Hirdetés
- Milyen okostelefont vegyek?
- Végzett a Samsung a One UI 8.5 frissítéssel
- iPhone topik
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Az öregebb iPhone-okat felgyorsítja majd az iOS 27, ígéri az Apple
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Itt az első fotó a Galaxy S26 FE-ről
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Jolla és SailfishOS tapasztalatcsere
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
fer
őstag
Azt vettem észre, hogy a kapcs.üzemű töltőknek sokkal több idő kell egy 18650 akku feltöltéséhez, mint a lineárisaknak. Mivel ez már korábban is feltűnt ezért most leteszteltem. Ua. a cella (3,2Ah) minden esetben 3,33v-ról indult a töltés 2A-es kezdő árammal, és a zárófeszültséget 4,15V-ra állítottam be, és az eredmények: SZ08-CV-vel 195perc, XL4015-el 207perc, SZBK07 185perc, IP2312-vel 175perc (de ez messze nem tölti fel a kívánt értékre). A lineárisakkal gyorsabb, TP4056-al 158perc, és egy lineárisan szabályozható táppal 151perc.
-
And
veterán
Fix 1,5 V on/off jelleggel, tehát a névleges / átlagos feszültség is ez.
Elvben 1,5 V x 1 Ah = 1,5 Wh energiamennyiség vehető ki belőle. Ez épp fedésben van azzal, hogy 1,62 Wh mínusz némi konverziós veszteség.
Az 5 V-os USB dugasztápoknak van bizonyos tűrése, a megadott 4,7-5,7V csak arra utal, hogy ennyi belefér. A töltő pedig USB-tápot használ, ha jól látom. Itt az egyedüli kérdés, hogy az 5 V-ot direktben átadja a cellára és az csökkenti le az akku szintjére, vagy a töltőben van erre egy áramkorlátozó elektronika. Szándékosan írok áramot, a feszültségfigyelést láthatóan az akku intézi.
Az XTAR leírása cellába integrált töltésmenedzsmentet említ, és az is kiderül belőle - ill. a töltők manual-jaiból is -, hogy az 5 volt direktben a cellára kerül. A link ugyan AAA-méretről szól, de valószínűleg ugyanez a metódus AA-hoz is.
-
Dr. Szilikát
őstag
Sajna az új, legnagyobb kapacitású 1620mWh-s 1000mAh-s (nem tudom hogy hozták össze a két értéke) az csak ezzel a funkcióval elérhető.
Az Ali-s microUSB-s típusok meg lehet, hogy olcsóbbak, de a tulajdonságaik is eltérhetnek, pl. önkisülés, áramlimit, vagy a belső Li-ion cella kapacitása.
Ezért is gondolkozok egy kicsit jobban. A nagyobb kapacitás mellett is. Amim van az 1200mWh/800Ah-nak mondott.
Fix 1,5 V on/off jelleggel, tehát a névleges / átlagos feszültség is ez.
Elvben 1,5 V x 1 Ah = 1,5 Wh energiamennyiség vehető ki belőle. Ez épp fedésben van azzal, hogy 1,62 Wh mínusz némi konverziós veszteség.
Az 5 V-os USB dugasztápoknak van bizonyos tűrése, a megadott 4,7-5,7V csak arra utal, hogy ennyi belefér. A töltő pedig USB-tápot használ, ha jól látom. Itt az egyedüli kérdés, hogy az 5 V-ot direktben átadja a cellára és az csökkenti le az akku szintjére, vagy a töltőben van erre egy áramkorlátozó elektronika. Szándékosan írok áramot, a feszültségfigyelést láthatóan az akku intézi.
-
mzso
veterán
Közben "And" rámuatott az egyiknél, hogy 4,7-5,7V van megadva töltési feszültség.
Azon amit én néztem 5V van megadvan mint "standard charging voltage". Csak nem találtam meg először. -
laed
senior tag
Pontos árat nem írtál, de 1 sima elemtartó olyan ezer forint körül van;
ha még elektronika is van hozzá, akkor reális lehet az ár magyar viszonylatban. Az extraolcsó kínai bóvlikat persze nem ismerem.... -
laed
senior tag
Én ilyesmiről beszélek: XTAR AAA 1.5V 1620mWh Lithium battery.
Ez 1,5V-ot produkál, és az elektronika integrálva van bele. És a sejtésem az, hogy a "töltője" simán csak 5V-ot csatlakoztat rá, már eleve a az akku maga villog. Csak nem találok erről megerősítést.Nem biztos, le kéne mérni; persze ha csak fotó van akkor nem lehet.

NiMh-ra is gyártanak USB bemenetű töltőket. -
mzso
veterán
Az LC4 tényleg csak lítiumos 1,5V-os XTAR cellákhoz való, viszont pl. az allegro.hu-n kétezer forint alatt megvehető, még szállítással együtt sincs 3k. Azt meg kizárnám, hogy a led pár milliamperes árama egy tized voltot ejtene a kimenet felé, és az XTAR maga is egy bővebb tartományt (4,7 - 5,7V) ad meg a töltési tápfeszültségre: [link], szóval ezen semmi nem múlik.
A kb. 10%-os töltöttségnél 1.1V-ra eső feszültség a leírások szerint csak a zöld színű, 2.7 Wh-s kivitelre igaz. A nagyobb kapacitású, 3.3 Wh-os kék nem így viselkedik, ledje sincs.
Az Ali-s microUSB-s típusok meg lehet, hogy olcsóbbak, de a tulajdonságaik is eltérhetnek, pl. önkisülés, áramlimit, vagy a belső Li-ion cella kapacitása.Sajna az új, legnagyobb kapacitású 1620mWh-s 1000mAh-s (nem tudom hogy hozták össze a két értéke) az csak ezzel a funkcióval elérhető.
Az Ali-s microUSB-s típusok meg lehet, hogy olcsóbbak, de a tulajdonságaik is eltérhetnek, pl. önkisülés, áramlimit, vagy a belső Li-ion cella kapacitása.
Ezért is gondolkozok egy kicsit jobban. A nagyobb kapacitás mellett is. Amim van az 1200mWh/800Ah-nak mondott.
-
Dr. Szilikát
őstag
Én ilyesmiről beszélek: XTAR AAA 1.5V 1620mWh Lithium battery.
Ez 1,5V-ot produkál, és az elektronika integrálva van bele. És a sejtésem az, hogy a "töltője" simán csak 5V-ot csatlakoztat rá, már eleve a az akku maga villog. Csak nem találok erről megerősítést.A szűkös / apró elektronikával reálisan megoldható, kapcsoló MOSFET-ek alkalmazásával, hogy amennyiben külső 5 V-ot érzékel, azt közvetlen rákapcsolja. Hogy áramkorlátozó képességet építettek be, vagy azt a külső töltő biztosítja, azt méréssel meg lehetne figyelni. Azért nem egyértelmű, mert ha ezt kihelyezik a töltőbe, azzal a helyet takarít meg az akkuban.
1,62Wh / 3,7V = 0,44 Ah kapacitású elvileg, tehát 1C árammal 400-500 mA töltőáram lenne reális.
Ha megküldjük labortápról vagy egy CC / CV modullal, azon előre beállítunk 5 V és 0,4 A korlátot. Ezt ráakasztjuk a cellára. Figyeljük az áramot, majd lassan elkezdem növelni. Ha önmagát korlátozza egy szinten, akkor benne van a korlát és mehet rá 5 V direktben, akkor is, ha jóval "erősebb".
Másik lehetőség, hogy növeljük az áramot, de nem érzékelhető korlát. Nem fog azonnal tönkremenni, mert nem engeded túlmelegedni, de óvatosan, rövid időre mehet rá több áram is.
Tegyük hozzá, az ábrázolt elektronika sok esetben nem a valós kinézetet mutatja, csak demo / kamu / reklám.

-
And
veterán
Lehet. Azt hittem úgy egyértelmű volt 1,5V-os li-on akkut írtam.
A "cellának" (ami ugye nem csak cella), a "töltőjéről" (ami szerintem csak csatlakozó).
Lényegében arra vagyok kíváncsi, hogy van-e olcsó (pl Ali-s ) adapter ami simán csatlakoztatja az 5V-ot AAA cellákhoz.Ami nekem volt ideiglenesen az szerintem nem csinált semmit, max egy led világított:

Amúgy azért küldtem vissza 14 napon belül mert az indikátor funkció miatt pocsékba veszett 10% töltés, mert 1.1V-ra levett feszültséggel simán lekapcsolt az egerem. Úgyhogy nem tudott többet (800 mAh-os) jóval drágábban mint az olcsóbb, beépített microUSB csatlakozós Alis...Az LC4 tényleg csak lítiumos 1,5V-os XTAR cellákhoz való, viszont pl. az allegro.hu-n kétezer forint alatt megvehető, még szállítással együtt sincs 3k. Azt meg kizárnám, hogy a led pár milliamperes árama egy tized voltot ejtene a kimenet felé, és az XTAR maga is egy bővebb tartományt (4,7 - 5,7V) ad meg a töltési tápfeszültségre: [link], szóval ezen semmi nem múlik.
A kb. 10%-os töltöttségnél 1.1V-ra eső feszültség a leírások szerint csak a zöld színű, 2.7 Wh-s kivitelre igaz. A nagyobb kapacitású, 3.3 Wh-os kék nem így viselkedik, ledje sincs.
Az Ali-s microUSB-s típusok meg lehet, hogy olcsóbbak, de a tulajdonságaik is eltérhetnek, pl. önkisülés, áramlimit, vagy a belső Li-ion cella kapacitása. -
mzso
veterán
Lehet. Azt hittem úgy egyértelmű volt 1,5V-os li-on akkut írtam.
A "cellának" (ami ugye nem csak cella), a "töltőjéről" (ami szerintem csak csatlakozó).
Lényegében arra vagyok kíváncsi, hogy van-e olcsó (pl Ali-s ) adapter ami simán csatlakoztatja az 5V-ot AAA cellákhoz.Ami nekem volt ideiglenesen az szerintem nem csinált semmit, max egy led világított:

Amúgy azért küldtem vissza 14 napon belül mert az indikátor funkció miatt pocsékba veszett 10% töltés, mert 1.1V-ra levett feszültséggel simán lekapcsolt az egerem. Úgyhogy nem tudott többet (800 mAh-os) jóval drágábban mint az olcsóbb, beépített microUSB csatlakozós Alis...Közben találtam youtube-on egy képet róla, gondolom az az 0.1V feszültségesés az egy árva LED miatt van:

-
mzso
veterán
Ja, hogy te eredetileg a töltőről kérdeztél, nem a celláról, csak kicsit félreérthető voltál. Igen, úgy tűnik, hogy az XTAR töltője tényleg 5V-ot ad, mikor ezeket az '1,5V-os Li' akkukat tölti. A trükk abban áll, hogy nem csak ilyen akkut képes kezelni, hanem hagyományos NiMH-t is, és a cella behelyezésekor elvégzi a kémia detektálását, többek közt a belső ellenállás vizsgálatával. A töltés vezérlése / felügyelete az akkuban van, de azt nem egyszerű kideríteni, mi történik, ha minden további nélkül 5V-ot kapcsolsz rá, vagyis hogy milyen pluszt ad a folyamathoz a töltő, a típus felismerésén kívül.
Lehet. Azt hittem úgy egyértelmű volt 1,5V-os li-on akkut írtam.
A "cellának" (ami ugye nem csak cella), a "töltőjéről" (ami szerintem csak csatlakozó).
Lényegében arra vagyok kíváncsi, hogy van-e olcsó (pl Ali-s ) adapter ami simán csatlakoztatja az 5V-ot AAA cellákhoz.Ami nekem volt ideiglenesen az szerintem nem csinált semmit, max egy led világított:

Amúgy azért küldtem vissza 14 napon belül mert az indikátor funkció miatt pocsékba veszett 10% töltés, mert 1.1V-ra levett feszültséggel simán lekapcsolt az egerem. Úgyhogy nem tudott többet (800 mAh-os) jóval drágábban mint az olcsóbb, beépített microUSB csatlakozós Alis... -
And
veterán
Én ilyesmiről beszélek: XTAR AAA 1.5V 1620mWh Lithium battery.
Ez 1,5V-ot produkál, és az elektronika integrálva van bele. És a sejtésem az, hogy a "töltője" simán csak 5V-ot csatlakoztat rá, már eleve a az akku maga villog. Csak nem találok erről megerősítést.Ja, hogy te eredetileg a töltőről kérdeztél, nem a celláról, csak kicsit félreérthető voltál. Igen, úgy tűnik, hogy az XTAR töltője tényleg 5V-ot ad, mikor ezeket az '1,5V-os Li' akkukat tölti. A trükk abban áll, hogy nem csak ilyen akkut képes kezelni, hanem hagyományos NiMH-t is, és a cella behelyezésekor elvégzi a kémia detektálását, többek közt a belső ellenállás vizsgálatával. A töltés vezérlése / felügyelete az akkuban van, de azt nem egyszerű kideríteni, mi történik, ha minden további nélkül 5V-ot kapcsolsz rá, vagyis hogy milyen pluszt ad a folyamathoz a töltő, a típus felismerésén kívül.
-
mzso
veterán
Ha külön építjük meg, kell egy TP4056 modul, ami tölti a névlegesen 3,7 V-os cellát, sőt ez a szükséges védelemmel is el van látva (ha olyan modult választunk).
Kell továbbá egy DC-konverter, ami az akkuról a 1,5 V-ot előállítja.
Tudnia kell működni 2,5 - 4,2 V betáppal, továbbá olyan megoldású legyen, aminek nyugalmi árama használaton kívül nem meríti le a cellát. Általában / valószínűleg terhelés nélkül leáll a PWM-vezérlés, majd készenlétben figyel.
Mindezt az elektronikát besűríteni egy kis tokba, hogy azért az akkunak is maradjon hely. Meg persze a piaci érték is számít, hogy mennyit hajlandók adni érte az emberek.Én ilyesmiről beszélek: XTAR AAA 1.5V 1620mWh Lithium battery.
Ez 1,5V-ot produkál, és az elektronika integrálva van bele. És a sejtésem az, hogy a "töltője" simán csak 5V-ot csatlakoztat rá, már eleve a az akku maga villog. Csak nem találok erről megerősítést. -
Dr. Szilikát
őstag
Az Xtar 1,5V-os lítium akkuk azok ugye csak simán a rákapcsolt 5V-tal töltődnek.
Ideiglenesen volt nálam és úgy rémlik, hogy csak az akku villogott és az egészet USB-re kellett tölteni.
Nincs ezeknek valami ócsó alternatívája? Egy darab műanyagért pár érintkezővel elég pofátlanság több ezer forintot elkérni.Ha külön építjük meg, kell egy TP4056 modul, ami tölti a névlegesen 3,7 V-os cellát, sőt ez a szükséges védelemmel is el van látva (ha olyan modult választunk).
Kell továbbá egy DC-konverter, ami az akkuról a 1,5 V-ot előállítja.
Tudnia kell működni 2,5 - 4,2 V betáppal, továbbá olyan megoldású legyen, aminek nyugalmi árama használaton kívül nem meríti le a cellát. Általában / valószínűleg terhelés nélkül leáll a PWM-vezérlés, majd készenlétben figyel.
Mindezt az elektronikát besűríteni egy kis tokba, hogy azért az akkunak is maradjon hely. Meg persze a piaci érték is számít, hogy mennyit hajlandók adni érte az emberek. -
mzso
veterán
Az Xtar 1,5V-os lítium akkuk azok ugye csak simán a rákapcsolt 5V-tal töltődnek.
Ideiglenesen volt nálam és úgy rémlik, hogy csak az akku villogott és az egészet USB-re kellett tölteni.
Nincs ezeknek valami ócsó alternatívája? Egy darab műanyagért pár érintkezővel elég pofátlanság több ezer forintot elkérni. -
H-Zol
őstag
Mondjuk nálam (évekkel ezelőtt) leírta magát mind szakmailag, mind emberileg:
lehet, hogy azóta kikupálódott, nem követtem a pályafutását, értelemszerűen.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Abszolút amatőrként kérdeztem tőle és nekem nagyon sokat segített ( más fórumon több jót írták róla , mármint megvoltak elégedve az akupakkokal amit csinált ) , de viszont zseblámpás topikban ( már több mint egy éve nemjárt arra ) egy színes egyéniség volt , kötözködőtt , vitatkozott elég sokat
( én élveztem olvasni ) , felpörgette sokszor a topikat ! Az olyanokat én sem bírom akik okoskodnak ( még anyáznak is ) és nem biztosak a dologban , én akkor sem szoktam ilyenekkel vitatkozni ha százszázalékos vagyok az igazamban , mert az ilyenekkel nem lehet
! -
DigitXT
félisten
Mondjuk nálam (évekkel ezelőtt) leírta magát mind szakmailag, mind emberileg:
lehet, hogy azóta kikupálódott, nem követtem a pályafutását, értelemszerűen.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
user112
senior tag
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék hogy van e itt valaki Veszprémből aki pedelec aksipakkal foglalkozik? -
H-Zol
őstag
A kínai szerszámgéphez valami nagyon könnyű kis töltő van ( nem ír azon semmi értéket
) , az eredeti aksit a tulaj szerint gyorsan feltöltötte , de ugyanolyan gyorsan le is merült
, amit csináltam neki a Sony cellákal elég nehezen boldogult ( majd fél napig töltötte , de elboldogult vele ) , mondtam neki , hogy legalább kíméli az aksit a lassú töltés miatt
!! -
H-Zol
őstag
Igaz, az olvadás nem túl valószínű (régen rossz), és gyárilag sem feltétlen van rajta.
Egyszer én is raktam így össze akkut, nem volt baj használat közben, csak szétszedésnél volt gond, mert a letépett nikkleszalag hajlamos volt felsérteni a fóliát, és néha letestelt... Lett volna rajta szigetelő gyűrű, ez nem történik meg. Mondjuk akkor nem is szedem szét.Kiváncsiságból szétszedtem egy gyári 2A Parkside aksit és azon se nincs plusz szigetelés ! A következő rendelésnél fogok rendelni , mert ez a Parkside aksi az enyém és halott , de megfogom csinálni ( 3 A lessz ) és akkor már szigetelni fogom !!
-
DigitXT
félisten
Az eredetin sem volt ( igaz az gyenge bőrben volt
) , nekem sem volt ithon jelenleg , de ha az megolvad ott már nagy baj van , meg van alatta egy műanyag karika utánna a fólia és ha mégis megolvadna ( ami nem valószínű ) akkor sem fog letestelni mert marad közte hely !
Liifepo aksikkal még nem dolgoztam !Igaz, az olvadás nem túl valószínű (régen rossz), és gyárilag sem feltétlen van rajta.
Egyszer én is raktam így össze akkut, nem volt baj használat közben, csak szétszedésnél volt gond, mert a letépett nikkleszalag hajlamos volt felsérteni a fóliát, és néha letestelt... Lett volna rajta szigetelő gyűrű, ez nem történik meg. Mondjuk akkor nem is szedem szét. -
H-Zol
őstag
Lemaradtak a papír szigetelő gyűrűk a cellák pozitív termináljairól, nem? Mondjuk nem mindig szoktak rakni, de ha nagyon meg lesz nyektetve a pakk, nem árthat. Melegedés esetén sem olvad meg, mint a műanyag, ami benne van. (Persze nem tudom, mennyire kellene ahhoz melegednie, de jobb a békesség alapon szokták rakni nagyobb akkukba.)
Más, ha már erre jártam megint: C40-es lifepo4 cellákkal van vkinek tapasztalata?

Az eredetin sem volt ( igaz az gyenge bőrben volt
) , nekem sem volt ithon jelenleg , de ha az megolvad ott már nagy baj van , meg van alatta egy műanyag karika utánna a fólia és ha mégis megolvadna ( ami nem valószínű ) akkor sem fog letestelni mert marad közte hely !
Liifepo aksikkal még nem dolgoztam ! -
DigitXT
félisten
Lemaradtak a papír szigetelő gyűrűk a cellák pozitív termináljairól, nem? Mondjuk nem mindig szoktak rakni, de ha nagyon meg lesz nyektetve a pakk, nem árthat. Melegedés esetén sem olvad meg, mint a műanyag, ami benne van. (Persze nem tudom, mennyire kellene ahhoz melegednie, de jobb a békesség alapon szokták rakni nagyobb akkukba.)
Más, ha már erre jártam megint: C40-es lifepo4 cellákkal van vkinek tapasztalata?

-
H-Zol
őstag
Egy jó ismerősnek a kínai gépjébe aku felújítás csinálok ( jó késő van , de most volt időm és neki sürgős
) !
Ebbe is Sony cellákat tettem , de ezt kifogom próbálni ( van hozzá adapter ) egy Parkside performance kerék kulccsal, hogy mit enged át a BMS, mert az aksik bírni fogják ! -
H-Zol
őstag
Ja értem
, nem volt egyértelmű , hogy te méréseket akarsz , soha nem mértem meg őket , megbiztam a gyár által megadott értékekben !
De olyat csináltam , hogy ilyen LED -eket raktam bele 220V reflektorba és egy DC-DC converterrel (4Volt és 20Ampert ) táplaltam egy szerszám gép aksijáról !! -
fer
őstag
Nekem van egy kettővel több is mint ami kellene
[kép] a pett palack a méret kedvéért van közöttük
, és ez egy pár éves kép , azóta egy kicsit szaporodott a gyűjtemény ! De van itt [link] erre szakosodott topik , igaz mostanában nincs nagy fejlődés , idáig volt , de az utóbbi két évben nekem nem sok újat mutattak , inkább módolom a meglévő lámpámimat ( LED , és driver csere ) !! Képeim vannak , de videókat nem szoktam csinálni , itt van pár kép [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] ez az utolsó kép.egy ilyen pici lámpa [kép] !Nekem annyi is elég lett volna, hogy nem tudom megmérni, vagy nem akarom megmérni, stb. a többi mellékes, de úgy látszik ezt nálad valami megakadályozta...
-
H-Zol
őstag
Nekem van egy kettővel több is mint ami kellene
[kép] a pett palack a méret kedvéért van közöttük
, és ez egy pár éves kép , azóta egy kicsit szaporodott a gyűjtemény ! De van itt [link] erre szakosodott topik , igaz mostanában nincs nagy fejlődés , idáig volt , de az utóbbi két évben nekem nem sok újat mutattak , inkább módolom a meglévő lámpámimat ( LED , és driver csere ) !! Képeim vannak , de videókat nem szoktam csinálni , itt van pár kép [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] ez az utolsó kép.egy ilyen pici lámpa [kép] ! -
fer
őstag
Ez mind szép és jó, de én nem erre voltam kíváncsi, hanem a te lámpád mit tud? A más f@...val én is tudok csalánt verni.
Mellesleg a második linket nem tudom megnyitni, mindig átirányít random helyekre. -
H-Zol
őstag
-
fer
őstag
-
Barret001
addikt
Egyéb óhaj? 36%-ról (a második szám villog töltéskor ezért nem látszik). A kivehető kapacitás tesztelésére nem találtam megoldást, mivel a "kütyü" minden portot lezár ha nincsen használatban. 2,3V-ot mértem, de ez terhelhetetlen, már 50mA terhelésre is leesik 0V-ra. Szerintem töltene ez gyorsabban is, csak nincs itthon 20W-nál erősebb gyorstöltő.Én kérek elnézést.
-
fer
őstag
Arra a 20 amperre kíváncsi lennék, mutass róla valamit.
-
fer
őstag
Hát ez az, ráadásul ez a vezeték 6A-nál akár 100 fokos is lehet. Én meg ha lehet minél messzebb teszem a melegedő dolgokat az akkutól. Sok idiótát látni a youtube-on, hogy ráragassza a tp4056-ot a cellára, töltés közben az is eléri a 80-90 fokot. És ráadásul ha még be is van zárva egy nem szellőző dobozba... Én még az IP2326-ot sem raktam bele a fater fúró akkujába, pedig vígan elfért volna. Ráadásul az még kevésbé melgedős, gyorstöltővel meg még hűvösebb. Még a bms-t is elválasztottam az akkuktól egy vastag prespán lemezzel.
Itt még csak félkész állapotban van. -
fer
őstag
Egyéb óhaj? 36%-ról (a második szám villog töltéskor ezért nem látszik). A kivehető kapacitás tesztelésére nem találtam megoldást, mivel a "kütyü" minden portot lezár ha nincsen használatban. 2,3V-ot mértem, de ez terhelhetetlen, már 50mA terhelésre is leesik 0V-ra. Szerintem töltene ez gyorsabban is, csak nincs itthon 20W-nál erősebb gyorstöltő. -
H-Zol
őstag
Kíváncsiságból rákerestem a vezetékek típusára:
Kulcsfontosságú adatok: a 22 AWG vezetékhez:
Áramerősség (Ampacity): Szabad levegőn: ~7 amper.Környezeti hőmérsékletfüggő: ~6A (100C
)~5A (60C
) .Ajánlott tartós használat: 1-3 amper. Jellemzők: Kisfeszültségű alkalmazásokhoz, például elektronikához és LED-világításhoz tervezték.Átmérő:Tömör: ~0,643 mm (0,0253 hüvelyk).Sodrott: ~0,762 mm (0,030 hüvelyk).Zseblámpa drivereknél is alul szokták a kínaiak méretezni , és ha ki akarom csavarni a làmpából amit tud , kénytelen vagyok kicserélni !
[kép] így néz ki egy ilyen lámpa szétszedve , erre már én tettem vastag vezetéket , de ez a LED 20A is eszik ha kap
! -
Barret001
addikt
Kíváncsiságból rákerestem a vezetékek típusára:
Kulcsfontosságú adatok: a 22 AWG vezetékhez:
Áramerősség (Ampacity): Szabad levegőn: ~7 amper.Környezeti hőmérsékletfüggő: ~6A (100C
)~5A (60C
) .Ajánlott tartós használat: 1-3 amper. Jellemzők: Kisfeszültségű alkalmazásokhoz, például elektronikához és LED-világításhoz tervezték.Átmérő:Tömör: ~0,643 mm (0,0253 hüvelyk).Sodrott: ~0,762 mm (0,030 hüvelyk).Remélem leméred a kivehető kapacitást! Furcsa nekem az a töltési idő...Nem mértél töltőáramot a modulon?
-
fer
őstag
Kíváncsiságból rákerestem a vezetékek típusára:
Kulcsfontosságú adatok: a 22 AWG vezetékhez:
Áramerősség (Ampacity): Szabad levegőn: ~7 amper.Környezeti hőmérsékletfüggő: ~6A (100C
)~5A (60C
) .Ajánlott tartós használat: 1-3 amper. Jellemzők: Kisfeszültségű alkalmazásokhoz, például elektronikához és LED-világításhoz tervezték.Átmérő:Tömör: ~0,643 mm (0,0253 hüvelyk).Sodrott: ~0,762 mm (0,030 hüvelyk). -
fer
őstag
Nem mentek pocsékba a samu 35E akkuk amit eredetileg a fúrógépbe rendeltem, mivel találtam itthon egy jó kis QC3-as PB modult.
Nem lett szép, de legalább ronda, mint már korábban is írtam, abból főzök ami kéznél van. 
Szerintem a kis kínaiak ezeket a vezetékeket csak viccnek szánták a modul mellé.
Szemléltetésképp melléraktam egy 0,8-as fúrószárat. És ezeken a vezetékeken kellene 6-7 ampernak száguldozni büntetlenül.
A modul az árához képest jól működik, 23%-ról 100%-ra 2 és fél óra alatt töltötte a kb. 9,5Ah akkupakkot. Szerintem 700 pénzt bőven megért ez a modul. -
fer
őstag
-
fer
őstag
pedig nekem a 8A-es cella is több mint elég gőzölni
Mert erősen korlátozott az eszközöd áramfelvétele: ha nem ilyen, viszonylag vicces, amikor az arcodba robban a 35E, mert (folyamatos) 15A-nél is már felforralja magát.15A is definitly too high current for this cell. The cell temperature is above 75°C (25°C ambient + 50°C temperature raise). Logfile says 87°C for A cell.
Nem azért írják rá ezeket a figyelmeztetéseket, mert hülyék, hanem mert ennyit tud.
Nem dohányzom, nem vagyok a téma szakértője, ám úgy sejtem, hogy más típusok kaphatóak, amik bizony megrántják 20-30A-rel a cellát: oda nagyon nem való a 35E.
"1,5 ohm 8-9w MTL": nem csak ilyenek vannak a piacon. (Ha valaki rád hallgatna, és leszarná a gyártói figyelmeztetést, berakná a 35E-t egy bőven 0.8 ohm alatti DTL-be,
akkor lenne csodálkozás hamar: ~90W-ot ilyen cellából? Nem érdemes erőltetni.
)
-
DigitXT
félisten
Kénytelen voltam ebből is rendelni párat,
mivel benéztem az akkus fúrógépem áramfelvételét. Amikor pár éve megmértem 6,5A volt, most újra megmértem egy másik erősebb táppal, és vígan 10A felett volt a csúcs, nyilván az a 6,5A az akkori tápegységem max teljesítménye volt 12V-on.
Érdekes az első kövér betűs sor, ha szerintük ez sem felel meg e-bagóba akkor mi?
Nyilván olyan csomagolta aki nincs tisztában ezekkel a dolgokkal, de amikor a Samu 35E-t rendeltem, abba nem raktak ilyen papírt, pedig nekem a 8A-es cella is több mint elég gőzölni. Már több mint 2 napja használom, és még mindig 50%-on van.
Az első eve 25p 2430mAh-t tudott.
Tegnap a 13600-as zacskósat is megmértem, a 900-ból 721mAh maradt, nem is rossz egy több mint 14 éve vásárolt e-cigi akkutól. Egy ritkán használt elemlámpába még mindig jó szolgálatot tesz.pedig nekem a 8A-es cella is több mint elég gőzölni
Mert erősen korlátozott az eszközöd áramfelvétele: ha nem ilyen, viszonylag vicces, amikor az arcodba robban a 35E, mert (folyamatos) 15A-nél is már felforralja magát.15A is definitly too high current for this cell. The cell temperature is above 75°C (25°C ambient + 50°C temperature raise). Logfile says 87°C for A cell.
Nem azért írják rá ezeket a figyelmeztetéseket, mert hülyék, hanem mert ennyit tud.
Nem dohányzom, nem vagyok a téma szakértője, ám úgy sejtem, hogy más típusok kaphatóak, amik bizony megrántják 20-30A-rel a cellát: oda nagyon nem való a 35E.
"1,5 ohm 8-9w MTL": nem csak ilyenek vannak a piacon. (Ha valaki rád hallgatna, és leszarná a gyártói figyelmeztetést, berakná a 35E-t egy bőven 0.8 ohm alatti DTL-be,
akkor lenne csodálkozás hamar: ~90W-ot ilyen cellából? Nem érdemes erőltetni.
) -
fer
őstag
Kénytelen voltam ebből is rendelni párat,
mivel benéztem az akkus fúrógépem áramfelvételét. Amikor pár éve megmértem 6,5A volt, most újra megmértem egy másik erősebb táppal, és vígan 10A felett volt a csúcs, nyilván az a 6,5A az akkori tápegységem max teljesítménye volt 12V-on.
Érdekes az első kövér betűs sor, ha szerintük ez sem felel meg e-bagóba akkor mi?
Nyilván olyan csomagolta aki nincs tisztában ezekkel a dolgokkal, de amikor a Samu 35E-t rendeltem, abba nem raktak ilyen papírt, pedig nekem a 8A-es cella is több mint elég gőzölni. Már több mint 2 napja használom, és még mindig 50%-on van.
Az első eve 25p 2430mAh-t tudott.
Tegnap a 13600-as zacskósat is megmértem, a 900-ból 721mAh maradt, nem is rossz egy több mint 14 éve vásárolt e-cigi akkutól. Egy ritkán használt elemlámpába még mindig jó szolgálatot tesz. -
fer
őstag
A másik lipo102030 is jól vizsgázott.
-
H-Zol
őstag
Hát ráfért már az "upgrade" íme a régi lecserélt 13400-as kapacitása:

Érdekes módon ezzel is elment 3-4 napig, nyilván a fejhallgató nagyon kicsi áramfelvétele miatt.Az új beszerelve:
Remélem ezzel többet fog bírni. Elfért volna a lipo102040-es is ami + 100-150mAh lenne, de most már ezen nem vacillálok, nem mertem nagyobbat rendelni bele hátha nem fér el. Most letesztelem hány napot bír ki, holnap meg jön a másik kapacitásmérése.Hát ebbe tényleg nem sok energia maradt
Tetszik a kapacitás mérőd , én egy liitokala lii 500S töltőben szoktam őket mérni ! -
fer
őstag
Hát ráfért már az "upgrade" íme a régi lecserélt 13400-as kapacitása:

Érdekes módon ezzel is elment 3-4 napig, nyilván a fejhallgató nagyon kicsi áramfelvétele miatt.Az új beszerelve:
Remélem ezzel többet fog bírni. Elfért volna a lipo102040-es is ami + 100-150mAh lenne, de most már ezen nem vacillálok, nem mertem nagyobbat rendelni bele hátha nem fér el. Most letesztelem hány napot bír ki, holnap meg jön a másik kapacitásmérése. -
fer
őstag
El is készült a teszt, hát erre nem számítottam. 650mA-el terhelve 3V-ig merítve. Remélem a másik példány is lesz ilyen.
-
fer
őstag
Nagy nehezen ez is megjött:
Kettőt rendeltem elvileg 2x akkora mint ami a wh-ch510-ben eredetileg volt, amit már amúgy is több mint 2 éve kicseréltem egy 13400-ra [link].
Az egyiket most tesztelem. Kíváncsian várom, hogy vajon jobb lesz-e a 13400-nál, amit egy 2012-ben rendelt eGo-c 650-ből bontottam. -
Dr. Szilikát
őstag
Rendeltem pár darabot: [link]. Első körben 2-ből 2 számomra nem felelt meg, alig éri el a 4 voltot, és 350mA -nél már le is kapcsolja a töltést, pedig még menne bele bőven. Alapból 3A-es mind, kipróbáltam 2A-el, ugyan úgy nem jó. Kipróbáltam a 4,35V opciót is, a kimeneti fesz nem változott maradt 4,2, de most már 150mA-nél kapcsol le ami 4,15V töltöttséget eredményez. Így már megfelelő számomra. Most ennek alapból így kéne működnie, vagy ezt is gyártja boldog-boldogtalan, és kifogtam egy gyengébb szériát?
Adatlapja szerint:
Charging process
IP2312 adopts complete CC/CV charging mode.
- When the battery voltage is lower than 3V, it enters the trickle charging mode and charges the battery with a charging current of 100mA
- When the battery voltage is close to 4.2V and the charging current is less than 300mA, it enters constant voltage charging mode. After entering the constant voltage mode, it will stop charging after every 4 minutes and check whether the battery voltage is higher than 4.15V. If it is higher than 4.15V, stop charging, otherwise, continue charging, and then check after another 4 minutes.
- When the battery is fully charged, if it detects that the battery voltage is lower than 4.1V, it will start charging the battery again. -
fer
őstag
Rendeltem pár darabot: [link]. Első körben 2-ből 2 számomra nem felelt meg, alig éri el a 4 voltot, és 350mA -nél már le is kapcsolja a töltést, pedig még menne bele bőven. Alapból 3A-es mind, kipróbáltam 2A-el, ugyan úgy nem jó. Kipróbáltam a 4,35V opciót is, a kimeneti fesz nem változott maradt 4,2, de most már 150mA-nél kapcsol le ami 4,15V töltöttséget eredményez. Így már megfelelő számomra. Most ennek alapból így kéne működnie, vagy ezt is gyártja boldog-boldogtalan, és kifogtam egy gyengébb szériát?
-
Barret001
addikt
Igen, de meddig számít jó akkunak egy akku?? Új korukban talán nem csinálták, de erre már nem emléxem, valszeg ahogy öregedtek vagy inkább minél többször lettek feltöltve, annál inkább nőtt az önkisülési hajlamuk is. Van még 2db Lg ICR 2500 20A (piros sárga) az egyiket ma kell kidobnom, mert 0,2v, a másik meg tud kb 400mAh-t. Ezekkel nem voltam elégedett, már nagyon korán elkezdtek veszíteni a kapacitásukból.
Amelyik merül,az már beteg! Van benne valamekkora mértékű zárlat! Nem az életkorától függ ez.
-
Dr. Szilikát
őstag
Igen, de meddig számít jó akkunak egy akku?? Új korukban talán nem csinálták, de erre már nem emléxem, valszeg ahogy öregedtek vagy inkább minél többször lettek feltöltve, annál inkább nőtt az önkisülési hajlamuk is. Van még 2db Lg ICR 2500 20A (piros sárga) az egyiket ma kell kidobnom, mert 0,2v, a másik meg tud kb 400mAh-t. Ezekkel nem voltam elégedett, már nagyon korán elkezdtek veszíteni a kapacitásukból.
Valamelyik lemeríti magát, amit belső átvezetés okoz (ez párhuzamos ellenállást képvisel).
De arányaiban gyakoribb az elhasználódás miatt, a soros belső ellenállás növekedése. Vagyis terhelés nélkül jól tartja a feszültséget, sőt alacsony terhelés mellett még ki is vehető belőle az energia.
De minél nagyobb árammal terheljük, annál jobban esik a kapocsfeszültség, míg egy szinten lekapcsol a védelem. Így hiába van benne a töltés, nem lehet hozzáférni. Töltéssel is hasonló a helyzet: lassan, kis árammal fel lehet nyomni, de nagyobb áramtól túlszalad a feszültség, akkor meg amiatt tilt a BMS.
-
H-Zol
őstag
Leteszteltem mind a 6 db 35E-t, 5 db 3,2Ah, 1 db "csak" 2,8Ah, persze 3V-ig merítve. Most sorba kötöttem 3-at és tesztelem őket (9V-ig 1,8A-el), ezek mennek egy akkus fúróba, egyet meg beraktam az e-bagóba, hát érezhetően jobb a teljesítménye mint a 6 éves efest imr 3000 20A-nak. Vissza is kellett vennem 8W-ra, de még így is karcosnak érzem. Az efest-ben az nem tetszett, hogy ha feltöltöm akkor fél-egy napos állás után már elég jelentős önkisülése volt, a 20R-es samunak nem volt. Most ez abból adódhat, hogy az egyik imr a másik meg inr, vagy az efest-nek megnőhetett a belső ellenállása
.Szerintem megnőtt a belső ellenálásuk , én vettem egy belső ellenálas mérőt mert nagyon sok cellám van , egyik hobbim a zseblámpák és évek alatt összegyűlt 40-50 darab , de van amelyik 2 cellát de olyan is van amelyik 4 cellát eszik és egy a legnagyobb amibe 8 darab 18650- es cella megy és ezekben mindve vannak aksik , sőt pót aksijaim is vannak de nem mind 18650- és cellával működik hanem 18350 -18650 - 21700 - 26650 ! Olyan 12 évre nyúlik vissza a kezdet , de még aksit nem kellett lecserélni , a legrégebbi 12 éves 18650-es Sanyo védett aksijaim is jól teljesítenek , igaz itt kevés a töltési ciklus , szerszámgépeimnél már más a helyzet , ott már több aksi felújítást is kellett , hogy csináljak , egy kicsit feljebb posztoltam a szomszéd gyereknek a hamis kínai aksiba cseréltem cellákat , de azok tényleg minősíthetetlenűl sz@rok voltak !
Egy régebbi kép a kis gyűjteményemröl
[kép] a kétliteres pepszis palack a méret kedvéjért van ott ! -
fer
őstag
Igen, de meddig számít jó akkunak egy akku?? Új korukban talán nem csinálták, de erre már nem emléxem, valszeg ahogy öregedtek vagy inkább minél többször lettek feltöltve, annál inkább nőtt az önkisülési hajlamuk is. Van még 2db Lg ICR 2500 20A (piros sárga) az egyiket ma kell kidobnom, mert 0,2v, a másik meg tud kb 400mAh-t. Ezekkel nem voltam elégedett, már nagyon korán elkezdtek veszíteni a kapacitásukból.
-
fer
őstag
Leteszteltem mind a 6 db 35E-t, 5 db 3,2Ah, 1 db "csak" 2,8Ah, persze 3V-ig merítve. Most sorba kötöttem 3-at és tesztelem őket (9V-ig 1,8A-el), ezek mennek egy akkus fúróba, egyet meg beraktam az e-bagóba, hát érezhetően jobb a teljesítménye mint a 6 éves efest imr 3000 20A-nak. Vissza is kellett vennem 8W-ra, de még így is karcosnak érzem. Az efest-ben az nem tetszett, hogy ha feltöltöm akkor fél-egy napos állás után már elég jelentős önkisülése volt, a 20R-es samunak nem volt. Most ez abból adódhat, hogy az egyik imr a másik meg inr, vagy az efest-nek megnőhetett a belső ellenállása
.12,5V-ról 9V-ig merítve 1,8A-el hajszál pontosan 3,2Ah-t adtak ki magukból, pedig arra számítottam, hogy közel a 2A-es terheléshez már lesz kapacitás csökkenés. A mostani akkukpakk a fúróban 1,3Ah-t tud, de csak ilyen szedett-vedett cellákból. Most a 3-at párhuzamba kötve visszatöltöm kb 50%, amíg várják a beépülést a fúróba.
-
Barret001
addikt
Leteszteltem mind a 6 db 35E-t, 5 db 3,2Ah, 1 db "csak" 2,8Ah, persze 3V-ig merítve. Most sorba kötöttem 3-at és tesztelem őket (9V-ig 1,8A-el), ezek mennek egy akkus fúróba, egyet meg beraktam az e-bagóba, hát érezhetően jobb a teljesítménye mint a 6 éves efest imr 3000 20A-nak. Vissza is kellett vennem 8W-ra, de még így is karcosnak érzem. Az efest-ben az nem tetszett, hogy ha feltöltöm akkor fél-egy napos állás után már elég jelentős önkisülése volt, a 20R-es samunak nem volt. Most ez abból adódhat, hogy az egyik imr a másik meg inr, vagy az efest-nek megnőhetett a belső ellenállása
.Egy jó akkunak nincs önkisülése. Fél év alatt szinte nem mérhető a feszültségcsökkenés.
-
fer
őstag
Leteszteltem mind a 6 db 35E-t, 5 db 3,2Ah, 1 db "csak" 2,8Ah, persze 3V-ig merítve. Most sorba kötöttem 3-at és tesztelem őket (9V-ig 1,8A-el), ezek mennek egy akkus fúróba, egyet meg beraktam az e-bagóba, hát érezhetően jobb a teljesítménye mint a 6 éves efest imr 3000 20A-nak. Vissza is kellett vennem 8W-ra, de még így is karcosnak érzem. Az efest-ben az nem tetszett, hogy ha feltöltöm akkor fél-egy napos állás után már elég jelentős önkisülése volt, a 20R-es samunak nem volt. Most ez abból adódhat, hogy az egyik imr a másik meg inr, vagy az efest-nek megnőhetett a belső ellenállása
. -
H-Zol
őstag
Én úgy tudom 2,8v- ig kéne meríteni , soha nem néztem , a töltőm Liitokala lii 500S , betettem feltölti és utánna lemeriti és megint feltölti és a végén kiírja a merített és töltött kapacitást és , hogy menyi időt vett igénybe !
-
fer
őstag
Az első 3228mAh, 3V-ig merítve. De most akkor meddig is kellene meríteni, hogy a valós kapacitás kijöjjön?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- OLED monitor topic
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Nintendo Switch 2
- Milyen okostelefont vegyek?
- Végzett a Samsung a One UI 8.5 frissítéssel
- Milyen nyomtatót vegyek?
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- Linux kezdőknek
- Jövő héten New Yorkban gyújtja be a SpaceX a rakétákat
- További aktív témák...
- Megkímélt HP EliteBook 855 G7 Fémházas Strapabíró Laptop 15,6" -65% AMD Ryzen 3 PRO 4450U 16/256 FHD
- Retró számítógép hardver pakk egyben
- Szép! Lenovo ThinkPad X1 Yoga G6 x360 Érintős Hajtogatós Laptop Tab 14" -50% i5-1135G7 16/256 +Toll
- Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art objektív
- 256GB Macbook SSD - Áfás számlával
- 27% - Sapphire PULSE Radeon RX 7800 XT 16GB GDDR6 Videokártya!
- AKCIÓ! Sapphire Nitro+ AMD RX 7900 XTX 24GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- 223 - Lenovo LOQ (15IRX10) - Intel Core i5-13450HX, RTX 5060
- Lenovo ThinkPad 40ANY Thunderbolt 3 Workstation Dock (Gen2)
- Keresünk iPhone 15/15 Plus/15 Pro/15 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest



![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
( én élveztem olvasni ) , felpörgette sokszor a topikat ! Az olyanokat én sem bírom akik okoskodnak ( még anyáznak is ) és nem biztosak a dologban , én akkor sem szoktam ilyenekkel vitatkozni ha százszázalékos vagyok az igazamban , mert az ilyenekkel nem lehet
!
Ebbe is Sony cellákat tettem , de ezt kifogom próbálni ( van hozzá adapter ) egy Parkside performance kerék kulccsal, hogy mit enged át a BMS, mert az aksik bírni fogják !
) , az eredeti aksit a tulaj szerint gyorsan feltöltötte , de ugyanolyan gyorsan le is merült
!!
Mellesleg a második linket nem tudom megnyitni, mindig átirányít random helyekre.
Egyéb óhaj? 36%-ról (a második szám villog töltéskor ezért nem látszik). A kivehető kapacitás tesztelésére nem találtam megoldást, mivel a "kütyü" minden portot lezár ha nincsen használatban. 2,3V-ot mértem, de ez terhelhetetlen, már 50mA terhelésre is leesik 0V-ra. Szerintem töltene ez gyorsabban is, csak nincs itthon 20W-nál erősebb gyorstöltő.
Itt még csak félkész állapotban van.
)~5A (60C
Nem lett szép, de legalább ronda, mint már korábban is írtam, abból főzök ami kéznél van. 
Szemléltetésképp melléraktam egy 0,8-as fúrószárat. És ezeken a vezetékeken kellene 6-7 ampernak száguldozni büntetlenül.
)
mivel benéztem az akkus fúrógépem áramfelvételét. Amikor pár éve megmértem 6,5A volt, most újra megmértem egy másik erősebb táppal, és vígan 10A felett volt a csúcs, nyilván az a 6,5A az akkori tápegységem max teljesítménye volt 12V-on.
Nyilván olyan csomagolta aki nincs tisztában ezekkel a dolgokkal, de amikor a Samu 35E-t rendeltem, abba nem raktak ilyen papírt, pedig nekem a 8A-es cella is több mint elég gőzölni. Már több mint 2 napja használom, és még mindig 50%-on van.

Remélem ezzel többet fog bírni. Elfért volna a lipo102040-es is ami + 100-150mAh lenne, de most már ezen nem vacillálok, nem mertem nagyobbat rendelni bele hátha nem fér el. Most letesztelem hány napot bír ki, holnap meg jön a másik kapacitásmérése.
Kettőt rendeltem elvileg 2x akkora mint ami a wh-ch510-ben eredetileg volt, amit már amúgy is több mint 2 éve kicseréltem egy 13400-ra


