- Android szakmai topik
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Yettel topik
- Mobil flották
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
-
Mobilarena
Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz
fererencz89 #112396 üzenetére
Hmm az utolsó most nagyon adja, köszi.
[link]
Van ám vidije is. Nagyon szocreál, de amúgy amennyire fiatal, annyira godlike lett sztem.
Ennek a CD-jét az EAC referenciaként ismeri offset belövéshez emlékeim szerint, nagyot néztem..A CD egy ritkaság, én USA-ból rendeltem. Törött tok, maku gyári CD, maku kisfüzet, átszereltem egy jó tokba és elástam a széfbe téve.
-
Dißnäëß
nagyúr
Valami fini zenét dobna vki ? Jól mastereltet.
Köszi.(Estére).
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz
btraven #112393 üzenetére
Mert eleve elrendelt dolog, hogy bukik, egy csöves nem tud annyit, mint egy félvezetős, mérésen. A teszteken szarul szereplő eszközökben sem gond az, hogy kevés pontszerű értéket kap, ha amúgy fülre zabálják őket az emberek. A gond a körítés, és az a millió marketing maszlag, ami övezi azokat, az árról nem beszélve, az én dobozom például kijön egy százasból, ha jól tévedek. A másik, hogy az egy piacra szánt termék, ez meg saját magamnak. Nekem nem kell megfelelnem n+1 olyan kritériumnak, mint neki, és most nem a hangra gondolok, még csak nem is a műszaki paraméterekre (bár tőle elvárhatóbb, mint tőlem), hanem hogy kifele mit kommunikálok egy potenciális rétegnek, akiktől pénzt kapok azért a "mítoszért". Engem ezek nem terhelnek és ez így jó. A DIY másik szépsége.
Megtehetem, hogy leszarom az egészet. Ő nem teheti meg. Mondjuk az eredményeken látszik, hogy ettől még így tesz.
-
avl
senior tag
válasz
Dißnäëß #112389 üzenetére
“ ez inkább ilyen belémnevelt dolog, vagy szokás.”
nekem is
nem tudom a Topping D50 mennyit fogyaszthat standby-on
van Squeezebox Touch-om, arról sem tudom
régi ( 30-35 évesek: Kenwood KT-6040, Yamaha T-85) tunereim is vannak, szerintem azok nem csak 1W-ot fogyasztanának …ha hagynám -
avl
senior tag
válasz
VoidXs #112388 üzenetére
a “megéri” egy másik kérdés
en 10+ éve kihúzom ill. csak ha kell, akkor van bedugva
…persze 2-3-4 perc alatt “feláll”, nem negyedóra…igaz en napközben is többször kihúzom
mar rutinszerű, nem akkor dugom be mikor kell és “várni kezdek”, hanem akkor intézek ezt-azt (cserepesek öntözése, saját ki-be vízforgalmam,…)meglestem: a tápjára 12V 1.67A, a (telekomos ZTE) router keszülékházára 12V 1A van írva
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz
boroskarcsi #112385 üzenetére
Nem tudom, ismerősöd milyen löketekről beszél, lehet ő sem. És azt sem, hogy minek árthatnak. A standby elektronikák icipici trafók, vagy nagy trafók kicsi szekunderei, nagyon pici teljesítményt felvevő áramkörök. Ha egyszerre 50-100 darabot kapcsolnál be, az érne fel egyetlen nagyobb, komolyabb toroiddal mondjuk, és ott sincs még párszáz Watt-ig komoly megrántása a hálózatnak - ami amúgy az áramhálózatnak "árt" leginkább, nem is magának az eszköznek. (De a hálózatnak sem amúgy, mert max. leold a kismegszakító).
Én reflexből kapcsolok ki minden standby-on lévő kütyüt, ami 1 hosszabbítón van, ha elmegyek itthonról 1 éjszakára vagy többre. Inkább biztonsági okból. Minden meghibásodhat, amit ember gyártott, de ez inkább ilyen belémnevelt dolog, vagy szokás. A fogyasztásuk nagyon picike. Inkább biztonsági oka van, de tekintettel arra, hogy a legtöbb készülékben lévő standby funkció 20+ éveket is kibír és sokkal hamarabb megy más tönkre benne, tényleg nem látom reális magyarázatát, hogy miért kellene aggódni.
Ezek tényleg, pici elektronikák, amik épphogy elegek ahhoz, hogy 3.3V-5V körül behúzzanak egy relét, ami zárja mondjuk egy főelektronika áramkörét, trafóját, nyilván kapcsolásfüggő.
Amikor ezek egyszerre indulnak, akkor a hálózat kapna egy nagy terhelést, de ilyen nincs. Hiszen ahhoz egyszerre kellene megnyomni a távszabályzókon vagy a készülékek elején a gombokat és ezredmásodpercre egyszerre kellene, hogy áram alá kerüljenek.
Túl van gondolva, szerintem lődd le nyugodtan a főkapcsolót ha úgy van. Inkább azon filózz, hogy az mikor megy tönkre, olcsóbb, kapcsolós elosztókon gyenge billenőkapcsoló van, normálisakon, pláne ilyen villámvédett APC-ken vagy hasonlókon, már jó.. szinte örök életűek.
Nekem egy 4-lyukú Belkin van már vagy 7 éve. Működik és kész. Ha elmegyek melóba és a gépet nem hagyom itt töltögetni, vagy elutazok 1-2 napra, ilyesmi, kapcsolójával off mindenre és annyi
Nyugodtabban hagyok otthon bármi elektronikát így. 2+ hét elutazáskor meg ki is húzom a falból ..
-
VoidXs
Topikgazda
Mindegyik PS-re érvényes, hogy lényegében nincs standby fogyasztása, mert az áramkör 99.9%-át teljesen levágja. Már standby LED sincs, de az is 1-1.5 mA volt.
A hűtő alatt a hétszegmenses órás háztartási dolgok alapjáratára gondoltam (hűtő, mikró, sütő), ezek mindegyike 0.000-t mutat multiméterrel.
Nekem nem ér meg annyit a router fogyasztása, hogy minden nap negyed órát várjak a visszacsatlakozásra. Gondolj csak bele, ez havonta majdnem 8 óra, lényegében egy napnyi produktivitásod repül ki az ablakon. Megéri ez, hogy spórolj 20 forintot?
-
avl
senior tag
válasz
VoidXs #112386 üzenetére
az egyikben PS4 a masikban PS5 van
szerintem az idö függvenyeben oriasit javitottak generalisan a standby fogyin (PS-eket abszolut nem ismerem, hogy ezen 2 tipusjelöles adhatja-e a különbseget)hütönel persze nem ertelmezhetö a standby, ...legfeljebb Sziberiaban télen; a hütöre mindig szükseg van
router-re stb. viszont, ha ejjel alszunk (es nem fut semmi tor... stb. :-), akkor nincs szükseg
pl. kombi cirko is sokat fogyaszt(ana) - nalam, 2005 körüli tipus - stand by -ban
nalam semmi nincs standby-on (igy 3 fös haztartasban evi 740 kWh a fogyink)
-
VoidXs
Topikgazda
És akkor itt egy írás, hogy az utolsó linkedből mennyi a valóság. Hasonló a helyzet a többivel is. A legtöbb szám nálam 20 éves eszközökkel sem egyezik meg azzal, amiket linkeltél. A hűtőm akkor fogyasztana napi 1 Wattot, ha az ajtó nyitva, és a lámpa világít, amúgy nincs 1 mA, ha nem menne a kompresszor (az nyilván sokat visz, de itt a standby a lényeg, a mikróra is ez érvényes). Mivel induktív áramról beszélünk, a mért értékeknek még venni kell a 71%-át is, az lesz a valóság. A teljes mozim, 6 erősítővel és PC-vel ér el havi szinten 0.7 Wattot, ha nem használom. A routered nyilván fogyasztani fog, hiszen az a dolga, hogy folyamatosan szórja a jelet, bár nem tudom, hogy egy 0.5 A-es és 9-12 V-os tápot te hogyan tudsz 8 Wattig hajtani.
-
boroskarcsi
tag
válasz
Dißnäëß #112382 üzenetére
Köszi!
most is úgy van bedugva, egy 6-os Bada LB5600 elosztóba.
Valóban az volt inkább a kérdés, hogy kell-e kapcsolgatni (nem néztem utána a fogyasztási adatoknak) csak ha nem muszáj hogy áram alatt legyenek, akkor minek... Nincsenek napi használatban.
Egy ismerős mondta, hogy a "'löketek" a bekapcsoláskor szerinte árthatnak.
Ahhoz meg túl sok pénzbe kerülnek, hogy (hozzárétés híján) elengedjek egy ilyen infot. -
avl
senior tag
válasz
VoidXs #112377 üzenetére
"az összes standby eszköz a lakásodban maximum 1-2 kWh-t visz el a hónapban"
szerintem ez nem igaz
ha csak a hifire gondolsz, akkor esetleg1 honap: durvan 720 ora, üzemeljen az idö 30%-ában, akkor2 kWh-hoz 2000/720/0.7=3.96 W => lehetne a standby fogyija az összes eszköznek
aki mérte már néhány (nem legmodernebbét), az sajat tapasztalatbol is tudja (en a routert is kihuzom, ha nem hasznaljuk, nalunk az 8 W körüli), aki nem, annak netes adatok: [link] [link] [link] [link]
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz
fererencz89 #112381 üzenetére
Én sem adnám oda a fejes csövimet Amirnak mérni
, de nekem már az is nagy dolog volt, hogy a múlt héten koccanásig tekert potival is síri csend van a fejesben, se "fffff", se 50Hz búgás, se semmi, előtte a saját RCA kábeleim és az E30. Küzdöttem vele, mint malac a jégen, de sikerült. A hangja csodás, szóval szeretem, használom, és most már merek csövi preampot építeni. 120dB sosem lesz, ezek legjobb esetben is 85-90 körül megállnak, tehát egy szobai néma Hypex szett elé betéve lehet meglesz 10 centiről a magas elé tartva fülünket a "ffff" de 1 méterről vagy távolabb már nem. A hang viszont nyami. Most az E30 távszabályzóját kutatom, hogy az ALPS potit kipróbáljam, milyen, mikor áthidalom (skippelem) a jelútból és buta végfokká válik az egész. Vajon ad-e annyit, mert nekem spec. az ALPS potimra nincs panasz, tök transzparens, de hát erről is olvasunk mindenfélét a neten, hogy úúúú ez is káros, az is káros, így jelút, úgy necsináld..
A Chord viszont nem "Vérpistike" otthoni lelkes építő, mint jómagam, hanem ami jön róla és állít magáról, annak tükrében úgy gondolnám, szégyen lenne leszerepelnie. Pláne félvezetővel. Csővel még neki is elnézem, ott sajnos nincsenek nagy csodák, ráadásul fajtán belül is nagy a szórás gyártó alapján, hogy melyik milyen, meg gyártón belül is, hogy melyik mikori széria. Ruszkiknál pláne, mert lazább a minőségellenőrzésük, kiengedtek ilyet is, meg olyat is a gyárból "jó"-ként, ami nyugaton mondjuk 1/3 selejt lett volna (az ő mérési szigoruk mentén).
Amir-ékkal és a mérésekkel még mindig úgy vagyok: az extrém szar érték nemjó, de ellensúlyozhatja egy szubjektíven jó hang. Az extrém jót pedig validálja a szubjektíven jó hang, szóval annak mi értelme, hogy gyönyörűre mérődő DAC hangja annyira nem tetszik ?
Az igazság valahol félúton van, de fontosabb, hogy jól szóljon, mint jóra mérődjön, legalábbis számomra. A technológiai bravúrok viszont csak egy ideje születgetnek, jópár éve még sehol sem volt ez az elképesztő SINAD meg multitone verseny (meg a Hypex-ek sem, stb), úgyhogy .. természetes kíváncsiság hajt, engem legalábbis, hogy mikor kijön valami rohadt jóra mért valami, akkor azt lehetőleg füleljem is meg, vagy mások, helyettem. A kis E30-am sem egy top liga, de annyira gyönyörűen zenél számomra, hogy nem bántom, tartom szerintem, míg el nem porlad.
Benézek vele a szőnyeg alá simán, mint egy mikroszkóppal, pedig AKM, ami közismerten nem gyúr a magasakra.
Szóval .. szerintem jól döntöttél. Ha tetszik, tetszik, ez van. Az élvezethez nem az kell, hogy a fülünket meghaladó valami szolgáljon ki minket (bár azt is lehet élvezni), hanem lehet elég, ha csak megüti valami a szintet, ami a fülünk maximuma, aztán annyi. Ki tudja. Döntse el mindenki magának és vegyen azt, ami neki jó.
Én pl. rendeltem egy ilyet brahiból, mikor a nagyobb csomagom jött tőlük
, de még nem próbáltam ki, lehet meglepődnék. 5.0 pontja már van 3 vevőtől
Most erre mit mondjak ? A gyártó oldalán is látszik, hogy van ebben minden földi jó, csak beletették egyetlen tokozásba és kiöntöttek belőle több milliót a piacra, ettől is lehet az ára annyi, amennyi, nem feltétlen azért, mert "szar". Összetett dolgok ezek. Most faternál van, majd meghallgatom. Ha szar, jó lesz mennyezeti hangszórókhoz a lakásba többedmagával, de kizártnak tartom, hogy ilyen értékekkel + review-kkal ne lehessen hifi célra használni. Majd meglátjuk.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egynek jók az Amir féle mérések, de utána lapozok..
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz
boroskarcsi #112376 üzenetére
Én villám-túlfesz-mindenistennyila-védelmes elosztóba kötöttem őket, mióta egy Yamahámat elvitte a villám úgy 20 éve lassan, a bemenetválasztó IC pedig ritkaság a piacon, kicseréltük, így sem működik semmi, pedig a végfok rész túlélt, van nyugalmi áram, stb.
Ezen az elosztón van kapcsoló gyárilag. Nem zavar, sőt, lenyomom és minden elcsöndesül, nem kell az ő billenőkapcsolóikat is végignyomkodni. (Természetesen a készülékeket saját nyomógombjaikkal teszem standby-ba, de ott is lényegében mi történik ? Egy relé elveszi tőlük az áramot és kész).
Szerintem nagyjából mindegy, milyen eszközről beszélünk, ha a konnektor/elosztó főkapcsolóját lenyomod, minden elhallgat, ha pedig visszakapcsolod, csak standby-ba kerül mindegyikben a kis pici tápkör és a mikroelektronika, ami a standby üzemmódot megvalósítja. Ezeknek meg akár másodpercenként is mehetne a ki-be kapcsolgatás, a fő erősítő áramkörök ígyis-úgyis alszanak, nem húznak be a relék. Nincs relevanciája, hogy van-e főkapcsolód. Hasznosnak viszont hasznos.
Én DIY is építek, egy pici külön minitrafó + mikrokontroller a standby mód és csak relét húz be és tart meg, vagy enged el, ennyit csinál. Hát neki aztán tényleg mindegy, mi történik előtte egy plussz főkapcsolóval, vagy kettővel. Az erősítő rész pedig meg sem moccan, míg maga a standby elektronika be nem húzza a relét.
A gyors ki-be kapcsolást nem szeretheti több eszköz (főleg csövesek, de más sem). De ha csak arról van szó, hogy merjél-e egy főkapcsolós elosztót tenni az egész cumó elé, szerintem nyugodtan.
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz
fererencz89 #112375 üzenetére
Nem az egyetlen ilyen Chord termék.
Én értem, hogy valaminek szubjektíven k* jó a hangja. De az mérve is álljon. -
Dißnäëß
nagyúr
válasz
Visormail #112374 üzenetére
Közvetlenül igen.
De közvetve nem. Például fogsz egy aprón lőtt sztereó erősítőt és annak a bemenetét eteted meg a DAC-ról. (XLR bemenet kell, vagy lekonvertálod adapterrel RCA-ra).DAC amúgyis erősítő mentes (szó szoros értelemben nem, mert van benne vonalszintű erősítés, de amúgy egy DAC mint eszköz, csak DAC, ő nem erősítő - ez mindre él).
Mozira ? Egyszerű.
VLC vagy egyéb lejátszó és beállítod kimenetnek (valszeg egyből észleli úgyis) a sokcsatornás DAC-ot, a kimenő stream PCM legyen, ennyi. -
VoidXs
Topikgazda
válasz
boroskarcsi #112376 üzenetére
D osztálynak a kapcsolgatás semmilyen módja nem árt, működés közben levágva sem, de ettől még felhasználóként engem például idegesítene egy ilyen felesleges dolog, csak az időd veszi el, összeadva elég sokat. Ha a rezsinövelés miatt csinálod, ne tedd, az összes standby eszköz a lakásodban maximum 1-2 kWh-t visz el a hónapban.
-
boroskarcsi
tag
sziasztok,
Nem biztos, hogy idevágó, de szeretném megkérdezni, hátha...
a készülékeket (erősítő, DAC, blu-ray lejátszó) érdemes-e kapcsolós elosztóba kötni, hogy ne legyenek állandóan stdby állapotban? Van aki azt mondja, hogy a kapcsolgatás árthat nekik...? -
fererencz89
őstag
válasz
Dißnäëß #112373 üzenetére
Biztos láttad ezt a tesztet is: [link]
costs US $14,000.
Company marketing line says: "DAVE stands for ‘Digital to Analogue Veritas in Extremis’, a moniker that best reflects the product's capability; a device so advanced and with so few compromises, that it is absolutely truthful in the extreme — a standard that all other DACs on the market simply cannot hope to match."
The DAVE DAC does not perform anywhere near where it should. It is bested easily by DACs at $150. -
Dißnäëß
nagyúr
Topping DM7 8-ch DAC (ES9038PRO).
Tetszik a 12V trigger in/out és hogy balanced minden csatorna. A távszabályzójával gyakorlatilag az egész rendszert tudom power on/off-olni egyetlen gombnyomással. Klassz.Ez egy álom egy jó kis HTPC-s konfighoz, akár mozira a több csatorna passzív hangsugárzókkal, akár sztereóra aktívkodni olyannyira, hogy mindent a PC számol ki. (Vagy értelemszerűen ezzel ekvivalens eszköz). Ezen túlmenően 0 sallang, nekem tetszenek az ilyen megközelítésű minimál kütyük, de van, akinek hiányozhat például (a licenszköteles) HDMI IN/OUT vagy mozis dekóderek (DD/DTS legújabb fajtái) és egyéb kényelmi dolgok. Lehet majd hoznak ki fullosabbat is, de ennyiért, ez, nagyon jónak tűnik.
-
wm2
őstag
Új végfok “dobozka” a Pro-Ject-től 300$-ért (kb.). 10-15 m2-re szánják.
-
Ubulhun
tag
-
szente
addikt
Sziasztok!
Yamaha AX-550 erősítőmet szeretném felokosítani egy bluetooth egységgel.
Mire érdemes figyelni?
Aliexpressen néztem egy Ugreen BT5.1 Aptx HD-val.
Ilyen márka van a kocsimba kihangosítóként, ott meg vagyok vele elégedve.
Esetleg tudtok valamit ajánlani 10.000 Ft környékén mást ami nektek bevállt, vagy olyat, ami adóként és vevőként is tud funkcionálni?
A pár ezer forintos kütyüket gondolom kerülni kell...Üdv.
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz
fehér_ember #112365 üzenetére
Csôvel !!!
-
denesdr
addikt
Az AVO tesztben szerintem viszonylag jól le lett jellemezve a Dirac, a leglátványosabb változást a mélysávban tudja hozni, persze feljebb is hallható, de nem biztos, hogy mindig előnyös az amit ott csinál, de ez nem feltétlenül az ő hibája.
Az SHD szerintem hozza a jól megépített AKM chipes DAC-ok "karakterét", aki ezeket szereti, az nem fog csalódni a hangjában. De ez csak az én meglátásom.Én egy SHD Studio-t használok, ebben nincs DAC, csak digit be-ki menetekkel rendelkezik, próbáltam már a Diracot többször is, de nem igazán nyerte el a tetszésemet (subot nem használok), mondjuk egy fókuszált bemérést (ez 1 hallgatói pozícióra fókuszál) még meg fogok próbálni, kíváncsi vagyok.
Nekem a kézi parametrikus EQ eredménye eddig jobban bejött, a mélysávban akár magas Q értékű szűrőket is használva, feljebb (a hozzávetőleges szobai [Schroeder frekvencia] felett főleg inkább a hangsugárzók saját átvitelét korrigálva, boostot lehetőleg kerülve mindkét esetben.A Dirac egyébként korlátozható, hogy milyen frekvenciáig szóljon bele a dolgokba. Ismerősnél egy SHD-vel nagyon szépen össze tudtuk hozni egy pár állványos Harbeth és egy pár REL szub integrációját. Maunálisan összelőttük őket amennyire tudtuk és időnk engedte (már így is egész jó lett a hang), majd ráengedtük a Diracot, na ezután már tényleg nem lehetett megmondani, hogy különálló mélynyomók szólnak, nayon jó lett a mélytartomány. Valószínű, hogy maunálisan EQ-val is el lehetett volna érni ezt megközelítő eredményt, de a Dirac gyorsabban megoldotta az automatizáció miatt, illetve az impulzusválaszon is tudott faragni.
Végül pár hét hallgatózás után azt mondta a tulaj, hogy egy kicsit lapos neki a közép- és magastartomyány a Dirac használatával. Szerintem meg fogunk próbálni másik célgörbé(ke)t, esetleg a mélysávra korlátozzuk a Diracot. Kíváncsi leszek. Megírom majd a fejleményeket.Szerk.:
A Flex meg felfogható egy streaming nélküli SHD-nek, opcionális Dirac licensszel. A digitális és analóg szekciója valőszínűleg megegyezik az SHD-vel. Amúgy elég új cucc, ezért nem is találni róla sokmindent még szerintem. -
wm2
őstag
válasz
denesdr #112364 üzenetére
A miniDSP helykorrekciós megoldásáról vagy 2 éve az AV online bemutatott egy tesztet, de nem éreztem elég kimerítőnek. Avagy a szokásos. Az SHD Dirac előerősítő áfával durván 700ezer forint. A Flex meg kb. a fele. Erről tesztet még nem láttam. Tapasztalatokat még nem olvastam. Legalábbis magyarul. Vagy csak nem botlottam még bele. Van egy munkatársam, aki nagy elégedettséggel használ hangzásjavító processzort, de nem tudom már milyet. Én nem szeretek EQ-zni sem, főleg analóg forrást nem, viszont érdeklődve olvasnám a tapasztalatokat ezzel kapcsolatban, mert a kábel téma már nagyon unalmas. Nyilván egy Vincent SV-237MK Hybrid és AS Figaro L közé az ember nem fog tescos kábeleket venni, de ez már tényleg nagyon unalmas téma. Legyen már vmi más is.
-
wm2
őstag
válasz
fererencz89 #112362 üzenetére
És mi a helyzet a hangzásjavító processzorokkal? Van ahol 1m kábel kerül ennyibe. Mindenesetre én is csak kíváncsi vagyok. Kábelekkel éri meg orvosolni a rossz szobaakusztikát, vagy beiktatni egy ilyet a rendszerbe?
-
fererencz89
őstag
Hozzáértőknek: [link]
Én nem értek hozzá eléggé, ha a munka engedi, jobban belemélyedek.
Kíváncsi vagyok. -
denesdr
addikt
válasz
Zagazon0 #112358 üzenetére
Egyébként a legtöbb sztereó erősítő nem tartalmaz felüláteresztő szűrőt a fő hangsugárzók (esetedben az állványos dobozok) számára, még akkor sem, ha van rajtuk dedikált sub kimenet (és a sub kimenethez sem szokott tartozni aluláteresztő szűrő, de ez ugye szokott lenni a subokban). Viszont egy bontható pre out/main in erősítővel és valamelyik miniDSP-vel frankón össze lehet általában hozni az integrációt. Mondjuk a DSP lehetőségeinek kiaknázásához nem árt egy mérőmikrofon, de ezt kérhetsz akár kölcsön is.
-
denesdr
addikt
válasz
Zagazon0 #112358 üzenetére
Vagy pedig beraksz a pre out és main in közé egy [miniDSP 2x4] vagy [2x4 HD] -t aminek az egyik kimeneti párja menne vissz a main in-be a másik meg a subhoz és így rendes DSP váltást tudnál csinálni, korrekciókkal, időzítésállítással.
-
denesdr
addikt
válasz
Zagazon0 #112358 üzenetére
Elvileg meg lehetne oldani a jelenlegi felálással is a kétoldali vágást, azaz az igazi crossovert. A pre out ugye Y kábellel menne egyszer a sub felé, egyszer pedig vissza a main in-be, erre a visszamenő ágra lehetne rakni egy line-level vágást, ami leszedné a mélyeket az erősítőd végfokáról, azaz az állványos dobozok is vágva lennének alul (felüláteresztő szűrés), a subnak pedig van saját felső vágása (aluláteresztő szűrés). Szerintem van itt néhány erősítőépítős tag, aki esetleg tudna segíteni a line level váltó megvalósításában.
De lehetne a hangfalak és a végfokozat közé rakott passzív szűréssel is próbálkozni, de szerintem a vonalszintű (line level) váltás elegánsabb megoldás. -
denesdr
addikt
válasz
Zagazon0 #112356 üzenetére
Az első megoldás azért hat "kötögetésnek", mert az erősítődön összekapcsolt ki- és bemeneteket nem pont sub csatlakoztatásra találták ki, de ettől még működne rendesen, ugyanúgy mint a második megoldás. Mindkettő teljes sávú jelet adna a subnak és az állványos dobozoknak is mert a subon beállított vágás nincs hatással az állványos dobozaidra, csak a szubra, ezért valójában ez így félmegoldás, mert nem lesznek a mélyektől tehermentesítve az állványos dobozok.
-
Zagazon0
csendes tag
Sziasztok.
Érdekelne a véleményetek , hogy régi , Sub Out-al nem rendelkező erősítőre hogyan kötnétek aktív mélyládát?
NAD 3020i erősítőm van , tehát van rajta 2-2db pre-out és main in , amit ugye gyárilag egy-egy vasdarab köt össze. A subon csak 1 db RCA csatlakozójú input van.
(kép az erősítő hátuljáról)
Ilyenkor az a megoldás hogy mono sub kábellel kötöm össze a mélyet az erősítővel úgy , hogy az erősítő oldali részén a mono kábelt egy RCA Y al kettéválasztom , majd még két Y al 4be , hogy a 2-2 pre out és main in be legyen kötve?
Nekem ezen a ponton egy kicsit sok kötögetésnek tűnik.A másik lehetőség hogy az erősítő banándugós hangfal kimeneténél kiviszek sima hangfal kábeleket , és bekötöm a sub hangfalkábelhez tartozó részéhez.
(kép a subról)
Melyik megoldást javasolnátok inkább és miért?
Egyiknél sem fogja vágni a subon beállított crossover frekit az erősítő?
Mert jelenleg az utóbbi megoldás van , de az állványosok ugyanúgy játszák a 120hz alatti jeleket is. -
Dißnäëß
nagyúr
Hát abban egy teljes lánc építhető, van fejlett EQ is benne, meg convolver, meg minden istennyilát tud, de még VST plugint is fogad, ha nagyon muszáj, ha jól csal emlékezetem. Nagyon sokmindenre képes, bár én Volumio párti vagyok, ismerősnél, ahol explicit igény volt a több szoba + bugmentes, nagyon kiforrott rendszert akart, Roon lett. Bevált. Tidal integráció is klassz.
-
Dißnäëß
nagyúr
Biztos klassz. Kíváncsi leszek én is az eredményre. Olyan dobozok, melyeket zártnak csinálok meg elsőre, pedig reflexnek méreteztem, de denesdr-nél tapasztaltak mentén megnézek először egy zártat, falközelben lesz, kap segítséget így alulra, meglátjuk. (Mondjuk úgyis jön rá egy kis korrekció Roon-on keresztül).
-
wm2
őstag
válasz
Dißnäëß #112350 üzenetére
Igen! Ezeket ismerem.
Mikor még Ozora nem volt annyira populáris, csak icikepicike kis eldugott gathering a tucat számban menő fesztiválok közt, akkor ismertem meg őket. Downtempot rohadt nehéz jót csinálni. Tévedés azt gondolni, hogy ez holmi egyszerű műfaj. Főleg ha hw szintiket használ a zember.
nagyon jó ez a szendvics falas dolog szerintem
Bizony. A litvánok már nem is tudom mit használnak, de nem egy extra vastag réteget kell elképzelni. Asszem poliuretánt. A belső doboz a puhább, a külső pedig a nehezebb anyagból készült. Egyébként a mérete 250x424x390 és enyhén hátrafele szűkül egy jó nagy lyukkal hátul. 14-15 kg körül / darab. A papírmembrán mélyközép 18,3-as és a selyem magas egy akusztikus (vagy fázis kompenzációs) tölcsérben van. Nagyon izmos, telt és a mélyet magából kicsit sem sajnáló dobozokról van szó. Véletlenül sem torzít és nem kell a hátsó falakhoz igazítani őket, sőt ajánlatos jó méterre elrakni a faltól, ezért írtam, hogy kellene egy picikét nagyobb szoba.
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Bemutató Audio-gd Precision 2 erősítő teszt
- Meta Quest 3 128gb - Garanciás 2025.10.16-ig
- Eladó! Azonnal indítható Sugar Daddy társkereső az angol piacra Készen áll a pénztermelésre
- Apple Watch Nike S6 44mm Space Gray LTE, ajándék új szíjakkal, üvegfóliával és ütésálló tokkal!
- BenQ MW523 3D DLP Projektor, 3000 ANSI lumen, 143 óra üzemidő + 2db 3D szemüveg + Ingyen posta
- 16" macbook pro m1pro.
- Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G 256GB,Újszerű,Adatkábel,12 hónap garanciával
- Honor 90 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Intel Processzorok sok db : Xeon E5-1620V3, Pentium G4400T, i3 6100, i3-4130, i3-2140T
- iKing.Hu - Samsung Galaxy S25 Ultra Titanium Black Használt, újszerű állapotban
- Új FULL HD webkamera + Számla
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest