- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
- One mobilszolgáltatások
- Milyen okostelefont vegyek?
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy A36 5G - a középső testvér
- Samsung Galaxy Watch4 és Watch4 Classic - próbawearzió
- Apple iPhone 15 - a bevált módszer
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Három Pixel 9 jött Magyarországra
Új hozzászólás Aktív témák
-
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448 #316 üzenetére
mivel direkte madVR támogatást nem látom a 17 alfában, ezért azt gondolom az is ugyanúgy lesz képes külső renderert meghivni, mint bármi más lejátszó. innentől a lejátszás közbeni menü ugyanaz a síkfapad lesz, mint jelenleg is.kicsit zavar, h nem lesz lejátszás közben szép a menü (noés kodi funkciók is hiányoznak), nem lesz chapter, stb.
azt nem vágom, h a kodiék ill. madVResek miért nem csinálnak egy fizetős fejlesztői verziót korrekt (PC) támogatással.
zsozso: igen külső szűrőként tudod meghivni. nem nagy kaland, logikus a setupja.
-
zsozso1
tag
válasz
#75912448 #312 üzenetére
Értem, köszönöm. Egyébként én is emoval használom és valahogy nem tetszett. Nem recsegett vagy hasonló, hanem a "hangja" nem volt az igazi. Én most a Sanear AR-t próbáltam ki és határozottan jobb. Az mpc-hc AR-t hogy tudom kipróbálni BE alatt? Gondolom külső szűrőként ................
-
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448 #314 üzenetére
oké, saját használatra igy van, tökéletes.de amikor kodi alól meghivjuk a BE-t, akkor a szép kodi felületnek oda lesz. és igy eléggé kendácsolt a design. szvsz a 17es kodiban látom majd a megváltást, ha stabilan képesek integrálni a madVR-t, a reclockot, (v a HC audio kijáratát), és még a felület is megmarad lejátszás közben.
ha. a gond az,hogy akármilyen külső programmal hivom meg a madVR codecet, a lejátszás közben mindig ugyanaz a benga felület fogad. ami engem nem zörget, de mindig célponttá válik ez a rész. szóval érted, milyen dolog már, hogy X programmal indok el Y programot, aminek megint mások a betűtipusai, a tekerés, stb.
-
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448 #312 üzenetére
hja, emoval konkrétan használhatatlan volt a bitstream része. érdekes, melógépen nincs gondja a 2.0ba visszakódolt anyaggal (csak a hang rossz a visszakódolás miatt). emonál meg párpercenként hangos reccsenés volt. 2 reccsenés után váltani kellett róla, féltettem a dobozokat. nem csinálta amúgy minden filmen. viszont más codecek meg hibátlanok minden filmmel...
viszont a BE nagyon ügyes ISOval, ezért, amig ki lehet váltani a hibás részeit külső cuccokkal, addig végülis jó.
-
Patice
nagyúr
válasz
#75912448 #297 üzenetére
Az EGL-es Kodi pont azért használ alap OP rendszernek egy csupasz Ubuntu Servert, hogy semmi se szóljon bele az előadásba. Az intel driver mellett nincs semmi Linuxon, amivel extrán állíthatnék bármit. Szerintem ami drivert felrak a speckó repóbol telepítés közben, az pont annyit csinál, hogy hozzáférnek a hardveres képességekhez, semmi többet (tudtommal). Az Intellel való együttműködés miatt a fejlesztő csapat kezében van az Intel driverének használata.
Múltkor a másik HTPC-s topikban írt róla djnice, hogy felfedezett egy hibát, amiről kiderült, hogy az Intel driverből ered, nem a Kodiból. 2-3 hétre rá, már volt/van is frissített driver hozzá, ami orvosolta ezt is.
Egyszer össze kellene ülnünk egy napra nálad, hogy megnézhessük mit bír pl. madVR-rel a Braswell.
XT egyszer már ledünézte a képét....
-
Patice
nagyúr
válasz
#75912448 #291 üzenetére
Az EGL-es Kodi vonal nekem azért tetszik, mert inkább arra törekedtek, hogy minél kevesebb konverzión essen át a kép és a hang, mire a vas kitolja magából.
