Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #60066 üzenetére

    Az lehet a gond, hogy elég részletesen leírod a dolgokat(ez amúgy pont jó), de kicsit gyorsan olvasol, így a lényeg nem mindig megy át, de attól még leírod a véleményed. :) Rengeteg eszköz van, amin Linux fut, de attól még ezeknek nem sok köze lesz a kezdők desktop rendszeréhez, az RPI meg a routerek is ilyenek meg a Xiaomi magyarul beszélő robottakarító a világ legnagyobb supercomputereivel egyetemben. A logikád alapján minden idetartozik. (a dualbootos Wines iso kiírásra senki nem szokott kiakadni, ezek a kérdések jó helyen vannak is amúgy, mint a dualboot-os kérdések általában)

    Azt pozitív előjellel jegyeztem meg amúgy, hogy írod az Arch-os szenvedésed lépéseit, mivel sok kezdőt meghülyítettetek ezzel az Arch vonallal, akár hasznos is lehet, ha követik a történéseket. Igazából nem kezdő témákat feszegetsz, de tanulsága mindenképpen hasznos.

    A papagájos dolgot már nem is említem, mert úgysem érted meg, ha valakinek már van egy belakott rendszere a meghajtóin, akkor hiába nyomod ezt a 2018-ban már GPT/UEFI-t kell használni szöveget, mert erre áttérni MBR-ből csak úgy nem lehet. Arról nem is beszélve, hogy sokan nem is akarnak, mert megfelel nekik a legacy MBR alap. Nem mindenki mániásan cserélget le mindent, mert az a legújabb

  • lacafaca

    őstag

    válasz Frawly #60066 üzenetére

    Köszi, de egyelőre semmi más problémám nincs, volt már dolgom linuxal, nem sötét folt...csak szerettem volna egy gyors választ ott, akkor a kérdésemre (elvégre csak egy linuxos kérdés volt) és váratlanul ért a "letámadás"...kicsit értetlenül állok elötte, de el kell fogadni hogy ez a világ már nem az a világ ami volt...nem is tudom mi lenne ma, ha anno a basic korszakban így álltunk volna egymáshoz.

    Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Új hozzászólás Aktív témák