadékoskodás nélkül, nagyon gyorsan. Nem akartam elhinni, hogy ez egy windows telepítés volt. Szerintem belevághatsz te is
-
copass
veterán
válasz
lugosi #34084 üzenetére
kulcsmondat számomra: "Közben kiderült, hogy a lassúság egyik oka, hogy kb 400 mega szabad hely van a C partíción"
ha ilyen kuplerájos a rendszer, akkor van elég sok progi ami kitakarítja az eltávolított progik utána a maradványokat, ccleaner, iobit uninstallerrel leszedni, az kikapja a maradványt is. nem kavar be később.
az a jwo meg rakta magát az indítóba, kikell szedni, ccleanerben is kilehet. -
dqdb
nagyúr
válasz
lugosi #33852 üzenetére
Outlookban létre lehet hozni szerver- és kliensoldali szabályokat is, az előbbi eszközkészlete sokkal korlátozottabb.
De én nem aggódnék emiatt a helyedben, mert nem képek okozzák a fertőzést, így a preview sem okoz gondot, hanem képnek/dokumentumnak látszó futtatható fájlok, amelyeket a felhasználó indít el duplán klikkelve. A védekezés első, és szerintem legfontosabb lépése, hogy kapcsold ki az Windows azon idióta funkcióját, amely elrejti az ismert fájltípusok kiterjesztését. Így könnyebben lebukik a valami.jpg.scr, mintha csak azt látnád megfelelő ikonnal, hogy valami.jpg. Bármi, aminek dupla kiterjesztése van gyanús, a .exe, .lnk, .pif, .scr különösen, mert ezek futtatható fájlokat takarhatnak. De ne lankadjon a figyelmed a fájlnevet végignézve, ugyanis a Unicode RTL vezérlőkarakterrel is át tudnak verni, szóval az egész fájlnevet kell nézni, hogy gyanús szövegrészleteket kell figyelni vagy normál, vagy fordított írásmóddal.
Ha még mindig gyanús, de nincsen egyértelmű jel rá, akkor mentsd le a fájlt, de ne indítsd el, és ezután nézzél bele hexadecimális megjelenítővel (Total Commanderben F3 3, Far Managerben F3 F4, vagy külön telepített HxD).
Ha egy .docx vagy .xlsx elején 50 4b 03 04 (PK..) szerepel, akkor az jó lehet, .zip kiterjesztésűre átnevezve _rels és docProps mappákat kell látnod benne. Persze ilyenkor még előfordulhat, hogy van benne meglepetés makró formájában, de legalább nem egy futtatható fájl.
Egy .jpg kezdete kötelezően FF D8, vége FF D9, ha ilyet látsz, az biztosan kép lesz.
Egy .pdf kezdete 25 50 44 46 (%PDF), a vége 0a 25 25 45 4f 46 0a (%%EOF). Persze előfordulhat, hogy tartalmaz aktív kódot (Javascript lehet benne), de dokumentumnak tűnik (ha van rá igény, akkor gyorsan összedobok egy projektet, ami megnézi, hogy egy .pdf tartalmaz-e aktív kódot, ez iTextSharp segítségével gyorsan megvan).
Szóval szerintem a józan ész és némi odafigyelés árán a veszélyeket eléggé jól lehet minimalizálni.
-
daimonion
senior tag
válasz
lugosi #33844 üzenetére
Au outlookban is szépen be lehet állítani, hogy csak a névjegyzékben szereplöknek az emailjei menjenek a beérkezö levelek mappába a többi meg landol a levélszemét mappában. A Win 8 / 8.1 metros mail app meg alapból így kezeli a dolgokat..De pl a külsö forrásból érkezö képek automatukus letöltését is ki lehet kapcsolni.a metros appban .Mindent lehet csak akarni kell egy kicsit
-
-
netpeti98
addikt
válasz
lugosi #33695 üzenetére
A mai világban már könnyű nyomtalanul intézni, főleg bitcoinnal. Ráadásul nem is egy banda áll mögötte, hanem kaphatóak személyre szabható kitek, amivel a bűnözők elkészíthetik a saját változatukat.
Az a baj, hogy sok variáns van belőle, így nincs olyan vírusirtó ami az összeset megfogná, de a jó 0-day védelemmel rendelkezők előnnyel indulnak.
-
Jenne
őstag
válasz
lugosi #33495 üzenetére
Szia!
Én is azt tudom mondani, hogy észrevétlen a gépemen a Kaspersky. (KAV-ot használok és laptopon, Windows 8.1/64 bit)
Évekig ESS-t használtam ezt megelőzően, igaz akkor ott még XP-s gépen, de így is van némi hasonlítási alapom. Ezen az új laptopomon is fent volt az ESS másfél hónapot amíg le nem járt a vásárolt licensz, majd utána került fel helyette a KAV két éves licensszel. ESS-hez képest semmi többlet gépfogást vagy belassulást nem tapasztalok a KAV részéről. Észrevétlen és teszi a dolgát. (ha kell)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● TILOS a warez!
● Vírusos, vagy egyéb kártevőt tartalmazó linkek a topikban való elhelyezésére vonatkozó szabály:
Tilos a topikban bármilyen vírusos vagy lehetséges vírusos kártevő link elhelyezése.
Az ilyen linkek megosztása csak privátban, PH tagok számára osztható meg.
Ellenkező esetben a hozzászólás törölve lesz.
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Billentyűzet magyarosítás magyarítás lézerrel is! 10-15ezer közötti áron! Óriási betűkészeletünk van
- Bomba ár! Dell Precision M4800 i7-4800MQ I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD I K1100M I Cam I W10 I Gari!
- iKing.Hu - Redmagic 10s Pro - Nightfall - Használt karcmentes
- DELL PowerEdge R730xd 16LFF 160TB+400GB 2U rack - 2xE5-2683v4 (16c/32t),256GB RAM,2x10G NET,HBA330
- DDR5 8/ 16/ 32GB 4800-5600MHz SODIMM laptop RAM, több db- számla, garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest