Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Rowon #88021 üzenetére

    Az a pendrive már repüljpáva kategória valóban! :K A képen látható olvasás nem rossz amúgy, kb egy PCIe 4.0 NVMe SSD sebességét hozza, ami ugye fura, mert a legnagyobb elméleti USB 3.2 sebesség az 1250 mbps...

    A kimenetben ezek a controller not responding, I/O error és társai jelzések us azt mondják, hogy normál működő rendszerbe ne dugdosd a pen-t, mert a beolvasási és egyéb műveleti kísérletek lelassíthatják a rendszert és akkor nekiugrasz, mint röfi az ólajtónak és elállítgatsz valid konfigokat is ügyesen.

    A swap kérdés....hát ugye először megnézzük, hogy default mennyi swapot csinált a rendszer és utána kezdünk variálni. :D Alap userkedésre bőven elég az a swapfile, ami a rendszerrel jön. help

    Igaz persze, hogy a Linux Mint Cinnamon igen stabil rendszer, de persze megsínyli az is, ha megpróbáljuk megöldösni mindenféle kevéssé átgondolt bíbelődéssel! ;]

    Minap itt is láttam egy kérdésed, de oda már nem nagyon irkálok....szóval semmi fontos nem derül ki a kérdésből, ennek ellenére a szakik rá se kérdeznek és beraknak egy évtizedes WIndows 7-es linket. No mindegy, szerintem ezt az overprovisioning kérdést elég furán kezelik a szaktopikjában is! De minimum meg kellett volna kérdezniük az SSD pontos tipusát, mert abból kiindulva lehet adekvát választ adni a kérdésedre! Ilyenkor képedek el erősen, ha arra gondolok, hogy az ottani szakik eltanácsoltak, hogy én oda ne is írjak, mert nem vagyok hozzáértő. :D

    Szóval pihenésképpen olvasgasd ezeket a hsz-eket az OP-ről, hogy képbe kerülj, mit is kéne kérdezned az SSD-d szabad helyéről. :P De ahogy nézem, ebben a topikban is toltam rendesen az okosságokat az OP-ről...nyilván a régebbi bejegyzések...hát azok még elég kezdő korszakomban keletkeztek, de az újakból azért tudsz kinyerni hasznos infókat.

    Esetleg ezt még megpróbálhatod a pennel, de sok esélyt ne adj neki:

    How I fixed xHCI host controller not responding, assume dead

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák