Hirdetés

2019. március 26., kedd

Gyorskeresés

(#57101) KaraDani

KaraDani
(PH! addikt)

(#57102) rocket válasza KaraDani (#57101) üzenetére

rocket
(PH! nagyúr)

Ez jo volt, az ala is leesett :D

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#57103) K1nG HuNp válasza rocket (#57102) üzenetére

K1nG HuNp
(senior tag)

Ilyet sem lattam meg, bar neztem disguised toastnal a best 10 yoggot az amcsi kuparol, ott is sok volt a hasonlo alleesos jelenet

The fact that I still procrastinate and still get things done is the reason I still procrastinate.

(#57104) wanted5 válasza zsuha (#57097) üzenetére

wanted5
(senior tag)

az jó volt, Tirion, igaz ritkán paladinozok, de örültem neki

hmm nem tudom, hogy hívják az animációt, meg szöveget amikor kiraksz egy lapot, de Tirion a kedvencem :D

Xiaomi Redmi 4X - 3/32 - Dell 7567 /i5-7300HQ, GTX 1050Ti/

(#57105) rocket

rocket
(PH! nagyúr)

Lucky WP :)

(#57106) micafighter válasza wanted5 (#57104) üzenetére

micafighter
(PH! nagyúr)

,,hmm nem tudom, hogy hívják az animációt, meg szöveget amikor kiraksz egy lapot, de Tirion a kedvencem"

+1 :K

Electronic Arts: You can't spell "steal" without an EA

(#57107) KaraDani

KaraDani
(PH! addikt)

Tegnap azért engem is betiltelt a játék. Kedvem lett volna controlwarizni kicsit, elővettem egy normális antiaggro listát.
Ellenfelek sorban: Murloc Nzoth pala, Malchezaaros greedy CW, Nzoth CW, Murloc Nzoth Pala és itt inkább abbahagytam a fenébe :D

(#57108) micafighter

micafighter
(PH! nagyúr)

reynad: Counterplay in Hearthstone

(#57109) rocket válasza micafighter (#57108) üzenetére

rocket
(PH! nagyúr)

Jo erzes Hunter ellen mikor T8 kiuti Call of the Wild-ot, es kevesbe jo amikor kirakja T9 a masodik CotW-ot :D
Nem nagyon jatssza senki, en se hasznalom, neha Cabalist's Tome-bol szokott jonni.

OP lap lenne Mage-nek, ha Yogg-bol Legendary spellt nerfelne a Blizzard :)

[ Szerkesztve ]

(#57110) KaraDani válasza micafighter (#57108) üzenetére

KaraDani
(PH! addikt)

Divine favor promots healthy gameplay... :O

[ Szerkesztve ]

(#57111) Cathfaern válasza rocket (#57109) üzenetére

Cathfaern
(PH! nagyúr)

Ma reggel hunter ellen voltam mindrange shamannal, T8-as CotW-t megoldottam, és akkor jöttem rá, hogy következő kört is meg tudom oldani... de azt nem rakta ki :( Azért elvertem :D

Please note that "oh, It works" it is not always the same as "it will always work" - From IT Support

(#57112) micafighter válasza KaraDani (#57110) üzenetére

micafighter
(PH! nagyúr)

Tudtam hogy az a rész nem fog tetszeni neked ;]

De szerintem abban igaza van, hogy a Divine Favor is egy olyan lap, hogy tudsz rá számitani, pontosan tudod mit fog csinálni, igy ennek megfelelően tudsz változtatni a játékstilusodon.

Egészen más téma, a Divine Favorról:

Nem értem amugy miért van vele gondod, a zoolock is azért müködik mert heropowerrel folyamatosan ujra tudja tölteni a kezét és arra nincs igazán counterplay, max hogy facere mész és lethallal fenyegeted ha heropowerezik tovább. Ezzel szemben divine favor ugyanezt csinálja, csak van ellene counterplayed, illetve sok matchupban nem tul nagy value mert csak 1-2 lapot tudsz vele huzni.

Ha nem lenne divine favor akkor aggropala se nagyon lene, de igyis hogy van divine favor láthatjuk hogy melyik tierben van az aggro pala (tier 6 kb), és melyikben a zoolock (tier 1-2).

[ Szerkesztve ]

(#57113) F-ECT$ válasza KaraDani (#57110) üzenetére

F-ECT$
(Jómunkásember)

A régi utált DF is jobb, mint a mostani clown fiesta :)

Egyébként én sem szeretem azt a lapot.

Dive ever, work never.

(#57114) KaraDani válasza micafighter (#57112) üzenetére

KaraDani
(PH! addikt)

Szerintem a lapelőny egy fontos alapkoncepciója a játéknak amit teljesen unfair módon felborit. Ha sok kis szart játszol akkor aggresszivabb vagy de cserébe lahátrányba kerülsz, ha a lassabb deck megoldja a kezdeti nyomást szépen lassan előnybe kerül midgametől mert lapelőnyben van és nagyobb dolgokat játszik. Ehhez képest a divine favor 3 manáért képes akár 7-8 lapot is húzni adott esetben és teljesen kiiktatni ezt az alapkoncepciót. Minimális counter play van ellene persze, controlként egy két lapot ki tudsz szórni feleslegesen max (aztán max nincs mivel controllálni a boardot és azért kapsz ki). Nem azt mondom, hogy a lap túl erős-e vagy sem, az matchup függő, szerintem a mechanika rossz.
A lock heropower nem véletlenül a legerősebb, de ott legalább egy húzás 2 manába és 2 életbe kerül, és körönként csak egy lapot kaphat.
Nem hatalmas probléma a lap, de nem vagyok oda érte az biztos. :)

(#57115) micafighter válasza KaraDani (#57114) üzenetére

micafighter
(PH! nagyúr)

,,Szerintem a lapelőny egy fontos alapkoncepciója a játéknak amit teljesen unfair módon felborit."

Értem amit irsz, de tudod jól hogy van több ilyen "alapkoncepció" is, ami bizonyos esetekben felborul. Például a board control. Amikor elkezdtem zoolockozni tipikus hiba volt nálam hogy túlságosan törekedtem a board controlra, pedig látni kell azt a helyzetet amikor nem tudsz jó tradeket csinálni és inkább arcra kell menni, ilyen eset például amikor neked több kis lényed van lent, míg az ellenségnek egy nagy dög. Fontos dolog a board control de ha a nagy dög leszedése túl sok erőforrásodba kerül, jobban jársz inkább arcra menni, ha nem fenyeget az ellenség téged lethallal, mert a nagy lény 1x tud támadni körönként, a sok kis lényedet egyesével tudja csak leszedni, vagy az arcodra megy.

De van még pár ehhez hasonló mechanika ami bizonyos esetekben megborul, például áldozol a tempóbol ami szintén alapkoncepció, ha boardclearre számitasz.

Szerintem DF ugyanez az eset, mint pl hogy tempóvesztést vállalok egy flamestrikera számitva.

BTW a 7-8 lap huzás nagyon ritka, 100+ meccsem volt már aggro palával az elmult hónapokban, egyszer sem volt hogy ekkora valuet adjon, általában 2-3, legjobb esetben 4-5 lap szokott jönni. Más draw mechanic pedig nincs a paklba, kidobod a sok kis lényt és kifogy a kezed, akkor igy jártál.

[ Szerkesztve ]

(#57116) tomazin válasza micafighter (#57115) üzenetére

tomazin
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ill. ha nem jon fel akkor is rekt. Mulligenelni meg szerintem nem erdemes ra, mert t4-5ig van mit kirakni, ez utan kell.

(#57117) KaraDani válasza micafighter (#57115) üzenetére

KaraDani
(PH! addikt)

Főleg azért szúrtam ki amúgy, mert azért ezt hozni fel jó példának azért elég meredek szerintem:DDD

(#57118) micafighter válasza KaraDani (#57117) üzenetére

micafighter
(PH! nagyúr)

Hát mondta is hogy tudja hogy sokak a DF nerfére számítottak a standard bejövetelekor.

Ettöl függetlenül jó példa szerintem mert ha látod hogy aggro pala jön szembe akkor számítasz DFre és tudsz ehhez adoptálni, ugyanúgy ahogy magenél számítasz a flamestrikera.

Ezzel szemben a swashburglar nem arra késztet hogy stratégiát válts, épp ellenkezőleg, arra késztet hogy játszd a kis saját játékod maximalizálva a valuet a lapjaidbol és a tempót, mert annyi -féle lapja lehet hogy lehetetlen mindent körbe játszani, jó példát hozott a spare partokkal amikből sokkal kevesebb lehetőség van, ahogy secreteknél is.

[ Szerkesztve ]

(#57119) kchryss

kchryss
(PH! addikt)

Ilyen bánat epic lapokat arénában ... :DDD
Melyiket kellett volna választanom? :)

(#57120) föccer válasza kchryss (#57119) üzenetére

föccer
(PH! nagyúr)

Arcane giant azért annyira nem fos lap, ha van normális mennyiségű spell a decben.

üdv, föccer

(#57121) JNashville válasza kchryss (#57119) üzenetére

JNashville
(senior tag)

Nyilván Arcane, Harbingerből semmilyen értéket nem fogsz kinyerni 99% eséllyel, Clockwork nagyon ritkán lesz jó, előbbit talán le tudod vinni 6-7 manára is, ha utána olcsó spelleket pickelsz, ami nem nagy ördöngösség Paladinnal.

Nem akarlak megbántani, de egyébként a draftod alapján ez a legkisebb baj ezzel a deckkel. Gondolom siralmas lapok közül kellett választani.

[ Szerkesztve ]

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#57122) gbela válasza kchryss (#57119) üzenetére

gbela
(senior tag)

Hát, én nem értek egyet, látszik h 17 lapból 1 spell van eddig, szóval ha jól is dob utána a gép, és van értelme kivenni a spelleket akkor is necces h 5nél több legyen a végén össz. Szóval ahoz h levidd arcane-t 7 manára kb fel kell húzni az egész paklit. Ha pedig felhúztad akkor közben simán volt olyan h enemy-nél sok (4-5) card volt, szóval clockwork!

[ Szerkesztve ]

I7 3770k tuning konfig elado: https://goo.gl/JzoXph

(#57123) Sirandrish válasza kchryss (#57119) üzenetére

Sirandrish
(Jómunkásember)

Mivel gyakorlatilag nincs spelled, így én tuti hogy a középsőt vettem volna ki.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#57124) balisz válasza JNashville (#57121) üzenetére

balisz
(senior tag)

Egyáltalán nem olyan borzasztó az a deck! Még egy-két fegyver és simán meglehet vele jó pár győzelem. Meg talán egy-két bog creeper is segítene rajta. :P

(#57125) NyxNyxNyx válasza kchryss (#57119) üzenetére

NyxNyxNyx
(PH! addikt)

Én tuti a harbringert vettem volna ki. A deck szerintem nem vészes. A Cobalt guardian-on kívül az összes legalább átlagosan jó lap. (meg a harbringeren kívül :DDD, a másik kettő választási lehetőség egyenesen hulladék, a kloki mindig, az arcane meg jelen esetben és általában)

[ Szerkesztve ]

Comparison is the thief of joy.

(#57126) Cathfaern válasza JNashville (#57121) üzenetére

Cathfaern
(PH! nagyúr)

Én a Harbringert venném ki. Ha találsz egy 10 manás lényt a maradék draftban, akkor infinite value, ha nem, akkor meg egy soft taunt amire lehet még el is tol egy removalt az ellenfél, mert hát biztos hogy nem voltál olyan hülye, hogy 10 manás lény nélkül draftoltad :)

Please note that "oh, It works" it is not always the same as "it will always work" - From IT Support

(#57127) KaraDani válasza kchryss (#57119) üzenetére

KaraDani
(PH! addikt)

Egyértelmű harbinger szerintem a másik kettő játszhatatlan, első a deckkedben, második meg amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#57128) kchryss

kchryss
(PH! addikt)

Hajnalban draftoltam ezt az arénát ezért volt feltételes módban a kérdés. Arcane-t hamar kizártam, mágus deckben sok spellel örültem volna neki, de itt halott lap lett volna, talán még ki sem tudtam volna tenni 10 manából. Arra meg nem várhat az ember hogy miután kiválasztja a 17. körben majd jönni fog egy csomó spell, illetve minden fos spellt nem választanék ki 1 lapért. :)
A másik kettő között sokáig vaciláltam végül a Harbinger mellett döntöttem, mert azt legalább biztos ki tudom rakni. Abban is bíztam hátha jön még valami jó 10 manás minion, de természetesen nem jött.

Végül ez lett a deck: [link]
Choice Overview fülön megnézhetitek mik közül választhattam. Nem halmozott el jó választási lehetőségekkel. :)

Elég gyengus lett. Nincs benne se hard remove-alom se nagy tauntom. Múltkor egy ennél erősebb pala deckkel sikerült 1 győzelemmel végeznem szóval nem remélek sokat. Pocsék aréna játékos vagyok még, de muszáj gyakorolni. Eddig 1-ből 1 győzelem. 4 wint jó lenne valahogy összekaparni vele. :D

(#57129) balisz válasza kchryss (#57128) üzenetére

balisz
(senior tag)

Miről beszélsz, ez tök jó deck! :F Van Aldor, Blessing, 2X Truesivler, Consec, normális minion-ok! Talán egy kicsit kevés az early game, de nnél rosszabb deck-el is el lehet menni 10 win környékére. Hard removal egyébként mi a Paladin-nál? Én egyről sem tudok. Trusilver és Consc a legjobb removal amit kaphatsz, meg esetleg még Keeper of Uldaman, de aggro ellen az sem olyan jó.

[ Szerkesztve ]

(#57130) kchryss

kchryss
(PH! addikt)

2-ből 2. Működik a soft taunt. :DDD

(#57129) @balisz:
10 win :Y
Akkor nekem is talán sikerül vele összehoznom a 4-et valahogy. :)

[ Szerkesztve ]

(#57131) balisz válasza kchryss (#57130) üzenetére

balisz
(senior tag)

Meg ne úgy állj hozzá, hogy "csak kaparjam össze a 4 win-t", ez nem túl győztes mentalitás. :D Állj neki gy hogy lesz ami lesz, sokszor meg lehet ám lepődni milyen deck-ek is össze tudnak hozni sok wint, csak okosan kell játszani, és nem tilt-elni. Ez meg hozzá még egy korrekt deck is, az ilyennel a 12 win-t kell megcélozni kell menni, nem a 4-et. Persze kell is szerencse, de ez kb. minden Heartstone meccsre igaz.

[ Szerkesztve ]

(#57132) kchryss válasza balisz (#57131) üzenetére

kchryss
(PH! addikt)

Removal alatt arra gondoltam hogy például utolsó választásnál erősen gondolkodtam Moat Lurker-en. Ha lett volna Youthful Brewmaster-em vagy Ancient Brewmaster-em akkor 2 lapos végleges leszedő kombó. De ha csak 1 körre szed le egy nagy tauntot lethal közelében, már az is nagy segítség.
Most hogy jobban átgondolom a lépéseket nem is megy olyan rosszul. Eddig 3-1, még hajnalban elvertem egy palát, ma 2 mágust, de kikaptam egy druidától. Holnap délután fejezem be, aztán kiderül meddig jutok. :)

(#57133) balisz válasza kchryss (#57132) üzenetére

balisz
(senior tag)

Moat Lurker jó. Nem az a fajta minion amit ki kell csattintani a 6. körben, de sokszor nagyon hasznos tud lenni. Szerintem használható brewmaster nélkül is, nekem megnyert volna egy meccset azzal hogy megöl egy Sunwalker-t, csak az ellenfél utána lerakott egy kedves kis Deatwing-et...

Nem arénához kapcsolódik, de itt van még egy személyes sztori róla. Wild-on játszottam N'zoth Priest-et Mage ellen, valószínűleg Reno volt, mert nagyon sokféle lapot játszott. 2. körben kijátszottam a Museum Curator-t, ami adott egy Shifting Shade-et, ami adott egy Unstable Portal-t, ami pedig adott egy Moat Lurker-t. A mage a meccs már nagyon végén kijátszott egy Deathwing-et, amire érthető módon nem nagyon számitottam. Okosan meg is várta amíg az összes removal-t elhasználom, N'zoth, vagy taunt sem volt nálam, Moat Lurker nélkül meghalok. Onnan már nem top deck-elt semmi hasznosat, megnyertem a meccset. Szóval szórakoztató kis minion. :)

(#57134) tomazin válasza kchryss (#57132) üzenetére

tomazin
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

En ugy vettem eszre, keso este, ejszaka, hetvegen nehezebb a game. De majd jol megcafolnak, ha nem igy van. (Ezt a hajnali jatekodra irtam)

(#57135) F-ECT$ válasza tomazin (#57134) üzenetére

F-ECT$
(Jómunkásember)

Ezt én is alátámasztom. A legkönnyebb hétköznap napközben haladni.

Dive ever, work never.

(#57136) fogtunder válasza F-ECT$ (#57135) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)

mondok jobbat, mindezt wildon.

a topikok témájához kapcsolódó kérdéseket kérlek a topikokban tedd fel, ne privátban!

(#57137) KaraDani

KaraDani
(PH! addikt)

Megpróbáltam megcsinálni egy shaman, majd egy mage questet, jól mentek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57138) tomazin válasza KaraDani (#57137) üzenetére

tomazin
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

érdekes, h a váltás előtti és a váltási utáni ellenfeleknek nincs metszete.
hestag konspiraszi :)

[ Szerkesztve ]

(#57139) tomi20100

tomi20100
(kvázi-tag)

Kaptam 80-as küldit.
Valaki csere?

(#57140) Sirandrish

Sirandrish
(Jómunkásember)

Szerintem én megint parkoló pályára teszem na HS-t. Most hogy lett új gepem , van mit bepotolni és már az utóbbi napokban a napikat is nehezemre esett letolni. Úgy hiszem jobban járok így mintha kényszerből ülnék le játszani. Épp ezért viszont délután elnyitom a 4k goldomat, szóval tessék szurkolni :D

Ha nyitok egy yoggot azért öt kipróbálom :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#57141) mhmpista válasza Sirandrish (#57140) üzenetére

mhmpista
(senior tag)

Ha pont dobni akarod a projektet miért nyitod el?
Majd költsd el ha visszatér a kedv.
Sok óra Doom után jól esik le ülni egy kicsit gondolkodni is.

(#57142) tomazin válasza mhmpista (#57141) üzenetére

tomazin
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

+1
bár ha classicot nyitsz azzal nagy baj nem lehet (bár yoggból ítélve nem azt akarsz), de ha visszajössz akkor azért nem esik majd rosszul, ha tudsz az akutális packos kiegből is nyitni párat, illetve addigra lehet a wotg kirotál.

[ Szerkesztve ]

(#57143) salaam

salaam
(senior tag)

Az ún. r8 játék. Végülis egy átlagos CW deckben nincs silence target :))

"Kérsz valamit enni? Durumliszt"

(#57144) Levi666 válasza tomi20100 (#57139) üzenetére

Levi666
(újonc)

Szintén 80goldos questet kaptam, ha még aktuális, akkor vegyél fel.
Btag: DDime#2606

(#57145) micafighter válasza salaam (#57143) üzenetére

micafighter
(PH! nagyúr)

:DDD Nem csak azért tette amúgy ki mert tele volt a keze ?

(#57146) salaam válasza micafighter (#57145) üzenetére

salaam
(senior tag)

Azért tette ki, de 10 manánál mondjuk kiraksz egy ragnarost, peddlert, imp gang bosst. Bármit amit ezután rakott ki

"Kérsz valamit enni? Durumliszt"

(#57147) micafighter

micafighter
(PH! nagyúr)

https://youtu.be/H_oips9N3pU

Savjz meet BM hunter :DDD

(#57148) JNashville

JNashville
(senior tag)

Mai nap első meccse: Peddler rugó, Hunter ellen nem állok sehogy, T10 - Swashburglar into King Krush. Elhasználtam mára az RNG-met. :DDDD

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#57149) xavix13

xavix13
(őstag)

Itt is 80g vár cserére. :)

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all. | Origin & Steam: Xirith | Battletag: Xirith#2223 |

(#57150) Sirandrish válasza tomazin (#57142) üzenetére

Sirandrish
(Jómunkásember)

Igazatok van :B
Az is lehet hogy majd addg forgatok kuldiket amíg 100asat,80asat vagy w&l-t kapok :D

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.