Hirdetés
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Milyen okostelefont vegyek?
- iPhone topik
- Tovább csúszik az Apple okosotthon hardvere
- MWC 2025: A kicsi és a kamerás - megjött a Xiaomi 15 és az Ultra
- Megérkezett Európába a Moto G55 5G és Moto G35 5G
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy Z Fold6 - ugyanaz, sarkosan fogalmazva
Új hozzászólás Aktív témák
-
j.bravo
addikt
válasz
(Bundás) #32229 üzenetére
A malinál (valószínűleg, de nem garantálhatóan) azért nyugisabb lesz a vizsla-labrador mix
Nem erőltetem másra a gondolkodásmódom, de én is (ahogy már más is említette lentebb/fentebb) menhelyről választanék. Fajtamentő alapítványokat már ide sorolom. Többen nem csak a nevükben szereplő fajtát mentik, hanem keverékeket is.
Persze egyeztetve, ottaniakkal egyeztetve, elvinni sétálni a kutyát, ismerkedni vele, stb. -
philoxenia
MODERÁTOR
-
jézusom
addikt
válasz
(Bundás) #32213 üzenetére
Menj el menhelyre, ha nem lesz olyan kutya ami tetszik meg mindig vehetsz, bár én nem javaslom. Azt meg felejtsd el, hogy nem fog rágni! Kiskutyának igénye van a rágásra, erre fel kell készülni, biztosítani kell rágni valót. A nagy pásztoroknak nincs mozgásigénye, és jó házörzők, de ezek önfejűk
-
válasz
(Bundás) #21098 üzenetére
Ejnye nem akarok én senkivel sem vitatkozni, nem hiszem, hogy a szándékoddal van baj inkább a retorika, vagy a megfogalmazás vagy minek nevezzem nem volt éppen szerencsés. Szerintem nem akart is senki sem letámadni, csak úgy tűnik te magad sem tudod még igazán, hogy mit szeretnél és a falka kiszagolta, hogy bizonytalan vagy.
És kikérem magamnak a Cesar Millan-es dolgot is, nekem egy totálisan engedetlen komisz kutyám van.
-
válasz
(Bundás) #21086 üzenetére
Jelez, ugat, morog - ezt nagyjából mindegyik kutya megcsinálja, akkor nem értem miért kellett kiemelni, hogy házőrzőnek akarjátok. Illetve sejtem, azért mert megvan ez a régi szemlélet, hogy kertes házba kell egy házőrző még akkor is ha ez manapság nem takar semmi jelentéstartalmat.
Továbbá azt is jelenti, hogy az a kutya csupán a kert biodíszlete lesz. Ez nem feltétlenül rossz, mert nem mindenki éli a kutyás életet ez oké, nem mindenki sétál, sportol vagy dolgozik kutyával, sőt gondolom a legtöbb helyen tényleg csak ennyi: legyen egy kutya a kertben. Ennél fogva én azt javaslom, hogy tényleg nagyon fontoljátok meg a fajtát, mert az nektek is jobb lesz meg a kutyának is.philoxenia:
A tanyavilágban valóban van jelentősége és értelme. Ott tényleg tudják mikor mit ugat a kutya de nem is mászkál arra 5 percenként járókelő. Tanyán ha ugat a kutya ott történés van ez egész biztos. Mi is mindig tudtuk gyerekként a nagymamánál, hogy ha ugatnak a kutyák jött valaki. De az egészen más mert egyrészt nagyobb jóval az életterük mint kertvárosban, másrészt feladatuk van és idejük nagy részét a gazda mellett tölthetik. -
TazLeacher
nagyúr
válasz
(Bundás) #21086 üzenetére
Jelezzen, ugasson, morogjon,
És ez mire is jó? Ha nem vagy otthon semmi értelme, mert kb. az összes kerti kutya ugat, akkor is, ha valaki elmegy a kerítés előtt. Tehát attól, ha ugat a kutya, a szomszéd nem fog kinézni. Ha meg otthon vagy, akkor nagy valószínűséggel nem törnek be, ráadásul az emberek 90%-a nagyjából le se ........., hogy a kertben ugat a kutyája.
-
TazLeacher
nagyúr
válasz
(Bundás) #21071 üzenetére
Napi 3-4 óra séta/futás és foglalkozás nem mindig van a kutyára
Komoly képzés nélkül annyit ér egy egy házőrző kutya, mint a tábla, amit kiraksz az ajtóra. Személyes vélemény, de nálam a házőrző kutya ott kezdődik, hogy min. 2 kutya, akik ki vannak képezve. (Ha ilyen célra kellene kutya, én 2 dobit tartanék.)
Ez nagyságrendileg ráfordított idő függvényében 1-2 évet vehet igénybe, + több százezer forintot. Ez alatt fabatkát sem ér egy házőrző kutya. Lelövik, lesokkolják, megmérgezik: fagyállót itatnak vele vagy üvegszilánkos zsemlét etetnek vele...Képzés nélkül meg nagyjából tök mindegy, hogy mit veszel. Ugatni a legtöbb fajta fog. Olyan kutyát vegyél, amelyik szimpatikus, és megfelel az életritmusodnak.
-
kircipeti
senior tag
válasz
(Bundás) #5590 üzenetére
Most igy hirtelen visszaolvasva nem talalom, de kan kutyusrol van szo? Mert mostansag tuzelhetnek a szukak, az enyem is meg van zavarodva. O sem szokdosott, de mostanaban parszor elofordult.
Egyebkent ha elnaspangolod, amikor hazament vagy miutan hazacincaltad, azzal szerintem csak azt ered el, hogy felni fog hazamenni.
-
kircipeti
senior tag
válasz
(Bundás) #5404 üzenetére
Hali!
Szerintem kb 70x50-es belso alapteruletu lenne jo, magassa pedig kb 50cm (gondolom a 30-35cm-es kutyamagassagot a marmagassagara ertetted es nem a feje bubjara). Az elozoben irtam, hogy szerintem a legjobb, ha csinalsz egy keretet. A kimaradt bambuszt nem tudom, hogy kivulre vagy belulre lenne-e erdemes rakni, talan belulre inkabb. Kivulre pedig valami olcsobb lamberiat. A keretbe bele a hungarocelt, alulra lehet tobbet is. A tetot szerintem ferdere. En a felhajthato/lenyithato tetot mar nem vallaltam be
de termeszetesen jo dolog. Az ajtot erdemes oldalra rakni, ahogy en is tettem. Kb akkorat, amin pont befer.
"Egyenlőre ennyi, Winner_hun esetleg?"
-
Skizz
addikt
válasz
(Bundás) #5404 üzenetére
A ház alját ajánlatos minél vastagabb hungarocellel szigetelni, ha ráfekszik a kutty, akkor nagyon hamar átmelegszik alatta. Méretei, hát legyen minél kisebb, hogy minél hamarabb átmelegedjen, de legyen elég nagy ahhoz, hogy a kutya majd nagy korában állva meg tudjon fordulni - ehhez mérten csinálj tetőt is. Ha rossz a kutya, vagy csak szimplán túl kölyök még, akkor hagyd a függönyt, úgyis leszedi, ha unatkozik.
-
kircipeti
senior tag
válasz
(Bundás) #4869 üzenetére
Hali!
Nem tudom, hogy milyen fajtarol van szo, de alapvetoen, ha kinti kutyanak szanjatok, akkor egyaltalan ne engedjetek be. Azt sem tudom, hogy mennyire egeszseges dolog a kalyha elott dogleni, majd kimenni a 4fokba. A hulyeseget altalaban elobb megtanuljak es nehezebb roluk leszoktatni, mint a helyes viselkedest. Szoval kovetkezetesnek kell lenned vele es teljesen kirekeszteni a hazbol. A nyuszitesrol meg par nap utan leszokik majd, ha rajon, hogy nincs ertelme.
Winner_hun: jo kiallasu a dog. Marmagassagot mertel mar neki?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Mobilinternet
- Milyen széket vegyek?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Afterlove EP teszt
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- Milyen SSD-t vegyek?
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen okostelefont vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- További aktív témák...
- Raktáron! Új, 11kW-os, type2-es, 3 fázisú, 3x16A-es fali töltő, dobozában, 2 év garanciával!
- Stadler Form Oscar Little Titanium hideg párásító
- Új F Speed ZTECH Z-02 elektromos robogó 2 év jótállással
- Raktáron! Új EVSE EV 3 fázisú 11kW-os hálózati töltők elektromos autókhoz, 3 év garanciával!
- Kona Hei Hei 26"-os szuperkönnyű versenykategóriás összteleszkópos mountain bike eladó
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest