Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csixy

    addikt

    válasz Smiley #56814 üzenetére

    Érdekes! Én MBR rendszerű USB-s SSD-t használok EFI-s rendszerű gép bootolására. Négy partíciója van.
    -Az első fat32-es ez multibootos ISO fájlok tárolására van YUMI-UEFI-0.0.0.6.exe -vel készítettem Windows 10 -ből (nem tudom, hogy fontos-e , hogy UEFI-s Win 10-ből) ez a partíció UEFI gépen bootolható (lehet hogy MBR-es gépen is, csak még ott nem próbáltam), syslinux van az MBR-ben.
    - a második partíció Fat32-es 100megás EFI partíció BOOT és ESP Flaggel amibe
    - a harmadik Ext4-es partícióra EFI-s gépen telepített Peppermint 8-as linux -ból unmountolván a gép alap EFI partícióját és felcsatolván a fentebb említett EFI partíciót /boot/efi mountolási pontba beletelepítettem a Grub2-őt sudo grub-install /dev/sda2 (mivel a gépben lévő SSD-t /dev/mmcblk0-nak hívja a linux) és utána sudo update-grub. Így ez a partíció is bootolható EFI rendszerben és indítható a 3.partícióra telepített linux is, vagy még amit korábban a telepített linux os-prober progija felderített.
    - a negyedik természetesen egy swap partíciócska.

    Most készülök arra , hogy valami régi kézihajtányos módszerrel MBR-es gépen live-linuxot használva felcsatoljam a 3. partíciót és átvegyem az uralmat felette, tehát éljen az oda telepített linux és

    sudo chattr -i /boot/grub/i386-pc/core.img
    sudo grub-install --target=i386-pc --debug --force /dev/sdb3
    sudo chattr +i /boot/grub/i386-pc/core.img

    Csatakiáltással beletelepíteném a linux saját partíciójába is a Grub2-őt.

    Ezután megpróbálnám az sdb1 (mert itt az sda a gépbe tett vinyó lenne gondolom) partíción található syslinux.cfg fájlba beszúrni ezt:

    LABEL grub2
    MENU LABEL Grub2
    COM32 chain.c32
    APPEND boot 3

    Így reményeim szerint bootolható lenne Legacy és EFI gépen is a telepített linux és a multibootos partíció is.

    Ha mindez működne akkor utána már nem szabadna hagyni, hogy a grub updétolja magát.

    Mottó. A remény hal meg utoljára . :D

    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Új hozzászólás Aktív témák