- iPhone topik
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Apple Watch
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- A Galaxy S26-tal együtt késik a One UI 8.5
- Bekékült a Pixel 10a
- Poco F7 – bajnokesélyes
- One mobilszolgáltatások
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
-
Mobilarena
Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.
Új hozzászólás Aktív témák
-
franc0
őstag
válasz
AceTom
#29251
üzenetére
Nagyon jó meglátás.
Persze hogy beszerelhető, nekem megjárta az X200-am egy Samsung 830 (az 7mm-es). Az SSD-n úgy vannak a csavarhelyek oldalt, hogy bele tudod tenni a HDD keretbe. Plusz még ott vannak a gumisínek is TP esetén ugye.
----Egy korábbi felvetésre reagálva: a T61-en nincs párhuzamos port, legfeljebb a dokkolón. Már a T60-on se volt.
-
lapa
veterán
válasz
AceTom
#18969
üzenetére
azért azt hozzátenném, hogy a normálisan belőtt linux és win között mondjuk 1-2w van, a nagyobb különbségek a live "cd" öregségéből adódnak. ugyanezt a rendszert feltelepítve és frissítve valószínűleg nagyot csökkenne a különbség. például nem hiszem, hogy a win sokkal kevesebbet fogyaszt a 6,x wattnál, ami nekem kijött ugyanennél az usb stickes tesztnél.
a proci úgy néz ki nemigen fogyaszt többet, legalábbis eddig meglepően egyforma eredmények jöttek ki. nyilván a futási idők lényegesen eltértek, de összességében ugyanazt a számításigényes feladatot ugyanakkora fogyasztással teljesítik. innentől kezdve az akksi wh a mérvadó egyedül, meg a panel méretbeli különbsége (a nagyobb világítás miatt).
egyébként intel vga van a gépedben? és merom vagy penryn? biosban max battery van akksis üzemmódban? egyébként remélném, hogy ez annyira sokat nem számít, mert nincs leírva a tesztben. viszont úgy gondolom akksi módban ez a default.
-
lapa
veterán
válasz
AceTom
#18966
üzenetére
a win általában kevesebbet fogyaszt abból a rém egyszerű okból hogy a köcsögök (úgyértem gyártók) megírják a drivereket, nem valami jóllakott napközis geeknek kell éjszaka egy 3 napos pizza mellett reverse engineeringelni.
és nekem ne mondja senki, hogy de pedig a gyártók mennyire nagyon nekifeszülnek a linuxos drivereknek, lásd élet. az egyetlen mákunk, hogy az intel cpukon szerverek is futnak, egyébként gondolom 20-30 wattot enne alapból minden linuxos laptop.
ettől függetlenül köszi a tesztet. elég egyszer megnyomni a gombokat, akárhányszor mondja. az általad beírt érték azt sugallja, hogy valamit csináltál küzvetlen leolvasás előtt. a "long-term"-nek többnek kéne lennie.
-
AceTom
aktív tag
válasz
AceTom
#18965
üzenetére
Őszintén szólva nem voltam abban biztos, hogy melyik fogyasztást kéne néznem, mert a 12W-nál (de a 10-nél is) láttam már power managerben windows alatt kisebb értéket. El tudom képzelni, hogy windows alatt minden driver felrakva megoldja, hogy a nem használt eszközök tényleg minimál fogyasztású állapotba kerüljenek.
-
válasz
AceTom
#18561
üzenetére
dbius: Az SL300-on az alap 1 évet ki tudtam bővíteni 3-ra, ebből gondoltam, hogy lehet a három évre is venni plusz 2 évet.
AceTom: Az az igazság, hogy már az SL300 helyett is T400-at akartam venni, de úgy éreztem, hogy ár/érték arányban SL300-at kell vennem. Egyszerűen sajnáltam a pénzt egy drágábbra, amikor mindenki körülöttem 130k-ért vett laptopot. Egyébként az SL300 nem rossz gép, fasza a billentyűzete, jó a LED-es képernyője, csak nekem még ez is túl nagy és túl nehéz!
Most viszont úgy döntöttem, hogy csak azért is veszek magamnak valami frankó 12"-es x-szériát, ha már ennyire vágyom rá. Asszony hamarosan szülni fog, addig kell megvennem, amíg még lelkiismeret-furdalás nélkül elkölthetek ennyi pénzt magamra. Ha meglesz a gyerek, akkor már körülötte fog forogni minden, addig kell bebiztosítani magamat.

-
Tim82
félisten
Egyébként [link] itt Hitachi winchestert írnak, de az én SL-emre is ezt írták, és Fujitsu volt benne.
Ha azt akarjuk megtudni, pontosan milyen gyártmányú alkatrészek kerültek a Thinkpad-ünkbe, a Lenovo oldala a mérvadó, a típusszám és serial alapján, nem pedig a notebookreview.

Más téma: egyébként szokás azt mondani, hogy az SL egy "nem igazi", "light Thinkpad"-széria, mégis, amennyire megfigyeltem, a tulajdonosaik elégedettek velük.
-
bwoay
nagyúr
mármint XP alatt volt több értelme, W7 hálózatkezelője már van olyan jó, sőt...
domború gumi kupak!
taltos:
mármint 3-4 különböző számsorral operál a telefonos aktiválás, és ha felirsz egyet, meg a hozzátartozó begépelendőt, akkor következő alkalommal csak annyi a dolgod, hogy oda-vissza lépteted, amíg be nem adja a feljegyzett serialt. ha jól értelek. amúgy a menete korábban is ez volt, a turpisságról persze nem tudtam, thx, arra meg nemigen emlékszem, hogy a cimborám mit szapult, de valami olyasmit, hogy az ingyenesen hívható számon már nem akar működni a dolog újabban, meg valamelyik lépés lett körülményesebb. mondjuk így meg már tök mindegy, majd továbbítom neki
-
Gondwana
addikt
Egy ThinkPad topicban kérdeztem a gyári program egyik gyári sémáját, nem a sajátomét
Én kérek elnézést! Amik kéznél voltak, azokon nem találtam ilyen nevű gyári sémát (T60, T61 és T42), ezért gondoltam, hogy valami privát beállítás (na, meg azért, mert egy néhány éves XP patch kiszedte az Energy Star logót a screensaver környékéről is)
Szerk.: az elejétől visszaolvasva még valamit elnéztem: nem is ThinkPad Power Manager, hanem a Windows Power Managere, amiről szó volt, csak átsiklottam felette.

-
Gondwana
addikt
Legalább egy energy star profil leírást adjatok légyszi!
Szerintem ez kb. olyan kérés, mint ha én kérném, hogy írd le nekem a Batt3rySuCkeR profil leírását. (honnan tudhatnánk, hogy mi volt nálad az energy star...)
Általános profilnak használhatsz valamilyen Power source optimized jellegű profilt.
Új hozzászólás Aktív témák
- HP Elite x360 2in1 Notebook! IPS 13,3" Touch / i7-1355U / 16GB DDR5 / 512GB NVMe! BeszámítOK
- Lenovo ThinkPad X1 YOGA 3. 2in1 14"FHD TOUCH i5-8250U 8GB DDR4 ,250GB SSD Win11 27%ÁFÁS, ÜZLETBŐL
- LG Gram 16 i7-1165G7 / 16GB RAM / 512GB SSD / 2.5K kijelző
- Pénztárcabarát áron eladó Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 /i5-1145G7/16 GB/256 SSD/FHD/IPS/Garancia
- Jó áron eladó Lenovo ThinkPad T14s Gen 3/i5-1240P/16 GB/256 SSD/FHD+/IPS/Garancia/
- HP ZBook Power 15 G8 Mobile Workstation i7-11850H 32GB 1000GB Nvidia RTX A2000
- BESZÁMÍTÁS! Asrock B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB THERMALTAKE VERSA H17 600W
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook E544 - i5-4GEN I 8GB I 128SSD I 14" HD+ I DP I Cam I W10 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3563,100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest









