Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 5leteseN

    aktív tag

    válasz tordaitibi #91758 üzenetére

    tordaitibi : "...Az nagyon szép, a 4459. De itt jön a de.
    Ez egy lemez szintetikus teszt.
    Ahhoz hogy ezt OS szinten tartani lehessen, kell proci is és még pár dolog.
    Trabantba hiába teszel nitrót, 90 helyett 110-et fog menni holott a nitro szintetikus teszt szerint más versenyautó 350-et megy vele.
    Mi az lemezművelet amit ilyen sebességgel szeretnél megvalósítani, esetleg valami erősen középszerű vagy alja gépen? Szerintem értelmetlen ez így.
    Egy böngésző nem lesz gyorsabb, a betöltődést leszámolva hisz az eleve ramba tartja a lapokat.
    Videó, az meg tetűlassú folyamat.
    Kép, video szekesztésnél látom értelmét nem kell a lassú lemezre cachelni. Ide meg az Atyaúristen ramja nem elég. És a végén meg úgyis ki kell írni lemezre azt az akárhány gigás mkv-t.
    Értelme talán ha az egész rendszert be lehetne tolni de ahhoz 32 vagy 64GB vagy még több kellene hisz maga az os meg a kernel oké, gyors, de ha belép a buliba 1 darab lemezművelet, máris reszeltek a koncepciónak. Ha meg ez nincs, értelmét veszti az os fogalma, mindig a kiinduló állapotot tölti be hisz ugye nem irkálhat lemezre..."

    eBay, +kis szerencse, +kb. 100€ => Szerver E5-26**v2-vel, 32-128GB RAM-ig, a RAID HDD-k pedig a hab a tortán! :DD

    Na egy ilyen szerencsés szerzeményem van pár hét eBay-es nézegetés után, és már úton van hozzá a második 64GB RAM.

    A CPU már kicsit lassú, cserébe "ALIG fogyaszt"(2-300W-ot) :O , de legalább a RAM-ot lassan kilóra adjág"k hozzá. + a HDD-ket is lassan vödörrel mérik, mert mennek a szerver-átépítések, selejtezések. :D
    "Kis" kompromisszummal bőven jők négány területen.

    Vas tehát van bőven nálam, az "álomkonfig" 128GB RAMdrive-ba teszi a teljes rendszert és 32-64 GB van a futtatásra.
    A portable Linux(van Ubi?) egyre inkább az én favoritom is, főleg, ha lesz hozzá RAMdriveos futtatás. Lesz? ;]

    A Ventoy-t is ismerem, de eddig szinte csak az ISO-s változatot. Azzal találkoztam eddig, az nagyon jó, jó tapasztalataim vannak. Az általad említett egyebekről(SSD, ...egyéb lehetőségek) most hallok először. Jól hangzanak.
    Meg lehet vajon csinálni ezt a "portable Linux, +választható natív/RAMdrive-os futtatás" combót?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák