Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #75912448

    törölt tag

    válasz Patice #25 üzenetére

    Sokat beszéltünk erről és osztottunk szoroztunk. PC táp alapesetben mindenképp rosszabb, mint pl Plex/DIY+lin/kocka. Attól válik érdekessé a dolog, ha video renderer izzasztja a VGA-t, amihez nagyobb teljesítményű táp szükséges. Így ugyan beviszel a rendszerbe egy jó adag zajt, de valamennyit mindenképp hozol a pontosabb, élesebb és kihegyezett képminőséggel.

    Ezért írtam másik topikban egy köztes megoldást, ami a Kodi/DXVA/EVR gép és a fullon járatott VGA-s között helyezkedik el nagyobb AMD APU-val. Amivel még a Plex/DIY elbír magasabb renderelő algoritmusokkal. Vagy a Plexből kisajtolható max 200W körüli terhelésen dolgozó VGA, amivel persze kérdés lehet-e hozni APU-s rendszeren. Pityu ezzel szemben a sz@rt is kihajtja a rendszerből, amihez nagyon nehéz (volt) megfelelő tápot találni. Itt jön képbe a mit hoz mit visz témakör, amit csakis egyéni döntések mentén lehet kezelni.

    Hangminőségre most nem térnék ki, ott más szempontokat vettünk figyelembe. Én ezt is szem előtt tartva egyelőre összességében kitartok a Plex mellett. Nekem még nem sikerült 300W felett terhelhető jó tápot találni. Ha Pityu erre aszonnya szabad a pálya, neki elhiszem.

    Egyébként érdekes kérdés az általam előszeretettel favorizált kalibrált vetítő plusz 3DLUT konfigolás ( ha a lánc összes eleme képes rá illetve profitál is belőle). Ehhez is kell némi erő, de jóval kevesebb, mint porrá kínozni a GPU-t, és ha BD a forrás, nem így kapjuk-e a legkisebb fogyasztás mellett a legjobb képminőséget. Elég egy Linux/Kodi vagy MPC/madVR alapon és bőven benne vagyunk az általunk legjobb minőségű tápok terhelhetőségén. Persze mehet magasabb chroma up plusz LUT egyszerre, saját gépem is alkalmas rá.

    Nincs konkrét igazság, megjelenítőtől ízlésig, passzív rendszerek kedvelésen át fogyasztásig, BD3D-től HD audióig számos befolyásoló tényező, millió helyen lehet csűrni csavarni a témakört.

Új hozzászólás Aktív témák