Ehhez megkapták Inteltől az IGP drivert és elég sok mindent tudtak így kézben tartani a cél elérése érdekében. Az, hogy adott IGP milyen algókat tud futtatni már nem rajtuk múlik, szerintem így is megdöbbentő, hogy mire nem tudtak rávenni egy nem túl izmos Bay Trail-t "átengedés" terén.
Nekem ez tetszett meg benne, hogy olyan szintre sikerült optimalizálniuk ezt, hogy a kis fing Braswell is egész korrekt képet tud villantani 6W TDP mellett. Persze vetítőn ez már kevés lehet, de nem lennék benne biztos, hogy hardveres körítéssel (pl. jobb táp, jobb ház, jobb HDMI kábel) ezt ne lehetne tovább fokozni.
+ A linkelt fórumon a fejlesztők azt nyilatkozták, hogy minél jobb alapanyaggal etetjük ezt, annál kisebb lesz a madVR előnye. És simán eszi a BD50-es anyagokat is, manapság ez meg már nem igazán gond, max. a tárhelyet kell hozzá belőni.
Én maradok ezen a vonalon: erős, nagy, gyors szerver sok adattal, kicsi lejátszó eszköz minimális körítés igénnyel és fogyasztással. Ez nekem eddig bevált zenére és mozira egyaránt.
-
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448 #290 üzenetére
ez egy igen jó összefoglaló, 1.HSZbe vele.
egy kiegészítéssel. úgy is van értelme image doublenek, hogy semmi utómunka nincs a képben. hogy ez megéri-e, az egyéni preferencia, nekem ócsónak számító DLPm van, és még oldalborda is kiszúrja, amikor a gyerekek meséztetése végett kikapcsolom az image doulbingot.
konkrétan a mostani, mocsok drága, és mocsok jó hdmi kábelem van, ki kellett kapcsolnom minden utógondozást, mert oda lett az élethűség. igy most 3Dsebb a kép, jobb a fókusz, igazabb az előadás.
Szóval amikor htpc gyártó intel IGPvel professzionális képi világot igér, akkor szvsz ezt nem lehet teljesiteni. image doubling nnedi 128al zseniális dolog, pontosabb, ezáltal igazabbnak ható képet ad. nálam. és ez nem valami sharpen, mint egy darbee, semmi mesterkéltség nincs a képben. szimplán pontosabb a renderelés.
supersampling az ugye régebben image double, quadrupe volt? mióta supersampling fül megjelent, én nem frissitettem madVR-t.
-
Patice
nagyúr
válasz
#75912448 #287 üzenetére
Reclock-hoz hasonló lehet az EGL-es Kodi 17 megoldása, amikor a Kodiban (ajánlás szerint) a "Sync playback to display" opciót bepöttyözöm, akkor hallom a TV-n, amikor pl. indulásnál váltja a frekit, akkor frankón nyávog a film hangja, mint régen a magnóban a kazi, mint amikor húzta a szalagot.
Azaz ilyenkor belenyúl az EGL-es Kodi is a hangba, viszont a kép elég folyós lesz tőle. Audiofüleknek nem ajánlott mód. Nem használom.
Nekem elég jó sztereón a Kodi hangja, bár igaz, hogy a leírásban van egy kis tweak hozzá.
(edit /etc/security/limits.conf and add before the end. remember kodi is the username, not the application. This will allow your user to get the audio thread a bit more priority.
Code:
kodi - nice -1
) -
dunkel
őstag
válasz
#75912448 #281 üzenetére
Egyelőre nem akarom kidobni a gépet. Be van most lőve a konfig, kockáról 80-85W vesz fel film közben, madVR mellett. Ezt bírni kell a lin tápnak is. Ha bírja akkor teszem a lakatot a gépre megjelenítő upgrade-ig. (Vagy ha eljutunk odáig, hogy 4k tartalmak lesznek és 1080p downsampling jobban néz ki mint a natív 1080p akkor megbontom).
Sokat küzdöttem, hogy fusson a madVR (szoftveres reszelések, szívás a régebbi dsplayerekkel, iso koncertek átkonvertálása stb.), már csak dacból is akarom használni.
A kép tologatás meg egy nagy piros pont, pláne, hogy ezt is profilozni lehet (csak a projin használom).
Ja és nekem a Reclock audió kijárat jobban bejön mint a sima kodi wasapi, nem néztem sima kodi alól is elérhető-e - gondolom igen. -
dunkel
őstag
válasz
#75912448 #263 üzenetére
Én úgy érzem sorra nem úgy sikerül összerakni a gépet ahogy eredetileg kitaláltam/szerettem volna.
A kis streacom passzív ház papíron még nagyobb TDP-vel rendelkező apu-t elvitt volna, a gyakorlatban határeset volt az A8 is, madVR nélkül.
Az új lin táp papíron 160W stabil, mégis amikor maxon pörgött minden mag az A8-ban ~5 perc után megadta magát.
Legtöbbször fullHD-t nézek ahol én nem sokat látok difit alap KODI-hoz képest a cuccaimon, sharpen szűrőket nem használok, pont nem az élességgel van bajom. 720p felskálázásnál jobban kijön a madVR tuning, az meg annyira nem izgat.
Hangban a lin táp (hdplex mögötte ugyanúgy) akkorát dobott (nem csak sztereón, mozin is!), hogy csak az kell. Ebben benne lehet, hogy az én kockám ritka f*s, ezt nem hasonlítottam másikkal. Egy seasonicos gép mellé majd ecce' oda kéne rakni...
Szóval kb. ott tartok, hogy ha Intel Skylake vonalon nincs szívás (nem követtem), egy 6100T kb. ki is szolgálhatna, kevesebb kakaóval: tuti biztos lin táp kompatibilitással.
-
#75912448
törölt tag
válasz
#75912448 #275 üzenetére
Közben megnéztem új infókat, a 460-as gyengécskének tűnik 75W TDP-vel, a 470-es 110W TDP. Madvr szempontból ezek irányadó értékek, vagy azok sem, de annyival ezek sem fogyiznak kevesebbet, mint vártam. Tehát táp szempontjából jó lett volna jelentősen a 480-as alá menni azonos full HD madvr teljesítmény mellett.
-
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448 #269 üzenetére
azt hittem, hogy nekünk is fontos az az info, mert itt kb minden belefér. beszélgetünk 5en, kb
és igen, jogos, kinek melyik jön be.
a legjobb PC kapcsi tápok azért tudnak egy LM317 szintű zajszintet. 300Won is.
raven ridge: de jó lenne egy r9 290es szintű IGP, mondjuk 45-50W körüli fogyival. De kisebb csoda kéne, hogy összejöjjön, amikor ez most inkább 350W környéke. azért ez egy 7es szorzó!
XT: 150W körül lehet reálisan folyamatos üzem mellett, ha minden hőcső be van üzemelve. 300W TDPhez tartozó passziv hűtési teljesitményt PC házból én még nem láttam.
Zalman TNN 500AF tud összesen 225Wnyit disszipálni. az meg egy hegy.
-
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448 #263 üzenetére
... nem lenne egyértelműen vicces a kapcsitáp audio PCbe.
csak egy példa: linn akurate DSM. hálótati médialejátszó, cirka 2M új áron, és felárért lehetett upgradelni lin tápról kapcsi tápra. oké, nem egy szimpla PCs kapcsitáp, de akkoris. lehet kapcsitápból is jó hangot csinálni. csak nem a boltban ajánlott PCs tápot kell venni, hanem méréseket nézegetni heteken át.nomeg, érted amikor nyomassák a 10 lin tápos PCt akkor szép és jó, de a végén a lapon kapcsitápok vannak.
ahogy a hdplex is kapcsolóüzemű. tehát eredetileg univerzális célú lapok esetén mindenképp lesz kapcsiüzem a gépben.saját tapasztalatom az egyébként ezekkel a hálózati lejátszókkal, hogy ha spdif forrásnak lesz használva, akkor a kapcsitáp valahogy nem jön össze. pl a DSM spdif forrásnak brutál xar, mig analógon meg jó. vagy a kislumin is kapcsitápos, és forrásnak nagyon gyenge.
azzal, hogy ne lehetne nyerni lin táp után kapcsitápos, nagy VGAval szintén nem értek egyet. pont ezt csináltam. nagyobb algók szerintem többet hoznak, mint a lin tápos hdplex.
topic témájához van köze a telefonnak?
-
python1
veterán
válasz
#75912448 #254 üzenetére
Köszi a válaszod!
0-ról építkeznék,elméletileg AMD párti vagyok GPU-t illetően,de CPU-ban eddig csak Inteles vonalon mozogtam.
Intel mellett szól néhány érv pl: most olvastam de lehet,hogy már nem újkeletű a dolog,hogy az Asrock 1151-es némely alaplapját,elna kondikkal szereli,direkt audió felhasználóknak.
De nem néztem még utána,hogy AMD alaplapokon alkalmazza-e az Asrock ezeket a megoldásokat.Patice: Két hónapja szenvedek szerver projektel én is.
-
python1
veterán
válasz
#75912448 #245 üzenetére
Na igen,pont azért várok még az új platform építésével,bár hozzá kell tennem,hogy nekem tápoldalról nem igazán van problémám a kapcsi tápokkal (egyelőre).Zenét én is hálózati lejátszóval hallgatok.Inkább a passzív megoldás miatt érdekel,hogy ne a HTPC belsejét fűtsem,és a port kizárjam.Intel oldalról nincs ezzel gondom,ott megy passzívban a proci hűtése.
-
python1
veterán
válasz
#75912448 #243 üzenetére
Sajnos az aláfeszeléssel sokat nem tud spórolni az ember.
3 gépet raktam össze az utóbbi hónapban,és próbáltam kicsit faragni a szerver fogyasztásán aláfeszeléssel,fsb csökkentéssel,de átlagban 7w-ott tudtam csak lefaragni.Az Intel ebből a szempontból sokkal szerencsésebb választás,viszont a seasonic tápok valóban jobbak a többi gyártóval szemben,minden tekintetben,már évek óta csak ezekkel a tápokkal szerelem a gépeimet.
-
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448 #241 üzenetére
ja nekem is le volt véve az A10 TDPje biosban. Azt olvastam, ilyenkor a VGA kapja a prioritást, tehát elvileg a CPUt veszi le, amikor kezd betelni a TDP limit. hogy t. AMD hogy mér, azt nem tudom, de sokkal többet mértem én is a konnektorból, mint 45W*1.2 veszteség
az amúgy érdekes, h sokáig birta a dióda, nem azonnal füstölt el. hetekig, v hónapokig képes volt ugyanazt a teljesitményt leadni, majd egyszercsak- mindig filmüzem közben, nagy pukk, kisfüst, és kuss.
-
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448 #231 üzenetére
szomszédban?
az a baj, h a PCs zenélés nonstop kütyüzésre késztetett, mert éreztem, h valami nem oké. ez általában olyankor van nálam, amikor van valami műség, valami torzítás. emiatt folyamatosan valamit mindig fejleszteni akartam. fejlesztgetni az igazabb irányba. de igazából mindig csak ide-oda tologattam a problémát.
és fenékre ültem utána egy jobb hálózati lejátszótól. Nem elsőre, hanem másodikra. elsőre nem is értékeli az ember az igazat, ha előtte évekig effektezett hangot hall. később hallottam a 2Mből készült dupla PCt, és hát innan nézve sima PCs hang volt az is. szóval én nem csodálkozom, ha kezdenek elpártolni.
a miniatürizált, de még inkább a direkt audiocélú (alaplapszinten) PCkben látok fantáziát, az asztali PCkhez képest mindenképp.
--------
az eredetileg audio, majd filmes PCmben "szuper" 160W hazaikisipari toroid, MZ féle táp, hdplex volt, erről váltottam kapcsi PC tápra, amikor kellett a VGAhoz erősebb táp. de egy darabig ugyanúgy alaplapi VGAról ment, igy elvileg láthattam, hallhattam a difit az MZ + hdplex után a hibás, majd a jó seasonic, de ez a mostani konkrét seasonic maradéktalanul kielégít.
az, h enermax v seasonic az még semmire se garancia. ugyanazt a tipust 3x is tesztelték ugyanott, csak picit más reviziókkal, és mindnek nagyon más volt a zajmérési eredménye. és akkor az még csak 1 tipus, 1 márkából, 3 revizioval.
MZ táp 2x füstölt el nekem ,ezt meséltem. Akkor az A10-7800 IGP ment, ez kinyirta a diódákat. Konnektorból kb 110-120W körül ehetett akkor. Utána kértem MZt, hogy rakjon már bele még nagyobb diódákat (elvileg 250Wot ki kellett volna birnia a simának is, de fele se ment stabilan), majd vettem egy bemért, seasonicot.
dunkel: tudom mire gondolsz, nekem is megvolt a dell+hdplex majd a lin táp, amikor sztereora kellett a PC. valóban jókora előrelépés. a seasonic tápos gépet viszont nem próbáltam sose sztereora (már nincs USB konverter a láncban, szóval már nem is tudom kipróbálni), szóval nem tudom, hogy ott mennyire válna be. filmnél nekem nagyon bejön.
-
dunkel
őstag
válasz
#75912448 #234 üzenetére
Persze, MZ/X féle. Papíron 160W-ig stabil. Bővebben majd akkor ha stabilan működik egy ideje. Elég jól leszabályoztam a CPU-t, alulfeszelem, underclockolom stb. és így sztem nem lesz gond, de nyugodtabban aludnék ha a max. terhelést is bírná.
BIOS frissítésnél majd visszadugom a kocka tápotEnnyi kényelmetlenség még beleférne.
-
dunkel
őstag
válasz
#75912448 #231 üzenetére
Lassan készül nekem is egy beszámoló az upgrade pc-vel. Lin. táp akkorát dobott rajta a kocka helyett (hdplex mögötte ugyanúgy) el se hittem elsőre.
Csak most épp az van, hogy bios frissítés után turbó módban pörgette az APU-t a lap aztán eldobta magát a tápocska pár perc után, pedig spec. szerint bőven bele kéne még férjen. Javításra vár...Eddig senkit nem érdekelt a linux, pedig volt róla ott is szó többször és Patice is elvitte a gépét a Fonóba, sokan hallották. Hivox beírta, hogy linuxra fog építeni, azóta ez a tuti. Amúgy nem is rossz az a daphile megjegyzem.
-
dunkel
őstag
válasz
#75912448 #217 üzenetére
Kíváncsi lennék valamire, ha jól rémlik te is "letolod a gatyát", DS feliratszűrői már megoldják srt tetszőleges elhelyezését képponttól függetlenül? Ugye gondolok itt arra, hogy 1920x1080 és 1920x800 (+további croppolt) azonos méretben és kívánt helyen jelenjen meg?
2 videóba néztem bele, egy 21:9-be és egy 16:9-be, a külső srt felirat ugyanott, ugyanolyan méretben jelent meg. 21:9-et DS (madVR) letolta alulra.
Screenshotot nem sikerül készíteni, fekete képernyő, akkor is ha nem exclusive módot állítok madVR-en. -
dunkel
őstag
válasz
#75912448 #217 üzenetére
OK, akkor maszkolásnál ugyanott tartunk.
Motoros vászonnál egyértelmű, hogy fentről maszkolunk. Fix vászonnál már alul-felül is lehet szerintem opció, attól függően milyen a szoba, mit kényelmesebb nézni.A feliratkezelést megmondom őszintén nem figyeltem, majd megnézem valamikor. Nem szoktuk a feliratot használni csak ha nagyon nehéz a nyelvezet pl. legutóbb a VVitch volt ilyen.
Reclock hangra nekem is jobban bejön (minimálisan) mint a kodi wasapi, de lehet csak azért mert úgy rémlik mintha picit hangosabb lenne.
-
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448 #217 üzenetére
reclockot egyébként én olyan üzemmódban használom, hogy ne csúsztasson bitstreamot. igy ugyan az eredeti célját,miszerint film végén ne tudjon csúszni a kép meg a hang ugyan nem látja el, viszont nálam jó a hangja
csúszást meg nem veszem észre.219: értem én, majd egy hónap múlva, h kész a nappali meglesem a belső codecet, de ha igy marad is bódog leszek. mi általában kodit film kiválasztására, és feliratozásra használjuk, majd kilépünk belőle. de ha a meghivásos ügy meggyógyul a HC renderrel, és még a hangja is jó, akkor átlépünk rá. és igen, a reclockkal van csak meghivásos hiba, a HC belsővel nem volt gondom. viszont a reclocknak mintha jobb lenne a hangja, bár nemtom hogy lehet egy bitstream folyamnál.
bár volt már annyi elméletileg lehetetlen, közben mégis működő dolog a mozi, zene esetében, én már nem csodálkozom semmin..
-
dunkel
őstag
válasz
#75912448 #213 üzenetére
Ismét kösz a részletes okfejtést.
Azt nem értem egy 16:9 vetítővel prizma nélkül hogy lesz 21:9-ed fekete csík nélkül, ha jól értem valami más megoldásról írsz mint a kép eltolás + maszkolás.
Kodi DS-t használok most már egy ideje, amit felraktam 16.x verzió egyelőre hiba nélkül üzemel. Itt az audió kijáratom Reclock, erre gondolsz vagy van még ennél is jobb audió interfész?
-
MasterMark
titán
válasz
#75912448 #202 üzenetére
Igen, remux, és nincs mellette a sima Dolby Digital.
Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch 640kbps [A: AC3 (DD) 5.1 @ 640 Kbps [hun] (ac3, 48000 Hz, 5.1, 640 kb/s) [default]]
Audio: TrueHD 48000Hz 8ch 9216kbps [A: Dolby TrueHD 7.1 @ 4342 Kbps (AC3 Embedded: 5.1 @ 640 Kbps) [eng] (truehd, 48000 Hz, 7.1, s24)]Igen, tudom hogy a Kodi real-time transzkódol, ez kellene nekem amúgy is.
Most megoldottam AC3Filter-rel, de nem az igazi, mert az meg mindent újrakódol valamiért. (Pedig mintha régebben be tudtam volna állítani, hogy csak ami nincs passthrough-ra állítva azt enkódolja. -
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448 #172 üzenetére
magamnak nincs értelme profiloznom, mert csak 1080-at kap a madVR. kisebb anyagokat csak a lányok néznek, rajzfilmeket, ott meg ne egyen a gép 300Wot, ott marad a kodi belső.
LCD alapú megjelenitőkön egy finom sharpen többet hoz,mint a duplázás.
plazmán, v DLPn meg változó. mióta megvolt a hdmi kábelteszt, és kiválasztottam a véglegeset, megint kellett állítanom a renderelés setupon, mert ami egyik kábellel még jobban tetszett, az a jobb kábellel meg már kijött, hogy irreális. az meg, hogy cserébe kisebb lett a gépigény, mert sharpen teljesen kikapcsolható lett, külön öröm. (még úgy is, h 64ről 128ra emeltem a neuron számot)elég jó lecke, hogy mennyire láncfüggő, hogy hol mit érdemes. nem létezik olyan setup, ami minden láncból kihozza a maximumot. És akkor még ott az izlés. nekem RC még fényképen is zavaró másnak meg elengedhetetlen.
nekem a duplázgatás sokat hoz. enélkül nem nézek projit
-
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448 #168 üzenetére
nah, ezt csináltam meg anno dsplayerrel. mármint, h anyagonként különböző setupot használjon.
de ez is bugos benne, mert egy idő után összekavarta a marhája.Namost épp demozás közben marhult meg, és kicsit ciki volt, h erre a képre vagyok úgy rágerjedve, hiszen sima oppo is tudja ezt
shift del lett az eredménye.
-
MasterMark
titán
válasz
#75912448 #154 üzenetére
Köszi, a hétvégén majd próbálgatom.
MPC-HC-val, vagy annak integrálásával az a baj, hogy se nem tudom távirányítani (egyszerű iránygombok+enter távom van csak) illetve a feliratkeresés se megy.
Egyébként PC-s környezetre kiváló lejátszó, azt használom mindenhol. De házimozira nem az igazi.
-
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448 #118 üzenetére
nincs különösebben jó vetítőm, de a számomra természetesebb megjelenítés ezen is látszik. 4k projik (lehetőleg DLP) ára viszont horror lesz.
a felkálázás egyébként pontosan hogyan történik? a HD anyagot képkockáként felméretezi 4 ill 8x felbontásra, ott renderel, majd újra visszacsökkenti sima HDre? mert akkor szvsz még kisebb gépigény is lehetséges, hiszen kimarad néhány lépés.
-
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448 #96 üzenetére
NAh,arra benevezek, amikor hangot vakteszteltek a különböző márkájú majdnem refnyákos AMD kártyák között
lehajintottam az asus 290esről a használhatatlan hűtését, piszok jó az aftermarkettel. nagyjából a seasonic táp hűtőventijével egyezően kussban van tökig húzott madVRel. 60fokos VRM,GPUval. ráraktam a fedlapot, lassan le lehet pecsételni.
de a sapphire is nagyon bevált.
-
python1
veterán
válasz
#75912448 #96 üzenetére
Egyébként szépen feljöttek MSI-ék,régebben nem voltak ennyire ott,de most valami történt a fejlesztések körül. VGA-ban is domborítanak,ahogy olvasom a fórumokat.
Összességében jobban tetszett azonos kategóriát ha nézzük,mint az Asus.
De hangsúlyozom ez csak kizárólag,magánvélemény. -
python1
veterán
válasz
#75912448 #90 üzenetére
Köszi a segítséget!
MSI lapok nekem is szimpatikusak,volt néhánnyal dolgom lehet,hogy placebo,de Asus-hoz képest nekem jobban tetszett a hangja,alaplapi HDMI-ről.
Viszont abban biztos vagyok(unk),hogy Saphire R7 370-nek szebb a képe mint Saphire 6970-nek lehet,hogy az újabb driver,fene sem tudja,Inteles platform alatt.regger: én is használtam Hasvell GPU nélkül Kodival,ok volt alap szinten,de GPU hoz képest kalap ....
Lehet,hogy maradok Inteles vonalon,soha semmi problémám nem vot INTEL-AMD GPU-val. -
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448 #90 üzenetére
annyival fejelném meg, h az i3-4330as kb az a10 szintjét hozza cpu teljesitményben. szóval játékra neccesen lehet elég. inkább vga-t vennék erősebbet.
nekem egyébként elég szar a z97+amd gpu kompatibilitásával a tapasztalatom. Volt egy r9 290esem, amit nem tudtam normális működésre birni z97ben. z87ben simán ment. érthetetlen a dolog, hiszen a két chip majdnem ugyanaz, mindkét lap giga volt.
az r9 390 viszont tökéletesen ment a z97es lapban is, ami meg szintén majdnem ugyanaz a kártya, mint a 290. szóval vannak itt anomáliák.
gondot az okozza, hogy a z97,87 lapok esetén másképp működik az 1. és a 2. pciEX slot, egyiknél ugye befigyel egy switch is a jelútban. ezek ugye 20pciEX sávot tudnak kezelni, és a swich osztogatja szét a sávokat.
a 170es platform ebben jobb lehet, gondolom ott kihagyható a swich, mert 40sávot tudnak.
-
python1
veterán
válasz
#75912448 #87 üzenetére
Köszi az ajánlásokat!
Én inkább ATX/mATX lapban gondolkodom,most szeretném az AMD-s vonalat kipróbálni,amit Pisti ajánlott A10 7800-as processzorral.Amolyan izom HTPC-t szeretnék,eddig is azokat használtam,NO problémával.
Ami jelenleg megvan az a GPU :Saphire R7 370 4GB,Atx méretű ház,Seasonic táp,16GB ram.Azért is kérdeztem a másik fórumban és itt is,hogy az alaplapok mennyire vannak már kihegyezve HTPC vonalon.
Nem szeretnék Linux alatt mozizni W10-et preferálom jobban.Zenére valószínű,hogy valami mást kell összeállítanom. -
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448 #86 üzenetére
Úgy értettem, h lehet olcsóbban hasonlót kapsz. Akkor még félM körül megállt egy xmc-1. most már 750. De ha jól láttam, ugyanaz a cég fogalmazza, tőlem 5 percre a JBLt is meg az Emot is, úgyhogy össze lehet hallgatni.
Viszont a demopéldány az az avosoknál van, úgyhogy ez még várat magára.
Kiváncsi is vagyok rá (egy picit) de az ssp220 valahogy jobban izgat, az már bizonyított.
-
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448 #83 üzenetére
most pl volt az xmc-1 féle savanyú szőlő. nagyon nem álltam az emo cuccokat, de amikor kölcsönkaptam az első magyart, aznap vettem egyet. félretettem előitéletemet, és a kombájnom árának majd háromszosáért vettem egy procit...
hallottam 1-2 ottani szószóló egekig magasztalt láncát, citromdíjas hangok.
-
-
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448 #54 üzenetére
jelen esetben nas funkcióról beszélünk, tehát a könnyű teleplési placebo kizárható. nasnak ugyanolyan könnyű feltenni a servert. sőt, nekem pl particionálnom kellett.
akkor marad a w10 filmezni is nasnak is. egyébként nasnak annyira nem tökéletes, kisebb bugok pár naponra azért akadnak. érik még a szőlő, de jó lesz ez. egyszer. mire kijön a server 1016.
-
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448 #29 üzenetére
Igen, mindenkinek magának kell eldöntenie.
pláne, hogy az xbr is majdnem tudja a nndis3 képét, annak 10%át fogyasztja. nyilván ez lesz a jövő, egyre okosabb, takarékosabb elgoritmusok fogják közeliteni az igazságot, de sztem az igazán tuti kép az sajnos mindig komoly hardvert fog kérni. és sajnos láttam egy jó vetítőn, hogyan skálázódik a képminőség. Elképesztő mi minőség érhető el még a sima 1920al is.Igen, lehetne 720ra külön profil, még az is lehet, hogy megcsinálom, de első körben úgy találtam, elég bugos ez a része a dsplayernek.
-
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448 #20 üzenetére
elirtam, streacom F12. a ház. egyáltalán nem éri az árát, csalódás...
szép,de sehol nincs masszivitásban a chieftektől, félpénzért.jó sokat olvasgattam táp mérések terén, majd rámérek én is szkóppal, mennyire rossz a helyzet. A mérésekkel rendelkező seasonicok nagy részét már nem gyártják. Aztán arra leszek kíváncsi, hogy mennyit hoz, ha 50mV helyett 25mV környékén van a táp zaja. A lin tápnak is volt valamennyi, de nem mértem.
-
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448 #18 üzenetére
Gép éppen költözik egy V12be. Tápot már 3at rendeltem, de, ami mérve jó, azokat a tipusokat mégse szállítják. Most úgy áll, hogy egy 600+os jó zajú tápot végre képesek kiszállítani, szóval minden gödör kisimulni látszik, és szabad lesz az út egy nagy tápos, nagy vidkaris gép irányába. Nem jobb minden szempontból,mint egy jobbféle apus gép lin táppal, de nekem összességében most ez az út jobban tetszik.
Mire képesek a magyar boltot egy normális tápot leszállítani, addira kijöttek az új szoftverek, úgyhogy kezdem előlről a gép építést
-
#75912448
törölt tag
-
#75912448
törölt tag
válasz
#75912448 #14 üzenetére
Azt még meg kell oldjam a 100% élvezethez, hogy a feliratok relatív pozíciója képkockához mérten kikapcsolható legyen, mint MPC saját szűrőjében (Kodinál rögzített). Ez biztosítja, hogy a .srt feliratokat egy konkrét helyre tolva és mindig azonos méretben láthassuk. Fontos 21:9 megjelenítésnél, de én anno tévén is így szerettem, nem bazi pgs feliratot nézni ha lehetséges. Egyelőre srt-t is több méretben jelenít meg.
-
bajnokpityu
félisten
Rendszeresen töröltem a simát, mert engem pl nem izgat a 10w fogyi, meg paneltáp. De a madvr, vagy hogy melyik tápnak milyen a hangja, képe inkább. Erről nehéz itthon csevegni. De kint se jobb, ott is keveseknek van igénye a mediaplaxerektöl jobb minősége, némi szopás árán.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R 5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB Rampage SHIVA Corsair 650W
- Thinkpad X230 legenda: i7 CPU, IPS kijelző, 12 GB, dupla SSD, magyar villbill, webcam, fingerprint
- 129 - Lenovo Legion Pro 7 (16ARX8H) - AMD Ryzen 9 7945HX, RTX 4080
- Csere-Beszámítás! Asztali számítógép PC Játékra. I5 12400F / RTX 3070 / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- AKCIÓ! MSI Z690 i7 12700K 32GB DDR4 1TB SSD RX 6800 16GB Phanteks P600S Cooler Master 750W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest