Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz agabe #101769 üzenetére

    gondolom már többszáz hozzászólás született ebben a topikban is a témában, de én épp tegnap olvastam utána nagyobb és megbízhatóbb iphone oldalakon, és pont nem ezt írják.

    a lítium aksiknak valóban nem tesz jót, ha csontig merítik őket (nem is lehet, van bennük védelem, a 0% sem valós 0%), de az viszont jót tesz, ha néha, 1-2 havonta csontig merítéssel újrakalibrálják őket, ellenkező esetben az akkumulátor töltöttség jelzése nem lesz szinkronban a valós töltöttséggel, mert idővel "elmászik" tőle. a folyamatos töltögetéssel nincs semmi gond, de az egész éjszakás töltés (folyamatos túltöltés) sem javasolt. és néha igenis javasolt kikapcsolni, és pihentetni az aksit.

    egyébként az én eddigi tapasztalataim is azt mutatják, hogy az akku élettartama akkor lesz jó, ha 20% alá nem igazán van merítve, de néha újra van kalibrálva, és nincs állandóan túltöltve (éjszaka). ezért régóta azt csinálom, hogy este rakom töltőre a telót, feltöltöm, majd lehúzom, és éjszaka nem töltöm.

    itt vannak a cikkek: egy, kettő, három, hivatalos, a többit nem találtam meg, de hasonlókat írnak.

Új hozzászólás Aktív témák